Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mahou Sensei Negima
Autor Wiadomość
Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 20 Październik 2009, 21:54   

wnosze wniosek o nieczytanie powyższego postu ponieważ na 1020% jest to kolejne marudzenie na stary temat -_- inni ludzie też mają życie! nie podoba sie to khem khem " Sam se tłumacz" ludzie poczekajcie miesiąc albo 2 to was chyba nie zabije? i mean przeca jak buli dokończy to co ma tera to bedzie zmiana i bedzie negi szybciej geeeeeez -_- nie wiedziałem że tu tyle Shotaconów XD

Piccolo z Zniszczonko
Patelniarka Crossa

Wysłany: 20 Październik 2009, 21:57   

podpisuję się pod wnioskiem miszcza xD

Piccolo z Orzelek

Wysłany: 21 Październik 2009, 10:01   

Gurutsu napisał/a:
nie podoba sie to khem khem " Sam se tłumacz"

Popieram, ew. można zainwestować w przyszłość i zacząć się wreszcie uczyć angielskiego, a nie ciągle marudzić.

A ci co znają angielski i nie czytają "bo im się nie chce" to niech się lepiej nie odzywają bo na widok takiego to mnie krew zalewa.

nCola

Wysłany: 21 Październik 2009, 18:30   

Nie róbcie już jaj sobie ,czekać dwa miesiące? Na co? By się dowiedzieć ,że trzeba czekać kolejne 2 ,coś chyba jest nie tak. Przestań obrażać ludzi nieznających angielskiego ,bo gdyby nie oni to potracilibyście 3/4 czytelników przy takiej rzetelności.
Popatrzcie sobie kiedy była ostatnia aktualka i przestańcie się dziwić ,że fani narzekają.
Wszystko można zrozumieć ,że są problemy ,że w życiu się nie układa ,ale to już zakrawa na olanie tego tytułu (ponoć flagowego). Dlaczego tak uparcie broni tego by ktoś inny tego nie kontynuował (nie mówię o innej grupie) ,bo nie widać by odpowiedzialny za tytuł cokolwiek robił ,by pokazać ,że mu nadal zależy.

Pewnie ,że jak ktoś niechce czekać to droga wolna ,ale przez takie odzywki zrażacie do siebie ludzi.
BTW jestem ciekawa czy któreś z was zaproponowało pomoc koledze z team'u ,zamiast się wymądrzać .

rinoicia
Hayate Support Team

Wysłany: 21 Październik 2009, 18:37   

No fakt, zresztą jeśli ta druga osoba już się tym zajmuje to podejrzewam, że jak już Negi pojawi to w ilości wiekszej niż 1 chapterek xD

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 21 Październik 2009, 18:53   

nCola napisał/a:
Nie róbcie już jaj sobie ,czekać dwa miesiące? Na co? By się dowiedzieć ,że trzeba czekać kolejne 2 ,coś chyba jest nie tak. Przestań obrażać ludzi nieznających angielskiego ,bo gdyby nie oni to potracilibyście 3/4 czytelników przy takiej rzetelności.

blablablablablablabla! itd tylko narzekanie -_-
ich kolega nie chciał pomocy
a co do liczby czytelników... czy ty aby myślisz że goście z hayate dostają 1000zł od każdej osoby co to czyta ich translacje? -_- XDDDDDDDDDDDDDDDd
Obudź sie!!! ONI TO ROBIĄ ZA DARMO DLA WAS TROCHE WDZIĘCZNOŚCI!!!
Ostatnio zmieniony przez Gurutsu 21 Październik 2009, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  

Medrek

Wysłany: 21 Październik 2009, 20:40   

jesteś taki cwany bo albo przeczytałes tą mange po ang albo jej nie czytasz... tak jak ktoś powiedział 2 chyba posty wyżej pisaliście kiedyś , żebyśmy cierpliwie czekali do września bo ktoś tam się przygotowuje do egzaminów czekałem nawet słowa nie napisałem ale co? mamy końcówke paźdizernika a t5y wyjeżdzasz z tekstem poczekajcie 2 miechy?zastanów się sam nad tym co piszesz a nie wytykasz innym..fakt tłumacze graficy itp robią to za darmo ale robią to bo ludzie czytają bez tego nie ma sensu tłumaczyć i tak sporo osób już siuę zawiodło właśnie za tą mange....no i tak jak wspomniałem dla mnie twoje ostatnie posty są jakby to ujaść najbardizej niegrzeczne bo wasze obiecywanie i mowienie poczekaj xxxx dni są jka obiecanki polityków

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 21 Październik 2009, 20:46   

ech nawet niemoge sie doczytać o co w tym chodzi XD
na twoje nieszczęście MSN tylko na hayate czytam! z obietnicy! i też sie nei moge doczekać natępnych rozdziałów ale nei robie afery bo wiem że tłumacz to też człowiek.
jak coś ci sie nie podoba to se załuz partie komunistyczną na zasadzie oni robią za nic i kiedy im każe ja mam to w dupie i żyje sie ciesze! ;]

Medrek

Wysłany: 21 Październik 2009, 20:58   

dobrze przyznaje połowe chaotycznie napisałem , ale reszte normalnie i jesli nie mozesz ogarnąć to napisze ci streszczenie tego ...obiecywaliscie dawno temu ze do wrzesnia beda nowe chapy jest październik nadla nic nie ma wkońcu pojawiam się ja i inni i nalegamy by ktoś się zajął tym prjektem i ty mówisz nam , żebyśmy poczekali 2 miesiace jakieś?......rozumiem , że tłumacze też ludzie wiele razy sam to powtarzam innym na wielu stronach.....ale to już nie brak czasu , a olewanie nas, bo skoro obiecuje się od Wysłany: 16 Sierpień 2009, 20:07 (Edytor aktualnie zakuwa do egzaminu, który będzie miał na koniec sierpnia, ale po nim zapewne weźmie się do roboty.)mijają ponad 2 miesiace i nic a to tylko data kiedy podaliście wznowienia prac....wejdź sobie na poprzednia str i zobacz jeśli mi nie wierzysz

Benio
Hayate support group

Wysłany: 21 Październik 2009, 21:24   

Medrcze. Skanlatorzy też mają swoje życie, swoje problemy, swoją prace, wreszcie swoje dzieci (jest ktoś z dziecmi?). Chwalebnym jest zreszta ze chce im się ruszyć dupe zamiast odpalić tv i usiąść na kanapie z zimnym piwie w dłoni. Pozatym codzienie zmuszanie się do robienia czegoś czego ma sie już serdecznie dość nie wpływa dobrze na tepo, poziom pracy oraz chec zycia pracujacego. Rozumiem twoją złość jako że sam kiedys spamowałem na tym forum w imie msn (dobre czasy....). Napisz jakaś ogarnieta petycje o przydzielenie innych skanlatorów do głownego projektu teamu zamiast jeczeć. Pozatym mozesz przeczytać msn na onemanga (słownik naprawde nie gryzie a znajomość angielskiego to +5 do szansy na znalezienie pracy w przyszlosci) albo zapchac czas jakimkolwiek innym komiksem (polecam z polskich np genialny kokoart.net)

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 21 Październik 2009, 21:53   

do tego co mówi benio dorzuce że podałem z własnego doświadczenia ile najwiecej bedziesz czekał ^^' watpie by "kryzys" u buliego twał tak długo
zresztą przede wszystkim jakby co JA nie jestem członkiem Hayate przede wszystkim też jestem czytelnikiem i wiem co czujesz, dalsze dolewania oliwy do ognia do sensu jestem pewien że dotarło do kadry żadzącej co masz/cie namyśli a troche ciepliwości napewno nie zabije(i wiem wiem czekaćie już od mięsięcy -_-) ewentualnie możesz zwrócić sie ze skargami do buliego, kto wie? może go zmotywujesz do akcji!. mam nadziej że zadowole cie tym że z tego co wiem następca buliego Sentro jest raczej sumienny w robocie...

Medrek

Wysłany: 22 Październik 2009, 14:17   

Określanie mnie jakoo Medrzec strasznie mnie obrażą a nie wiem czemu tyle jest napisane (wiek) bo zaznaczalem rocznik 93....z ttego co napisaliście nie moge nic dodać, ponieważ dalsze dyskusje nie mają sensu bo i tak napiszecie coś co wydeleguje mnie (jako czytelnika) z kwitkiem....ale dobrze powtrzymam się od dalszego nalegania bo to nie ma sensu, lec zpowiedzcie mi 1 , a mianowicie czemu (wiedzac , że osoba ktora tlumaczy nie moze lub niechce tego tlumaczyc teraz) nie daliście by ktoś inny to przetlumaczyl nie mowie tu juz o wielkich ilościach, nawet co jakis czas niech inna osoba by przetlumaczyla 10-20 chapow albo dowolną ilość skoro upieracie się przy fakcie iż to wasz flagowy projekt?i tak jak toi ty gurustu napisales ,,bla bla bla bla nastepne odsylanie do slownika''(moja juz wersja) pisalem przeciez , że jeśli bym umiał dobrze ang bym nie pisał a czytanie z słownikiem w reku to pomyśl sobie szczerze Benio ma sens? cała przyjemność ucieka (wiem bo probowalem)ALe dobrze tak jak obiecalem nie pisze narazie , ale jeślki nadal nic sie nie zmieni wróce i tym razem nie odpuszcze

Piccolo z Orzelek

Wysłany: 22 Październik 2009, 16:11   

Medrek napisał/a:
lecz powiedzcie mi 1 , a mianowicie czemu (wiedząc , że osoba która tłumaczy nie może lub nie chce tego tłumaczyć teraz) nie daliście by ktoś inny to przetłumaczył nie mowie tu już o wielkich ilościach, nawet co jakiś czas niech inna osoba by przetłumaczyła 10-20 chapów albo dowolną ilość skoro upieracie się przy fakcie iż to wasz flagowy projekt?

To ja zapodam krótką i zwięzłą odpowiedź: nie oddajemy komuś innemu tłumaczenia/edycji, gdyż chcemy by poziom tłumaczeń/edycji był ciągle na tym samym (wysokim, może nawet bardzo) poziomie. Kiedyś było tak, że było kilku edytorów i tłumaczy, ale była różnica (ponoć znaczna) w poziomie reprezentowanym przez niektórych, że postanowiono by zajmowały się te osoby, które poziomem są zbliżone do siebie (w tym przypadku Buli/Sentro).

Dalsze pytania w stylu, "dlaczego tak długo?" nic nie dadzą, zamiast zmotywować do pracy bardziej zdemotywują edytora.

Zgadzam się też z Beniem - ludzie z grup skanlatorskich mają swoje życie, swoje problemy, często jest tak, że osoba wraca do domu z pracy zmęczona, ma do zrobienia jeszcze coś innego np zająć się przygotowaniem na studia/szkołę/zająć się rodziną i po prostu już nie ma ochoty dodatkowo resztkę tak cennego wolnego czasu poświęcać na bawienie się w photoshopie edytując.

To tyle z mojej wypowiedzi.

P.S. Medrek - używaj co jakiś czas przejścia o jedną linijkę niżej w poście oraz spacji po zakończeniu zdania - post staje się o wiele bardziej czytelny.
Ostatnio zmieniony przez Orzelek 22 Październik 2009, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 23 Październik 2009, 00:32   

Ojć, nie kłóćcie się. ^^"
Przecież można powiedzieć, że starają się jak mogą.

Orzelek napisał/a:
Dalsze pytania w stylu, "dlaczego tak długo?" nic nie dadzą, zamiast zmotywować do pracy bardziej zdemotywują edytora.

Nie zawsze. Czasami jest tak, że edytorowi się po prostu zapomni.

rinoicia
Hayate Support Team

Wysłany: 23 Październik 2009, 09:21   

No pewnie... naprawdę nie można wymagać od ludzi takich rzeczy, ponieważ to jest tylko ich hobby i robią to dla własnej przyjemności. Dla fanów z pewnością też, ale nigdy nie powinni myśleć, że to ich obowiązek :P

Piccolo z Otigiruru
Hayatowy ...

Wysłany: 24 Październik 2009, 18:25   

Po pierwsze gratuluje zmuszenia mnie do zalogowania się na forum (a to w tej chwili naprawdę trudna sztuka). Jednak naprawdę denerwują mnie posty w tym stylu i to nie tylko gdy są skierowane w stronę naszej grupy ale również, gdy dotyczą kogokolwiek innego.

Rozumiem posty z UPRZEJMYM zapytaniem czy w najbliższym czasie pojawi się rozdział. Wtedy może jeśli ktoś będzie miał takie życzenie (ja osobiście nie jestem zwolennikiem udzielania takich informacji) podzieli się z wami swoją własną wiedzą. Natomiast stwierdzenie
Medrek napisał/a:
naprawde zawiodłem się pod tym względam na was

nie zaliczył bym do kategorii uprzejmych zapytań i podobnie jak już napisała Lilka odebrało by mi motywację do pracy.

A teraz druga kwestia. Dlaczego takie uparcie przy tym biednym tłumaczeniu. Skąd masz pewność, że rozdział jest nieprzetłumaczony?? A Może czeka na korektę tłumaczenia, albo jest w czasie edycji a może już przy QC?? Jeśli nie masz pojęcia w którym momencie pracy jest projekt to nie mówcie kogo mamy zmienić (oczywiście gdybyśmy kiedykolwiek rozważali taką opcję).

Następnie, dlaczego niby mielibyśmy oddać komukolwiek nasz projekt?? Co prawda osobiście nie jestem zwolennikiem dublowania projektów (oczywiście jeśli jakość projektu który zaczyna się dublować jest dobra) jedna, jeśli tak bardzo chcesz aby ktoś to robił załóż grupę i zabierzcie się za ten projekt. Wydawajcie go często a przy tym w bardzo dobrej jakości. Tłumaczenie, że ja nie znam angielskiego nie ma tutaj sensu. W grupie są ludzie nie tylko od tłumaczenia ale również od edycji, korekty, webmaster a czasami i jeszcze inni (a większości tych rzeczy można się niewielkim nakładem wysiłku nauczyć, wystarczy tylko odrobina chęci).

Na koniec chciał bym jeszcze nawiązać do tego co mówił Orzeł. Jako grupa mamy określony sposób pracy, wiąże się to z tym kto i jak robi dany projekt. Jeśli ktoś kto zajmuje się danym projektem nie ma czasu to nie pędzimy do niego z tekstem "oddaj mi taki i taki tytuł" tylko czekamy aż będzie miał czas. Natomiast chwilowe "pożyczanie" projektów jest przez nas nieakceptowane ponieważ nie tyle jakoś ale styl poszczególnych członków grupy jest tak odmienny, że zakłócił by wygląd całego projektu.

I to by było na tyle. A teraz wracam do siebie bo jednak w mojej trumnie jest o wiele przyjemniej niż tutaj.. .. ..

Medrek

Wysłany: 28 Październik 2009, 17:42   

Uprzejmowść owszem ale ile osób już pytało grzecznie? pozatym naprawde sądzisz , że tylko ja jestem obudzony? reszt poprostu to lenie , którym nawet niechce się napisać na forum....padło też pytanie dlaczego mielibyśmy oddać projekt?.... odpowiedź jest prosta a mianowicie by nie zgnił i by fani o nim nie zapomnieli.I powtarzam po raz kolejny , że wiem iż ci co tam robią mangi na polski też są ludzie(inni też xD) i mają własne sprawy no ale ok wakacje cala buzią ;] Dalej już mi się niechce pisać bo to będzie naprawde się ciągło i znów wybuchnie wielka kłótnia. Zatem mam do was prośbe spytajcie się tych odpowiedzialnych za ten postój i spytajcie sie kiedy mogą zrobić tą mange , oczywiscie uprzejmie.

PS jeśli tak łatwo by było założyć grupe to naprawde sądzisz , że bym tego już dawno nie zrobił?
PS2
Jak już się dowiecie o ile wam się to uda i to też zrobicie napiszcie w tym temacie.No i by nie było czekam na next chaptery ;D
Ostatnio zmieniony przez Medrek 28 Październik 2009, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  

rinoicia
Hayate Support Team

Wysłany: 29 Październik 2009, 17:34   

tytuł nie "zgnił" przez te wszystkie miesiące xD i na pewno nei zgnije - na angielskich serwisach skanlacyjnych ma chyba jedno z pierwszych miejsc już od bardzo dawna xD
Wyobraź sobie, że w Japonii narysowanie jednego tomu niektórych mang zajmowało pewnym artystom 1-3lata... :P

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 30 Październik 2009, 02:03   

Parę słów:

- Każda grupa ma inny styl pracy. Jedni wymieniają się ludźmi - inni nie. Jedni trzymają poziom - inni nie znają nawet takiego słowa (paint, arial i zamazywanie na biało tła zamiast odtwarzania go). Jedni mają tyrana jako szefa, co to wypieprza ludzi z grupy jak nie zrobią jednego rozdziału na miesiąc - inni są dużo bardziej liberalni. Długo by wymieniać. My pracujemy jak pracujemy, bo chcemy mieć z tego przyjemność, nie harówkę.

- Sami potrafimy wewnątrz grupy dostrzegać niepokojące objawy. Ale nic nie poradzimy, jak komuś padł komp, nie może na niego zarobić, a rodzice kupią brakującą część po 3 miesiącach. Nie zmusimy nikogo do pracy, gdy wyjeżdża na pół roku za granicę. Nie zmuszamy nikogo, gdy ma kłopoty w szkole i parę zawalonych egzaminów. Ba nawet mamy paru takich co zawalili rok szkolny i mieli szlaban na kompa. Albo ktoś wylądował na dwa miechy w szpitalu. Różne rzeczy w realu się zdarzają.

- Malkontenci, że nie ma rozdziałów zbyt często, będą zawsze. Wystarczy przeczytać ten temat od początku, nawet w okresach gdzie był 1 rozdział na dwa tygodnie zdarzały się ponaglenia. Więc ja osobiście raczej leję na mniej uprzejme "prośby" o kolejny rozdział. Chce ktoś zmotywować do działania - niech pochwali, aby ekipa pracująca przy projekcie poczuła się dowartościowana :)

- MSN idzie do przodu. Nawet jeśli ktoś w to nie wierzy. Ukaże się kiedy ukaże - i nie będą to lata. Zapewne ten projekt nie będzie szedł tak, jak na początku istnienia grupy (raz na tydzień), ale mamy ekipę i obiecujemy, że niedługo się ruszy.

Tyle w temacie. :)

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Piccolo z Otigiruru
Hayatowy ...

Wysłany: 30 Październik 2009, 10:28   

Medrek napisał/a:
PS jeśli tak łatwo by było założyć grupe to naprawde sądzisz , że bym tego już dawno nie zrobił?

A co w tym takiego trudnego?? Wystarczy znaleźć kilka chętnych osób (na początku wystarczą dwie. trzy) stworzyć jakąś stroną (a jak to pokazują nowe grupy wystarczy blog na dobrym serwisie) i dać informację na wszechbibli o powstaniu grupy i jest, ja nie widzę w tym nic trudnego, wystarczy odrobina chęci.

Medrek napisał/a:
PS2
Jak już się dowiecie o ile wam się to uda i to też zrobicie napiszcie w tym temacie.No i by nie było czekam na next chaptery ;D

Już mówiłem, sprawdź kto to robi, napisz na pw i może się dowiesz. W końcu tobie zależy na tym a nie nam (czy już wspominałem, że odrobina chęci do wysiłku może zdziałać cuda??)

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 30 Październik 2009, 10:30   

A ja to napisać nie mogłem... ładnego komentarza. ;(

@Oti
Hmm... zawsze jesteś taki chłodny? :p
Nie widziałem pogodnych postów z twojej strony. ^^"

Ostatnio zmieniony przez Hipek 30 Październik 2009, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 30 Październik 2009, 16:56   

Medrek - ponaglac wiecej razy juz nie ma sensu, bo przyjelismy do swiadomosci, co mysla o tym niektorzy czytelnicy i bedziemy starac sie sprawic, aby MSN ruszyl do przodu ^^. Ciekawi mnie tylko, czy jak wyjda rozdzialy, to z rownym impetem pojawia sie jakies podziekowania xD.

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 30 Październik 2009, 20:52   

może po prostu zamknijmy ten temat aż do aktalki z MSN? -_-

Piccolo z Otigiruru
Hayatowy ...

Wysłany: 31 Październik 2009, 10:12   

Niema potrzeby. Zresztą zawsze jest szansa, że pojawi się jakiś konstruktywny, sensowny post który coś wniesie.

Medrek

Wysłany: 31 Październik 2009, 12:26   

jak wy sami napisaliście , że nie wiecie kto tym się wkońcu zajmuje więc sądzicie , że czytelnik znajdzie?Tak napisał chyba 2 str wczesniej hipek....ale dobra napisze do buliego i zobaczymy czy odpowie.... I piszecie w obronie teog projektu i bym jak najszybciej sie ucieszyl bo jestescie adminami (procz gutu chyba) ale postawcie sie w mojej roli czekam czekam czytam ze cos bedzie za tyle i tyle dni i nie ma a po dyskusji znow mowiecie ze to bedzie za tyle i tyle dni....podejrzewam ze gdybym byl na waszym miejscu tak smao bym pisał ...ale dobrze poczekam teraz na odpowiedz osoby odpowiedzialnej za msn.

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 31 Październik 2009, 13:34   

Gurutsu nawet nie jest w Hayate ^^' Jeśli chodzi o Buliego, to obawiam się, że może być problem, żeby go złapać, bo strzelił mu komp. Ale o MSNa się nie martwcie. Na pewno się pojawi :)

Medrek

Wysłany: 31 Październik 2009, 17:21   

dostałem odp : będzie do końca roku i dobrze spróbuje się powtrzymać od postów takich jak wyżej

Piccolo z kimek
Touchpadowy Bot

Wysłany: 31 Październik 2009, 17:47   

a jeśli nie, to zaczynamy znowu ?:P

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 31 Październik 2009, 18:00   

Ta, poczekamy do stycznia i napiszemy, że w lutym rozdziały. xD

Nie no, żartuję... Lilka już wie jak zmusić chłopaka do pracy. xD

Ostatnio zmieniony przez Hipek 31 Październik 2009, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 31 Październik 2009, 18:01   

lil ^^' sam wiele razy napisałem że nie jestem w hayate... czytaj poprzednie posty xD

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 31 Październik 2009, 18:11   

Guru, to było do Mędrka... Nie jesteś adminem, nie jesteś nawet w Hayate. Wypowiadasz się jako czytelnik, który rozumie obie strony.
Ale w sumie nie wiem co ma bycie adminem do MSNa... o.o
Hipek... ja nie jestem od zmuszania. Poza tym nikt nie poradzi, że Buliego komputer przeniósł się na lepszy świat. Chyba, że zrzutka ^^

Ostatnio zmieniony przez Lilka 31 Październik 2009, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 31 Październik 2009, 18:16   

Przecież ja nie napisałem, że jesteś od zmuszania xD...

Lilandra napisał/a:
Ale w sumie nie wiem co ma bycie adminem do MSNa...

Też nie wiem. xD

Piccolo z Otigiruru
Hayatowy ...

Wysłany: 31 Październik 2009, 22:08   

Medrek napisał/a:
jak wy sami napisaliście , że nie wiecie kto tym się wkońcu zajmuje więc sądzicie , że czytelnik znajdzie?Tak napisał chyba 2 str wczesniej hipek

Kto jest za dany projekt odpowiedzialny jest napisane w każdym rozdziale na creditsach a w samej grupie po prostu większość się interesuje tym kto robi ich projekty. Więc jeśli się czegoś nie robi samemu to z reguły zna się całą ekipę od projektu (ja się przyznam, że przy jednym projekcie nie znam tłumacza ale to szczegół ;P). Ale teraz sam chyba przyznasz, że nie było trudno znaleźć tą informację.

Cytat:
dostałem odp : będzie do końca roku i dobrze spróbuje się powtrzymać od postów takich jak wyżej

W tej kwestii popieram Lilkę, nie martw się na pewno będzie w tym roku.

Lilandra napisał/a:
Ale w sumie nie wiem co ma bycie adminem do MSNa... o.o

Podejrzewam, że chodzi o to, że jako ta druga strona (nie czytelnicy tylko członkowie Hayate) z założenia będziemy mówili, że tytuł niedługo wyjdzie. To tak samo jak politycy którzy nieważne co się dzieje zawsze twierdzą, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

Belfrog

Wysłany: 7 Listopad 2009, 17:15   

Jestem po 268 ch xD Nie mogłem się doczekać :) [ale się namiesza xD] Negi the best!!

nCola

Wysłany: 6 Grudzień 2009, 16:07   

Wielkie podziękowania za kontynuację MSN.

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 6 Grudzień 2009, 21:45   

O!!! CHOCIARZ JEDEN/A XD

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 6 Grudzień 2009, 21:56   

Jedna, masz przeciez znaczek xD.

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 6 Grudzień 2009, 22:01   

wiem ale chciałem napisać z lenistwa jeden ale by mi ktoś (patrz góra) wytknoł to wiec dałem /A XD

Medrek

Wysłany: 8 Grudzień 2009, 19:23   

Bardzo dziekuje za nowe chaptery dawno nie wchodzilem dlatego nic nie napisałem.
Chociaż miałem chrapke na wiecej xp I tak długo zajelo mi czytanie tego o dziwo xp

Likier z Tapion Virgo
Hayate Team
Nep Nep

Wysłany: 17 Luty 2010, 18:00   

Dzięki za to że to dajecie, świetna manga :D

hirotaka

Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 23:24   

Chiałem zapytać w jakim odstępie czasu dodajecie mangę bo nie wiem czy nie porzuciliście tego lub czy nie zacząć czytać angielska wersie (tylko nie to^^)

Likier z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 23:30   

projekt jest w aktywnych i kolejne rozdziały "się robią" :) zaglądaj przez weekend ;)

a ogólnie: tego typu pytania tylko udowadniają że jest potrzebna informacja na temat stanu danych projektów na stronie głównej, może też daty przy danych rozdziałach?

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 23:31   

W jakim odstępie? Jak nam wyjdzie - czasem raz na miesiąc, czasem raz na tydzień. Poza tym, ostatni rozdział wyszedł 4 kwietnia, a dzisiaj jest 23. Czy przerwa 3-tygodniowa znaczy od razu, że porzuciliśmy? Oczywiście, że nie! Wystarczy spojrzeć na inne projekty, które mają dłuższe przerwy... liczone w miesiącach, lub w latach...

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 23:31   

Będą, ale nie w tej wersji strony, trzeba jeszcze poczekać. Chociaż... może się dopisze daty :)

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 24 Kwiecień 2010, 00:00   

Lilka napisał/a:
W jakim odstępie? Jak nam wyjdzie - czasem raz na miesiąc, czasem raz na tydzień. Poza tym, ostatni rozdział wyszedł 4 kwietnia, a dzisiaj jest 23. Czy przerwa 3-tygodniowa znaczy od razu, że porzuciliśmy? Oczywiście, że nie! Wystarczy spojrzeć na inne projekty, które mają dłuższe przerwy... liczone w miesiącach, lub w latach...

Te liczyłbym jako porzucone, znaczy... wszystkie oprócz TD! TD! TD!
TD czeka na ts... od września... nie, chwila... korekta z lutego. Więc czeka od lutego. T^T

Likier z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 24 Kwiecień 2010, 00:05   

w takim przypadku wiesz co należy zastosować: wkładanie głowę TS w kibel lub nękanie przez gg :) do momentu uzyskania pozytywnego efektu :)

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 24 Kwiecień 2010, 00:11   

Ale wiesz... Kimek przestanie mnie kochać...

Sephiron

Wysłany: 12 Sierpień 2010, 19:25   

Hmm ... od ostatniego zamieszczonego na stronie rozdziału minęło naprawdę sporo czasu ale jako że czytałem też komentarze w aktu alkach , nie będę z tego powodu robił żadnych oburzeń tylko spokojnie poczekam ^^. Mam tylko wielką nadzieję że jesienią projekt znów ruszy i nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku , gdzie mieliśmy pierwsze nowe rozdziały dopiero w grudniu :(

Nalewka z Nilf-kun
Tajemniczy

Wysłany: 12 Sierpień 2010, 23:15   

ale ile ich było ^^ osobiście nie narzekam gdyż wziąłem się za MSN wraz z maratonem i muszę przyznać zdołałem go nadgonić po tygodniu fascynacji ja znowu tak chce Q_Q

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 14 Sierpień 2010, 13:01   

tak, już wiem za jaki projekt mam się zabrać w pierwszej kolejności jak tylko będę mogła znowu edytować ^^' Obiecuję, że MSN będzie szybciej niż grudniu xD

Piccolo z Kendie

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 18:24   

Mahou Sensei Negima jest mangą, które czytałem z zapartym tchem. Wszystkie dostępne po Polsku chaptery i resztę po Angielsku. Czekam z niecierpliwością na następne chapy w tych dwóch językach. Mam szczerą nadzieję, że właśnie tą mangę hayate potraktuje jako swój priorytet skanlacyjny i w szybkim tempie będziemy widzieć kolejne rozdziały.
Co lubię w tej mandze? Humor, akcje, podtekst romansidła, historię oraz postacie. Moja ulubiona postać? Negi, Nagi (ojciec, nie Negi wersja dorosła ;P), oraz oczywiście Ku Fei! :]

Najbardziej to mnie ciekawi z kim się Negi w końcu zwiąże na końcu. ;]

Piccolo z Ryohei
Muttsuri-ni :D

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 21:00   

Kendie napisał/a:
i w szybkim tempie będziemy widzieć kolejne rozdziały.

Hmm... W Hayate ta manga jest od 2004 roku? xd Tzn. jeszcze wtedy Hayate nie było xD
Ale od 2004 roku ludzie z Hayate ją robią :P Czy AreCheck'a nie można uznac za pierwszego Hayateńczyka? :D

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 21:37   

Nie można :) Grupa Hayate się zawiązała, gdy AreCheck już przestał robić MSNa :)

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 21:50   

To jest mały błąd, co do którego na początku nie doszliśmy do porozumienia, a potem o tym zapomnieliśmy. Pierwsze 37 rozdziałów nie jest autorstwa Hayate, a Arechecka. Trzeba to będzie zmienić na głównej.

EDIT:
Dodałem info, że nie my jesteśmy autorami tych rozdziałów, Lilka potem podmieni nazwy w rozdziałach. Jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się na reedycję, to wtedy wróci nazwa Hayate :)

Ostatnio zmieniony przez aqvario 16 Grudzień 2010, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

M3Fis70

Wysłany: 1 Maj 2011, 18:14   

Hmm jak zobaczyłem że pierwszy post jest z 2006 to pomyślałem „Łoo ku*wa”.
Widzę że do ponad 150 ch. tłumaczenie zajęło 5 lat oraz że ch. zwykle są co 2 tyg.
1.Czy aż tyle zajmuję tłumaczenie jednego ch.?
2.MACIE ZAMIAR WYDAWAĆ POZOSTAŁE 50% PRZEZ NASTĘPNE 5 LAT? ._.
3.Chciałem podziękować za mangę jednak jak sobie myślę „5 lat” to odechciewa mi się żyć.
4.Czy naprawdę sądzicie że dokończenie mangi zajmie kolejne 5 lat?
5. ._.
6.Ktoś jeszcze jest „fanem” ZSRR'u?
Ostatnio zmieniony przez M3Fis70 1 Maj 2011, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Maj 2011, 18:17   

Mylisz się, manga jest wydawana od 2004.
Sprawdź archiwum na naszej stronie oraz "grupa", dowiesz się co-nie-co xD.

M3Fis70

Wysłany: 1 Maj 2011, 19:46   

Nooo dobra, ale pierwsze 37 ch. nie było zasługą Hayate wasze są od 38 ch. A 38 ch. pokazał się pod koniec roku więc zaokrąglijmy do 2006r. więc wy robicie 5 lat i nie ok. 150 ch. tylko ok. 120 jest spod waszej ręki. Ale niech będzie więc zmieniam pytanie:
2.Czy dokończenie tych (w przybliżeniu) 50% mangi zajmie kolejne 7 lat?
oraz dorzucam pytanie:
7.Czy to że początkiem strony/grupy i jej celem była manga Mahou Sensei Negima nie stawia tej mangi w honorowym i priorytetowym miejscu dokończenia jej, krótko mówiąc chciałem powiedzieć „czy nie da się szybciej”.

Wiem że każdy ma własne życie, ale czytając to uśmiałem się nieziemsko, oraz te niektóre WIELKIE momenty też były świetne.

PS.W historii grupy jest ślub... to był rzeczywisty ślub czy tylko hmm... jakaś zabawa na forum?
Ostatnio zmieniony przez M3Fis70 1 Maj 2011, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z kazuya
Hayate Team
Minmei

Wysłany: 1 Maj 2011, 20:02   

M3Fis70 napisał/a:
PS.W historii grupy jest ślub... to był rzeczywisty ślub czy tylko hmm... jakaś zabawa na forum?
Rzeczywisty, a dokładniej Lilka i Aqvario.
M3Fis70 napisał/a:
2.Czy dokończenie tych (w przybliżeniu) 50% mangi zajmie kolejne 7 lat?
oraz dorzucam pytanie:
Manga jeszcze nie jest skończona więc kiedy ją skończymy to nie jest nawet w przybliżeniu wiadome (autor może ją rysować jeszcze i z dziesięć lat), ale jeśli pytasz o to co już wyszło, to chcielibyśmy jednak znacznie szybciej niż za siedem lat dotrzeć do tego co już wyszło, a czy się to uda, to już inna sprawa (różne bywają koleje życia).

M3Fis70

Wysłany: 2 Maj 2011, 14:47   

Ale mnie chodzi o to co zostało aktualnie wydane, z tego co widzę macie 16 tomów na 33 więc mnie "chodzi" o te pozostałe 17 tomów.

[ Dodano: 2 Maj 2011, 22:27 ]
Te jest jakaś opcja by zmobilizować, chociaż jedyną opcją będzie zrzutka na żelki dla Lilki i Kazuy'i? hmm?

rinoicia
Hayate Support Team

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 18:37   

Coś mnie dzisiaj skusiło, żeby po trzech latach przerwy w czytaniu, znowu się za to zabrać. Jakże dołujący był fakt, że przez ten długi okres zebrało się tylko około 40 rozdziałów do przeczytania xD. Ciężko było się przedrzeć przez te paręnaście rozdziałów (jak nie parędziesiąt) randek Negiego z jego uczennicami (to naprawdę mnie denerwowało xD), ale potem pojawiła się już niezła akcja. Szkoda, że przerwana w tak ważnym momencie =.=". Ciekawe czy tłumacze teraz popchną to troche szybciej do przodu, skoro jest taka wartka akcja. A jak nie to pozostaje mi poćwiczyć angielski xD

Piccolo z Ryohei

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 19:46   

rinoicia napisał/a:
Ciekawe czy tłumacze teraz popchną to troche szybciej do przodu,

Mnie zastanawia, czy edytorka nie panie na zawał serca z powodu odtworzeń w tej mandze :D

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 21:51   

Aj tam, mało tych odtworzń ;3.

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 22:01   

Chcesz edytować?

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 22:33   

Nieee, za szybko by poszlo, tlumacz by nie wyrobil ^_^.

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 22:43   

Ale jacy czytelnicy byliby szczęśliwi ^^ No zrób to dla nich, nie daj się prosić!

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 22:51   

Czytelnicy byliby zadowoleni... do momentu kolejnego zastoju, a wtedy ich zirytowanie by wzrosło, to jak narkotyki, dajesz większą dawkę, to organizm się uodparnia i uzależnia coraz mocniej o.o!

Tak luknąłem ostatni rozdział - tam na dole, na pierwsze stronie... nie powinno czegoś być w tej ramce o.o?
Ostatnio zmieniony przez Smoq 12 Czerwiec 2011, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 23:32   

Smoku, Smoku... Przecież z tobą zastoje w projekcie są niemożliwe! :)

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 13 Czerwiec 2011, 00:03   

Ale musiałbym robić tłumaczenie, korekte, edycje, qc... to nawet jak dla mnie za dużo, obawiam się :(.

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 13 Czerwiec 2011, 00:08   

Dasz radę, Smoq! :D

Venom

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 22:04   

hej wiecie co jak zobaczyłem ile odpowiedzi na ten post to się przeraziłem>,> ale tak czy inaczej do rzeczy chciałem tylko powiedzieć że do końca nie rozumiem tą grupe (bez obrazy zaraz się okaże o co mi chodzi) ponieważ macie aż 68 projektów (co prawda na 45 ludzi) i z tego co załważyłem nie tłumaczycie tej mangi chociaż wedle mnie jest ona najbardziej lubiana (można to zobaczyć po liczbie wyświetleń na tym poście 62668 a w drugim w kolejności wyśiwetleń 25744) możliwe że macie już przetłumaczone ale stoi u edytora tego już nie wiem w końcu nie należę do teamu,co prawda nie wiem też jednej rzeczy a mianowicie : jaka manga jest priorytetowa i czy wogóle macie taką? jeżeli takiej nie ma to może czas ustalić?? bo jednego jestem pewien tracicie czytelników tłumacząc na przemian

PS Jeżeli kogoś uraziłem to moje przeprosiny ale tak się sprawy mają mojej perspektywy
Ostatnio zmieniony przez Venom 1 Lipiec 2011, 22:14, w całości zmieniany 4 razy  

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 22:34   

Sprawy nie są niestety tak czyste i klarowne, jakby się mogło wydawać. Faktycznie, Hayate nie ma w tej chwili priorytetowej mangi, a jeśli już, to są nimi te, z którymi musimy się spieszyć z innych powodów (ot, bo niedługo koniec projektu i postanowiliśmy go zrobić przed konkretną datą). MSN nadal powstaje w Japonii, więc trudno ustalić np np "deadline zakończenia mangi".

Druga sprawa, raczej nie robimy mang w kilka osób na zmianę. Wiem, że niektórzy chcieliby, aby rzucić 45 ludzi w jeden projekt i skończyć go w dwa miechy, ale wierz mi - nie chciałbyś tego czytać. ;P Zresztą różni ludkowie z różnym tempem robią, a my wypuszczamy rozdziały po kolei. Już przerabialiśmy to w Shaman Kingu, że cały tom czekał kilka miesięcy na wypuszczenie, bo ktoś zalegał z kluczowym rozdziałem. Więc to wcale nie gwarantuje tempa wydawania. Zresztą mamy własne życie, to nie firma, że idziemy na 8 godzin do pracy O.o Robimy, kiedy mamy ochotę T.T

MSN nie jest najbardziej lubiany - jest najstarszym projektem, więc ma najwięcej odwiedzin, najbardziej lubiane są hetaie :D

Venom napisał/a:
bo jednego jestem pewien tracicie czytelników tłumacząc na przemian
Co masz na myśli? Co robią czytelnicy, jeśli nie mogą u nas przeczytać projektu? Uczą się angielskiego? A może japońskiego (bo anglicy też często wypuszczają rozdziały raz na miesiąc i rzadziej)? Czy przestają czytać projekt? Moim zdaniem demonizujesz :)

Venom

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 22:51   

aqvario napisał/a:
Sprawy nie są niestety tak czyste i klarowne, jakby się mogło wydawać. Faktycznie, Hayate nie ma w tej chwili priorytetowej mangi, a jeśli już, to są nimi te, z którymi musimy się spieszyć z innych powodów (ot, bo niedługo koniec projektu i postanowiliśmy go zrobić przed konkretną datą).

to rozumiem to dodaje pyt czy nie warto by było chociaż poinformować czytelników?? napewno było by mniej takich postów jak mój:D

aqvario napisał/a:
MSN nadal powstaje w Japonii, więc trudno ustalić np np "deadline zakończenia mangi".

możesz wytłumaczyć co znaczy deadline?? bo nie zabardzo zrozumiałem

aqvario napisał/a:
Druga sprawa, raczej nie robimy mang w kilka osób na zmianę. Wiem, że niektórzy chcieliby, aby rzucić 45 ludzi w jeden projekt i skończyć go w dwa miechy, ale wierz mi - nie chciałbyś tego czytać. ;P Zresztą różni ludkowie z różnym tempem robią, a my wypuszczamy rozdziały po kolei. Już przerabialiśmy to w Shaman Kingu, że cały tom czekał kilka miesięcy na wypuszczenie, bo ktoś zalegał z kluczowym rozdziałem. Więc to wcale nie gwarantuje tempa wydawania. Zresztą mamy własne życie, to nie firma, że idziemy na 8 godzin do pracy O.o Robimy, kiedy mamy ochotę T.T

tego nie mówię że macie to robić po 10 h na dzień :)
aqvario napisał/a:
MSN nie jest najbardziej lubiany - [..], najbardziej lubiane są hetaie :D

no tu muszę się niestety zgodzić;p

aqvario napisał/a:
Venom napisał/a:
bo jednego jestem pewien tracicie czytelników tłumacząc na przemian
Co masz na myśli? Co robią czytelnicy, jeśli nie mogą u nas przeczytać projektu? Uczą się angielskiego? A może japońskiego (bo anglicy też często wypuszczają rozdziały raz na miesiąc i rzadziej)?Czy przestają czytać projekt? Moim zdaniem demonizujesz :)

to zależy od osobowości czasu itd ale zazwyczaj na początek szukają w googlach po losowych stronach jeżeli już się poddają to szukają po różnych zespołach tłumaczy dopiero potem podsówają pomysły zespołom, jeżeli to nie działa zaczynają tłumaczyć przez tłumaczye itd (chyba że umieją już dany język) dopiero na sam koniec jak się już wkurzą że mają dosyć takiego tłumaczenia na tlanslatorach itd zaczynają się uczyć język:D

Są też ludzie któży przestają czytać daną mange niestety ale napewno są take przypadki (miałem tak w anime;/)
Ostatnio zmieniony przez Venom 1 Lipiec 2011, 23:12, w całości zmieniany 2 razy  

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 22:52   

aqvario napisał/a:
Co robią czytelnicy, jeśli nie mogą u nas przeczytać projektu?

Czytają po angielsku (podejrzewam, ze część czyta po polsku, bo jest im wygodniej, ale nie znaczy, że nie dadzą rady po angielsku, a jeżeli ich wciągnie historia, to...);
Uczą się angielskiego/siedzą nad słownikiem (ktoś u nas na forum już pisał, że siedział z słownikiem w dłoni, by przeczytać następne rozdziały xD);
Porzucają czytanie projektu (z myślą by wrócić za jakiś czas, gdy będzie zrobione więcej lub bez takowej myśli).

Możliwe, że tracimy w ten sposób czytelników, ale co by nie było, nie tłumaczymy TYLKO dla czytelników, robimy to też dla siebie - z tłumaczenia mang czerpiemy przyjemność i nie sądzę, by wszyscy w grupie chcieli robić MSN, tak jak nie wszyscy chcieliby robić Onizukę, a jeżeli jest się zmuszonym, by robić to, czego się nie lubi, to skutki są najczęściej opłakane (mieliśmy w grupie już tego przykład).

Przy MSNie pracują osoby, które, gdyby skupiły się tylko na tej mandze, mogłyby ją pogonić naprawdę szybko, problem jednak polega na tym, że są to równocześnie osoby mające na głowie BARDZO dużo innych projektów, a pomijając oczywisty fakt, że nie możemy zaprzestać wypuszczania reszty mang na rzecz MSNa (pomyśl o czytelnikach innych mang - jak oni by się w tej sytuacji poczuli), do głosu dochodzi też tzw. zmęczenie materiału.
Ostatnio zmieniony przez Smoq 1 Lipiec 2011, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:05   

Trzeba wziąć pod uwagę, że nikt nie da rady pracować tylko przy jednym tytule, nawet tym ulubionym... Prędzej, czy później, idzie oci... znaczy, zwariować. Dlatego albo ludzie odstawiają na bok tłumaczenie/edycję i idą zająć się innym tytułem, albo... przerzucają się na coś zupełnie innego, aby trochę odetchnąć.

Ten projekt jest niestety czasochłonny - tłumaczymy go z japońskiego, ponieważ robimy na tomikach, a te często się różnią się od magazynówek. Grupa angielska robiła na magazynówkach, stąd zdarzają się różnice, że coś jest, czegoś nie ma... Albo zdania brzmią inaczej. Do tego wszystkiego jest to projekt, w którym mangaka najwyraźniej nie lubi ładnego tła, bo często pakuje tam kupę tekstu... Mówiąc w skrócie - dużo zabawy podczas edycji, żeby to wyglądało dobrze (tekst japoński jest pionowy, my piszemy poziomo - nie wszystko znika pod tekstem)... Nad edycją jednego rozdziału (ok. 18 stron) można spędzić jakieś 7 godzin - czasem więcej, czasem mniej.

Venom

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:06   

Smoq napisał/a:
Możliwe, że tracimy w ten sposób czytelników, ale co by nie było, nie tłumaczymy TYLKO dla czytelników, robimy to też dla siebie - z tłumaczenia mang czerpiemy przyjemność i nie sądzę, by wszyscy w grupie chcieli robić MSN, tak jak nie wszyscy chcieliby robić Onizukę, a jeżeli jest się zmuszonym, by robić to, czego się nie lubi, to skutki są najczęściej opłakane (mieliśmy w grupie już tego przykład).

to doskonale wiem że tłumaczycie to dla nas czytelników jak i dla siebie i tu się zgodze że nie warto zmuszać to tylko może prowadzić do czegoś złego

Smoq napisał/a:
Przy MSNie pracują osoby, które, gdyby skupiły się tylko na tej mandze, mogłyby ją pogonić naprawdę szybko, problem jednak polega na tym, że są to równocześnie osoby mające na głowie BARDZO dużo innych projektów

wiem że tłumacze itd mają dużo projektów tylko nie rozumiem tego (nie chce żeby kogoś urazić nie mam nikogo na myśli) dlaczego czasami biorą coś ponad swoje siły?

Smoq napisał/a:
a pomijając oczywisty fakt, że nie możemy zaprzestać wypuszczania reszty mang na rzecz MSNa (pomyśl o czytelnikach innych mang - jak oni by się w tej sytuacji poczuli), do głosu dochodzi też tzw. zmęczenie materiału.

masz racje i tu tylko co do zaniedbania mangi czy nie stało się tak z tą mangą?? bo coś tak mi się wydaje

[ Dodano: 1 Lipiec 2011, 23:11 ]
Lilka napisał/a:
Trzeba wziąć pod uwagę, że nikt nie da rady pracować tylko przy jednym tytule, nawet tym ulubionym... Prędzej, czy później, idzie oci... znaczy, zwariować. Dlatego albo ludzie odstawiają na bok tłumaczenie/edycję i idą zająć się innym tytułem, albo... przerzucają się na coś zupełnie innego, aby trochę odetchnąć.

tak to rozumiem że może się znudzuć niestety ale bywa i tak

Lilka napisał/a:
Ten projekt jest niestety czasochłonny - tłumaczymy go z japońskiego, ponieważ robimy na tomikach, a te często się różnią się od magazynówek. Grupa angielska robiła na magazynówkach, stąd zdarzają się różnice, że coś jest, czegoś nie ma... Albo zdania brzmią inaczej. Do tego wszystkiego jest to projekt, w którym mangaka najwyraźniej nie lubi ładnego tła, bo często pakuje tam kupę tekstu... Mówiąc w skrócie - dużo zabawy podczas edycji, żeby to wyglądało dobrze (tekst japoński jest pionowy, my piszemy poziomo - nie wszystko znika pod tekstem)... Nad edycją jednego rozdziału (ok. 18 stron) można spędzić jakieś 7 godzin - czasem więcej, czasem mniej.

ale dlaczego nie z j.ang?? są strony które są na bierząco (nie wiem może nie chcą pozwolić na wykorzystanie tekstu czy jak??)
Ostatnio zmieniony przez Venom 1 Lipiec 2011, 23:07, w całości zmieniany 2 razy  

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:14   

Venom napisał/a:
wiem że tłumacze itd mają dużo projektów tylko nie rozumiem tego (nie chce żeby kogoś urazić nie mam nikogo na myśli) dlaczego czasami biorą coś ponad swoje siły?
Tego też nie rozumiem, ale wszyscy mają czasem dosyć tych kilku mang, które wzięli na warsztat, a one powstają od lat, mają mnóstwo tomów itd. Każdy potrzebuje odskoczni, aby wrócić pełni sił do poprzedniego projektu. To tak jak z grami, czasem nie kończymy gry, bo nam się znudziła, za bierzemy się za kolejną... Niestety ze słomianym ogniem ciężko walczyć, stąd Hayate ostatnio całkowicie zamknęło branie nowych projektów do czasu wykruszenia starych i wzięcia się za plany. Co wielu osobom w Hayate się nie podoba, bo oni ciągle chcą coś nowego... Są jak czytelnicy, przeczytamy/zrobimy 4 tomy, znudzi nam się - chcemy coś innego :/

A odpowiedź na twoje ostatnie pytanie dała Lilka (pisaliście jednocześnie). Anglicy robią na magazynówkach, które różnią się od tomików, a my robimy na RAWach tomikowych. Więc tłumaczenie musi być bezpośrednio z japońskiego lub weryfikowane z japońską wersją.

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:24   

Venom napisał/a:
dlaczego czasami biorą coś ponad swoje siły?

Tu już sami zainteresowani musieliby się wypowiedzieć, czy to faktycznie jest ponad ich siły.
Postaram się jednak wyjaśnić nieco inną rzecz, a mianowicie czemu niektóre osoby pracują nad taką ilością projektów.
Dużo osób w grupie po przyłączeniu do niej (lub jakiś już czas w niej przebywając) chciałoby zacząć własny projekt, i w tym nie ma nic dziwnego, problem pojawia się w momencie, gdy taka osoba z jakiegoś powodu (czy to lenistwo, czy brak czasu, czy znudzenie, czy jeszcze coś innego) zaprzestaje prac nad daną mangą, my, jako Hayate, mamy w zwczaju NIE porzucać raz zaczętych projektów, więc ktoś musi się takowymi tytułami zająć, a że większość osób nie może poświecić za wiele czasu na tłumaczenie/edycje/itd, to takie mangi najczęściej trafiają pod skrzydła tych samych osób.

Venom napisał/a:
masz racje i tu tylko co do zaniedbania mangi czy nie stało się tak z tą mangą?? bo coś tak mi się wydaje

Kwestia tego, co rozumiesz przez zaniedbanie. Obiektywnie rzecz biorąc - tak, uważam, że ta manga jest nieco zaniedbana, były wielkie plany odnośnie tej pozycji, jednak plany mają to do siebie, że niestety często życie je rewiduje. MSN jest mangą wymagającą sporych nakładów pracy, to może być jeden z wielu powód dla których akurat ta manga jest wydawana ostatnimi czasy nieco wolniej, jednak sytuacja i tak nie jest aż tak zła jak w przypadku niektórych tytułów, ponadto w zeszłym roku szło nam dużo lepiej. Moim zdaniem, jeżeli chcesz aby ten tytuł był wydawany szybciej, to najlepiej abyś nie tyle się domagał wydania następnym chapków, co po prostu okazywał wsparcie tłumaczowi i edytorce.

Venom

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:24   

aqvario napisał/a:
[...]Tego też nie rozumiem, ale wszyscy mają czasem dosyć tych kilku mang, które wzięli na warsztat, a one powstają od lat, mają mnóstwo tomów itd. Każdy potrzebuje odskoczni, aby wrócić pełni sił do poprzedniego projektu. To tak jak z grami, czasem nie kończymy gry, bo nam się znudziła, za bierzemy się za kolejną... Niestety ze słomianym ogniem ciężko walczyć, stąd Hayate ostatnio całkowicie zamknęło branie nowych projektów do czasu wykruszenia starych i wzięcia się za plany. Co wielu osobom w Hayate się nie podoba, bo oni ciągle chcą coś nowego... Są jak czytelnicy, przeczytamy/zrobimy 4 tomy, znudzi nam się - chcemy coś innego :/

to dobrze ( a tak pytanie już wykraczające po za temat) ile macie takich mang które czekają tylko na wykończenie??

To dlaczego nie zawiesić prac nad takimi pracami skoro nie ma zapotrzebownia? zawsze będzie można to potem odwiesić(chyba że samemu tłumaczowi się podoba to niech robi:P)

aqvario napisał/a:
A odpowiedź na twoje ostatnie pytanie dała Lilka (pisaliście jednocześnie). Anglicy robią na magazynówkach, które różnią się od tomików, a my robimy na RAWach tomikowych. Więc tłumaczenie musi być bezpośrednio z japońskiego lub weryfikowane z japońską wersją.

aha to to już wyjaśnione^^

[ Dodano: 1 Lipiec 2011, 23:28 ]
Smoq napisał/a:
Kwestia tego, co rozumiesz przez zaniedbanie. Obiektywnie rzecz biorąc - tak, uważam, że ta manga jest nieco zaniedbana, były wielkie plany odnośnie tej pozycji, jednak plany mają to do siebie, że niestety często życie je rewiduje. MSN jest mangą wymagającą sporych nakładów pracy, to może być jeden z wielu powód dla których akurat ta manga jest wydawana ostatnimi czasy nieco wolniej, jednak sytuacja i tak nie jest aż tak zła jak w przypadku niektórych tytułów, ponadto w zeszłym roku szło nam dużo lepiej. Moim zdaniem, jeżeli chcesz aby ten tytuł był wydawany szybciej, to najlepiej abyś nie tyle się domagał wydania następnym chapków, co po prostu okazywał wsparcie tłumaczowi i edytorce.

ja się nie domaga tego tylko chciałem się zorientować dlaczego tak jest, uwierz chętnie bym pomógł tylko mamy pewien problem żaden ze mnie tłumacz ( języka angielskiego dopiero się uczea co do j. japońskiego mam takie plany żeby w najbliższych dniach się zacząć uczyć) a co do pracy edytora niestety nie wiem jak taka praca wygląda itd możliwe że mógł bym tylko prosze wyjaśnij mi jak to wygląda
Ostatnio zmieniony przez Venom 1 Lipiec 2011, 23:29, w całości zmieniany 2 razy  

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 23:42   

Tu nawet nie chodzi o wsparcie techniczne (tłumaczenie, edycja), a o wsparcie psychiczne, ale jeżeli miałbyś ochotę nas wspomóc w pracy (i zobaczyć jak to wygląda od kuchni) to na naszej stronie:
http://hayate.pl/old/?strona=rekrutacja
znajdziesz nieco poradników dla edytorów.

rinoicia
Hayate Support Team

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 11:44   

aqvario napisał/a:
Druga sprawa, raczej nie robimy mang w kilka osób na zmianę. Wiem, że niektórzy chcieliby, aby rzucić 45 ludzi w jeden projekt i skończyć go w dwa miechy, ale wierz mi - nie chciałbyś tego czytać. ;P

A ja bym przeczytała. Przynajmniej miałabym od razu po polsku. Nie musiałabym robić 3letniej przerwy, żeby doczekać się większej liczby rozdziałów :P. Z anime też tak mam - jak u jednej grupy nie ma tłumaczenia bo odcinek nie działa (wiadomo, że różne rzeczy dzieją się z hostingiem :P), to szukam gdzie indziej. Bo dla zwykłego czytelnika ważniejsze jest przesunięcie się w fabule, dowiedzienie się co jest dalej, niż styl... ale wiadomo czytelnik jedno, wydawca drugie :P.

aqvario napisał/a:
Co masz na myśli? Co robią czytelnicy, jeśli nie mogą u nas przeczytać projektu? Uczą się angielskiego? A może japońskiego (bo anglicy też często wypuszczają rozdziały raz na miesiąc i rzadziej)? Czy przestają czytać projekt?

Przestają czytać i szukają innych mang... tylko że u was od pewnego czasu króluje dość zboczony typ treści...

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 12:09   

Cytat:
Przestają czytać i szukają innych mang... tylko że u was od pewnego czasu króluje dość zboczony typ treści...

W sumie... prawie zawsze tak było, MSN przecież też jest zboczony xD! To hentai O_O! xD

rinoicia napisał/a:
Bo dla zwykłego czytelnika ważniejsze jest przesunięcie się w fabule, dowiedzienie się co jest dalej, niż styl... ale wiadomo czytelnik jedno, wydawca drugie :P.

Dla wiekśzości zwykłych czytelników, naprawdę, znajdą się maniacy, którzy chcą przeczytać/obejrzeć skanlacje/suba wlaśnie KONKRETNEJ grupy xD. Sam czasem wolę poczekać trochę na anime, niż oglądać z speedsubami... ale to zwykle w przypadku animców, w których gadka jest ważna, a nie jest tylko dodatkiem do licznych, najczęściej masakrycznie przesadzonych scen walki xD.

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 12:14   

Rinoicia, jeśli w jednym rozdziale będziesz miała -kuny, w drugim nie, a ten sam czar/atak albo przezwisko bohatera co rozdział będzie się cyklicznie zmieniało, oraz co rozdział będą inne czcionki, inne wielkości i inny sposób układania tekstu + inna obróbka skanu, to ja osobiście chyba bym za taki projekt ze wstydu się zapadł. :> Zresztą wydawnictwa też zazwyczaj nie wypuszczają częściej niż raz na 3 miechy. I nikt nie narzeka. ;)

rinoicia napisał/a:
Przestają czytać i szukają innych mang...
Hmm, według mnie wcale nie jest tak dużo zakończonych w Polsce. A japończycy też niektóre wydają raz na miesiąc. Ba, w niektórych na jeden tomik trzeba czekać ponad rok! Pewnie też czytelnicy porzucają takie mangi :P I wracają do nich po skończeniu projektu :D

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 12:49   

Aq - na 3 miesiące? To naprawdę różnie bywa, no i wydawnictwa wydają cały tom na raz xD.
No i trochę demonizujesz, nawet jak kilka osób robi ten sam projekt, to staramy się przecież by wszystko było w podobnym stylu.

Venom

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 13:03   

Smoq napisał/a:
Cytat:

W sumie... prawie zawsze tak było, MSN przecież też jest zboczony xD! To hentai O_O! xD

no tu się do końca nie zgodzę;p, chyba nie muszę mówić jaka jest różnica pomiędzy hentaiem a etchi...

aqvario napisał/a:
Rinoicia, jeśli w jednym rozdziale będziesz miała -kuny, w drugim nie, a ten sam czar/atak albo przezwisko bohatera co rozdział będzie się cyklicznie zmieniało, oraz co rozdział będą inne czcionki, inne wielkości i inny sposób układania tekstu + inna obróbka skanu, to ja osobiście chyba bym za taki projekt ze wstydu się zapadł. :> Zresztą wydawnictwa też zazwyczaj nie wypuszczają częściej niż raz na 3 miechy. I nikt nie narzeka. ;)

no to fakt że takie szczegóły nadają klimatu mandze

możliwe że tak jest (ja osobiście nie znam takiej mangi) ale napewno znajdziesz ludzi narzekających:P
Ostatnio zmieniony przez Venom 2 Lipiec 2011, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

Nalewka z Nilf-kun
Tajemniczy

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 16:53   

Venom napisał/a:
no tu się do końca nie zgodzę;p, chyba nie muszę mówić jaka jest różnica pomiędzy hentaiem a etchi...

Nie zapominajmy jeszcze o soft'ach a je gdzie przydzielił bys do H czy może ecchi takie na przykład... (Nilf opanuj się, jak dokończysz będzie spam o słuszności działu dla doroślejszych xD ) ... eee tam nie ważne ^^

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 4 Lipiec 2011, 00:12   

Tzn Smoq, do tej pory mieliśmy maksymalnie 2 ekipy tłumaczy/korekty + 3 edytorów, a wszystkiego pilnowało 1 stałe QC (reszta zmienna). A pomyśl, co się stanie, jak przydzielisz do projektu około 30 ludzi. Nie będzie jednej osoby, która będzie mogła pilnować stylu tłumacza/edytora, bo nie wyrobi. W SK już był kłopot, a niedawno wykryliśmy niekonsekwencje i poprawialiśmy jakieś drobne nieścisłości 20 rozdziały wstecz. Więc wiesz, mówię w szerszym kontekście :)

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 4 Lipiec 2011, 10:01   

Małe nieścisłości, ale to co Ty podałeś, to nie są małe nieścisłości, to są kompletnie różne podejścia do robienia tej samej roboty (głównie chodzi mi o typesetting), jeżeli ustali się czcionki i roznmiary, to edytorzy raczej mniej-więcej będą się tego trzymać, a jak nie, to QC wyłapie.
Dlatego napisałem, że w tym akurat przypadku demonizujesz.

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 4 Lipiec 2011, 11:34   

No nie wiem, ale nie wiem też, czy czytasz ostatnio wszystkie tematy i QC, ale pewnie byś wiedział, jak diametralnie różne podejście mają nasi type i jak różnią się od siebie rozdziały. To samo dotyczy tłumaczy i tego jakie są różnice w zależności od korekty. Chłopie, dałem przykład projektu, gdzie nie wyłapaliśmy drobnych błędów przy 8 osobach (a niektóre rozdziały 5 QC miały), a co dopiero będzie przy 30-40 ludziach przy projekcie, który będzie w tym przypadku robiony really fast... Cóż, może kiedyś powinniśmy to przetestować, aby zobaczyć to w boju :)

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 4 Lipiec 2011, 11:46   

Drobne błędy, a kompletnie inny styl edycji, ogarniasz różnicę xD?
Poza tym 40 osób i tak nie można by zaprząc do jednego tytułu, bo nie mamy chyba tylu aktywnych edytorów (zwracam uwagę na aktywnych).
A w przypadku tłumaczenia - cóż, styl tłumaczenia zapewne by ulegał zmianie, ale większość czytelników miałaby to w rzyci, gdyż azaliż... chcą jedynie dostać nowe rozdziały, co moim zdaniem jest nieco smutne.
Ostatnio zmieniony przez Smoq 4 Lipiec 2011, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  

Piccolo z Ryohei

Wysłany: 4 Lipiec 2011, 17:19   

aqvario napisał/a:
a co dopiero będzie przy 30-40 ludziach przy projekcie, który będzie w tym przypadku robiony really fast... Cóż, może kiedyś powinniśmy to przetestować, aby zobaczyć to w boju :)

Miałeś przykład w kimi... 2 edytorów i 3/2 tomy w 2 tyg? xD jakoś tak.... nie pamietam xD

Piccolo z Cperka
Deus ex machina

Wysłany: 5 Lipiec 2011, 00:20   

No jakoś tak szło, ale potem zaczęliście się gryźć o to kto robi lepiej i kto od kogo ukradł (za co dostałeś 2 osty) i potem znudziło ci się takie gonienie, a ja nie miałem czasu co zaowocowało kompromitacją...

Likier z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 5 Lipiec 2011, 00:33   

bo wy cieniasy jesteście :)

Piccolo z Cperka
Deus ex machina

Wysłany: 5 Lipiec 2011, 00:35   

Eeee tam, wypełniałem jeno test na tłumacza, podstawy Photoshopa z ciekawości tylko ogarnąłem. Nigdy nie lubiłem się bawić w grafikę komputerową, nawet jeżeli to tak prosta rzecz jak typesetting.

Likier z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 5 Lipiec 2011, 00:40   

<głask głask> już dobrze, nie będę cię więcej do tego zmuszać, a co powiesz na tłumaczenie TonaGura? ;) skoro jesteś tłumaczem...

Piccolo z Cperka
Deus ex machina

Wysłany: 5 Lipiec 2011, 01:51   

Na razie próbuję ogarnąć ZnT i chciałbym zrównać się z anglikami w Dance i Acony... Na ten tydzień/dwa mi na razie roboty wystarczy :P

Piccolo z Ryohei

Wysłany: 7 Lipiec 2011, 17:10   

Cperka napisał/a:
No jakoś tak szło, ale potem zaczęliście się gryźć o to kto robi lepiej i kto od kogo ukradł (za co dostałeś 2 osty) i potem znudziło ci się takie gonienie, a ja nie miałem czasu co zaowocowało kompromitacją...

W sumie to przez osty strciłem zainteresowanie gonieniem xD

k i n i a |i n o u e|

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 12:21   

ja nie dawno zaczełam czytać, szczerze to nawet mi się to podoba ;)

Darrian

Wysłany: 20 Lipiec 2011, 23:55   

Witam. Czy zajmujecie się jeszcze tłumaczeniem tej mangi?. :) Kiedy można się spodziewać nowego chaptera? :)

Koniak z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 21 Lipiec 2011, 00:11   

A dlaczego JUŻ mielibyśmy się nią zajmować? Wymień jeden powód, który skłania cię do stwierdzenia, że porzuciliśmy MSNa? O.o
Kiedy? Hmm, mamy gotowe tłumaczenie do przodu, ale leży na etapie edycji. Jeśli chcesz nam pomóc, to zrób test na edytora, może będzie ukazywać się szybciej :D

Darrian

Wysłany: 21 Lipiec 2011, 14:32   

mógłbym pomóc tylko nigdy się tym nie bawiłem, jeżeli byłby jakiś tutek co i jak to są wakacje i masa czasu, więc mogę się nauczyć :)

Odpowiedz do tematu