Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ukraina, Rosja, UE + USA
Autor Wiadomość
Wydma z Cross
Ufok

Wysłany: 26 Sierpień 2014, 20:46   Ukraina, Rosja, UE + USA

Jak wiecie, trwa wojna "domowa" na Ukrainie. Dlaczego tak to podkreśliłem? A no dlatego, że w rzeczywistości jest to wojna z Rosją. Wspiera ona "separatystów" ewidentnie, każdy to widzi, a Putin i Ławrow myślą, że świat jest głupi i uwierzy w ich zaprzeczenia i dobre zamiary.

Rosji zależy na tym by Ukraina pozostała w ich strefie wpływów, służy im jako bufor przed NATO i UE, a przede wszystkim, to przez Ukrainę przechodzą najważniejsze rurociągi z gazem dla Europy, stąd właśnie rurociąg północny i południowy, które Ukrainę omijają.
Chcieli nabrać świat na historię z separatystami, mimo, iż wiadomo, że dają im sprzęt i to nowoczesny (i nadal się starają wmówić, że to nie oni...).

Rosja jednak wygrywa ten pojedynek z Unią Europesją i Stanami Zjednoczonymi, dlaczego? Ekonomia, biznes i wielkie pieniądze tutaj rządzą. Europie, wojna ekonomiczna z Rosją, mimo, że ją na pewno wygrają, tutaj nie ma wątpliwości, nie interesuje.

To się jednak w końcu będzie musiało zmienić, bo Putin w końcu posunie się jeszcze dalej, a wtedy już NATO zareaguje na pewno. Ukraina jednak MOŻE sobie dać radę sama. Jak? Wykorzystać fakt, że Rosja ze wsparciem się kryje i poprosić o części zastępcze, narzędzia kraje Unii. Ukraińcy mają dużo sprzętu, ale jest on wadliwy, uszkodzony, stary (bo Janukowycz sprzedał nowy właśnie Rosji...), nie muszą kupować broni.

Jak to się skończy? Ukraina odbije wschód kraju, to jest pewne, ale Krym już straciła na dłuższy czas, tutaj jest sprawa przegrana.

Zimna wojna, otwarta wojna? Nie tym razem, ale Putinowi lub jego następcy może to przyjść do głowy jeśli zachód nie będzie reagował i będzie biernie obserwował.

Sitko z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Sierpień 2014, 21:06   

Cross napisał/a:
a Putin i Ławrow myślą, że świat jest głupi i uwierzy w ich zaprzeczenia i dobre zamiary.
Nie, Putin i Ławrow wiedzą, że świat w to nie uwierzy, ale mają to w du**e, bo i tak ten świat nic z tą wiedzą nie zrobi.
Jeżeli UE i USA nie podejmą zdecydowanych kroków i to szybko Rosja przestanie się kryć przejedzie się po Ukrainie i może zatrzyma na Odrze. MOŻE.
Potem rozpęta się 3WŚ, a jak ją ktoś przeżyje to się zastanowi: "Jak mogło do tego dojść. Przecież z Hitlerem zaczynało się podobnie. Dlaczego nikt nie zauważył, nie zareagował na czas..."
TP #821: Ależ ze mnie optymista!

awera
Gość

Wysłany: 29 Sierpień 2014, 13:18   

Obawiam się że wojna Ukraińsko-Rosyjska już trwa. Nasze władze powinny rozpocząć pobór do wojska i fortyfikowanie granicy z Ukrainą i Białorusią (wiadomo że trzymają z Putinem). Najprawdopodobniej naszemu krajowi zostało kilka ostatnich miesięcy pokoju.

Wydma z Cross
Ufok

Wysłany: 29 Sierpień 2014, 14:21   

Otwarta wojna nigdy nie nastąpi, tak przynajmniej mi się zdaje. Dlaczego? A no dlatego, że Rosja jest słaba i ma słabą gospodarkę. Państwa NATO mają więcej wojsk, a państwa wchodzące w trzon sojuszu są największymi siłami ekonomicznymi na świecie.

Rosja jednak wojnę z Ukrainą już ma wygraną. Putin pokazał co chciał, że Ukraina to jego podwórko. Nato, niestety, przyjęło tę wiadomość.

Nocturno19

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 13:22   

@Cross
Nie zgadzam się, że to walka dobrej Europy ze złą Rosją. Naprawdę się łudzisz, że tylko Rosji chodzi o powiększenie strefy wpływów? Nie bądź naiwny. Unia opiera się na bardzo podobnych zasadach, co ZSRR - w każdym razie: też jest marksistowska i socjalistyczna, promuje degenerację społeczną i upadek moralny, podważa wzorce rodzinne i katolickie w narodach europejskich. A Niemcy i Rosja się ze sobą dogadują idealnie - Merkel niezbyt się martwi tym, co w Polsce zrobi Putin, bo ona to robi od lat, tyle że ekonomicznie.

A co do Ukrainy - nie powinniśmy się mieszać. Ten naród przyniósł nam tylko śmierć i poniżenie, do dziś na dodatek chwalą tam Banderę, czyli faceta o poglądach stricte nazistowskich i antypolskich. Nie mamy żadnego interesu w obronie tych ludzi. I - co ciekawe - politycy "polscy", podobno "katolicy", nie reagują równie agresywnie, gdy dochodzi do eksterminacji chrześcijan w Iraku. Więc daruj sobie takie analizy. ;)

Wydma z Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 14:25   

Wow, wizja UE jak z innej rzeczywistości. Gdzie ta zła Unia promuje degenerację i podważa wzorce? Zakładam, że chodzi o związki homoseksualne i wytyczne WHO, przy czym jedno i drugie to tylko pochodna zmian społecznych zachodzących na świecie. Idę o zakład, że w obecnej sytuacji Merkel nie chciałaby sąsiadować z Putinem przez granicę. I w jaki sposób to Niemce tak strasznie gnębią nas ekonomicznie, bo chyba nie chodzi o to mityczne wykupywanie ziemi przez Niemców?
Przypominam, że w ZSRR republiki nie miały nic do gadania, w przeciwieństwie do UE.

Nocturno19

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 14:50   

Z europejskiej tożsamości nic nie zostało wzięte do UE - kara śmierci? Zakazana. Posiadanie broni? Zakazane. Zakaz aborcji? Zniesiony. "Związki homo"? Gloryfikowane. Jesteś patriotą? To jesteś faszystą. Zauważyłeś, że w kalendarzu (zrobionym przez urzędasów z UE) nie ma naszych, europejskich świąt, za to są takie, których tu nigdy nie było? Wow, jesteś "teorio-spiskowcem"! Wiesz co, człowieku? Rozejrzyj się naokoło. Że niby mamy otwarte granice i jest gites? Fajnie - tyle tylko, że nie jeździsz tam w interesach, a jako tani parobek do pracy za niewolnicze stawki. Gratuluję rozwoju cywilizacji i dumy :3

Mówisz, że to "pochodna zmian na świecie" - bzdury. To dowód na to, że nasza cywilizacja upada. Nie upiększaj tego. To trzeba powstrzymywać, a nie się z tego cieszyć i przyklaskiwać. Już teraz są akcje, że dzieciaki są wywalane z przedszkoli, bo ich rodzice nie chcieli ich posyłać na lekcje "gender" i innego dziadostwa. To jest tolerancja? Chyba śnisz. To typowo totalitarne narzucanie poglądów i myślenia.

Pytasz, jak nas gnębią ekonomicznie? Pakiety klimatyczne, ograniczanie emisji CO2, idiotyczne ustawy i coraz bardziej totalitarne metody ograniczania swobód obywatelskich. O tym, że wolny rynek w Polsce nie istnieje, nawet nie będę wspominał.

Uważasz, że masz coś do powiedzenia w UE? Serio? Powiedz, proszę, jedną rzecz dobrą dla Polski i polskiego interesu narodowego, którą do tej pory osiągnęliśmy..?

A ja ci przypominam, że "republiki UE" też nie mają nic do powiedzenia. A moi rodacy są głupi, skoro po "wolnych wyborach", po paru latach, z jednego superpaństwa - wpychają się do drugiego.

[ Dodano: 31 Sierpień 2014, 14:54 ]
P.S.
A tu masz bardzo fajny filmik na ten temat. Tego w mediach nie zobaczysz.
https://www.youtube.com/watch?v=oCUq2ypl7Sk

Wydma z Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 15:10   

Cytat:
Z europejskiej tożsamości nic nie zostało wzięte do UE - kara śmierci? Zakazana. Posiadanie broni? Zakazane. Zakaz aborcji? Zniesiony. "Związki homo"? Gloryfikowane. Jesteś patriotą? To jesteś faszystą. Zauważyłeś, że w kalendarzu (zrobionym przez urzędasów z UE) nie ma naszych, europejskich świąt, za to są takie, których tu nigdy nie było? Wow, jesteś "teorio-spiskowcem"! Wiesz co, człowieku? Rozejrzyj się naokoło. Że niby mamy otwarte granice i jest gites? Fajnie - tyle tylko, że nie jeździsz tam w interesach, a jako tani parobek do pracy za niewolnicze stawki. Gratuluję rozwoju cywilizacji i dumy :3

Na jakiej podstawie twierdzisz, że kara śmierci i posiadanie broni jest częścią tożsamości europejskiej? I w ogóle na czym ta tożsamość ma polegać, na chrześcijańskich średniowiecznych korzeniach czy na pogańskich z Grecji i Rzymu, a może kontakty z światem arabskim, z którym mieliśmy styczność przez kawał historii? Gdzie masz zrównanie patriotyzmu z faszyzmem? Związki homo - normalizacja a nie gloryfikacja. I o jakie konkretne święta Ci chodzi, Walentynki i Haloween? :D
Zadziwiające, że jednak niektórzy robią interesy w UE. A inni... hej Aq, czujesz się niewolnikiem i parobkiem? O moją godność i dumę nie musisz się obawiać, jestem całkiem zadowolony z bycia Polakiem.

Cytat:

Mówisz, że to "pochodna zmian na świecie" - bzdury. To dowód na to, że nasza cywilizacja upada. Nie upiększaj tego. To trzeba powstrzymywać, a nie się z tego cieszyć i przyklaskiwać. Już teraz są akcje, że dzieciaki są wywalane z przedszkoli, bo ich rodzice nie chcieli ich posyłać na lekcje "gender" i innego dziadostwa. To jest tolerancja? Chyba śnisz. To typowo totalitarne narzucanie poglądów i myślenia.

Rewolucja seksualna była w 1968, jakoś nie widać, żeby cywilizacja zachodnia upadała. Fakt, były jednostkowe przypadki, że wyciągano gorszące konsekwencje wobec przeciwników wychowania seksualnego, bodajże w Niemczech. U nas nie było jak dotąd, zresztą nie ma czegoś takiego jak lekcje gender. Co do totalitaryzmu myślenia to zobacz, że to właśnie strona konserwatywna chce zabronić takich kierunków w szkolnictwie zamiast usiąść do rozmów jak to ucywilizować. Oni wolą być w wiecznej opozycji i pławić się w ignorancji. Najlepiej to widać na przykładzie ludzi jak Kempa i Pawłowicz.

Cytat:
Pytasz, jak nas gnębią ekonomicznie? Pakiety klimatyczne, ograniczanie emisji CO2, idiotyczne ustawy i coraz bardziej totalitarne metody ograniczania swobód obywatelskich. O tym, że wolny rynek w Polsce nie istnieje, nawet nie będę wspominał.

Niemcy nam ograniczają swobody obywatelskie, a w jaki sposób? Wiem, że wielu podważa sens pakietu i ograniczeń emisji, co nie znaczy, że akurat tylko oni mają rację. A idiotyczne ustawy piszemy sobie sami, od prawa do lewa. To nie wynik obcych wpływów tylko miernot w polityce.

Cytat:
Uważasz, że masz coś do powiedzenia w UE? Serio? Powiedz, proszę, jedną rzecz dobrą dla Polski i polskiego interesu narodowego, którą do tej pory osiągnęliśmy..?

No tak, te straszne dotacje na różne inwestycje, których nie podważa nawet prezes Kaczyński. To na pewno element kontroli nad Polską.

Cytat:
A ja ci przypominam, że "republiki UE" też nie mają nic do powiedzenia. A moi rodacy są głupi, skoro po "wolnych wyborach", po paru latach, z jednego superpaństwa - wpychają się do drugiego.

To też moi rodacy, ale zgadzam się, że głupota się szerzy. Jest wiele rzeczy w UE, które należy zmienić, między innymi wiele kretyńskich rozporządzeń, ale w tym celu trzeba w niej być. Jak Twoim zdaniem mamy się utrzymać poza UE, z kim będziemy w sojuszu, z maleńką Gruzją czy Ukrainą, która nas wystawi przy najbliższej okazji?

[ Dodano: 31 Sierpień 2014, 15:34 ]
Fajny filmik, takie ładne manipulacje :D Nie zaskakuje mnie, że rozwój zwolnił, to raczej naturalne bo zaraz po PRL-u praktycznie niczego nie było więc i podaż i popyt były większe.
Co ma Lewandowski do kosztów UE skoro wypłaty dostaje w Brukseli a nie Polsce? Te fajerwerki to nam też UE narzuca? Orliki faktycznie były finansowane z Unii, ale to chyba dobrze, że młodzież ma gdzie grać? Emigracja to też wina UE, Polacy nie wyjeżdżali do pracy przed wstąpieniem? Co EURO ma do UE? Aż nie chce się wymieniać wszystkich rzeczy. W sumie tylko z pierwszymi planszami można merytorycznie podyskutować, reszta to nie argumenty.

Nocturno19

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 17:19   

Na takiej podstawie, gdyż w tradycyjnej Europie broń mógł posiadać naród. Tak było w Polsce - dopiero zaborcy nam zaczęli odbierać prawo posiadania broni (po nich, kolejno: naziole, komuchy i UE). Kara śmierci jest też zgodna z europejską tożsamością - i nie musisz tutaj sięgać po daty średniowieczne. W latach 80. XX wieku jeszcze istniała, a została całkowicie zniesiona w 1998 r. "Bul" Komorowski zaś w 2013 roku kompletnie jej zakazał (głośna sprawa o dezerterach). Pytasz się mnie, jakie wzorce mam na myśli? Polecam poczytać Feliksa Konecznego i info na temat Cywilizacji Łacińskiej.

"a może kontakty z światem arabskim, z którym mieliśmy styczność przez kawał historii? Gdzie masz zrównanie patriotyzmu z faszyzmem? Związki homo - normalizacja a nie gloryfikacja."

Z arabami mieliśmy takie kontakty, że przez ich ataki zostały wywołane Krucjaty, wojny religijne, prześladowania (po obu stronach). Mam przypominać, co nawyrabiali wyznawcy Proroka? Masz dziś powtórkę, więc przypatrz się dobrze.
Gdzie jest zrównanie patriotyzmu z faszyzmem? RLY? TVN, GW, Polityka, Fakty i Mity, Polsat, a w okresie 11.11. - nawet TVP. A to nie wszystko - nie wliczam takich szmatławców, jak Newsweek etc.
Walka o "związki homo" to plucie na naturalny porządek rzeczy i brak szacunku dla normalnych i zdrowych ludzi. Żadna normalizacja. Weź dwóch Biedroniów, posadź ich na wyspie i pokaż, ile dzieci się urodzi. A teraz weź normalną parkę, zostaw ich na 2/3 lata i ręczę, że minimum jedno dzieciątko się urodzi - bo to jest naturalne i normalne. Więc nie gadaj mi tu o "normalizacji".

"Rewolucja seksualna była w 1968"
W zasadzie - trwała od roku 1960. W 1968 zaczęto dopiero to opisywać i nagłaśniać.

"jakoś nie widać, żeby cywilizacja zachodnia upadała. "
Nie widać? Serio? Może dlatego, że w Ameryce na czołówkach list przebojów są chrześcijańskie piosenki i gospel? Ameryka, jak może wiesz, ma dwie główne siły polityczne: demokratów (po naszemu: lewaków) i republikanów (konserwuchów). Przy czym - tam nawet lewaki nie odbierają prawa do posiadania broni, choć próbują. A odnośnie faktów, bo mówisz, że nie widzisz...

I tak btw, że niby jesteśmy "ignorantami" - Amerykańska Akademia Pediatrii uznaje 3 typy edukacji seksualnej: A, B i C. W dużym skrócie: Edukacja Seksualna Typu A, to wychowanie do abstynencji seksualnej nastolatków, czystości przedmałżeńskiej i wierności małżeńskiej. Jest to stanowisko, za którym stoi Kościół od 2000 lat. Następna jest Edukacja Seksualna Typu B, czyli biologiczna edukacja seksualna, pozbawiona wartości etycznych, moralnych i religijnych, której wprowadzenia domagają się środowiska lewicowo-liberalne w Polsce i na świecie. Edukacja Seksualna Typu C zawiera w sobie oba powyższe typy edukacji, jako swoiste połączenie. W samych USA - powraca się z E.S. Typu B i C, do E.S. Typu A, a spowodowane jest to wzrostem zachorowań wśród nastolatków (poddanych E.S.T.B i C) na choroby weneryczne (syfilis, kiła, rzeżączka, chlamydia), zarażeń wirusem HIV, także wirusowe zapalenie wątroby oraz dużą liczbą niechcianych, pozamałżeńskich ciąż, które- niestety - często kończą się aborcją. Dla ciekawostki dodam, że lewaki promują typ B i C, a w Wielkiej Brytanii nie chcą zaakceptować Typu A, choć jest to w 100% naukowe i moralnie poprawne. Stąd tam tyle ciąż młodocianych, pomimo edukacji seksualnej. Mam więcej danych, ale oszczędzę ci tego - jedno się nie zmienia: to nie my jesteśmy ignorantami, tylko "postępowcy" mają klapki na oczach. Traktują ludzi jak bydło - daj prezerwę, daj żreć, a będzie zadowolona małpa. A to nie tak działa.

"a w jaki sposób?"
Muszę mieć zakichane pozwolenie i zaliczony kilka razy w roku Sanepid, aby sprzedawać kanapki na ulicy. Muszę mieć "zgodne z wymogami UE" produkty w sklepach. Muszę kupować "odpowiednie żarówki". Muszę akceptować pakiet klimatyczny, choć się z nim nie zgadzam (wiem co powiesz: demokracja! Fajnie tylko, że "moja" mniejszość jest mniej ważna, niż "mniejszość" LGBT). Reszta w filmiku, jaki wstawiłem.

Nie wiem, po co wspominasz Kaczyńskiego. Mam go głęboko i szeroko, jak i całą zgraję złodziei i oszustów z Sejmu.

"Jest wiele rzeczy w UE, które należy zmienić, między innymi wiele kretyńskich rozporządzeń, ale w tym celu trzeba w niej być. Jak Twoim zdaniem mamy się utrzymać poza UE, z kim będziemy w sojuszu, z maleńką Gruzją czy Ukrainą, która nas wystawi przy najbliższej okazji?"

Proponuję z Węgrami i państwami ościennymi. Proponuję też zawiązać dobre stosunki z Japonią - najnowsze technologie. Wiem jedno: robimy GŁUPOTĘ, próbując - po raz kolejny - zaufać łajzom, które w każdej wojnie miały nas w nosie. Unia nie wymaga naprawy - już jest za późno. To już nie jest Wspólnota Gospodarcza Niepodległych Narodów. To już jest bankrut (finansowy i duchowy), tylko jeszcze o tym nie wie. A Polska powinna rozważać plany B, C, D, E, gdy już Unia padnie. A my, jak zwykle, wszystko na jedną kartę: UNIAAA! A jak padnie, to co? Kto będzie winien? Wiesz kto? Powiedzieć Ci? Lewaki i utopiści socjalistyczni, idiotyczne (i drogie) ustawy i zasady, ograniczanie wydobywania zasobów naturalnych państw członkowskich, demilitaryzacja i skuteczne rozbrajanie obywateli (wiesz, że już nie dostaniesz mocniejszego gazu pieprzowego, a paralizatory mają mniejszą moc?). Nic, tylko umierać. To jest patologia, a nie postęp. Chory, zapożyczony, uzależniony od gospodarki Chin system, który ogranicza własne części składowe.. nie ma szans wytrzymać. I wspomnisz moje słowa.

Co do filmiku - jak sobie uważasz. Faktem jest jednak, że Polska traci, a nie zyskuje w UE. I to wcale nie znaczy, że jestem za ruskimi. Mam do nich taką samą awersję, co do Niemców.

Wydma z Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 31 Sierpień 2014, 18:01   

Cytat:
Na takiej podstawie, gdyż w tradycyjnej Europie broń mógł posiadać naród. Tak było w Polsce - dopiero zaborcy nam zaczęli odbierać prawo posiadania broni (po nich, kolejno: naziole, komuchy i UE). Kara śmierci jest też zgodna z europejską tożsamością - i nie musisz tutaj sięgać po daty średniowieczne. W latach 80. XX wieku jeszcze istniała, a została całkowicie zniesiona w 1998 r. "Bul" Komorowski zaś w 2013 roku kompletnie jej zakazał (głośna sprawa o dezerterach). Pytasz się mnie, jakie wzorce mam na myśli? Polecam poczytać Feliksa Konecznego i info na temat Cywilizacji Łacińskiej.

Ani posiadanie broni, ani kara śmierci nie mają nic wspólnego z tożsamością narodową.
Czytałem fragmenty Konecznego przed laty.

Cytat:
Z arabami mieliśmy takie kontakty, że przez ich ataki zostały wywołane Krucjaty, wojny religijne, prześladowania (po obu stronach). Mam przypominać, co nawyrabiali wyznawcy Proroka? Masz dziś powtórkę, więc przypatrz się dobrze.

No jasne, Krucjaty miały podłoże tylko cnotliwe i wzniosłe. O kasę i terytorium wcale krzyżowcom nie szło. Dobrze przynajmniej, że przyznałeś że prześladowania były obopólne. Dzisiejszy islam niestety znacznie odbiega od tego jaki był wówczas. Teraz to poziom barbarzyństwa.

Cytat:
Gdzie jest zrównanie patriotyzmu z faszyzmem? RLY? TVN, GW, Polityka, Fakty i Mity, Polsat, a w okresie 11.11. - nawet TVP. A to nie wszystko - nie wliczam takich szmatławców, jak Newsweek etc.

Może podasz jakiś cytat? Faszyzm jest odnoszony głównie do ogolonych główek narodowców, którzy zachwycają się polską historią a potem zamawiają piwo wiadomym gestem, a już ci którzy odwołują się do Polski słowiańskiej to kuriozum. Rozumiem, że dla Ciebie szczytowym osiągnięciem polskiej prasy jest "W Sieci", "Nasz Dziennik" i gazetki narodowców :)

Cytat:
Walka o "związki homo" to plucie na naturalny porządek rzeczy i brak szacunku dla normalnych i zdrowych ludzi. Żadna normalizacja. Weź dwóch Biedroniów, posadź ich na wyspie i pokaż, ile dzieci się urodzi. A teraz weź normalną parkę, zostaw ich na 2/3 lata i ręczę, że minimum jedno dzieciątko się urodzi - bo to jest naturalne i normalne. Więc nie gadaj mi tu o "normalizacji".

Chcesz zostawić parę na bezludnej wyspie i pozwolić im uprawiać seks bez ślubu? No wiesz, przecież to cudzołóstwo. Przypominam drobny fakt, że homoseksualizm jest tak stary jak ludzkość, a przy tym wiele znanych postaci miało takie skłonności. Rozumiem, że ogłosisz krucjatę i z książek o literaturze wywalisz Safonę? Każdy człowiek ma prawo do związku, także homoseksualnego jeśli jest takiej orientacji (tylko mi nie wyjeżdżaj z nekro i zoofilią).

Cytat:
Nie widać? Serio? Może dlatego, że w Ameryce na czołówkach list przebojów są chrześcijańskie piosenki i gospel? Ameryka, jak może wiesz, ma dwie główne siły polityczne: demokratów (po naszemu: lewaków) i republikanów (konserwuchów). Przy czym - tam nawet lewaki nie odbierają prawa do posiadania broni, choć próbują. A odnośnie faktów, bo mówisz, że nie widzisz...

I co ma podział na dwie frakcje wspólnego z upadkiem cywilizacji?

Cytat:
Mam więcej danych, ale oszczędzę ci tego - jedno się nie zmienia: to nie my jesteśmy ignorantami, tylko "postępowcy" mają klapki na oczach. Traktują ludzi jak bydło - daj prezerwę, daj żreć, a będzie zadowolona małpa. A to nie tak działa.

Nie wiem jakie podstawy naukowe ma abstynencja seksualna aż do ślubu. Brak sensownej edukacji seksualnej to dopiero droga do nieszczęść. Zwłaszcza jak się komuś ta oszczędzana sperma rzuci na mózg. Nie jestem fanem puszczania się z kim popadnie i moim zdaniem edukacja powinna stawiać na asertywność, ale ponieważ nie da się zablokować młodzieży dostępu do takich treści to lepiej im powiedzieć z czym to się wiąże, niż kazać im trzymać ręce na wierzchu czego nie posłuchają. Seks to nie tylko robienie dzieci, ani fizyczna kopulacja. Trzeba edukować kompleksowo, a nie ideologicznie.

Cytat:
Muszę mieć zakichane pozwolenie i zaliczony kilka razy w roku Sanepid, aby sprzedawać kanapki na ulicy. Muszę mieć "zgodne z wymogami UE" produkty w sklepach. Muszę kupować "odpowiednie żarówki". Muszę akceptować pakiet klimatyczny, choć się z nim nie zgadzam (wiem co powiesz: demokracja! Fajnie tylko, że "moja" mniejszość jest mniej ważna, niż "mniejszość" LGBT). Reszta w filmiku, jaki wstawiłem.

To LGBT Ci zafundowało kontrolę i żarówki? Co wy macie z tymi gejami, że wyciągacie ich przy każdej możliwej okazji :/ Mi też nie podoba się wiele przepisów, ale jakieś muszą istnieć inaczej mielibyśmy anarchię.

Cytat:
Nie wiem, po co wspominasz Kaczyńskiego. Mam go głęboko i szeroko, jak i całą zgraję złodziei i oszustów z Sejmu.

To co Ci zostaje? Korwin i narodowcy? To jak wybór między dżumą a cholerą.

Cytat:
Proponuję z Węgrami i państwami ościennymi. Proponuję też zawiązać dobre stosunki z Japonią - najnowsze technologie. Wiem jedno: robimy GŁUPOTĘ, próbując - po raz kolejny - zaufać łajzom, które w każdej wojnie miały nas w nosie.

No Węgry to świetna alternatywa, państwo narodowe które w imię własnych interesów sprzeda nas bez mrugnięciem okiem. Dopiero co Orban chciał oderwać kawałek Ukrainy i usprawiedliwiał Rosję, zapomniałeś? Państwa ościenne? Jeśli nie Niemcy to co? Litwa, która gnębi polską mniejszość, Białoruś, która lawiruje między Unią a Rosją, Ukraina w rozpadzie, Słowacja która nie ma politycznie znaczenia? A może Rumunia jako sąsiad Węgier? Japonia też świetna, ale tylko handlowo bo nas nie obronią ani nie nawiążą sojuszu wojskowego, jak pewnie wiesz ręce wiążą im Korea i Chiny.

Cytat:
Co do filmiku - jak sobie uważasz. Faktem jest jednak, że Polska traci, a nie zyskuje w UE. I to wcale nie znaczy, że jestem za ruskimi. Mam do nich taką samą awersję, co do Niemców.

Ja też mam awersję do różnych, ale współpracować z kimś trzeba. Sami się nie utrzymamy bo to utopia.

Sitko z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 15:58   

Willfred napisał/a:
tylko mi nie wyjeżdżaj z nekro i zoofilią

A z pedofiliją mogę? TP #838: Sory nie mogłem się powstrzymać xD
Jest tu za dużo wątków b wszystkie poruszyć, więc jak już zacząłem z tym to i z nim skończę :)

Jeżeli chodzi o homoseksualistów i ich prawo do związku, to niech im tam będzie. Do wyrka im zaglądać nie zamierzam. Ale jeżeli takie ktosie zaczynają walczyć o tak zwane prawa, to jestem zdecydowanie przeciwny i nie akceptuję ŻADNYCH kompromisów. Nie byli, nie są i nie będą małżeństwem i traktować ich się tak nie powinno, gdyż uderza to w podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina (rodzina ukierunkowana na posiadanie i wychowywanie dzieci). Z tych samych przyczyn jestem stanowczo przeciwny adopcji przez pary homoseksualne (ze względy na dobro psychiczne dziecka).
Europa boryka się z małym, lub wręcz ujemnym przyrostem naturalnym. Wskaźnik dzietności zapewniający zastępowanie pokoleń wynosi ok 2,10-2,15 dzieci/kobietę w wieku rozrodczym (to po przecinku aby zbilansować osoby bezpłodne, śmiertelność niemowląt etc.). Wiecie ile współczynnik wynosił w Polsce w ubiegłym roku? 1,32 (miejsce 212/224) - Wymieramy. Propagowanie, akceptowanie i przyzwalanie na praktyki zmniejszające płodność narodu (w tym i homoseksualizm) przyspieszają moment zalania nas arabami i murzynami.

Wydma z Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 16:52   

Cytat:
Jeżeli chodzi o homoseksualistów i ich prawo do związku, to niech im tam będzie. Do wyrka im zaglądać nie zamierzam. Ale jeżeli takie ktosie zaczynają walczyć o tak zwane prawa, to jestem zdecydowanie przeciwny i nie akceptuję ŻADNYCH kompromisów. Nie byli, nie są i nie będą małżeństwem i traktować ich się tak nie powinno, gdyż uderza to w podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina (rodzina ukierunkowana na posiadanie i wychowywanie dzieci).

Powtarzasz te szeroko rozpowszechnione przez KK i prawicę tezy o uderzeniu w rodzinę, które się kupy nie trzymają. Akceptacja dla związków oraz prawa do dziedziczenia, informacji medycznej itp w żaden sposób nie godzą w rodzinę. Nikt mi nie wmówi, że ktoś przez złośliwość zostanie gejem tylko po to że nie podoba mu się tradycyjny model rodziny hetero. Po zmianie w prawie rodzina będzie egzystować tak jak obecnie, obok zaś będą związki nieformalne, w tym homoseksualne.

Cytat:
Z tych samych przyczyn jestem stanowczo przeciwny adopcji przez pary homoseksualne (ze względy na dobro psychiczne dziecka).

Ja w sumie też, ze względu na brak akceptacji i odbiór społeczny takich przypadków. Przy czym nie ma w pełni wiarygodnych badań, że dziecko w takiej rodzinie będzie gorzej wychowywane.

Cytat:
Propagowanie, akceptowanie i przyzwalanie na praktyki zmniejszające płodność narodu (w tym i homoseksualizm) przyspieszają moment zalania nas arabami i murzynami.

Wow! W jaki magiczny sposób homoseksualizm może wpłynąć na przyrost? Dwóch gejów nie urodzi dziecka choćby nie wiem co, w przypadku lesbijek w grę wchodzi wyłącznie in vitro. Pierwszy przypadek nie wpływa, drugi wpływa pozytywnie. No chyba, że planujesz nakazać rodzenie dzieci bez względu na to do jakiej orientacji ktoś się poczuwa i geje będą zmuszani do spółkowania z kobietami w celu zapłodnienia? Drugą alternatywą jest tylko wszechświatowa homotyrania, która zakaże rodzenia dzieci.
Sorry Alex, ale powtarzasz argumentację naszych biskupów, którzy często pieprzą głupoty.

Grabki z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 17:00   

Alexandrus888 napisał/a:
Europa boryka się z małym, lub wręcz ujemnym przyrostem naturalnym. Wskaźnik dzietności zapewniający zastępowanie pokoleń wynosi ok 2,10-2,15 dzieci/kobietę w wieku rozrodczym (to po przecinku aby zbilansować osoby bezpłodne, śmiertelność niemowląt etc.). Wiecie ile współczynnik wynosił w Polsce w ubiegłym roku? 1,32 (miejsce 212/224) - Wymieramy. Propagowanie, akceptowanie i przyzwalanie na praktyki zmniejszające płodność narodu (w tym i homoseksualizm) przyspieszają moment zalania nas arabami i murzynami.

Mam wrażenie, że cały ten akapit sprowadza kobietę do inkubatora, który ma rodzić dzieci, bo mamy ujemny przyrost naturalny... To co, idąc tym tropem, powinno się zakazać też prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych, bo przecież zabija się w ten sposób potencjalnych obywateli, więc zmniejsza przyrost naturalny, co? No bez jaj.

Wydma z Cross
Ufok

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 17:14   

Ja na początku napiszę, że w pełni zgadzam się z Willfredem, nie pisałem głównie dlatego, że nie chciałem praktycznie kopiować posta innego użytkownika. :P

Cytat:
Jeżeli chodzi o homoseksualistów i ich prawo do związku, to niech im tam będzie. Do wyrka im zaglądać nie zamierzam. Ale jeżeli takie ktosie zaczynają walczyć o tak zwane prawa, to jestem zdecydowanie przeciwny i nie akceptuję ŻADNYCH kompromisów. Nie byli, nie są i nie będą małżeństwem i traktować ich się tak nie powinno, gdyż uderza to w podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina (rodzina ukierunkowana na posiadanie i wychowywanie dzieci)

Są oni mniejszością, więc wiadomo, że będą mieli mniejsze prawa, ale należy robić wszystko by żyli GODNIE, nie musieli się bać o zdrowie i życie. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę jaki nasz kraj jest i sami mieszkańcy, na ich miejscu też bym walczył o swoje prawa.

Cytat:
Z tych samych przyczyn jestem stanowczo przeciwny adopcji przez pary homoseksualne (ze względy na dobro psychiczne dziecka).

Cytat:
Ja w sumie też, ze względu na brak akceptacji i odbiór społeczny takich przypadków. Przy czym nie ma w pełni wiarygodnych badań, że dziecko w takiej rodzinie będzie gorzej wychowywane.

Na pewno byłoby im lepiej niż w domach dziecka...

Co do przyrostu naturalnego, to ja się nie dziwię. Zobaczcie jaka jest sytuacja młodych ludzi w Polsce. Parędziesiąt procent młodych dorosłych nie ma pracy, albo jest na śmieciowej umowie, nie da się często samemu utrzymać, a nawet i mając partnera jest trudno. Polacy nie rodzą, bo nie czują się bezpiecznie, brak im stabilizacji. Dać lepsze warunki pracy, lepsze wynagrodzenie, sprawić by czuli się na siłach żeby utrzymać i wychowywać dziecko czy dwójkę, to od razu to zrobią! Przykładem są młodzi Polacy, którzy wylecieli do Anglii, już po paru miesiącach czuli się na siłach by starać się o dziecko.
Wina naszego kraju tutaj.

Swoją drogą, jak z tematu o Ukrainie weszliśmy na homoseksualizm? :D

Putin powiedział by nie Kijów nie rozmawiał z Moskwą, a "już z Noworosją". Plan Putina to stworzyć "nową" strefę buforową bo Ukraina dołączyła do "wroga"?

Wydma z Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 17:24   

Cytat:
Ja na początku napiszę, że w pełni zgadzam się z Willfredem, nie pisałem głównie dlatego, że nie chciałem praktycznie kopiować posta innego użytkownika. :P

Bardzo dobrze Cross, tak trzymaj! :DD

Cytat:
Na pewno byłoby im lepiej niż w domach dziecka...

Byle nie zakonnym :/

Cytat:
Swoją drogą, jak z tematu o Ukrainie weszliśmy na homoseksualizm? :D

Nie wiesz? Bo geje są wszędzie i tylko czyhają żeby się rzucić na niewinne ofiary, coś jak Putin na Ukrainę. :D

Wydma z Cross
Ufok

Wysłany: 8 Grudzień 2014, 14:28   

http://technologie.gazeta...ml#BoxSlotI3img
Hah... jak się teraz wykręcą z tego? "Takie dokumenty, to można w każdym papierniczym kupić"? xD

Sitko z rad:
Hayate Team

Wysłany: 8 Grudzień 2014, 19:23   

Cytat:
Wśród tych dokumentów, których treść już poznano brak jednoznacznego wskazania na udział Rosjan w konflikcie ukraińskim, choć są dowody pośrednie. Nie można też wykluczyć prowokacji, której celem jest bądź dezinformacja.
Coś w tym jest... Aczkolwiek nie wiem jaki cel byłby w tym, by Rosjanie udostępniali takie dane. Nawet jeśli nie ma tam bezpośrednich dowodów, a są pośrednie, to nie bardzo wiem, co by to im miało dawać. Także wydaje mi się, że tego wycieku Rosjanie się nie spodziewali...

Cross napisał/a:
"Takie dokumenty, to można w każdym papierniczym kupić"? xD
Każdy może sobie coś takiego napisać w edytorze tekstu xD

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:21   

Nie mogę uwierzyć... że nikt nawet nie napomknął o wydarzeniu, które już jakiś czas temu miało miejsce, czyli wygrana Trumpa :D! Co o tym myślicie, jakie będą skutki dla naszego kraju i czy w ogóle będą?

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:25   

Za dużo zmartwień mam co do sytuacji w naszym kraju, by interesował mnie wpływ Trumpa na Polskę :v

- Only god can judge me - he said.
- Guilty - decided Spiritusick.

Bunkrów nie ma, ale też jest Spiritusick.

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:31   

A cóż Cię aż tak martwi?

Wiaderko z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:37   

Jak żyć, Smoq, jak żyć :v
Mieszkania drogie, paliwo drogie, a tu jeszcze pewien Jerz domaga się rozrywki... :v

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:41   

i wiele, wiele więcej :v

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:44   

Myślałem, że zmartwienia są natury politycznej... dobrze że przynajmniej to Cię nie martwi :D. Zawsze można zrobić wyprowadzkę z Polszy :). Anglia czeka... Kanada też :D.

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:47   

Byłem, widziałem... Ma swoje wady i zalety :v
Na emigracji ciężko byłoby mi pracować w zawodzie o czym się już przekonałem :v

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:49   

Wszystko zależy jaki zawód, Jerza studiuje informatykę, jeśli zamierza być programistą, to zagranicą o robotę naprawdę łatwo a przy tym kasa wielokrotnie lepsza.

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 21:55   

Wielokrotnie większa - zależy od kraju, większa na pewno, nie zawsze wielokrotnie.
O robotę naprawdę łatwo - niestety nie, choć polskich informatyków się ceni, to bez doświadczenia świeżo po szkole świata nie zawojujesz, nie wiem jak w GB, ale w Kanadzie chętnych na takie ogłoszenia nie brakuje. Jeśli nie masz przyzwoitego CV to nie spodziewaj się amerykańskiego snu :v

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 22:00   

Mój kumpel, doświadczenie w Polszy - pół roku, przeprowadzka do UK, samozatrudnienie, trochę oagrnięcia, zarobki średnio 10k funtów/miesiąc (nie jestem tylko pewien w jakich językach robi). W Polsce - początkowe zarobki 4k zł (wiadomo, jako Junior dev... ale jednak).
Nie wiem jak jest w Kanadzie, to fakt, to akurat przykład z wysp.

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 22:03   

Szczerze wątpię, by każdy niemal bez doświadczenia człowiek wyciągał taką kasę, musiało mu się nieco przyfarcić :D
Albo miał kontakty, jako freelancer żeby zdobyć tylu klientów na start, to już wyczyn...

Grabki z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Grudzień 2016, 22:07   

No bez zadnych kontaktow pewnie ciezko jest osiagnac, tu sie zgodze.
btw. ciekawe zarobki maja w Krzemowej Dolinie... tylko ze i zycie tam ma ciekawy koszt :D...

Wydma z Lugo
No Sister, No Life

Wysłany: 4 Styczeń 2017, 06:07   

Programista w PL może łatwiej dojść do *wysokich* zarobków od wielu grup zawodowych, jak na polskie warunki, ale za granicą, jeszcze lepsze :) Albo nawet nieziemskie, jeśli się jest faktycznie dobrym i trafi do dużej brytyjskiej firmy.

Co do Trumpa. Fajnie że wygrał. Nie popieram takiego kandydata, ale lepsze to, niż wygrana pisu w pl :)

Bardziej bym się martwił o sytuację w Polsce faktycznie, fizycznie w Polsce. O ile o zamachy jakoś nie trzeba się martwić ani o wojska na ulicach, o tyle nowa komuna marzy się rządzącym i nie wahają się jej budować. Nie wspominając o zacieśnianiu się współpracy miedzy Niemcami i Rosją, chęciami unii do stworzenia armi... Czy nie wspominając o dozbrajaniu Kalingradu :) Nie żeby Polacy nie byli bez winy (chociaż "tarcza antyrakietowa", która bardziej nadaje się do ataku niż do obrony, bo do tej w ogóle się nie nadaje :)

Odpowiedz do tematu