Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
1 Kwiecień 2014, 22:34
Buuum! - wtorek/środa - 31 grudnia 2013 / 1 stycznia 2014
Autor Wiadomość
Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:00   Buuum! - wtorek/środa - 31 grudnia 2013 / 1 stycznia 2014

Sylwester! Nowy Rok 2014! Aż trudno uwierzyć, że minął pełny, ósmy rok istnienia naszej grupy. To już 9 raz, kiedy piszę noworocznego newsa, o północy lub prawie o północy. Tak było od początku i zapewne tak zostanie, póki Hayate będzie istnieć! :) Bierze mnie na refleksje, ale raczej patrzę w przyszłość. :) Maraton został zakończony, z wynikiem 131 rozdziałów. To całkiem sporo, średnio 4 każdego dnia, chociaż własnego rekordu (186) nie pobiliśmy. Może następnym razem! :)

Życzymy wam wszystkiego co dobre w Nowym Roku! Obyście nigdy nie stracili pasji, i żeby zawsze znalazło się miejsce na jej realizowanie. Dużo optymizmu, dużo wolnego czasu, zdrowia i pieniążków, dobrej pracy i udanych relacji z rodzinką. Oraz dobrych, nowych tytułów w nadchodzącym 2014! Także w tomikach po polsku, od naszych kochanych wydawnictw. Oby były w jak najwyższej jakości i pachniały nowością! :D No i najważniejsze - jakie są wasze postanowienia noworoczne? Podzielcie się nimi z nami!

Chcieliśmy też życzyć samych sukcesów innym grupom skanlacyjnym w Polsce. Tym starszym, tym młodszym i tym, które nie istnieją, bo dopiero kiełkują w głowach. Obyście mieli zapał, obyście nie tracili entuzjazmu, oby zawsze dało się znaleźć ładne RAWy i nie brakowało angielskich tłumaczeń. Żeby każda grupa miała ludka znającego japoński, chiński lub koreański, żeby nie było trzeba zgadywać, co znów ci anglicy napierniczyli w tych tłumaczeniach. I przede wszystkim wiernych czytelników, gotowych wspierać was za waszą pracę, a nie tylko dobijać pytaniami o kolejne rozdziały. Wszystkiego Najlepszego!

A co u nas? Ten rok w naszej grupie był dziwnym rokiem. Otóż zmniejszyła nam się ekipa do ledwie 40 osób, gdy trzy lata temu mieliśmy ponad 60. A jednocześnie zrobiliśmy ponad 800 rozdziałów, czyli o 60 więcej niż w poprzednim. Po raz trzeci z rzędu skończyliśmy więcej projektów niż wzięliśmy nowych. Ustanowiliśmy dwa kolejne rekordy w polskich skanlacjach:

- największa aktualka, złożona z 256 rozdziałów oraz

- przekroczenie progu 4000 rozdziałów zrobionych przez jedną grupę.

Ponieważ brakuje nam trochę świeżej krwi, czyli ludzi chcących kończyć stare projekty oraz brać projekty o tematyce, której wcześniej mieliśmy mało lub wcale, to życzymy sobie kolejnego boosta. Odeszło od nas parę osób dużo piszących na forum, i choć nadal jest ono jednym z najbardziej żywych wśród grup skanlacyjnych (a pewnie także wśród stron o tematyce mangowej), to także przydałoby się, aby rozbujać parę zastygłych tematów. Pomożecie? :) Bez was, naszych czytelników, nie ma sensu to, co robimy. Dlatego prosimy was o aktywną pomoc, komentarze, udzielanie się na naszym forum, wskazywanie nam błędów oraz sugestii, jeśli chcecie coś poprawić lub zmienić.

Statystyki Lilka napisze za parę dni, musimy mieć czas na odetchnięcie i wytrzeźwienie ;P A teraz zapowiedziana niespodzianka, czyli zakończone projekty. Do siego roku! :D

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 1 Styczeń 2014, 16:14, w całości zmieniany 2 razy  

Świeczka Miu
Hayate Team
Aye Sir!

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:33   

Obrazek obrabialiście w paincie? xD

aqvario napisał/a:
oby zawsze dało się znaleźć ładne RAWy

Wiekszość grup nie ma pojęcia, co to jest ;p

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:40   

Odśwież sobie stronę, bo masz nieaktualne dane :P Coś mi się popsuło podczas edycji obrazka :P

Prezencik Vuko
Hayate Team

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:44   

Wielkie dzięki za Unbalanc x2 i oczywiście za kawał ciężkiej roboty wykonanej w 2013.
Życzę całej ekipie Hayate wszystkiego najlepszego i większej liczby komentarzy, podziękowań za rozdzialiki aby was jeszcze mocniej zmotywować do pracy, a także przekonać do jej sensu xD

Papierek po De Votek

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:51   

moim postanowieniem noworocznym jest zobaczyć i zmacać więcej kobiecych piersi niż w roku ubiegłym :D

Papierek po Adi
Sensei i Kaczorek.

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 00:51   

Czyli 1 parę? :P

Aratar
Valar

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 01:19   Re: Buuum! - wtorek/środa - 31 grudnia 2013 / 1 stycznia 201

aqvario napisał/a:

No i najważniejsze - jakie są wasze postanowienia noworoczne?

Zdać angielski za pierwszym razem.
aqvario napisał/a:
Chcieliśmy też życzyć samych sukcesów innym grupom skanlacyjnym w Polsce. Tym starszym, tym młodszym i tym, które nie istnieją, bo dopiero kiełkują w głowach. Obyście mieli zapał, obyście nie tracili entuzjazmu, oby zawsze dało się znaleźć ładne RAWy i nie brakowało angielskich tłumaczeń. Żeby każda grupa miała ludka znającego japoński, chiński lub koreański, żeby nie było trzeba zgadywać, co znów ci anglicy napierniczyli w tych tłumaczeniach. I przede wszystkim wiernych czytelników, gotowych wspierać was za waszą pracę, a nie tylko dobijać pytaniami o kolejne rozdziały. Wszystkiego Najlepszego!

Dzięki, zapał i ładne RAWy póki co są, tylko komentarzy na blogu brak, a stronka ma już kilkanaście tysięcy wyświetleń :(
Również życzę Hayate aby trwało w swojej misji skanlacyjnej jeszcze przez kolejne pokolenia, bicia kolejnych rekordów i także znalezienia czasu/ ludzi dla projektów, które są "zapomniane" (nie ukrywam, że jest tam kilka, które mnie interesują :)) :)
Ostatnio zmieniony przez Aratar 1 Styczeń 2014, 01:21, w całości zmieniany 1 raz  

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 01:25   

Aratar napisał/a:
także znalezienia czasu/ ludzi dla projektów, które są "zapomniane" (nie ukrywam, że jest tam kilka, które mnie interesują :)) :)

Jakie? :>

Aratar
Valar

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 01:30   

Dobra, przejrzałem jeszcze raz cały maraton i widzę, że niektóre się pojawiły: Fate, Higurashi.
Tych co mi brakuje i na których mi zależy to: Shonan Jun'ai Gumi, School Rumble.
Nie jestem pewny czy GTO: Shonan 14 Days pojawił się ostatnio.
Ostatnio zmieniony przez Aratar 1 Styczeń 2014, 01:31, w całości zmieniany 1 raz  

Czubek Yuka

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 01:52   

Dziękuje za przetłumaczenie Unbalance x2(okładki się nie wyświetlają).To dzięki tej manhwie poznałam waszą stronę :)
Życzę grupie Hayate by istniała do końca świata,a nawet tydzień dłużej!Byście zakończyli projekty,a także wasza pasja nigdy nie zgasła<to na tyle(nigdy nie byłam dobra składaniu życzeń)> A... zapomniałabym o najważniejszym.Przede wszystkim życzę Hayate dużo ZDROWIA!!
aqvario napisał/a:
No i najważniejsze - jakie są wasze postanowienia noworoczne? Podzielcie się nimi na nami!

Nigdy nie miałam żadnych postanowień,ale zawsze jest ten pierwszy raz :) . No to jedziemy!
1) Więcej rysować
2) Mniej się obijać
To na tyle.
Ostatnio zmieniony przez Yuka 1 Styczeń 2014, 01:53, w całości zmieniany 1 raz  

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 02:09   

Aratar napisał/a:
Shonan Jun'ai Gumi

Taa... Tu znowu problemy z ekipą, chociaż teraz znalazł się chętny tłumacz (Adrianus) :)
Aratar napisał/a:
School Rumble

Powoliii się edyyyytujeeee... (Pola)
Aratar napisał/a:
Nie jestem pewny czy GTO: Shonan 14 Days pojawił się ostatnio.

Ostatnio w lipcu. Mam nadzieję, że teraz, gdy skończył się maraton, to DeVotek będzie miał czas się za to zabrać :)

edit:
Yuka napisał/a:
(okładki się nie wyświetlają).

Dzięki. Zapomniałam poprawić, ale już załatwione :)
Ostatnio zmieniony przez Lilka 1 Styczeń 2014, 02:12, w całości zmieniany 1 raz  

Papierek po Adi
Sensei i Kaczorek.

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 11:46   

Lilka napisał/a:
Yuka napisał/a:
(okładki się nie wyświetlają).

Dzięki. Zapomniałam poprawić, ale już załatwione :)

Okładka do 10 tomu dalej się nie wyświetla xD

Świeczka pola
Hayate Team

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 12:22   

Aratar napisał/a:
School Rumble

Lilka napisał/a:

Postaram się, aby ten tytuł szybko się pojawił:).
Ostatnio zmieniony przez pola 1 Styczeń 2014, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 13:42   

Adrianus napisał/a:
Okładka do 10 tomu dalej się nie wyświetla xD

Trudno, żeby wyświetlało się coś, czego nie ma xD Edytor nie zrobił, to nie ma, ech...

Wrzucona :P

anonimowy
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 14:00   

Łał, miałem nadzieję, że pojawi się Unbalance x2, ale nie spodziewałem się zakończenia projektu. Super. *_*

Wielkie dzięki i szczęśliwego nowego roku dla całej grupy Hayate. :)

Papierek po czepel
Ryb Zjadacz

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 14:24   

Cytat:
No i najważniejsze - jakie są wasze postanowienia noworoczne?

Ja mam kilka takich samolubnych xD
1. Dorzucić na maturze do setki z gegry kilka osiemdziesiątek (albo i więcej) z innych przedmiotów,
2. Dostać się na jakąś zarąbistą uczelnię daleko od domu... (tak więc wszystko w promieniu 200km odpada)
3. a priorytet na najbliższy tydzień to powrót do zdrowia... xD

Wszystkim Życzę Szczęśliwego Nowego Roku :D

muhaik
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 14:35   

Janku sensie enigma? :(

muhaik
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 14:37   

Mahou sensei negima? Autokorekta xD

Świeczka Miu
Hayate Team
Aye Sir!

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 15:07   

czepel napisał/a:
2. Dostać się na jakąś zarąbistą uczelnię daleko od domu... (tak więc wszystko w promieniu 200km odpada)

Kiedyś zmienisz zdanie :)

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 15:07   

muhaik napisał/a:
Mahou sensei negima?

DeVotek obiecał po maratonie obrobić skany, więc mam nadzieję, że w tym miesiącu będzie rozdział :)

sea195

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 15:13   

Dzięki za UnbalanceX2 :P
I oby tak dalej :)

Papierek po czepel
Ryb Zjadacz

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 17:05   

Miu napisał/a:

Patrząc po ostatnich kilku latach... chyba nie, szczególnie że, tam gdzie składam papiery mam spore uposażenie xD

Prezencik rad:
Hayate Team

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 17:18   

aqvario napisał/a:
to także przydałoby się, aby rozbujać parę zastygłych tematów.
Nadal mam ok. 9600 nieprzeczytanych, więc... :>

aqvario napisał/a:
Statystyki Lilka napisze za parę dni, musimy mieć czas na odetchnięcie i wytrzeźwienie ;P
Ja też, ja też... Bo się nie wyrobiłem w starym roku. Do tego czasu żadnych postanowień nie mam co rzucać xD

pola napisał/a:
Aratar napisał/a:
School Rumble
Lilka napisał/a:
Postaram się, aby ten tytuł szybko się pojawił:).
<Nishizawa z mojego avatarka szepcze> Hayate... Hayate no Gotoku... ;)

Miu napisał/a:
Ludzie w akademikach chyba tak bardzo nie narzekają ;P

Świeczka Miu
Hayate Team
Aye Sir!

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 17:20   

czepel napisał/a:
Ludzie w akademikach chyba tak bardzo nie narzekają ;P

Jasne, zwłaszcza jak nie mogą się doczekać, kiedy pojadą do mamusi i przywiozą mnóstwo pyszniutkiego jedzonka.

Prezencik rad:
Hayate Team

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 17:33   

Cytat:
czepel napisał/a
Fajnie, nie tylko ja nie sprawdzam quota xD

Miu napisał/a:
Jasne, zwłaszcza jak nie mogą się doczekać, kiedy pojadą do mamusi i przywiozą mnóstwo pyszniutkiego jedzonka.
A to coś złego? Rodzice się pewnie cieszą, że młodzi wracają do domu, a młodzi się cieszą, że mają co jeść w następnych dniach czy nawet tygodniach xD

Ja tam zawsze miałem wszystko blisko. No może poza gimnazjum. Ale do technikum 3,5km a na uczelnię 1,2km... Gdzie ja znajdę robotę, do której będę miał tak blisko... O_o
Ostatnio zmieniony przez rad: 1 Styczeń 2014, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  

Muhaik
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 17:47   

Lilka napisał/a:
muhaik napisał/a:
Mahou sensei negima?

DeVotek obiecał po maratonie obrobić skany, więc mam nadzieję, że w tym miesiącu będzie rozdział :)

RozdziaŁ czy RozdziaŁY? =D plosiem o więcej! <robi słodką minkę> =D

Świeczka Miu
Hayate Team
Aye Sir!

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 18:06   

Cytat:
A to coś złego? Rodzice się pewnie cieszą, że młodzi wracają do domu, a młodzi się cieszą, że mają co jeść w następnych dniach czy nawet tygodniach xD

Nie mówię, że to coś złego, tylko mowa tu o wyjechaniu jak najdalej od domu :) Zrozumieją ci, którzy nie mieszkają już z rodzicami.
Ostatnio zmieniony przez Miu 1 Styczeń 2014, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 18:24   

Cytat:
RozdziaŁ czy RozdziaŁY? =D plosiem o więcej! <robi słodką minkę> =D

Zależy od tego, ile dostanę obrobionych skanów :) I od mojego wolnego czasu, rzecz jasna ;)

Papierek po De Votek

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 19:51   

raczej rozdział :D

Muhaik
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 20:48   

A fe! ;( ale wam daruje jak się pojawi więcej Anata to Senya Ichiya! =D

Cukiereczek Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2014, 21:40   

Muhaik napisał/a:
ale wam daruje jak się pojawi więcej Anata to Senya Ichiya!

No "niestety" ja i DeVotek nie maczamy palców w Anata. W tym wypadku zażalenia do Miu :)

Odpowiedz do tematu