Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-
Znalezionych wyników: 3784
Hayate Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opowieści z Ziemiomorza
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6751

PostForum: Anime   Wysłany: 19 Maj 2007, 21:16   Temat: Opowieści z Ziemiomorza
Nishin, ale ten film ma być w kinach bez dubbingu, z napisami! W poniedziałek pójdę i napiszę, co i jak.

Z netu ściągnąłem 7 różnych wersji, od 500mb go 2gb (łącznie z ruską) i wszystkie mają głos jak ze studni i były w chinach kopiowane (wodny znak). Ciagnę jeszcze trzy wersje, może ktoraś z nich będzie lepsza. Ale wątpię, słowo CAM za często się przewija :/

Póki co, nie zrobiła hardka żadna grupa: http://anidb.info/perl-bi...4785#eid_54785, co nie dziwi wobec braku dobrego RIPa. haWks się przymierza do jakiegoś RIPa z nienajlepszą jakością. Zresztą zobaczymy.
Koniak z aqvario

PostForum: Anime   Wysłany: 18 Maj 2007, 15:59   Temat: Opowieści z Ziemiomorza
no to będzie problem, bo:

Informacja nadesłana przez dystrybutora napisał/a:
Obraz będzie dystrybuowany w naszym kraju na 8 kopiach, które na początku będzie można obejrzeć w 5 miastach: Warszawie (Kinoteka, Multikino, Cinema City Arkadia i Cinema City Mokotów), Krakowie (Ars, Pod Baranami), Poznaniu (Cinema City Kinepolis), Wrocławiu (Helios) oraz Łodzi (Cinema City Manufaktura).
Koniak z aqvario

PostForum: Anime   Wysłany: 17 Maj 2007, 23:07   Temat: Opowieści z Ziemiomorza
Czy ktoś idzie na to do kina? A może ktoś to już widział? Ja wybieram się jutro na premierę (albo w najgorszym wypadku w przyszłym tygodniu, jeśli ktoś z wawy także będzie miał ochotę). Podobno ma być puszczony z napisami, bez polskiego dubbingu!!! :D

Czytałem ten cykl książek Ursuli i zrobił na mnie duże wrażenie. Ma tę magię, która pozostawia we mnie ślad na bardzo długo. Tym bardziej chcę zobaczyć, co zrobiło studio Ghibli, skoro autorka tak ciepło się wyraża o tej produkcji.

Filmweb napisał/a:

Kiedy w 1964 roku Ursula K. Le Guin opublikowała opowiadanie "Magiczne słowo", którego akcja rozgrywała się w Ziemiomorzu nie zdawała sobie sprawy, że oto rodzi się cykl fantasy porównywany dziś przez krytyków i miłośników fantasy do "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Popularność Ziemiomorza rozpoczęła się od premiery "Czarnoksiężnika z Archipelagu" i trwa do dziś.

W 2004 roku stacja Sci-Fi Channel wyprodukowała 3-godzinny miniserial inspirowany "Czarnoksiężnikiem z Archipelagu" i "Grobowcami Atuanu", dwoma pierwszymi tomami cyklu Le Guin. Film nie spotkał się z dobrym przyjęciem fanów jak i samej autorki, która na swojej stronie internetowej napisała, że "podziwia wyobraźnię Roberta Halmiego (producenta serialu), ale życzyłaby sobie, żeby jej pozostawił w spokoju".

Sama pisarka próbowała zainteresować pomysłem ekranizacji "Ziemiomorza" Hayao Miyazakiego, którego filmów jest fanką. Japońskie studio Ghibli kupiło prawa do książek Le Guin, ale Miyazaki zajęty pracą nad "Ruchomym zamkiem Hauru" nie zdecydował się zająć projektem. Wtedy zainteresował się nim syn japońskiego mistrza - Goro, który uznał "Ziemiomorze" za doskonały materiał na filmowy debiut.

"Gedo Senki" od samego początku wzbudzał olbrzymie emocje wśród fanów twórczości Le Guin. Pierwszy trailer promujący film został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez widzów, jak i samą autorkę, która na swojej stronie internetowej pisała, że czuć w nim magię studia Ghibli.

Na ekrany japońskich kin "Opowieści z Ziemiomorza" trafiły 29 lipca 2006 roku zajmując pierwsze miejsce w tamtejszym box office i spychając na drugie miejsce "Piratów z Karaibów: Skrzynię umarlaka". Film zdobył również nominację do japońskiego oscara w kategorii "najlepszy film animowany" oraz, paradoksalnie, dwie nagrody będące lokalnym odpowiednikiem Złotych Malin za najgorszą reżyserię i najgorszy film.

"Opowieści..." są luźną adaptacją "Najdalszego brzegu" i "Tehanu", trzeciego oraz czwartego tomu powieściowego cyklu autorstwa Ursuli Le Guin. Film rozpoczyna się w czasach, kiedy Ziemiomorze nęka seria plag. Susza niszczy plony, bydło umiera na tajemniczą zarazę, a magia z każdym dniem staje się coraz słabsza. Arcymag Ged, zwany Krogulcem, wyrusza w kolejną podróż, która ma doprowadzić go do rozwiązania tych tajemniczych zdarzeń. Podczas swojej wyprawy spotyka 17-letniego księcia Arrena, dawną znajomą sprzed lat, Tenar oraz tajemniczą dziewczynkę Therru.

Po projekcji "Opowieści z Ziemiomorza" Ursula Le Guin napisała do reżysera - To nie moja książka. To twój film. To dobry film. Zdeklarowani fani powieściowego cyklu idąc do kina muszą być przygotowani, że to, co zobaczą na ekranie znacznie odbiega od tego, co przeczytać mogli w książkach. Goro Miyazaki i Keiko Niwa, autorzy scenariusza, bardzo swobodnie podeszli do oryginalnego materiału z dużą swobodą rezygnując z wielu wydarzeń i postaci

Z tego też powodu trudno oceniać "Opowieści z Ziemiomorza" jako ekranizację dzieła Le Guin. Na podstawie książek amerykańskiej autorki Goro Miyazaki stworzył swoją wizję fantastycznego świata, drastycznie odbiegającą od oryginału, ale nie pozbawioną uroku. Opisane przez scenarzystów wydarzenia splatają się w miarę spójną całość i choć znajomość książki na pewno pomaga, to nie jest niezbędna do zrozumienia filmu.

Widać jednak po "Opowieściach z Ziemiomorza", że mamy do czynienia z dziełem debiutanta. Miyazaki junior jeszcze nie radzi sobie z budowaniem nastroju i utrzymywaniem napięcia. Zdarza mu się "zbaczać" z głównej linii fabularnej tylko po to, by pokazać nam jakiś urokliwy obrazek plenerowy, zaprezentować kilkuminutową piosenkę albo rozbudowany dialog. Goro Miyazaki chciał zrobić film, który byłby nie tylko rozrywką, ale również skłaniał do przemyśleń. Wiele tu rozważań na temat życia i śmierci, równowagi i szczęścia. Problem w tym że reżyserowi nie udało mu się znaleźć złotego środka pomiędzy akcją, a publicystyką.

Syn autora "Ruchomego zamku Hauru" starał się również jak najbardziej odciąć od swojego słynnego ojca, który - co ciekawe - z początku sprzeciwiał się temu by Goro wyreżyserował "Opowieści". Wizualnie film stoi na wysokim poziomie, choć brakuje mu magii, której doświadczyć mogliśmy choćby w "Spirited Away". "Opowieści z Ziemiomorza" są bardziej surowe, ale też prostsze wizualnie niż obecne produkcje Ghibli. Bliżej im do wczesnych produkcji Ghibli, czy - co zauważył jeden z krytyków - do mangi autorstwa Hayao Miyazakiego pt. "Shuna no Tabi", niż do "Księżniczki Mononoke".

Mimo pewnych zastrzeżeń jakie mam do tego filmu zachęcam was do obejrzenia "Opowieści...". Ziemiomorscy puryści mogą wyjść co prawda z kina zawiedzeni i z tym muszą się liczyć kupując bilet, ale myślę, że fani anime docenią wyobraźnię Goro Miyazakiego i, po raz kolejny, mistrzostwo artystów ze studia Ghibli.

Marcin Kamiński

A tak opisuje to autorka u siebie na stronie.
  Temat: Mangowe gry Flash
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16990

PostForum: Gry i takie tam   Wysłany: 5 Maj 2007, 02:08   Temat: Mangowe gry Flash
HA! Po sieci krąży mnóstwo gierek, a sporo z nich jest mangowych. Tutaj piszcie, dawajcie liny, jak tylko coś ciekawego wyszperacie w sieci. :)

Na początek coś dla fanów Shaman Kinga i bijatyk xD 3 Foot Ninja II
Dla zboczonych Sailor Maniaków (od 18!) Fill The Bitch, ale głupie.
Snake: Wężyk :)
Dla miłośników Evangeliona: Eva 4 Uwaga na gniazdka do prądu! :) Kogo poderwiecie najpierw? Asukę czy Rei?
Jeśli kochacie Love Hina... Jina the Lover Uwaga, Hyaat mieszka w koszu na śmieci! xD Nie klikać w telewizor, Sadako obieca ci spotkanie za 7 dni! xDDDD
Lubice Naruto? Liczy się refleks! i wcale nie jest łatwo... O.o
A co powiecie na Triguna? Ja tylko tyle, że zbrzydły mi już pączki... xD

A na koniec, bo nie mogłem się powstrzymać - jeśli graliście w Diablo II, obejrzyjcie ten filmik: http://www.freeaddictingg...lo2/diablo2.swf :)))
  Temat: Mahou Sensei Negima
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 346
Wyświetleń: 276430

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 23:26   Temat: Mahou Sensei Negima
Baka, nie zakładaj tylu kont. Po co? Masz konto LHFana... i wiedziałbyś co się dzieje... Zresztą, przeczytaj temat, zanim coś napiszesz ;P

A jeśli twierdzisz, że mail CHYBA jeszcze działa... ech... jak się nudzisz, to przeczytaj nasze projekty i wyłap jakieś błędy, bardziej się tak przydasz, niż do czegokolwiek innego. :)
  Temat: Sprostowanie - Poniedziałek - 2 Kwietnia 2oo7
Koniak z aqvario

Wyświetleń: 7375

PostForum: 2007   Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 22:49   Temat: Sprostowanie - Poniedziałek - 2 Kwietnia 2oo7
jeszcze z miesiąc i się przyzwyczają do braku aktualek ;P
  Temat: Który z planowanych projektów...
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12085

PostForum: Cmentarzyk   Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 06:46   Temat: Który z planowanych projektów...
Bożym Narodzeniem oczywiście! xD
  Temat: Pytania o testy Hayate
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 47431

PostForum: Cmentarzyk   Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 00:41   Temat: Pytania o testy Hayate
Zeratul, tu nie chodzi o wstawianie tekstu w obrazek. Przetłumacz to tak jak jest zapisz w notatniku/wordzie w systemie strona/ramka/dymek czyli strona 3, ramka 2, dymek 2. My zazwyczaj skracamy to do np. s1,r2,d2 oraz dopisujemy początek zdania w oryginale.

Tak jak wspomniał Buli - to Nishin i Kazuya muszą się zgodzić, bo to oni tłumaczą MSN. Ale jeśli dobrze tłumaczysz - możesz dostać jakiś projekt. :) I wierz mi, że są inne, naprawdę dobre tytuły. :D
  Temat: Który z planowanych projektów...
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12085

PostForum: Cmentarzyk   Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 00:30   Temat: Który z planowanych projektów...
A.I. jest już w edycji, ale mam na tyle mało czasu, że raczej nie będzie gotowy przed świętami. Dopiero 1/5 1 rozdziału zrobiłem.
  Temat: Pytania o testy Hayate
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 47431

PostForum: Cmentarzyk   Wysłany: 21 Kwiecień 2007, 15:13   Temat: Pytania o testy Hayate
Michał? Bo tak masz chyba na imię... ;P No cóż, weź ze storny głównej test na tłumacza i zrób go ;P Nie gwarantujemy, że mógłbyś tłumaczyć dokładnie ten tytuł. Ale bez tego testu nie uwierzymy nawet Krakowiakowi ;P
  Temat: Tenjou Tenge
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8092

PostForum: Anime   Wysłany: 17 Kwiecień 2007, 00:21   Temat: Tenjou Tenge
To jest w miarę nowy tytuł, 2004 rok. Manga jest dalej rysowana i nie ma jeszcze końca. Pierwszy tom ukazał się w 1998, mamy teraz 14 tomów.

Chyba, że Buliego interesują rawy, na Animesub.info są tłumaczenia do wszystkich odcinków i oavek. :)
  Temat: Tenjou Tenge
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8092

PostForum: Anime   Wysłany: 17 Kwiecień 2007, 00:04   Temat: Tenjou Tenge
bez problemu seria jest dostępne na e2k (znalazłem aż 11 grup, które to wydały), także oavkę.

Tu masz link do całej serii grupy AonE: http://www.osloskop.net/r/14719.html
A także do mangi: http://www.osloskop.net/r/30331.html, którą tłumaczyi grupa Konchuu Subs.
  Temat: Otogi Matsuri
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 22615

PostForum: Zakończone   Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 18:48   Temat: Otogi Matsuri
Przede wszystkim to nie rar, tylko zip. Madsasara, zobacz, czy plik ściąga ci się do końca. Powinien mieć 9.89MB i jeśli IE (który nie posiada wznawiania transferu, nawet w wersji 7) urwie go w połowie, to nie ma prawa być dobrze.
  Temat: Info i... aktualka ^^ - Sobota - 7 Kwietnia 2oo7
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 16663

PostForum: 2007   Wysłany: 9 Kwiecień 2007, 14:03   Temat: Info i... aktualka ^^ - Sobota - 7 Kwietnia 2oo7
Dla wszystkich co mają problemy z odtworzeniem OAVki MSN.

Proponuję odinstalować wszystkie kodeki z komputera, a także jeśli ktoś używa Real alternative i QuickTime alternative. Następnie ściągnąć i zainstalować Klite Mega Codec Pack. Zawiera on także Media Player Classic, który odtwarza wszystko co się da, szczególnie w połączeniu z tymi kodekami.

Co do h264 istnieje płatny kodek CoreAVC, który jest 30% szybszy od darmowej wersji zawartej we wszelkich packach. Można go ściągnąć np stąd. Gwarantuje płynne odtwarzanie MPEG4 już przy 1GHz, oczywiście po uprzednim włączeniu go w ffdshow i wyłączeniu poprzedniego kodeka.

Jeśli jakimś cudem znajdzie się coś, czego po zainstalowaniu tych kodeków nie można odtworzyć (w co wątpię), to zawarty w tej paczce program GSpot poinformuje, jakiego kodeka brakuje, aby dany plik odtworzyć.

Gdyby to było za mało - to ściągnijcie i zainstalujcie MediaInfo. Program podaje wszystki potrzebne informacje na temat dowolnego pliku wideo. Po najechaniu myszką nad dany plik i przytrzymaniu jej nieruchomo w miejscu otwiera się okienko, w którym mamy kupę informacji. Fakt faktem, MediaInfo nie rozpoznaje rozszerzenia mp4, ale wystarczy je zmienić np. na avi, a już poda nam o nim wszystko :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 8 Kwiecień 2007, 01:38   Temat: Info i... aktualka ^^ - Sobota - 7 Kwietnia 2oo7
hmm
– Athlon64 3000+ AM2 to 190zł lub Sempron 3200+ AM2 to 150zł. Athlon64 X2 3600+ (z podwójnym rdzeniem) to ok 300zł.
– płyta główna nForce 6100 z grafą na pokładzie PS 3.0 (i wolnym slotem PCI-E na przyszłą silniejszą, zresztą na wbudowanej 3dmark2001 ma ponad 5000 punktów) - 210zł
– pamięć 512MB DDR2 do tej płyty 120zł lub 1GB 210zł.
– zasilacz wystarczy 300W, zmieniać nie trzeba (ale na 230W odpalałem i też działa), dysku, FDD i CD/DVD oraz obdowy także zmieniać nie trzeba. ;)
Nowe części kosztują minimum 480zł, a optymalnie ok. 610zł. Minus pewnie z 1/3 tej sumy za sprzedaż na allegro starych podzespołów, wynika z tego że trzeba dołożyć od 250 do 400zł.

Jasne, że nie każdy ma tyle w kieszeni. Ale można zaplanować i w pół roku odłożyć (np po 50-60zł). A na zaproponowanym przeze mnie sprzęcie pójdzie wszystko, nawet HDTV (tylko monitor odpowiedni trzeba mieć xD ).

Także ja nie widzę powodu, aby zmieniać format pliku. xP A OAVka jest świetna! :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 7 Kwiecień 2007, 11:54   Temat: Info i... aktualka ^^ - Sobota - 7 Kwietnia 2oo7
Nie przesadzajcie. Można ten odcinek płynnie odtworzyć już przy Athlonie XP 1800+, Duronie 1800, Sempronie 2400+, Pentium III 1400, Pentium IV 1,8GHz, Celeronie 2,4GHz. Jeśli ma się procka na poziomie 2500 (dowolny model) i 512 ramu to naprawdę nie powinno być problemów, no chyba, że z kodekami coś nie tak. ;)

A format h264 to przedewszystkim plik 200mb a nie 350 przy tej samej jakości. Wybaczcie, ale dla nas to wielka zaleta :)
Koniak z aqvario

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 2 Kwiecień 2007, 01:59   Temat: Mahou Sensei Negima
Przecztaj newsa, to się dowiesz...
  Temat: Smutna wiadomość - Niedziela - 1 Kwietnia 2oo7
Koniak z aqvario

Wyświetleń: 7213

PostForum: 2007   Wysłany: 2 Kwiecień 2007, 01:56   Temat: Smutna wiadomość - Niedziela - 1 Kwietnia 2oo7
nie martwicie się fani...

JPF ma jednak głowę na karku.

Dziś do Hayate dotarł mail, w którym JPF proponuje nam współpracę nad wydawaniem MSN w Polsce. Co prawda oficjalne tłumaczenie będą robić ludzie z wydawnictwa (z oryginału), ale nam przypadła zaszczytna rola korekcji tekstów. Znaczy będziemy mieli wpływ na treść, aby tłumaczenie było jak najwierniejsze i oddwało klimat MSN. Nic nie wspomnieli o edycji, ale zapewnili o dostarczeniu wysokiej jakości skanów. To pozostawia tę kwestię otwartą. A my nie poddamy się łatwo i bedziemy walczyć :)

To już drugi taki przypadek w Polsce. Większość z was zapewne zna wkład Freemana w Ghost in the Shell i to, że IDG Poland zaadaptowało najlepszy polski fanowski przekład do oficjalnie wydanego anime przez Kino Domowe.

Bądźcie z nas dumni i wspierajcie nas. Ja sam chylę czoła ekipie pracującej nad MSN :)

Będziemy was informować na bieżąco :)
  Temat: Pomysły i propozycje związane ze stroną...
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 66634

PostForum: Sprawy techniczne i propozycje zmian   Wysłany: 26 Marzec 2007, 09:53   Temat: Pomysły i propozycje związane ze stroną...
nya nya :) dobry koteczek, dobry koteczek! :)))) Jesteście jak te dziewczynki http://www.youtube.com/watch?v=msjv-e2xp84 xD

Innymi słowy - koniec oftopu, albo założę specjalny temat na neko lolicony i uczynię was jego gwiazdami xD (po dorobieniu stosownych atrybutów ofkors) xP
Koniak z aqvario

PostForum: Sprawy techniczne i propozycje zmian   Wysłany: 25 Marzec 2007, 18:11   Temat: Pomysły i propozycje związane ze stroną...
A co lub kto to neko? o_O

masz już trzecią xD
Koniak z aqvario

PostForum: Sprawy techniczne i propozycje zmian   Wysłany: 20 Marzec 2007, 20:21   Temat: Pomysły i propozycje związane ze stroną...
Szczur, imo to bezsens.

– Osoba nie znająca angielskiego nie przeczyta mang po angielsku.
– Osoba nie znająca japońskiego nie przeczyta mang po japońsku.
– Osoba znająca angielski znajdzie sobie sama angielskie grupy skanlacyjne bez naszej pomocy i ściągnie to co chce, tak jak my to robimy.
– Osoba znająca japoński nie będzie szukała polskich grup, tylko ściągnie sobie japońskie rawy.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest jasne xD
  Temat: Kwa! Nius! - Niedziela - 18 Marca 2oo7
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 23053

PostForum: 2007   Wysłany: 20 Marzec 2007, 07:00   Temat: Kwa! Nius! - Niedziela - 18 Marca 2oo7
Nad A.I. pracuję ja. eeee, znaczy opierdzielam się równo, więc trzeba mi nakopać wiadomo gdzie xD
  Temat: Download?
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 125746

PostForum: Sprawy techniczne i propozycje zmian   Wysłany: 10 Marzec 2007, 14:02   Temat: Download?
Ściągnąłem, rozpakowałem, przejrzałem. Wszystko jest w porządku, najwyraźniej to coś u Ciebie. Sprawdź, czy czasem nie zabrakło ci miejsca na dysku i nie przerywa ci ściągania w połowie. Wyłącz ewentualne akceleratory, które ściagają w kilku segmentach jeden plik. Co prawda wznawianie działa... ale bywa z tym różnie. No i przetestuj kompa u siebie. Spakuj cokolwiek i rozpakuj to, zobacz czy nie pojawią się błędy. Więcej nic nie mogę Ci poradzić :(
  Temat: Najlepsze anime w historii
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 80470

PostForum: Anime   Wysłany: 10 Marzec 2007, 13:52   Temat: Najlepsze anime w historii
Bo taka ankieta ma niewielki sens. Lista musiałaby obejmować co najmniej 200 pozycji. Jestem za skasowaniem tej ankiety, a w temacie po prostu piszcie jakie anime najbardziej się wam podoba i dlaczego :D

Mnie bardzo podobało się Onegai Teacher. To naprawdę świetna komedia z happy endem :)
Uwielbiam krótką serię Iria, ma coś w sobie, czego nie potrafię określić, i dlatego co jakiś czas wracam to tych odcinków.

Oczywiście wychowałem sie na starszych tytułach, więc darzę je sentymentem. Były to Załoga G (ech, miałem pewnie z 7 lat), Kapitan Jastrząb (Tsubasa - ta jego piłka!), Pojedynek Aniołów (siatkówka), Gigi (głupie i śmieszne), Czarodziejka z Księżyca (wszyscy to znają), Mary Bell - Wróżka z krainy Kwiatów (kto pamięta jeszcze ten 50-odcinkowy serial dla dzieci), Bajki Japońskie (do tej pory umiem tę melodię zagrać na flecie), Dagon (kosmita w świecie pszczółek, hehe), Robin Hood (tajemnicza magia lasu). Pomijam wszystkie pełnometrażówki oraz te anime o których jeszcze nie wiedziałem, że to anime (jak Pszczółka Maja chociażby).

Teraz nie mam jakiegoś ulubionego anime. Ale są takie które mi się bardzo podobały (np. Air, Witch Hunter Robin, Shakugan No Shana, Reed or Die) albo takie które mi się nie podobały (np. Texhnolyze, Gantz, Neon Genesis Evangelion). Ale każdy tutuł ma w sobie to coś. Raczej nie wracam do raz obejrzanego tytułu... staram się oglądać nowe xD Dlatego też trudno mi powiedzieć, które są moimi ulubionymi.
  Temat: Nie zgadniecie xP -Niedziela - 25 Lutego 2oo7
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19363

PostForum: 2007   Wysłany: 28 Luty 2007, 07:54   Temat: Nie zgadniecie xP -Niedziela - 25 Lutego 2oo7
Format c: !!!!

Zamieściliśmy w aktualce tyle wirusów, ile zdołaliśmy znaleźć, może co poniektórym burzycielom naszego spokoju kompy powybuchają i ekipa MSN będzie miała chwilę odsapki od wiecznych utyskiwań xDDD
Koniak z aqvario

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 19 Luty 2007, 15:49   Temat: Mahou Sensei Negima
Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik, Negi i magia będą się kręcić...
Na serio nie tak długo...

I ten link wyżej to jest Nagi i Evangeline. Zresztą bardzo ładne ....
  Temat: Ugh - Poniedziałek - 29 Stycznia 2oo7
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 26863

PostForum: 2007   Wysłany: 9 Luty 2007, 18:49   Temat: Ugh - Poniedziałek - 29 Stycznia 2oo7
Jak dobra kawa i jeszcze lepsze żarcie, to Hayate będzie zadowolone. Kiedy będziesz w Wawie? ^.^'
  Temat: last.fm
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 28150

PostForum: Muzyka   Wysłany: 6 Luty 2007, 20:43   Temat: last.fm
Niewiem, jakoś nie przekonuje mnie to. Gdybym się zarejestrował, to ten serwis zwariowałby, bo sporo utworów po prostu nie ma prawa być nigdzie na listach xD Bo mam track 1, track 2, track 3 albo nie wiadomo, co to za utwór xDDD No dobra, to żart...

Smoczku, masz sweet avka na last.fm. A czy to coś, co trzeba zainstalować dużo zasobów zżera? Czy jet to plugin do winampa, który jest uruchamiany z nim samym, czy coś, co siedzi cały czas w pamięci? Bo jakoś nie cierpię tych dodatkowych bzdur...
  Temat: 100000 zima! - Sobota - 27 Stycznia 2oo7
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15580

PostForum: 2007   Wysłany: 2 Luty 2007, 23:56   Temat: 100000 zima! - Sobota - 27 Stycznia 2oo7
bobon napisał/a:
pojedziemy z beniem do japoni narobimy pare dzieciaków

OMG... Wtedy Japonia przestanie być krajem kwitnącej wiśni, a dominującą mangą stanie się yaoi... Nie dzięki za taki scenariusz...

<dzwoni do Pentagonu i informuje, że groźni arabscy terroryści podszywają się pod pseudonimy Benio i Bobon, i dobrzey by było ich zneutralizować>

Uff... Japonia pozostanie bezpieczna, a Ken Akamatsu dalej będzie rysował MSN (alternatywa - Negi i czterdziestu chłopców @@)
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 28 Styczeń 2007, 22:09   Temat: 100000 zima! - Sobota - 27 Stycznia 2oo7
Tam na lewo, za tym Oposem, co wisi na drzewie, a potem jak zobaczysz takie dwie duże piramidy, to już rzut beretem. Uważaj po drodze na Dyskotwardusa, bo potrafi nieźle zamieszać. Ale najlepiej poproś Smoczycę o pomoc, to Cię podrzuci na skróty. :)
  Temat: Fanart
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 572
Wyświetleń: 212530

PostForum: Sztuka obrazu   Wysłany: 27 Styczeń 2007, 23:27   Temat: Fanart
Ale lepiej, aby się tu zarejestrowali i sami zamieścili swoje prace.
Przy okazji mogą ściągnąć parę rozdziałów i stać się wiernymi wyznawcami Nis.. Negiego. xD
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 27 Styczeń 2007, 12:44   Temat: 100000 zima! - Sobota - 27 Stycznia 2oo7

HO! HO! HO!

W ostatnich dniach zbiegło się parę wydarzeń. Otóż nadeszła zima! :D Choć bałwanów w naszym kraju nie brakuje, w tym paru patentowanych, to teraz przybędzie nam ich kilku więcej. Ale nie martwy się na zapas, mamy przecież nasze ukochane tytuły, w tym także MSN! Wszyscy spragnieni saneczkowania ^^ i innej aktywnej formy ubijania śniegu, gdzieś sobie pojechali. Nawet nasz ukochany Nishin zrobił sobie urlop, choć niektórzy fani nie dają mu wypocząć... @@ Inna sprawa, że cierpiąc na pracocholizm ma poważne problemy z myszką i klawiaturą. Chodzą słuchy, oczywiście nie potwierdzone, że ponoć zasymilował je i edytuje mangę nawet podczas snu... *_* no ale ja nie o tym chciałem pisać. xP

Po ostatnim wypadzie grupa powoli dochodzi do siebie. Kilku z nas przestało się nawet ślinić. To dobra oznaka dochodzenia do zdrowia. Niestety w tym czasie nasz Negi wyrwał Sayo-chan (on to ma gust!) i pojechał z nią w góry. Kiedy ostatnim razem z nim gadałem, zapewniał mnie, że nie będzie więcej nachodził Yeti w jaskiniach, ale Nodoka w swojej magicznej księdze wyczytała coś zupełnie innego... Podobno Negi i Sayo zwiedzają jaskinie i straszą małe Yeticiątka... a Asuna strasznie się wścieka, zapewne jest zazdrosna... Ale ciii... ja nic nie mówiłem ^^

Czy to z braku innych zajęć fanów Hayate, czy może z powodu buszujących w necie spambotów, nasza strona przekroczyła 100000 odwiedzin! Nie sądziłem, że to jest możliwe i obiecuję, że od dziś przestanę podkręcać licznik! ];-> W nieco ponad rok... Byłem naprawdę zszokowany. Pamiętam, że na początku naszego istnienia świętowaliśmy 5000 odwiedzin, potem 25000... Sam fakt tej okrągłej liczby przeszedł bez większego echa, czy to w samej grupie, czy z waszej strony, ale co tam! Przy milionie zrobimy za to niezłą imprezkę! xD Mam nadzieję, że będzie to już za rok! :) Mamy jednak małą niespodziankę z tej okazji, jest to prezent dla was od Nishina i Smoczka. I jak? Podoba się? xD

W takim momencie aż prosi się o małe podsumowanie. To może zacznę od tego, że w chwili obecnej wszystkie rozdziały tłumaczonych przez nas mang przekroczyły 1GB! Mamy 15 otwartych projektów i 2 zakończone. Plany pomijam, choć wszystkie są rozpoczęte. Nasza grupa liczy obecnie 17 osób, niektóre bardziej, niektóre mniej aktywne (aq chowa głowę w piasek). A wszystko to dzięki AreCheck'owi, który zapoczątkował wspaniały projekt MSN! Chawała mu i bijcie pokłony wyznawcy Negiego! ;P

Nasze forum także się rozrasta. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych mang, a także głosowania, które z planowanych tytułów chcielibyście zobaczyć jak najszybciej! Mamy już prawie 100 użytkowników i 2000 napisanych postów, a forum zostało odwiedzone blisko 19000 razy. To dobry wynik jak na 5 miesięcy istnienia. Dziękujemy wam! :D

Myślę, że nadszedł czas na najbardziej oczekiwany kawałek tego newsa.

AKTUALKA!

Tak tak, to jest to co prawdziwy otaku pragnie najbardziej. Ale muszę was rozczarować. Dziś nie ma aktualki.... xD (aq ucieka przed zgrają zgłodniałych fanów chcących nadziać go na widły i pokroić w plasterki) Za to niedługo ukażą się 4 kolejne rozdziały. Mała podpowiedź co do ich zawartości: ukaże się coś związanego z Hayate (dosłownie), coś co niedawno zaczęło się ukazywać, coś zupełnie nowego, a jakby już przez nas wcześniej wydanego oraz coś czego wszyscy pragną ponad wszystko. ^^

Ty optymistycznym akcentem życzę wam i nam także wielu szczęśliwych chwil spędzonych podczas oglądania kawaii panienek (choć niektórym wystarczy już na najbliższy rok) ;P
  Temat: Propozycje projektów naszych czytelników
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 414
Wyświetleń: 241429

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 20 Styczeń 2007, 22:49   Temat: Propozycje projektów naszych czytelników
Niestety Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star) wydaje już Korosu Lame. Znaczy się ma w planach. Mnie także podobało się anime i przyznaję, manga jest świetna. Ale nie my ją będziemy robili.
  Temat: Takie małe cuś - Niedziela - 14 Stycznia 2007
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7855

PostForum: 2007   Wysłany: 14 Styczeń 2007, 21:23   Temat: Takie małe cuś - Niedziela - 14 Stycznia 2007

No rypnęło się, a to wszystko przez was! Przycisnęliście Smoczka, więc szukał MSN pod stołem i szukał... i znalazł bilet do Beniowood. A wiecie jak to Smoczek... Najpierw palec włoży, a potem się zastanowi po co... Więc poleciał. Potem opowiadał, że to był wpływ filmików Benia, ale myślę, że prawdziwym powodem było co innego. ;)

Ale do rzeczy. A rzecz w tym, że tam go złapali. No wiecie, ci filmowcy, chcieli kukiełkę z niego zrobić i na ulicy z NASZYM SMOKIEM paradować! No bo to przecież zwykły Smoczek nie jest... W każdym razie zamknęli go do celi, i wiecie co? A właściwie kto? No w tej celi NEGI WE WŁASNEJ OSOBIE! Podobno wybrał się na tajną randkę z Nodoką, nawet Asuna się nie zorientowała! Ale mieli pecha, Nodoka za późno wyciągnęła książkę i Negi wpadł. Właściwie to nie wpadł... ale to inna historia xD No, w każdym razie Smoczek nie w ciemię bity, GPRSa miał przy sobie (pół litra temu, kto wie, gdzie go schował, bo nic przy nim nie znaleźli O.o) i kiedy się długo nie odzywał, to Nishin go namierzył.

No cóż... nie będę wam opowiadał całej przygody, bo to tylko news... w każdym razie całe Hayate popłynęło na aqvario do Beniowood i odbiliśmy Smoka. Kazuya przy tym poszczycił się wybitnym językoznawstwem, a Buli wyjątkową brawurą. Ale to także inna historia. Przy okazji odbijania Negiego, co zaowocowało bardzo bliską współpracą, poznaliśmy parę dziewczyn ^^ O jej wynikach dowiecie się w najbliższym czasie. Pewnie w lutym, czyli niedługo. :D

Kiedy byliśmy tak blisko naszych bohaterów (dla co poniektórych nawet idolów) nie mogliśmy sobie odmówić tej przyjemności i odwiedziliśmy ich. No cóż... w tej chwili tekst jest w korekcie, ale niedługo na forum przeczytacie parę wywiadów. ;P Jak tylko nasi redaktorzy wyrobią się z materiałem, oczywiście. ;) bo na razie większość z nich leży i się ślini... wiecie te dziewczyny były naprawdę kawaii...

No dobra... koniec tego dobrgo. Jako, że ja czekałem na cała ekipę na wodzie, a potem wyrwałem ich z objęć tych nienasyconych se... miłości panienek, to daję wam rozdziały, które przed naszą przygodą zostały przygotowane. Ponieważ w tej chwili ekipa jest... lekko niedysponowana, nie spodziewajcie się szybko czegoś nowego. ;) Miłego czytania!

Otogi Matsuri 1

Otogi Matsuri 2

Otogi Matsuri 3

Otogi Matsuri 4

Otogi Matsuri 5

Otogi Matsuri 6

Busou Renkin 29

Ichigo Mashimaro 9

Mahou Sensei Negima 73

Temat: Nya, Nya - Czwartek - 11 Stycznia 2007
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24523

PostForum: 2007   Wysłany: 14 Styczeń 2007, 02:06   Temat: Nya, Nya - Czwartek - 11 Stycznia 2007
eee tam. Mam tam babcię. Co i raz do mnie mówi: A nie mówiłam? O.o
Za każdym razem, kiedy jej mówię, że się powtarza i że znam tą historię na pamięć, tak mi mówi. ;P
Oni we Wróżkolandzie bajki opowiadają, ot co! A słyszałeś o takiej, że podobno Hayate wydaje MSN codziennie? Nie? To pojedź tam i posłuchaj. Boki zrywać! xD
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 13 Styczeń 2007, 21:02   Temat: Nya, Nya - Czwartek - 11 Stycznia 2007
O.o Benio, ty się z powołaniem minąłeś, powinieneś do Beniowood pojechać ;D
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 12 Styczeń 2007, 20:58   Temat: Nya, Nya - Czwartek - 11 Stycznia 2007
Benio! Benio!! No!!! Bo zadzwonię do BORu i nawet pchły na twoim tyłku będą miały pluskwy! Ty nas tu tutaj nie strasz, bo to się może źle skończyć. I nawet Tik-Taki nic Ci nie pomogą! ;)
Koniak z aqvario

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 1 Styczeń 2007, 18:46   Temat: Mahou Sensei Negima
1. Nigdy nie zawiesiliśmy MSNa, będziemy go tłumaczyć nadal.
2. Kolejne rozdziały będą się pojawiać tak często, jak pozwoli na to czas paru osób w naszej grupie. Wierz mi - nie nudzą się.
3. Zamierzamy tłumaczyć tak długo, jak się da. Manga cały czas się ukazuje i nie ma ostatniego tomu, bo historia jest nadal rysowana przez Kena Akamatsu. Będziemy tłumaczyć, aż skończy rysować, lub jakieś wydawnictwo zlicencjonuje ten tytuł w Polsce.

W ogóle skąd myśl, że przestaliśmy robić MSNa? O.o
  Temat: Szczęśliwego Nowego Roku! - Poniedziałek - 1 Stycznia 2007
Koniak z aqvario

Wyświetleń: 16192

PostForum: 2007   Wysłany: 1 Styczeń 2007, 02:46   Temat: Szczęśliwego Nowego Roku! - Poniedziałek - 1 Stycznia 2007
<Benio oberwał łańcuchem po głowie>
Jak śmiesz mówić tak do naszego guru! To nasz król, to nasz mistrz, to wzór niedościgniony! Jak jeszcze raz powisz coś tak brzydkiego o Nishinie, to ban! A przy okazji urwę ci... khem khem... :)

Czyli będzie, kiedy będzie ;) może następna niespodzianka? ^.^
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 1 Styczeń 2007, 02:06   Temat: Szczęśliwego Nowego Roku! - Poniedziałek - 1 Stycznia 2007
<blady duch przenika przez ściany i jęczy żałośnie>
rozdzialik... rodziaaaaaalllliiiik, rooooozzzzzdziaaaaaaaalllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkk....
zły człowiek, złyyyy człooooowiiiiek, zzzzłłłłłłyyyyyy człłłłoooowiiiiieeeeekkkkk....
<słychać brzęczenie łańcuchów i inne niepokojące dźwięki, po czym duch znika za przeciwległą ścianą>
Koniak z aqvario

PostForum: 2007   Wysłany: 1 Styczeń 2007, 00:56   Temat: Szczęśliwego Nowego Roku! - Poniedziałek - 1 Stycznia 2007

A więc mamy NOWY ROK 2007!

Nie, nie, nie będzie aktualki! xD A co, już myśleliście? O nie, byłoby za dużo szczęścia na raz :) Nie możemy tak was rozpieszczać, bo wejdzie nam to w krew i nie będziemy potrafili przestać! Musimy zachować odrobinę rozsądku! :D Jeszcze wejdziecie nam na głowy, a nam się w nich poprzewraca?

Nowy rok, kolejny krąg

Śniegu za to ani w ząb

Mangą przeto nadrabiamy

Bardzo przy tym się staramy

Rozpieszczamy, rozpuszczamy

Nieświadomie przymuszamy

Manga opanuje świat

... za kilka lat! :)

To nie była przepowiednia, to fakt! Jeśli będziecie nas czytali, to będziemy coraz więksi, wydamy wszystkie mangi w polsce, potem na świecie, przejmiemy rynek japoński, wydamy w jezyku zuzululu u opanujemy rynek! Komiks będzie leżał u naszych stóp i zaczniemy rysować na ścianach, na murach, na jezdniach i chodnikach, w książkach w szkole podręczniki będą mangowe, do polskiego, matematyki, histori, geografi, biologi, nawet religii! HAHAHAHA Jesteście nasi, dodajemy do naszych mang podprogowe reklamy Hayate, będziemy rządzili świateeeeeeeeemmmmmm......

(maniakalny śmiech coraz cichszy, kiedy to Smoczek zabiera Aqa ze sceny i zamyka w pokoju bez klamek)

Ładny dzionek nieprawdaż. Tym gościem co to przed chwilą wyszedł ze sceny się nie przejmujcie, oszalał od nic-nie-robienia... a ja również życzę wam wszystkim Wesołych i Szczęśliwych Świąt... (zamienia kilka słów z jakimś doradcą)... khem, znaczy Wesołego Nowego Roku (przy twarzy pojawia się typowo-mangowa kropelka, symbolizująca zażenowanie) i po angielsku, a co! UMIEM! Happy New Year! Ha! Nie wierzyliście? Jak tak to... pewnie sprawiłem wam wielki zawód i dobrze xP.

Smoczek

(jakiś odległy, lekko stłumiony głos) Na UFO też narysujemy mangę i zarazimy cały wszechświat, a potem odległe strumienie czasoprzestrzenne. Wpuścimy mangę do czarnej dziuuuuuuurr..... (nagly huk i zapadła cisza)
  Temat: News, żeby było ciekawiej - Niedziela - 17 Września 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 12382

PostForum: 2006   Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 01:10   Temat: News, żeby było ciekawiej - Niedziela - 17 Września 2oo6r
jesteś szalona.... aaa nie to nie ta piosenka... I'm crazy, I', crazy... Lucas... żeby uczyś się tych artaktorów to trzeba być szalonym... Myślisz, że eistein dlaczego miał takie włosy? ^^'

A po za tym, ty nie musisz niczego udowadniać... wszyscy wiedzą, że tak jest ;D
A informatycy nie są szaleni Buli. Oni zwyczajnie żyją w innej czasoprzestrzeni... xD

Smok... stasznie zarąbisty news... :)
  Temat: Bad Company (część 1)
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 62503

PostForum: Zakończone   Wysłany: 7 Wrzesień 2006, 17:12   Temat: Bad Company (część 1)
Bo nie zostały zrobione... postaram się znaleźć jakieś ładne i dograć, tak samo jak jakieś weselsze style niż trumienna czerń. ;D

A co do Bad Company, to jak tylko uda nam se złapać odpowiedizalne za to osoby, to się coś okaże. Nie zawsze jest tak, że każdy członek Hayate wie wszystko o pozostałych, o projektach nie mówiąc w ogóle... :/
  Temat: Bad Company (część 1)
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 62503

PostForum: Zakończone   Wysłany: 7 Wrzesień 2006, 02:40   Temat: Bad Company (część 1)
Buli... jesteś kolejną osobą, która sie nabrała na funkcję [ you ] :D
Ona działa tak, że każdy widzi swój własny nick :D ja widze aqvario, ty widzisz buli696, a fafkoolec widzi fafkoolec :D Także zignoruj to :D

A co do Bad Company... no cóż, zorientujemy się, jak się sprawy mają :D
  Temat: Narutaru
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 25231

PostForum: Zakończone   Wysłany: 6 Wrzesień 2006, 16:48   Temat: Narutaru
hmmm 64 rozdziały.

Założenie. 1 Rozdział na tygodzień (prawdopodobnie błędna i zostanie obalona).

Teza. Tłumacznie, korekta, edycja, korekta, czytanie, korekta + przekazywanie sobie pomiędzy członkami Hayate... Czysto teoretycznie możliwe. Praktycznie awykonalne. Minimum 2 tygodnie. :)))

Dowód. Szybciej się nie da przetłumaczyć, wyedytować i sprawdzić 1 rozdziału, bo brakuje czasu na codzienne, 10 godzinne obijanie się (albo oglądanie anime) + 8 godzinne spanie, + reszta czasu poświęcona na mycie, jedzenie, bałaganienie i sprzątanie tegoż bałaganu. O nauce i pracy nie wspominając. xD

Zatem 64 rozdziały * 2 tygodnie + 10 tygodni wakacji w różne długie weekendy i święta i urlopy wypoczynkowe = 138 tygodni = 2 lata i 8 miesięcy.

Taaak... Czyli całkiem realne z różnymi poślizgami 3 lata. Shoggoth - kup sobie cierpliwość.

xxxxxDDDDDD

Uwielbiam matematykę. Można udowodnić wszystko. :D
Koniak z aqvario

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 18:55   Temat: Propozycje projektów naszych czytelników
jej, znawcy od siedmiu boleści... MSN to ecchi! Żeby nie być gołosłownym:

Cytat:
Ecchi (jap. エッチ) – gatunek mangi i anime, skierowany najczęściej do męskiej grupy odbiorców powyżej piętnastego roku życia, z dużą ilością podtekstów seksualnych i częstym prezentowaniem kobiecych wdzięków, zazwyczaj w bieliźnie albo bez detali anatomicznych. Ecchi najczęściej przybiera formę komedii erotycznej, romantycznej albo sensacyjnej. Od gatunku hentai odróżnia je brak pokazywania stosunku seksualnego i narządów płciowych.

Słowo powstało z angielskiego czytania litery h (pierwsza litera słowa hentai) przez Japończyków. Z czasem przybrało jednak spokojniejszy wydźwięk i nie posiada negatywnego zabarwienia emocjonalnego. Obecnie w języku japońskim oznacza lekkiego zboczeńca seksualnego albo sam stosunek seksualny.

Najbardziej znane są między innymi tytuły:
Ai Yori Aoshi
Girls Bravo
Love Hina
Puni Puni Poemi
Yumeria
Green Green
Koniak z aqvario

PostForum: Nasze projekty   Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 01:56   Temat: Propozycje projektów naszych czytelników
mnie to nie przeszkadza, jednakże będziesz miał Lukas problemy z onomatopejami, no bo jak przetłumaczyć dźwięk (...) [cenzura] xDDD No wiecie... xDDD Na pewno pomogę z tłumaczeniami co poniektórych. :)

W każdym razie nie razi mnie to i jeśli chcesz się za to zabrać - droga wolna! Et voilà!
  Temat: Trochę tego i owego - Niedziela - 27 Sierpnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8014

PostForum: 2006   Wysłany: 3 Wrzesień 2006, 17:45   Temat: Trochę tego i owego - Niedziela - 27 Sierpnia 2oo6r
Powiem tak - Buli696 ma rację. Bałagan byłby nieziemski, gdyby wszyscy pracowali nad tym samym tytułem. Pomijam już to, że każdy tłumacz, edytor, korektor ma własny styl! Nasza praca byłaby potem niespójna.

No i druga sprawa: część mang (w tym właśnie i MSN) jest nadal w produkcji. Jeśli Ken Akamatsu nadal rysuje MSNa i końca nie widać, to trudno dokończyć ten tutuł, co nie? I tak wydajemy kolejne odcinki szybciej, niż nasz wspaniały mistrz ^^ (no może nie przez wakacje xD).

Z Busou Renkin spróbujemy coś zrobić - na razie uszkodzona jest str 162, a 163 brak.
  Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 68578

PostForum: 2006   Wysłany: 18 Maj 2006, 16:24   Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
Uff... A.I. jest przetłumaczone i skany są wstępnie obrobione, ale jak zwykle to u mnie bywa zatrzymałem zajmując się czymś innym xD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 12 Maj 2006, 14:09   Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
Wyluzujcie troszkę :)

Podział prac w grupie jest taki, że pewne osoby pracują nad pewnymi tytułami. Jeśli ktoś nie ma czasu, to zwyczajnie ten właśnie tytuł ma opóźnienia. Staramy się nie zamieniać zbyt często ze względu na styl pracy tłumacza/edytora.

Mamy otwartych 8 projektów i zaczętych następnych 8. Ogólnie w kwietniu zrobiliśmy więcej niż kiedykolwiek wcześniej w historii Hayate! A ten trend będzie się raczej utrzymywał. :)

Spokojnie ludziska!
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 3 Maj 2006, 11:44   Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
Pracujemy na japońskich skanach, głównie korzystamy z angielskich, wspomagając się japońskim, jeśli mamy jakieś wątpliwości podczas przekładu. Skany ściągamy przez P2P.
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Maj 2006, 03:30   Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
już 1 maja ;D
Co do licznika... został uruchomiony jakoś 11 października 2005, ale dopiero 27 stycznia 2006 został ulepszony i przestał zbierać informacje o powtórnych odwiedzinach jednej osoby w czasie krótszym niż godzinę. No i w Święta Bożego Narodzenia zmieniliśmy adres. xDD
To taka mała lekcja historii. ^^
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 30 Kwiecień 2006, 13:44   Temat: Niespodziewajka - Niedziela - 30 kwietnia 2oo6r
Ależ są.. jestem tego doskonałym przykładem... Smoczek potwierdzi, że zabito mnie przynajmniej z 10 razy... ^^
Nawet nie chcę liczyć ile razy naszą stronkę uznano za martwą... xD Ale ona żyje! (Ona żyje V - horror, co nie?) ^^
  Temat: Aktualka MSN(?) - Czwartek - 6 kwietnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 30523

PostForum: 2006   Wysłany: 30 Kwiecień 2006, 03:26   Temat: Aktualka MSN(?) - Czwartek - 6 kwietnia 2oo6r
Stronka żyje ale ledwo dycha, bo Smoczek ją zjada żywcem... Ale mangi na niej umieszczone utworzyły wał obronny i bronią się zaciekle. "Nie damy się narzędziu zbrodni Smoczka!" xDDD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 22 Kwiecień 2006, 15:27   Temat: Aktualka MSN(?) - Czwartek - 6 kwietnia 2oo6r
K240 - ale spam... Nie martw się, niedługo coś będzie. A coś mi się widzi, że i troszkę więcej tego będzie.

Pamiętajcie, że Hayate, to grupa, która nie tworzy już tylko MSN, stąd nowa nazwa, nowa strona, nowy adres i tyle różnych projektów (a mamy ich trochę na tapecie). To bardzo pozytywne zmiany xDD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 11 Kwiecień 2006, 01:55   Temat: Aktualka MSN(?) - Czwartek - 6 kwietnia 2oo6r
xD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 7 Kwiecień 2006, 01:04   Temat: Aktualka MSN(?) - Czwartek - 6 kwietnia 2oo6r
xD Będzie nie tylko podział, ale będzie to też ładniej zrobione - póki co jest jak jest. W związku z reorganizacją strony to wszyskto. Bo wewnątrz kodu jest więcej zmian, niż widać na zewnątrz.
  Temat: Święto xD - Środa - 5 kwietnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 20770

PostForum: 2006   Wysłany: 6 Kwiecień 2006, 12:18   Temat: Święto xD - Środa - 5 kwietnia 2oo6r
<wyciągnął swoją największą maczugę nabijaną gwoździami i zdzielił LHFan'a przez plery> No stary, tym razem to przesadziełeś na całej lini.
Jeśli nie zamieścisz tutaj swojego pulpitu, to przerobią twoje prawdziwe zdjęcia i zamieszczę je tutaj! xDDD
Wierz mi... nie chcesz tego... <zrobił groźną minę i włączył Photoshopa>
  Temat: Święto xD - Środa - 5 kwietnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 20770

PostForum: 2006   Wysłany: 5 Kwiecień 2006, 18:07   Temat: Święto xD - Środa - 5 kwietnia 2oo6r
Pewnie, że Smoczek z tym pół roku przegiął... Ale ty Buli z tym pod koniec miesiąca to po prostu pobiłeś wszelkie rekordy przegięcia... To już jest na granicy absurdu, wiesz? Smoku przynajmniej starał się być tylko złośliwy...
Ja bym napisał, że aktualka będzie jakoś pod koniec roku 2006... ale ja zawsze miałem bardziej wyważone wypowiedzi. xDDDDD
  Temat: Dzień jak codzień - Sobota- 1 kwietnia 2oo6r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 28015

PostForum: 2006   Wysłany: 3 Kwiecień 2006, 01:32   Temat: Dzień jak codzień - Sobota- 1 kwietnia 2oo6r
Smoczek zapomniał dodać - że w razie wyłapania błędów tłumaczenia, a potem edycji mamy dodatkowy czas na robienie poprawek - jest on różny.
No i generalnie zaniżył praktyczny czas - podając ile teoretycznie coś trwa bez wszelakich przeszkadzajek - typu wołanie rodziców, dzwoniący telefon, kolega na gg, itp. xDDD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 2 Kwiecień 2006, 11:26   Temat: Dzień jak codzień - Sobota- 1 kwietnia 2oo6r
Jak podasz dziś 128 szczegółów - to zmienimy zagadkę. Będziesz musiał podać ponownie 128 szczegółów, a jak ją znowu rozwiążesz to i tak nie zrobimy aktualki... ;)
Jak w bajce o Kopciuszku: soczewica w popiele i bal. A macocha i tak zrobiła swoje xDDD

Jesteście skazani na nasz dobry humor! ^^
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 2 Kwiecień 2006, 01:41   Temat: Dzień jak codzień - Sobota- 1 kwietnia 2oo6r
Ja także doszedłem do końca ;D
A żeby jeszcze dać ludziom nadzieję - właśnie wysłałem ponownie korektę School Rumble (poprzednia zaginęła w akcji) od 4 do 12 rozdziału, a dostałem do korekty od 13 do 16 :D Jutro ją pewnie zrobię ;D - czyli w ciągu tygodnia... no wiecie co was czeka ;D
  Temat: Nowa porcja jedzonka dla wygłodniałych fanów - Wtorek - 28 l
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 44863

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Kwiecień 2006, 00:43   Temat: Nowa porcja jedzonka dla wygłodniałych fanów - Wtorek - 28 l
to też ;P ale głównie z powodu przeprowadzki na nowy serwer - gdyż w tej chwili kończy nam się umowa na serwer wykupiony jeszcze przez Arechecka. I nie będziemy jej przedłużali, bo bardziej opłaca nam się kupić gdzie indziej. Przy okazji nasza stronka przejdzie poważne prace remontowo-konstrukcyjne - co też zajmuje sporo czasu.
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 30 Marzec 2006, 11:39   Temat: Nowa porcja jedzonka dla wygłodniałych fanów - Wtorek - 28 l
:D łoł wasza twórczość mnie zatrważa :D może jak nie damy aktualki przez dwa miesiące to Legion napisze odę? xDD

BTW - aktualka będzie - nie martwcie się ... ;)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 12 Marzec 2006, 14:45   Temat: Nowa porcja jedzonka dla wygłodniałych fanów - Wtorek - 28 l
LH - nie rozumiem cię - ile razy mam Ci o tym mówić... na forum udzielasz sie regularnie i to nie tylko w Hayate, ale ważne spawy piszesz w komentarzach... no jestes nieedukowalny... od następnego razu kasuję twoje komentarze z informacjami do członków grupy! Ech...
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Marzec 2006, 15:15   Temat: Nowa porcja jedzonka dla wygłodniałych fanów - Wtorek - 28 l
No ja też sobie poczytam ;P a potem poprawię linki w projektach, teraz nie mam czasu...
  Temat: Nowy Lay i takie tam. – Czwartek – 16 luty 2006r
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22105

PostForum: 2006   Wysłany: 16 Luty 2006, 21:49   Temat: Nowy Lay i takie tam. – Czwartek – 16 luty 2006r
No wiesz... to tak na zapas, jakby nam się długo nie chciało zmieniać nowego layu xPPP
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 16 Luty 2006, 14:13   Temat: Nowy Lay i takie tam. – Czwartek – 16 luty 2006r
Ha! Odświeżanie stronki przynosi wiele satysfakcji! ^^ Zrobiło się cieplej, mróz za oknem zelżał... To i wystrój należało zmienić. :) Jak wam się podoba? Bo mnie bardzo :D

Nasza stronka przekroczyła już 25.000 odwiedzin (zapewne przez zdesperowanych maniaków mangowych, ale któż to wie?) xD Cieszymy się, w końcu nie musimy już przekręcać licznika, aby pochwalić się, jacy to jesteśmy popularni... ^.^

Dla zainteresowanych z odwiecznymi pytaniami o aktualki: tak, niedługo coś będzie. Tak jak wspomniane było jakiś czas temu - aktualki będą teraz rzadziej, pewnie raz na miesiąc (oczywiście z większą ilością rozdziałów na raz), ale... poprzedni news zachowuje swoją aktualność ;) To tyle. Bay!
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 16 Luty 2006, 12:23   Temat: Nowy Lay i takie tam. – Czwartek – 16 luty 2006r
Buli odśwież sobie okno... ;PPPPP
Brawo Nanaki - już mnie nosiło z zamianą na ten laylout... ech...
  Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
Koniak z aqvario

Wyświetleń: 33775

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Luty 2006, 19:00   Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
13 tomów i parę rozdziałów, a dokładnie 124 rozdziały całego Mahou Sensei Negima :-)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Luty 2006, 02:04   Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
Czemu nie wejdziesz na forum i tego nie napiszesz? o.O
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 29 Styczeń 2006, 23:39   Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
LH zajrzyj na forum, to ucieszysz się jeszcze bardziej ;) xPPP <rozciera guza po patelce>
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 29 Styczeń 2006, 16:24   Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
xDDDD LhFan - mówiłem nie gadaj za dużo <trzepnął jeszcze raz na zapas> ^^ Dostaniesz coś do korekty niedługo, zarzucimy Cię ;) żebyś też się nie nudził... xP

A aktualka będzie, szybciej niż się spodziewacie - na pewno nie będziecie musieli czekać cały miesiąc. Zdradzę tylko, że School Rumble mamy już przetłumaczone do 10 rozdziału, tyle, że trzeba zrobić korektę i wyedytować, a potem znowu korektę... xD Więc bez przesady - cierpliwości - potem będzie co czytać :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 28 Styczeń 2006, 02:10   Temat: Problemy,którymi nie należy się martwić.Sobota - 28 sty 2006
No i mniej miła wiadomość z ostatniej chwili - zainteresowanie ostatnim upkiem było tak duże, że skończył nam się limit transferu... :((( Na naszym serwerze musimy poczekać do 1szego.
Ja osobiście bardzo się cieszę! Daliście odzew, że czekacie i cieszycie się z naszej ciężko wykonywanej pracy... xD

Pracujemy nad tym (a dokładnie nasz kochany Nanaki), aby najnowsze rozdziały były dostępne na zaprzyjaźnionych serwisach, niemniej prosimy o wyrozumiałość przez najbliższe 3 dni. Na przyszłość mamy w planach udostępnianie całych tomów i pojedyńczych rozdziałów na sieciach e2k, torrentach i przez IRC. Póki co www pozostanie głównym źródłem.

Także nie martwcie się - będzie dobrze, a nawet lepiej! xDDD

Szykujemy dla was niespodziankę - ale szaaa, nikt nic nie wie... Oczywiście jej przygotowanie troszkę potrwa... Czemu więc piszę teraz? khem, khem - podgrzewam atmosferę ^^ Taki wybieg marketingowy ;P No wiecie... promocje, nowości - innymi słowy: nowe atrakcje!

Dla zainteresowanych przystąpieniem do naszej grupy przygotowujemy właśnie mordercze testy ;) Cobyście nie mieli złudzeń, jaką ciężką i katorżniczą pracę wykonujemy dla was na co dzień, wypruwając sobie flaki, niedosypiając i padając jak muchy po każdym dniu/nocy ślęczenia przed monitorem i psuciem oczu... BAKA! To bolało... No dobrze testy nie będą trudne, mają być tylko sprawdzianem dla tych, którzy chcą pomóc, ale nie wiedzą czego można się spodziewać... Pamiętajcie, wszystkiego można się nauczyć, jeśli się tylko bardzo chce! :D

Tym optymistycznym akcentem - czołem obywatele! <(*.*)>
  Temat: "Nadszedł czas zmian..." - Czwartek - 26.sty.2oo6
Koniak z aqvario

Wyświetleń: 19504

PostForum: 2006   Wysłany: 27 Styczeń 2006, 03:23   Temat: "Nadszedł czas zmian..." - Czwartek - 26.sty.2oo6
Luk666 - nie możesz mieć całej serii School Rumble, gdyż Jin Kobayashi nadal ją rysuje! ^^
W tej chwili wiem, że jest 11 pełnych tomów do 140 rozdziału i #b31-32 oraz od 141 do 162 rozdziału i #b33-36 ukazało się tylko w Shonen Magazine.
Grupa Yanime przetłumaczyła na angielski SR do 7 tomu i przerwała projekt ze względu na licencję. Dalej projekt prowadzą 3 grupy (Aerie Scans, Mahora-Manga i Syuura) oraz grupa Virtual Infusion, która zaczęła tłumaczyć SR od początku i teraz jest na 3 tomie. Najdalej jest grupa Mahora Manga tłumacząc cały tom 8 i 3 dni temu wydała 1 rozdział 9 tomu. Reszta nie wyszła poza tom 8. W oryginale (jap) mam wszystko, po angielsku do 8 tomu.
Niemniej może możesz nam pomóc :) Pogadaj o tym z Nishinem (kontakt masz w dziale grupa)
  Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 30115

PostForum: 2006   Wysłany: 23 Styczeń 2006, 03:25   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
No i uderzaj z takimi sprawami na gg bezpośrednio do nas, a nie w komentarzach... co prawda mogę je usunąć, ale przecież nie o to chodzi, no nie? Hasła nie odzyskasz, ale nanaki może na chama ustawić nowe, na tym to polega. :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 21 Styczeń 2006, 00:43   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
Dzięki LH :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 17 Styczeń 2006, 18:58   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
Wiem o tym i dzięki.
Wcześniej tego nie robiłem, ale ze względu na zamknięcie naszej strony na starym adresie jakoś w marcu, od 1 stycznia zacząłem śledzić zewnętrzne linki, które do nas idą. Z anime source od 1 stycznia było 43 połączenia i faktycznie przekroczyło w sumie 200. Jeśli jesteś już tak uprzejmy, to zwróć się do nich o zmianę adresu na nowy - ułatwisz mi tym zadanie :-D
Generalnie notujemy na naszej stronie ponad 200 odwiedzin dziennie z tendencją rosnącą. Jeśli ktoś chce zamieścić do nas linka, to proszę też na nowy adres http://www.hayate.pl
Nanaki niedługo zamieści buttony ^^
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 8 Styczeń 2006, 06:08   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
hehe, dzięki :) Jakby Ci to powiedzieć.... rzadko korzystam z torrentów, ale AniSquad wydało to też po angielsku obie części i obie już mam :) A Ayu z opóźnieniem daje na e2k, ale też już mam w połowie ściągnięte. Pewnie niedługo zacznę tłumaczyć :)
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 4 Styczeń 2006, 21:27   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
IMS mam wszystkich grup jakie to anime zripowały, ale nie ma jeszcze żadnej, która zrobiłaby to po angielsku. Czyli są po japońsku i chińsku, do wyboru do koloru xP
Tak, są dwie części i 3 w planach. 1 bardzo, bardzo luźno nawiązuje do mangi (niby ta sama historia, ale opowiedziana w zupełnie inny sposób z mnóstwem dodatkowych dialogów), 2 to zupełnie inna historia (głównie w lecie na plaży).
A IMS poprawiam i wyjdzie wersja 2 z przetłumaczonymi wszystkimi SFXami - pewnie za parę dni, bo jestem już w połowie.

BTW - Miszczu, skontaktuj się ze mną - numer gg na podstronie grupa.
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Styczeń 2006, 23:13   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
Nie martw się - niedługo nastąpi następny update :) Nie chce zdradzać które mangi, ale w sumie czeka was ok 4-5 rozdziałów... xD
Koniak z aqvario

PostForum: 2006   Wysłany: 1 Styczeń 2006, 01:32   Temat: No i mamy nowy roczek 2006!!!
Już poprzedni obfitował w wiele zmian, a ten, mam nadzieję, będzie jeszcze bogatszy... xD

W końcu to w 2005r. założyliśmy grupę, która kontynuuje dzieło AreCheck'a nad projektem Mahou Sensei Negima, zmieniliśmy nazwę i zaczęliśmy wydawać nowe tutuły. Zyskaliśmy nowy adres, nowy wizerunek strony, grupa się rozrosła, a przyszłość zapowiada się równie różowo! :-D

Dlatego też ja i cała grupa HAYATE życzymy wam, aby rok 2006 był dla was tak samo ważny, pełny wszelakich przygód i zmian na lepsze.

Nie mam daru do składania życzeń, więc to wszystko... ^^
No może niezupełnie wszystko...

Na nowy rok dajemy wam świąteczny prezent w postaci oneshoota Kena Akamatsu - Itsudatte My Santa! (tak tak, to nasz mistrz od MSN) Co prawda jest to już drugie tłumaczenie tej mangi, jako że wcześniej zrobiła to grupa YAM, ale jest ono nie do zdobycia nigdzie na necie, wobec czego macie tutaj nasze wykonanie.

Poza tym przejęliśmy od grupy Hana Kouri (dzięki Irluna!) projekt School Rumble Jina Kobayashiego, który będzie dla was tłumaczył Miszczu, nowy ludź w Hayate (i mam nadzieję, że nie tymczasowy...) ^_~

Nowym naszym projektem będzie także A.I. Love You (choć prawidłowe tłumaczenie to A.I. Don't Stop) jakże przez nas ulubionego Kena Akamatsu jako joint z grupą Kum-Chan Project. Nie obiecuję terminów - ale mam już skany i tłumaczenie do pierwszego (dłuuugiego) rozdziału, więc w niedalekiej przyszłości... xD

Trwają także prace nad pozostałymi tytułami - ten rok naprawdę będzie obfity w nowości. I tym optymistycznym akcentem kończę tego rozrośniętego newsa. Sayōnara!
  Temat: Wesołych Świąt - Sobota - 24.gru.2oo5
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 33085

PostForum: 2005   Wysłany: 30 Grudzień 2005, 08:36   Temat: Wesołych Świąt - Sobota - 24.gru.2oo5
Samo anime można ściagnąć z paru znanych źródeł - ale zapomnij o www. Tyle mogę podpowiedzieć... xD A polskie napisy do połowy serii zrobił jeden z towarzyszy naszej grupy. Może niedługo się spręży i skończy? Na pewno je opublikujemy :)
  Temat: Wesołych Świąt - Sobota - 24.gru.2oo5
Koniak z aqvario

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 33085

PostForum: 2005   Wysłany: 24 Grudzień 2005, 21:46   Temat: Wesołych Świąt - Sobota - 24.gru.2oo5
Zgadza się, tym bardziej, że kupując już nowoczesny zasilacz ze złączem S-ATA, 24 pinowym złączem ATX i 6 pinowym złączem do grafiki na PCI-E to 350W jest stanowczo za mało - powinno się mieć ze 400-450 ;) Ale mimo to prezent niezły ;)
Ja dostałem żółty pluszowy księżyc z siedzącą na nim czerwoną biedronką... ^^ Kya, kawaii ~~ !!! xD

Strona 38 z 38
Skocz do: