Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Hipek
8 Styczeń 2018, 21:32
Pozytywnie! - niedziela/poniedziałek - 31 grudnia 2017 / 1 stycznia 2018
Autor Wiadomość
Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 31 Grudzień 2017, 23:59   Pozytywnie! - niedz./pon. - 31 grud. 2017 / 1 stycz. 2018

Stary rok za nami i zaczyna się nowy, ekscytujący roczek 2018! Chciałbym móc powiedzieć, że miniony był pełen sukcesów, ale ponieważ lubię ponarzekać, to tak nie powiem. ^^ Sukcesy to dopiero będą, teraz była ciężka praca. Nasza grupa musiała się przeorganizować, a to wymagało od nas wiele wysiłku, zmiany przyzwyczajeń i troszkę poświęceń. Hipek dwoił się i troił, ale wypracował nowy, niepowtarzalny styl zarządzania, który zaczyna przynosić efekty. Widać to po statystykach, gdy po słabym 2016 roku (263 rozdziały) dobiliśmy do 325 rozdziałów w 2017, pomimo zmniejszenia ilości aktywnych osób (spadek z 40 do 29)! Może znów wespniemy się na szczyt i przekroczymy 1000, jak w 2011? Na razie nie to jest najważniejsze, szczególnie, że staramy się trzymać wysoki poziom, co wcale nie jest łatwe przy ciągle zmieniających się ekipach przy projektach. Co więc udało nam się osiągnąć? Całkiem sporo:

• na facebooku osiągnęliśmy 1000 polubień

• nasza strona przekroczyła 3 miliony odwiedzin

• wydaliśmy 325 rozdziałów, przekraczając liczbę 6000 w historii grupy

• przekroczyliśmy 800 newsów

• nasze forum przekroczyło 200 tys. postów

• w tym roku aż dwa razy nasze mangi zostały zlicencjonowane, dobijając do ogólnej liczby dziesięciu

• w 2017 roku skończyliśmy 11 projektów oraz 20 oneshotów, co daje nam ponad 200 zakończonych projektów na stronie

• w 2017 roku staliśmy się najstarszą działającą polską grupą skanlacyjną oraz najdłużej działającą polską grupą skanlacyjną (wbrew pozorom to nie to samo)

Jak widzicie, jest co świętować. W kolejnym roku na pewno będziemy zmniejszać ilość projektów aktywnych, aby móc wydawać bardziej regularnie rozdziały z pozostałych. Nie będziemy unikać nowych mang, ale raczej będziemy skupiać się na krótkich seriach. Mamy w planach przebudowanie strony, co zawsze stanowiło wyzwanie organizacyjne (Co robić, rozdziały, czy stronę? A dobra, dziś rozdziały! Stroną zajmę się jutro xD). Planów jest więcej, jednak nie będziemy zdradzać ich wszystkich.

A ja chciałem złożyć wam serdeczne życzenia i przypomnieć o postanowieniach noworocznych, które stanowią ważną część Sylwestra. W końcu podobno niewypowiedziane nie będą się sprawdzać... Życzę wam, aby coraz więcej tytułów dało się przeczytać w wersji papierowej, aby powstawało coraz więcej świetnych pozycji, które czerpią co najlepsze z gatunku. Życzę wam, abyście mieli pieniążki na kupowanie nowych tomików, a rynek mangowy wypracował kompromis pomiędzy znikającymi tytułami, których podobno nie opłaca się dodrukowywać, a czytelnikami, którzy chcieliby je mieć na półce w cenie o wiele niższej od białego kruka. Zdrowia, co nawet ja odczuwam boleśnie od kilku tygodni, dłuższej doby, aby mieć czas na przeczytanie tego wszystkiego i przyjaciół, z którymi warto spędzać czas. Bawcie się dziś dobrze!

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 1 Styczeń 2018, 00:26, w całości zmieniany 4 razy  

Wiaderko z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 00:07   

kolejnego roku pełnego zwycięskiej walki z samym sobą i z naszymi projektami :)

czy mi się wydaje, czy zeszliście poniżej 50?

gorylek
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 00:29   

dzięki wielkie za aktualki i inne lalki oby w nowym roku były obszerne jak Obelix
a tak nawiasem stronka puki działa lepiej nic nie zmieniać

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 09:37   

Trochu spóźnione, ale szczęśliwego nowego roku :D Oby wasze postanowienia noworoczne, o ile jakieś macie, doszły do skutku :D

Aratar
Valar

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 13:20   

Tapion Virgo napisał/a:
Oby wasze postanowienia noworoczne, o ile jakieś macie, doszły do skutku :D

Być pięknym i bogatym :)

Fan od ponad roku
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 14:03   Podziękowania!!

Jesteście najlepsi, zakochałem się bez pamięci w waszych tłumaczeniach, podziwiam Was za to co robicie, jak się staracie, nie mieliście dużo odbiorców, ale dalej robiliście to dla tych wiernych, dla nas, jestem Wam bardzo wdzięczny, kiedy miałem najgorszy okres w moim życiu i nie wiedziałem co jest nie tak, ani jak mam to zmienić, kiedy chciałem się poddać ze wszystkim zobaczyłem kontynuację Fuuki, ,,jeśli będziesz się wciąż oglądał za siebie to się potkniesz i upadniesz. Skup się na kroczeniu naprzód'' Te słowa nadal są w moim sercu, gdyby nie to, gdyby nie Wasza praca, starania i troszczenie się o nas nie wiem jakby teraz wyglądało moje życie, jesteście naprawdę niesamowici, nie przestanę Was podziwiać do końca życia, to dzięki Wam udało mi się wszystko naprawić. Do tego teraz pierwszy dzień roku a tu kolejne rozdziały Fuuki, najlepszy początek roku. Róbcie to dalej, bo macie ludzi, którzy zawsze Wam pomogą, którzy dzięki Wam kroczą dalej naprzód. Jeśli będziecie mieli w przyszłości jakieś problemy to nie bójcie się i kierujcie się do nas. My Wam zawsze pomożemy. Jeszcze raz bardzo dziękuje, że jesteście! <3
Fabio

HxH
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 14:13   

Wszystkiego Najlepszego dla Najlepszej Grupy Skanlacyjnej w Polsce !! Dla całej ekipy :)

Takie pytanie co do tych Waszych projektów licencjowanych w Polsce. Kupujecie je czasem by sprawdzić czy Wasze tłumaczenia były bliskie ich ? :)

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 17:52   

@Fabio
Dziękuję. To najlepsze, co mogłem przeczytać po pobudce, po ciężkiej sylwestrowej nocy. Myślę, że większość, albo i wszyscy, się ze mną zgodzi. :D

HxH napisał/a:
Takie pytanie co do tych Waszych projektów licencjowanych w Polsce. Kupujecie je czasem by sprawdzić czy Wasze tłumaczenia były bliskie ich ? :)

Wiem, że duża część z nas je kupuje. Te zlicencjonowane nie są niestety moimi ulubionymi, ale Bonnouji kupiłbym od razu! :D
Mam w sumie tylko Acony, a miałem w planach Hatsukoi... Ale nie dlatego, że chcę sprawdzić czy jesteśmy lepsi, tylko dlatego, że lubię tę mangi i chciałbym mieć je na półce.

Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 18:01   

@HxH - nigdy. Tu już nie chodzi o łamanie prawa autorskiego, bo robimy to cały czas. Tu chodzi o etykę. Wydawanie mangi w Polsce to trudny kawałek chleba, po co podcinać gałąź drzewa, na którym się siedzi? Każdy z nas ma mangi na półce i chce je kupować.

@Fanie Fuuki, dziękujemy za ciepłe słowa. Trzeba przyznać, że każdy z nas, czytając różne tytuły, trafia na różne motywacje, które pomagają nam kroczyć dalej. Nie tylko w mangach. W filmach, książkach, nawet w grach. Jeśli nie jesteś zamknięty na słowa zachęty, to wszędzie dookoła siebie znajdziesz motywację do wstania i pójścia dalej. Obyś zawsze podnosił się i patrzył do przodu! :)

@Urti, tak i nie. Wygląda mi na 48 aktywnych, jeśli nie liczymy zawieszonych i zamiecionych pod dywan (bo dogoniliśmy anglików, a nie tłumaczymy z japońskiego lub brakuje nam RAW lub odsunęliśmy w czasie tytuły, do których mamy kupione tomiki, bo w sieci brak wersji i angielskiej, i japońskiej, więc nikt nam projektu nie zawinie, itp). Bo jakby policzyć te projekty, to nadal będzie ponad 60. To kwestia brania nowych projektów (w tym oneshotów), co nie jest złe, ale spowalnia wykańczanie projektów.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Grabki z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Styczeń 2018, 19:08   

Aq... Widać, że jesteś chory - nawala ci czytanie ze zrozumieniem. Przecież HxH zapytał, czy kupujemy nasze zlicencjonowane mangi, żeby sprawdzić tłumaczenie - np. czy kupiliśmy Higurashi, żeby sprawdzić jak przetłumaczyło Waneko i porównać z tym, co my zrobiliśmy kiedyś.

Łopatka z Eni
Hayate Team

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 00:04   

Po takich słowach aż się chce dalej tłumaczyć tę Fuukę :)

Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 00:11   

Faktycznie, racja Lilko. Może miało na to wpływ jeszcze stadko dziewczynek siedzące mi na kolanach, a potem klepiące w rękę "chodź poskakać na łóżku" w trakcie pisania postu ;P To odpowiadając - ja je chcę mieć na półce, ale nie dlatego, aby sprawdzać, kto zrobił lepiej, tylko dlatego, że robimy tytuły, które lubimy. Każdy ma jakieś ulubione, chociaż Hipek w newsach pisał, że właściwie niewiele od nas mu się podoba. Cóż, gusta się zmieniają, a mangi robi się dłuuuuugo.

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 08:14   

Ależ miłe takie życzenia od czytelników :D

Aq napisał/a:
Każdy ma jakieś ulubione, chociaż Hipek w newsach pisał, że właściwie niewiele od nas mu się podoba. Cóż, gusta się zmieniają, a mangi robi się dłuuuuugo.

I wykańcza latami to, co kiedyś grupa brała bez zastanowienia bo wystarczyło zebrać 4 chętne do robienia osoby, którym potem szybko się nudziło, albo "przecież wszystko robimy od tego autora". A teraz człowiek nie ma szans na robienie tego co naprawdę lubi :v

- Only god can judge me - he said.
- Guilty - decided Spiritusick.

Bunkrów nie ma, ale też jest Spiritusick.

Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 09:41   

Dalej grupa tak robi. Zobacz, ile nowych osób, które przyszły w tym roku, wyleciało. Po prostu kiedyś pozwalaliśmy nowym brać nowe projekty. Potem zabroniliśmy, dopóki się nie wykażą, co znowu powodowało odpływ osób do innych grup, które pozwalały (i padały). Tak źle i tak niedobrze. Prawie każdy nowy ma gotową listę tytułów do propozycji i się wkurza, jeśli ich zacząć nie może. Jeśli już, to na początku naszej historii nie trzeba było zebrać pełnej ekipy, aby zacząć mangę: propozycja równała się wzięciu tytułu. Zmieniliśmy to w 2009/2010 roku. Smoq lubił brać tytuł i wrzucać od razu tłumaczenie. Nadal ludzie z grupy to robią, przejrzyj pierwsze posty tematów mang :)

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 10:17   

Oj w ostatnich miesiącach zmieniło się branie nowych mang i to bardzo. Nie bierzemy już tasiemców pokroju HnG czy MSN. Nawet jak Hipek pozwala wziąć coś stosunkowo nowym członkom - którzy jednak sporo już się wykazali, to są to tytuły dość krótkie. To samo dotyczy starszych członków - nie wystarczy już zebrać ekipy. I słusznie. Jeszcze przez wiele lat będziemy cierpieć przez dotychczasową politykę :v

Cytat:
Potem zabroniliśmy, dopóki się nie wykażą, co znowu powodowało odpływ osób do innych grup, które pozwalały (i padały). Tak źle i tak niedobrze.

Ludzie odchodzili, odchodzą i będą odchodzić. Gorzej, jak zostawiają po sobie niedokończone tytuły. Chociaż nie brakuje takowych również po członkach, którzy nadal w grupie są... A przynajmniej kierując się osobami, które zakładały ich tematy :v Nie chce mi się robić śledztwa dokładnego, bo nie chodzi mi o wytykanie palcami :v

Wojcieszka

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 10:48   

W końcu fuuka! Dziękuję je bardzo ;)

marekku

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 13:13   

Kolejny roczek za wami :)

Coś przeszło dwa lata tu nie zaglądałem, myślałem że AQ już dawno na emeryturze (^_^)
"Gdzie jest grzeczność, nie ma drwin. Gdzie jest tolerancja, jest i poparcie ludu. Tam, gdzie jest zaufanie, tam i odpowiedzialne zadanie od ludu. Tam, gdzie bystrość, zasługi. Dzięki hojności ludzie będą chętnie pracować."

Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 14:36   

Spiritusick napisał/a:
Oj w ostatnich miesiącach zmieniło się branie nowych mang i to bardzo. Nie bierzemy już tasiemców pokroju HnG czy MSN
Korekta. Nie robimy tak od 2010, nie robiliśmy tego my i nie robi Hipek. Ale każdy ma chwilę słabości, jak Urti, gdy sama wzięła kilka dłuższych i powstających i co? Robimy za nią. Pozwoliła Miu i co? Robimy za nią. Hipek wziął krótkie serie, które rok robiliśmy, a to długo na np Bonnouji. Także sorry, ale racji nie masz. Grupa brała, bierze i będzie brała, bo wydaje się że ktoś dużo robi, a nagle znika bez śladu. Jak Sagara, jak Anek. Także to nie tak, że wiele w grupie się zmieniło - nic się nie zmieniło w tej kwestii, jak sugerujesz. Nic. A zmieniło się 8 lat temu, gdy wszystko co dłuższe niż kilka tomów, co nie ma pełnego tłumaczenia angielskiego i wszystkich RAW ma bana. Poza tymi chwilami słabości, gdy ktoś był bardzo aktywny, szczególnie jak z Fuuką. Urti pozwoliła na sporo takich projektów. W ciągu tych ośmiu lat zeszliśmy z ponad 110 aktywnych do około 50, w tym zakończyliśmy kilka 20-30 tomowych tasiemców.

W tym roku zakończyliśmy 11 projektów, z czego 5 było wziętych jako nowe w ciągu roku, a tylko 4 były starymi. Pozostałe dwa, to Yome ga Kore na Monde, gdzie nagle autorce zechciało się dorysować kolejny tom i Blue Drop, które wcale nie musieliśmy teraz z planów przywracać (ani kiedykolwiek, jeśli się nad tym zastanowić), więc w sumie jak nowy, szósty projekt. Więc sam sobie odpowiedz na pytanie o "branie nowych projektów". Szczególnie, że każdy oneshot (20 w tym roku, to 1/5 wszystkich na stronie w ciągu 12 lat!) to jak nowy projekt. Według mnie za dużo jest branych, ale obecna ekipa woli inne tytuły niż te nasze stare! Wracamy do mojego drugiego postu w tym temacie.

Żeby nie było, nie krytykuję sposobu działania grupy - a jedynie naprostowuję twój punkt widzenia, Spiryt :)

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 15:26   

Cytat:
Ale każdy ma chwilę słabości, jak Urti, gdy sama wzięła kilka dłuższych i powstających i co? Robimy za nią. Pozwoliła Miu i co? Robimy za nią. Hipek wziął krótkie serie, które rok robiliśmy, a to długo na np Bonnouji. Także sorry, ale racji nie masz.

A przepraszam bardzo, ale to co wymieniłeś to właśnie to branie projektów, o którym pisałem, nie ważne kto je brał, i czy spowodowane było chwilą słabości, więc jak nie mam racji? Projekty były brane, ostatnio nie są.

Cytat:
krótkie serie, które rok robiliśmy, a to długo na np Bonnouji.

36 rozdziałów to też wcale mało nie jest...

Spójrzmy na aktywne od 2010, o którym wspomniałeś:

• 25 Marzec 2010 - Natsume Yuujinchou - w momencie brania: ongoing
• 1 Wrzesień 2010 - Yamato Nadeshiko Shichi Henge - w momencie brania: ongoing
• 1 Wrzesień 2010 - Nyan Koi - nawet nie ma w pierwszym poście żadnego info o statusie, ale oczywiście ongoing
• 21 Sierpień 2010 - Dragon Half - w momencie brania: zakończone, 7 tomów
• 1 Wrzesień 2010 - Seiken no Blacksmith - w momencie brania: ongoing
• 1 Wrzesień 2010 - Toaru Majutsu no Index - w momencie brania: 22 tomy :D

Chyba, że masz na myśli po 2010 roku tak nie było robione, to wtedy ok, faktycznie było tych projektów już mniej :P

A dla porównania rok 2017 w aktywnych:
• 28 Wrzesień 2017 - Luger Code 1951, jeden tom, trzy rozdziały.

Więc?

Cytat:
Szczególnie, że każdy oneshot (20 w tym roku, to 1/5 wszystkich na stronie w ciągu 12 lat!) to jak nowy projekt.
Litości, nie porównuj oneshota, które kończone były od ręki, to wielotomowych mang... Mówimy tu teraz o zostawianiu pracy dla przyszłych pokoleń, a takowe tego nie robią. Dziwi Cię, że ludzie chcą też swojego zrobić zamiast tylko wykańczać stare projekty?

Cytat:
W tym roku zakończyliśmy 11 projektów, z czego 5 było wziętych jako nowe w ciągu roku, a tylko 4 były starymi.
Jaki z tego wniosek? Że po tym roku został jeden, krótki tytuł, a w zamian ukończono 4 dinozaury. Biorąc pod uwagę liczbę faktycznie aktywnych członków, wynik całkiem niezły.

Cytat:
W ciągu tych ośmiu lat zeszliśmy z ponad 110 aktywnych do około 50, w tym zakończyliśmy kilka 20-30 tomowych tasiemców.
Co bardzo cieszy, w końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Więc z mojej perspektywy, człowieka, który tak długo w grupie nie jest, to faktyczna zmiana zauważalna jest dopiero w ostatnim roku, bo to właśnie ten rok nie zostawia po sobie niedobitków... no, prawie :P Te wzięte i zakończone w 2017 roku jakoś rzadko przekraczały 1 tom... przypadek? :v

Grabki z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Styczeń 2018, 23:48   

No masz rację. My blokowaliśmy, Urti sobie folgowała, co kończymy nadal. Po prostu dużo robiła, to i brała, nawet my jej nie zabranialiśmy, zresztą potem się nie udzielaliśmy, stąd seria Full Metal Panic, czy seria Dance. Fakt, ty przyszedłeś do grupy, gdy już oddaliśmy Urti zarządzanie, myślałem, że trochę wcześniej. No to wiedz, że my blokowaliśmy, jak Hipek w tym roku. Dużo ich doszło w 2010, bo wchłonęliśmy grupę Shounen Group ze wszystkimi ich projektami - sierpień/wrzesień. Byliśmy na bezneciu i Urti trzy miechy była szefową. Wtedy opracowaliśmy ten plan zmniejszenia ich ilości i o ile ktoś naprawdę dużo nie robił, to wtedy trochę pozwalaliśmy. Zresztą już przed wrześniem 2010 troszkę ograniczaliśmy długie kobyły i mangi powstające lub bez RAW/ANG. Tylko nie tak ostro. To wszystko powodowało konflikty: i nowi, i starsi hayateńczycy chcą nowe tytuły... Nic w tym złego zresztą.

Spiritusick napisał/a:
Projekty były brane, ostatnio nie są.

Ja tylko zwracam uwagę, że nie ma dużego znaczenia, czy weźmie się jedną ośmiotomówkę czy sześć jednotomówek + 20 oneshotów, przy których jest więcej roboty i daje to pi razy oko 2-3 tomy, bo i tak będzie jak napisałem w zestawieniu w wewnętrznym dziale - zrobiliśmy mniej rozdziałów w 2017 niż pojawiło się nowych do zrobienia w mangach powstających i nowych mangach wziętych na warsztat. Czyli nie tędy droga, bo meta ucieka szybciej niż biegniesz. Ale zabroń brać czegoś, co ludzie lubią, a wracamy do ostatniego zdania poprzedniego mojego akapitu. :( Moim zdaniem Hipek osiągnął niezły kompromis, choć ja bym starał się brać jednak nieco mniej, ale go rozumiem, jeśli nie podobają mu się nasze stare tytuły i to samo czuje reszta ekipy.

Wiaderko z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 3 Styczeń 2018, 00:11   

Hm, patrząc na projekty aktywne, to z moich są Natsume Yuujinchou i Mugen no Ryvius (jeśli nie chcesz tu robić edycji, to się wypisz z ekipy).
Prawie połowa projektów w aktywnych to te wzięte jeszcze przed nawet moim przyjęciem do grupy - a to naprawdę dawno temu. Sporo tasiemców to spadek po Shonenach, czy jak im tam było. Nie wiem więc, dlaczego uparcie wpisujesz mojego nicka, jakbym co najmniej była odpowiedzialna za większość projektów, które musicie wykańczać.

Porównaj sobie listę moich i twoich zakończonych projektów, zanim znowu się odezwiesz.
Beze mnie nadal byście się bujali z Shaman Kingiem, Kimagure, Kimi, Suzuką, Busou itp itd

Jakikolwiek projekt sobie wzięłam, zasłużyłam na niego. Czego nie da się powiedzieć o tobie.

Łopatka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 3 Styczeń 2018, 08:17   

Mi nie chodzi o szukanie teraz winnych :v
Chciałem po prostu zauważyć, że obecna polityka moim zdaniem jest lepsza, niż brało się projekty wcześniej :v

Aq napisał/a:
Ja tylko zwracam uwagę, że nie ma dużego znaczenia, czy weźmie się jedną ośmiotomówkę czy sześć jednotomówek + 20 oneshotów, przy których jest więcej roboty i daje to pi razy oko 2-3 tomy, bo i tak będzie jak napisałem w zestawieniu w wewnętrznym dziale - zrobiliśmy mniej rozdziałów w 2017 niż pojawiło się nowych do zrobienia w mangach powstających i nowych mangach wziętych na warsztat. Czyli nie tędy droga, bo meta ucieka szybciej niż biegniesz.

No ja właśnie uważam, że to najlepsza możliwa droga. Udało się zakończyć kilka starszych mang, nie biorąc nowych długoterminowych zobowiązań :v Z roku 2017 mamy jednego, jednotomowego, niedobitka. Więc może i na te projekty poszło więcej mocy przerobowej niż na aktualnie powstające mangi, to jednak zmniejszamy liczbę projektów aktywnych, a nie zwiększamy. Oczywiście, idealnie by było nie brać ABSOLUTNIE NIC nowego, tylko wykańczać te dinozaury... ale zmusisz kogoś do tego? Niech ludzie robią sobie chociaż te oneshoty, wykańczane są od ręki, a i człowiek ma okazję popracować przy tym, co lubi. Niektórzy robią w tych dinozaurach robótkę na pół roku i rzadziej, a i tak podobno nie chcą ich oddać nikomu innemu. Osobiście też jestem za nie braniem niczego nowego, ale to doprowadzi do wypalenia się ludzi, którzy czasem kilka lat czekali w grupie by móc zrobić coś swojego.

Konewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 3 Styczeń 2018, 13:37   

aqvario napisał/a:
Nie będziemy unikać nowych mang, ale raczej będziemy skupiać się na krótkich seriach.
To dobrze, że nie będziecie się skupiać tylko na tych starych.
aqvario napisał/a:
amy w planach przebudowanie strony, co zawsze stanowiło wyzwanie organizacyjne (Co robić, rozdziały, czy stronę? A dobra, dziś rozdziały! Stroną zajmę się jutro xD).
Miód dla moich uszu. Znudziła mi się strasznie stara strona. No i ładna też nie jest.
HxH napisał/a:
Ja z ciekawości sprawdzam czy właśnie są jakieś wielkie różnice. ^^ Ale kupuje oczywiście te które lubię. Mam Cykady, Limited(szukam 3 tomu), Acony, Madokę i za niedługo dołączy CC.

Łopatka z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 3 Styczeń 2018, 15:21   

Yuka napisał/a:
Limited(szukam 3 tomu)

Też kiedyś miałem z tym problem ;) Ostatecznie wyłapałem chyba na animecrafcie - z tego co widzę mają teoretycznie jeszcze jedną sztukę, ale deklarują też posiadanie 100 kompletów mangi (od 1 do 4 tomu), więc coś im nie wierzę... :D

Aratar
Valar

Wysłany: 4 Styczeń 2018, 21:11   

Al Pachinko napisał/a:
Yuka napisał/a:
Limited(szukam 3 tomu)

Też kiedyś miałem z tym problem ;) Ostatecznie wyłapałem chyba na animecrafcie - z tego co widzę mają teoretycznie jeszcze jedną sztukę, ale deklarują też posiadanie 100 kompletów mangi (od 1 do 4 tomu), więc coś im nie wierzę... :D

Całkowicie zrozumiały zabieg, korzystniej jest sprzedawać całe komplety, nawet po obniżonej cenie, niż pojedyncze tomy bo potem ciężko ostatnie sztuki sprzedać. Pamiętam jak sam sprzedawałem kiedyś coś i zamiast w komplecie dałem opcje pojedynczych tomów. Ludzie tak mi to porozbierali, że miałem problem ze sprzedażą ostatnich.

Łopatka z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 4 Styczeń 2018, 21:18   

Ale nie 100 sztuk, jak w innych sklepach pojedynczych nie ma, o kompletach nie wspominając ;D Trzymali całe pudło czekając, aż wydawca skończy dodruki, żeby móc sprzedać po niższej cenie, czy co? :D

Aratar
Valar

Wysłany: 4 Styczeń 2018, 21:25   

Dobra, nie zauważyłem tych 100 kompletów

Wiaderko z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 4 Styczeń 2018, 21:30   

Czasem i komplet sprzedać trudno, Al coś o tym wie XD

Łopatka z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 4 Styczeń 2018, 22:21   

Oj trudno :|

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 5 Styczeń 2018, 22:03   

Grabki z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 5 Styczeń 2018, 22:51   

Tapion, do boju!

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 02:01   

1,1, zmień czcionkę na tą samą, co w pozostałych dymkach
1,2, w prawo i dół :)
1,4, co to za paskudnie wielka interlinia? no i podziel: Czemu|to takie|nudne?

Grabki z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 02:19   

Hipek napisał/a:
no i podziel: Czemu|to takie|nudne?

Tam jest "trudne", a nie "nudne" ;)

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 02:37   

Sorki, jak było o edycji to samo mi się zmieniło... Edycja jest fajna tylko w grupie. ;x

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 09:29   

Jeszcze nie zacząłem żadnej większej edycji a już uważasz że mi się znudzi? Zachęcające, nie ma co xD
Cały czas używałem tej samej czcionki, odstępy rzeczywiście dałem trochę za duże, może jeszcze uda mi się to poprawić (jak zwykle nie zapisałem projektu, brawo ja)

Zmniejszyłem odstępy, przeniosłem trochę tekst, tylko nie podoba mi się trochę że litery są takie małe (większe zaczynają wystawać)
Ostatnio zmieniony przez Tapion Virgo 6 Styczeń 2018, 09:35, w całości zmieniany 2 razy  

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 09:59   

Wszystko powinno być tą samą wielkością czcionki.
1,2, w prawo i dół

mogło być gorzej :D

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 10:22   

Patrze na komentarz, patrze na obrazek, i nie mogę dojść do tego co masz na myśli przez 1,2 xD

Sitko z Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 10:30   

Kadr pierwszy, drugi dymek ;)

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 10:47   

Dzięki za wyjaśnienie :P

Dobra, przeniosłem trochę tekst, zmieniłem też jego wielkość żeby wszystkie teksty były w tej samej wielkości, i zmniejszyłem interlinie w dwóch dymkach.
Ostatnio zmieniony przez Tapion Virgo 6 Styczeń 2018, 11:02, w całości zmieniany 2 razy  

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 11:29   

1,2, w prawo
1,4, niżej

no i by przeszło :D

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 11:36   

Do czterech razy sztuka xD
Coś mi tu lekko nie pasuje, nie wiem tylko co

Łopatka z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 11:52   

Bo teraz 1,2 jest za bardzo w prawo, a 1,4 za bardzo w dół :D

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 11:57   

Chyba już lepsza poprzednia wersja :P

Łopatka z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 11:59   

Spróbuj wcelować w środek :D Ja zazwyczaj przesuwam po pixelu i sprawdzam jak wygląda :D Pierwszy typesetting to w ogóle robiłem z siatką i liczyłem kratki, żeby trafić w środeczek :v

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 12:21   

Wyśrodkowałem na tyle ile potrafiłem, lepiej już tego nie zrobie xD

Sitko z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 13:46   

Jak klikniesz "V" to przeniesie cię do narzędzia przesuwania, wtedy przesuwaj strzałkami. Tylko upewnij się, że masz 100% przybliżenia.

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 13:48   

Zapamiętam, ale to już i tak efekt końcowy :P

Sitko z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 17:58   

Aratar napisał/a:
korzystniej jest sprzedawać całe komplety, (...) niż pojedyncze tomy
A mimo to często można znaleźć ogłoszenia "na sztuki". Wcześniej lub później coś się trafi, wystarczy w miarę regularnie sprawdzać olx, allegro, grupy na fejsie. I zawsze warto spytać czy da radę kupić pojedynczy tom jak nie ma wyraźnie napisane, że tylko komplet ;)

Tapion Virgo napisał/a:
(jak zwykle nie zapisałem projektu, brawo ja)
Jedna z pierwszych rzeczy jakich będziesz musiał nauczyć się po przyjęciu. Drugą jest pracowanie na wielu warstwach :D

Tapion Virgo napisał/a:
i zmniejszyłem interlinie w dwóch dymkach.
coś dużo bawisz się interlinią. Najlepiej ustawić ją na wartość Autom. i zapomnieć o jej istnieniu ;>

Tapion Virgo napisał/a:
to już i tak efekt końcowy :P
I jest jak najbardziej do zaakceptowania :]

Wiaderko z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 18:03   

Korzystam z warstw od dłuższego czasu, tego się uczyć nie muszę (choć pewnie wielu rzeczy o nich nie wiem, więc kto wie). Nie zauważyłem opcji auto przy interlinii, niech żyje moja spostrzegawczość xD

Odpowiedz do tematu