Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchawki
Autor Wiadomość
Aratar
Valar

Wysłany: 25 Styczeń 2015, 13:54   

Wrzuciłem tutaj listę modeli bo myślałem, że ktoś z forum spotkał się już z danym produktem i mógłby chociaż powiedzieć np. "Miałem słuchawki xxx, nie grają zbyt dobrze i łatwo je zniszczyć". No fora poświęcone tematyce audio odwiedzam cały czas. Co mnie zaciekawiło to to, że spora liczba osób w dobie smartfonów nadal używa mp3 i mp4 do słuchania zamiast smartfonów. Oczywiście te tanie smartfony nie są dobre ale te lepsze mają już głośniki i sprzęt audio od dość znanych producentów np. Yamahy. Do tego istnieje spora ilość odtwarzaczy i aplikacji do korekty dźwięku. Chociaż sam po przetrząśnięciu tylu stron poświęconych tematyce audio i słuchawek nagle zapragnąłem kupić sobie mp3. Przydatne te dwa linki dzięki temu mniej więcej będę wiedział co za co odpowiada.
W przyszłości planuję mieć kilka par słuchawek więc na pewno te opisy mi się przydadzą.

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 18:06   

Moi drodzy audiofile, jakie polecacie słuchawki, które będą wygodne... tak max do 30zł. Chodzi mi o nakładane na głowę.

Aratar
Valar

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 19:48   

Smoq napisał/a:
Moi drodzy audiofile, jakie polecacie słuchawki, które będą wygodne... tak max do 30zł. Chodzi mi o nakładane na głowę.

Otwarte, półotwarte, zamknięte?

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 20:01   

hahaha. Smoqu... to ja się zapytam inaczej. Znajdź mi więcej niż 10 modeli za mniej niż 30 zł xD Za tyle... to nic nie będzie grało ani dobrze, ani dobrze leżało na głowie. Jakbyś zapytał do 200 zł, to można dyskutować.

Poczytaj tu, ceny od 45 zł, dużo porad, dużo modeli: http://www.audiofanatyk.p...e-i-dla-graczy/

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 21:29   

Cytat:
Otwarte, półotwarte, zamknięte?

Eee... chyba zamkniete :D....

Aq, gdybym mial wiecej pieniedzy to bym mowil o drozszych modelach, potrzebuje do MAKSYMALNIE 30zł i nie, ja nie widze roznicy miedzy sluchawkami za 500 a za 20 :D.

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 21:43   

Bo pewnie masz kiepskie źródło dźwięku. Na necie nawet nie można znaleźć testów słuchawek poniżej 50 zł... Po prostu to jest ta najniższa półka, gdzie oszczędza się na wszystkim, więc rozpada się to po trzech miesiącach i brzmi, jak łoki-toki ^^ Moja rekomendacja, zbierz pieniążki i kup Creative Aurvana Live! za mniej niż 200 zł (na allegro 185 z przesyłką). To jest coś, co trochę poużywasz, a i dźwięk ma wystarczająco dobry. Warte oszczędzania. Poczytaj recenzje. :)

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 22:17   

Mozliwe, ale w tym momencie nie mam absolutnie na czym oszczedzac, a potrzebuje sluchawek na juz... moj budzet wynosi ni mniej ni wiecej a 30zł... i serio, jak posluchasz muzyki na sluchawkach za 30 zl i za 500 to zobaczysz, ze nie ma roznicy... chyba ze masz az tak czuly sluch :D.
Zalezy mi tylko, by sluchawki byly w miare wygodne.

Aratar
Valar

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 22:45   

Jeżeli faktycznie nie słyszysz różnicy to weź pierwsze lepsze jakie w tej cenie znajdziesz, wszystkie grają tak samo. Tak jak napisał Aq, nikt nie robi testów słuchawek w tej cenie. Przeglądając allegro to są tam jakieś esperanzy i tracery, reszta to noname.

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 22:51   

Akurat ja słyszę różnicę. Nawet na tych słuchawkach za te 200zł pomiędzy 128 kbit a 192 kbit usłyszę różnicę. No chyba że puścisz mi mp3 64 kbity, to pewnie masz rację xD Nie jestem też w temacie sprzętu przenośnego do odtwarzania muzyki, więc nie mam zielonego pojęcia, które urządzenia grają lepiej czy gorzej. A nie wiem, na czym słuchasz.

Co do twojego wyboru. Jak masz 30zł i nawet 32 albo 33 nie wchodzi w grę... To po prostu kupuj co jest najbliżej tej ceny, jak poleca Aratar, i się nie przejmuj. Wszystko w tej kategorii będzie grało podobnie, a nikt raczej nie recenzuje tak tanich konstrukcji, bo przy tej cenie wiadomo, czego się spodziewać. Znaczy szajsu. Więc po rozpadnięciu kupuje się nowe i nie biadoli na necie ;)

Z ciekawości sprawdziłem na Allegro i nawet 10 modeli nie będzie do tej ceny (jak pominiesz ten sam model w 10 kolorach i 10 nadrukami, bo ci się robi takich aukcji masa).

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 00:29   

W realu widziałem chyba z conajmniej 10 modeli poniżej 30 (różnych firm). Która lepsza - esperanza, tracer, czy jeszcze coś innego?

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 00:49   

Nie pomogę ci Smoqu, nie znam żadnego z nich. Poza samą nazwą marki. Jeśli widziałeś je gdzieś w sklepie / na targu, to może idź ze swoim sprzętem i wypróbuj? Jeśli się da, oczywiście. Poza tym jeśli dotkniesz, to może łatwiej ci będzie ocenić jakość pałąka, miękkość poduszek, siłę nacisku na uszy... To zawsze jest dobry pomysł, bez względu na półkę cenową, jeśli ma się w ogóle taką możliwość.

Sałatka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 08:56   

Esperanzy bym nie polecał. Miałem ich słuchawki składane z odłączanym kablem. Bardzo szybko pękł pałąk przy zawiasie. Tracera mam obecnie. Wkurzała mnie podwójna wejściówka (na mikrofon i głośnik oddzielnie. zawsze gdzieś się plątała i przeszkadzała. Mini jack też jakoś luźno w gnieździe siedział i lubił z niego wyskakiwać. Po jakimś roku słuchawki nabawiły się przebicia i jeżeli nie dociskać mini jacka do sprzętu jakość spadła zauważalnie (nawet kompletnie drewniane ucho zauważy różnicę :P).

Suma summarum tracer > esperanzy.
Zwróć uwagę na solidność konstrukcji. Miejsca ruchome to potencjalnie najszybsze uszkodzenia, więc im mniej się ruszają i im są grubsze tym lepiej. Kabel wymienny jest o tyle dobry, że element ten łatwo się psuje a w konstrukcji wymiennej łatwo i tanio go wymienisz na nowy.

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 12:44   

Kupując słuchawki za 30zł nie spodziewam się, że dłużej niż pół roku, więc to nie problem ;).

Naleśnik z sebil
Hayate Team

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 01:52   

Pewnie się nie przyda ale polecam te które aktualnie używam :P
https://www.x-kom.pl/p/10...t-blue-usb.html

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 03:03   

Sebil...
Po pierwsze, to stary model, są już od dwóch lat dostępne v3: http://blog.pclab.pl/homz...h.słuchawek,667
Po drugie, to słuchawki na USB, z własną kartą dźwiękową - co pewnie przekłada się na ich wysoką cenę. Ale nie nadają się do przenośnych urządzeń, mam na myśli głównie smartfony (bo pewnie niektóre tablety mają USB).
Po trzecie, wyglądają super, gajmingowo, ale z punktu widzenia jakości dźwięku prezentują się na poziomie słuchawek za połowę ceny od proponowanych przez ciebie. Trzeba tylko trochę poszukać po sieci odpowiedników, które nie mają zajefajnego podświetlenia RGB, a po prostu dobrze grają :) Inna sprawa, że mają mikrofon, a słuchawki z mikrofonem nieczęsto są produkowane pod inny target niż gracze.

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 13:55   

Ostatecznie zdecydowałem się na wspaniały model Tracera, nie mam pojecia jaki to model i nie chce mi sie sprawdzac, ale brzmienie ma identyczne do Creative Fatality, ktore byly za 120 zł, a wydalem tylko 30, jedyny problem to fakt iż wyglądają strasznie masywnie, więc nie wyjdę w nich na miasto, posłużą tylko do kompa.

Naleśnik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 13:58   

Wy naprawdę wychodzicie ze słuchawkami na miasto? ;o

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 13:59   

Hipek - a co w tym dziwnego, lubie sluchac muzyki w drodze.

Naleśnik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:01   

Po prostu na miasto jakoś tak dziwnie. Nie założyłbym innych, niżeli malutkie douszne, których nie widać, a i takich unikam. Nie wiem. Dziwnie się czuję ze słuchawkami na mieście. Używam tylko do kompa. ;x

Naleśnik z Tapion Virgo
Hayate Team
Honk

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:04   

Jak świat nieciekawy to i jakoś podkoloryzować go trzeba :P
Ogólnie nie jestem fanem w chodzeniu w dużych zamkniętych słuchawkach po mieście, ale małe douszne zawsze mam przy sobie. przynajmniej szybciej mi czas leci, a i spostrzegawczość można poćwiczyć :D

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:04   

Jesli nie sa zbyt masywne, to zaloze, ale ogolnie na miasto tez preferuje douszne. Czesto, gdy nie moge poczytac, zalaczam sobie audiobooka zamiast muzyki. Po prostu nie lubie wykonywac monotonny zadan, a takim jest jazda tramwajem/pojscie do sklepu/itd. wiec musze cos do tych zadan dodac.

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:10   

Ja mam inne podejście. Nie lubię odcinać się tak, aby nie słyszeć, co się dzieje w rzeczywistości. Jeśli mam czerpać przyjemność ze słuchania muzyki, to chcę słyszeć tylko muzykę. A na ulicy praktyczne jest słyszenie czegoś więcej, jeśli mam wrócić cały do domu ;P Co innego w pociągu, autobusie... Ale wtedy nie chcę przeszkadzać innym, bo wiem, jak mnie denerwuje, gdy ktoś słucha tak, że słucha cały autobus. Dlatego wolę konstrukcje zamknięte. Ale ponieważ nie mam niczego, na czym można słuchać muzyki na ulicy, to nie słucham. Tak mniej więcej od 5-6 lat. Niespecjalnie mi to przeszkadza, bo od kilku lat nie za często wychodzę na ulicę sam. ;)

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:12   

Hmm... no ja slucham po cichu, nie chce psuc sobie sluchu :O.... ale fakt, gdy ludzie sluchaja muzyki tak, ze caly autobus to slyszy, to im zwracam uwage.
Aq, w kazdym razie jak widzisz, mozna kupic sluchawki za 30zł z znakomitym brzmieniem :D.

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:24   

Dyskutowałbym nad tym "znakomitym brzmieniem"... xD Chociaż łatwiej dyskutować z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym, kilkoma parami słuchawek, muzyką we FLAC bądź DVD Audio i piwkiem (wymagane do wypracowania kompromisów, zanim rzucimy się na siebie z pięściami) xD

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:27   

Okej, faktycznie, moje mozliwosci testowania byly ograniczone, ale sprawdzilem na obydwu modelach piosenke i dla mnie brzmialo okej :).

Aratar
Valar

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 21:21   

Smoq napisał/a:
Okej, faktycznie, moje mozliwosci testowania byly ograniczone, ale sprawdzilem na obydwu modelach piosenke i dla mnie brzmialo okej :).

Format i bitrate poproszę.

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 21:53   

Nie wiem, lecialo z youtube'a :D.

Aratar
Valar

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 22:23   

Dobry materiał do porównań słuchawek

Kanapka z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 22:57   

Najczęściej z youtube'a słucham muzyki, więc dla mnie idealny :D.
Ostatnio zmieniony przez Smoq 14 Kwiecień 2017, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

Skwarek z Lugo
No Sister, No Life

Wysłany: 5 Maj 2017, 00:54   

Dorzucę swoje 0,03 zł :D

Jako użytkownik Creative Aurvana Live! półtora roku je mam, przetrwały kilkanaście upadków bez żadnego uszczerbku. Są one co prawda zamknięte, ale sporo przepuszczają mimo to. Więc są słabozamknięte :)

Różnicę czuję ogromną przy korzystaniu z nich, a słuchawkach za 40-80 zł. Polecam do tego wszystkiego jeszcze dedykowaną kartą dźwiękową jak Asus Xonar DG za 130 zł pod PCI lub wersję pod PCIE w podobnej cenie. I róznice w jakości dźwięku jest zdecydowanie odczuwalna. zarówno na tanich słuchawkach, jak i droższych. Swoją drogą kupiłem ją gdy moja integra nie radziła sobie z poprawnym odtwarzaniem dźwięków w grze World of Warships :D (to powszechny problem w tym tytule).

Należę do grona osób, które chodzą w takich dużych słuchawkach po mieście :)

Nie zmieniłbym słuchawek na gorsze, póki często słucham muzyki, bo różnica jest naprawdę duża. Szczególnie przy dobrych jakościowo źródle dźwięku.

No i na YT też różnica może być. Zależy czy ktoś skopie jakość dźwięku kompresją czy nie. Słabych jakościowo materiałów nawet nie słucham, bo szkoda uszu.
Ostatnio zmieniony przez Lugo 5 Maj 2017, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu