Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Smok, a pies - wtorek - 4 grudnia 2018
Autor Wiadomość
Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 17:43   Smok, a pies - wtorek - 4 grudnia 2018

Siedzę tak sobie dziś ze Smokiem na discordzie i zaczął temat o psach... I tak sobie siedzę i myślę, i smoki i psy mają wiele wspólnego. Co najciekawsze, nie byłem pierwszą osobą, która wpadła na ten pomysł.

Pewnie zastanawiacie się co wspólnego... Przede wszystkim pożrą wszystko, co znajdą na swojej drodze - mój pies zeżre nawet surowego ziemniaka, jeśli spadnie. A co zeżarł smok szewczyka Dratewki? Byle co i przez to się rozchorował... Ale to nie wszystko. Niektóre smoki są inteligentne, inne to zwykli idioci - psy mają tak samo. A zgadnijcie jak nasz smok. No i co najważniejsze - ani smokowi, ani psu nie można ufać. Będzie udawał twojego przyjaciela przez wiele lat, a wystarczy chwila nieuwagi i twoja parówa w jego ustach. :(

Aż zgłodniałem. Miłego czytania. :D

Ostatnio zmieniony przez Hipek 4 Grudzień 2018, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 17:52   

Mój pies jak spadnie chusteczka, to ją zje i będzie patrzeć za następną. Już pomijam fakt, że na spacerze zjadł całą skórkę od banana xD #Jamnik

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 22:37   

To udowadnia wyższość kotów

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 23:34   

A my mieliśmy pięć psów, z czego jeden był bardzo mądry, dwa mądre i dwa nieco mniej mądre. Aqvario miał chyba 2 psy i oba bardzo mądre. To udowadnia wyższość psów :P :P :P xD

W każdym gatunku znajdą się mądre osobniki i takie trochę... ujmijmy, że mniej mądre.

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 23:37   

Mój pies też jest inteligentny - nie licząc spraw dotyczących jedzenia xD

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 4 Grudzień 2018, 23:40   

Lilka napisał/a:
dwa nieco mniej mądre.

Miłe określenie na nazwanie kogoś głupim. xD
Lilka napisał/a:
To udowadnia wyższość psów

Nad smokami...? :x

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 00:01   

Koty nie zniżają sie nigdy do zjedzenia chusteczki :shrug: nie ważne jak głupi osobnik... a to udowadnia wyższość nad rasą psów, bo sa tam osobniki co zezrą i chusteczke i karton i pokrzepią chipsami ogórkowymi otworzonymi bóg wie ile tygodni wcześniej (obstawiam, ze miały tak z dwa tyg+, ale bóg wie ile leżały pod tym nieszczęsnym biórkiem..).
Ostatnio zmieniony przez Mae 5 Grudzień 2018, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 00:17   

I są też koty, które wpadają na szklane drzwi, albo na ścianę bez przyczyny xD

Co siedzi w głowie kota i psa?

xD Kto jeszcze nie oglądał "W głowie się nie mieści", to polecam ;)

Bombka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 09:32   

Mae, mam nadzieję, że trollujesz z tymi porównaniami ras na podstawie tego, co zjedzą :v

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 10:37   

Mae napisał/a:
sa tam osobniki co zezrą i chusteczke i karton i pokrzepią chipsami ogórkowymi otworzonymi bóg wie ile tygodni wcześniej (obstawiam, ze miały tak z dwa tyg+, ale bóg wie ile leżały pod tym nieszczęsnym biórkiem..).

Jak to przeczytałem, to myślałem, że mówisz o ludziach... xD

Aratar
Valar

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 12:50   

Koty to tak wspaniała rasa, która boi się ogórka postawionego tuż za nim :P

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 12:57   

Lilka, a żeby to tylko kot nie zawsze dostrzegał szybe... w końcu to przypadłosć szyb, że mają yć przezroczyste xDD Sama na jedną wpadłam z roztargnienia.. (przeklęta zbyt czysta szyba!), ale to i tak chyba ptaki najczęściej mają z tym problem.

Wybacz Spiritusik, ja poważnie mówiłam o tym, że pies zeżre takie chipsy (i karton, i szczotkę do zamiatania będzie próbować) i będzie chciał jeszcze, reszta jest od was.

Aratar powaznie masz takiego kota? xD Bo o ile wiem koty są bardziej strachliwe, w końcu, poki co, każdy jakiego poznałam nie lubi samochodu na chodzie aka głośnego hałasu.

Łańcuch z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:31   

https://www.youtube.com/watch?v=MN8g3scuP44
masz, Mae.

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:36   

Psiarze mogą mieć przynajmniej pewność, że nikt im nie wejdzie na lodówkę i tam nie nakupczy xD I, że ci nie wydrapią oczów, bo chcesz je pogłaskać :D
Ostatnio zmieniony przez Lust 5 Grudzień 2018, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:38   

O własnie LIla... xD ten filmik co dałas pokazuje, że psy mają dość eee ograniczone eee yyy myślenie... xD A koty mają olewający pogląd na świat.. i jak to młode koty.. lubią trochę zabawy xD

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:40   

Pokaż mi kota, który pracuje jako zwierze ratownicze, policyjne itp :D A pomijam fakt, że medycyna stara się wykorzystać ich możliwości do wcześniejszego wykrywania raka :) Pieski górą.
Ostatnio zmieniony przez Lust 5 Grudzień 2018, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:43   

Smoq przeestuje xD choc moze ogórki mjaą podobny wygląd do jakis robali których koty nie lubią co? ;d Zresztą niektóre podchodziły i obwąchiwały to cudo xD Pewnie moja by tylko łypneła, powąchala i stwerdzla ze nie smaczne xD (i ktoś tutaj nie umie polskiego xD khe khe tytuł)

Lust wolisz psie wycie o 3 nad ranem? xD A z takim kotem nie sposób sie nudzic, gdzie tym razem zajrzy... i nie kupczy na lodówkę ;p one szukają jak juz to jakiś dziur... a drapią jak kogoś nie lubia, lub tego co akurat im robisz ot co.

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:49   

LUST, Bo koty nie mają natury poddańczo-służalczej, ale to dobrze, że psy są, no i też ważny punkt stanowi to, że psy mają rasy znacznie większe, więc bardziej się nadają do ułożenia tak jak człowiekowi potrzeba. Choć też trzeba spojrzeć, ze to dla psów robi sie kagańce i chyba nie słyszałeś afer "kot zagryzł człowieka" a "pies".. ;p.

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:51   

Ostatnio psie wycie słyszałam ponad 10 lat temu (zresztą mogę ci zadać pytanie, czy lubisz miauczenie o 3 nad ranem), a z psami mam styczność na co dzień. Zresztą to nie zmienia faktu w jak wielu dziedzinach życia psy są wykorzystywane, przez ludzi, w użyteczny sposób. A koty? Nie widziałam, aby były w czymś w dużym stopniu wykorzystywane :D
A biorąc pod uwagę, że i psy i koty maja swoje dziwactwa, to jednak psy są bardziej inteligentne, zważywszy na szeroki wachlarz ich zastosowań :)
https://www.youtube.com/watch?v=tFju6GSS9Xk <-- najlepszy przykład, który to pokazuje :)
Ostatnio zmieniony przez Lust 5 Grudzień 2018, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  

Lampeczka z Lust
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 13:56   

https://www.tvp.info/2245...bicie-czlowieka
https://dziennikzachodni.pl/czestochowa-kot-zaatakowal-swoja-74letnia-pania-byl-jak-bestia-z-horrorow/ar/458567
https://www.nowiny.pl/pat...-dzieckiem.html

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 14:04   

Co dzień musze słuchac wycia psa który mieszka nademna... brr... moja kota pomiałkuje tylko koło 22.
https://www.youtube.com/watch?v=es3vsb3eZb0

(i tak psy są o wiele bardziej agresywne i wciaz sie słyszy o tym ;p)

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 14:14   

Mae napisał/a:
ktoś tutaj nie umie polskiego

Mae napisał/a:
przeestuje

Mae napisał/a:
mjaą

Mae napisał/a:
robali których

Mae napisał/a:
lubią co?

Mae napisał/a:
powąchala i stwerdzla ze nie smaczne

Swoją drogą, to tytuł jest jak najbardziej poprawny. A jeśli chodzi o koty i psy... Jesteś przyzwyczajona do kociego darcia ryja przez całe noce podczas godów, ale inni niekoniecznie. xD
Jeśli o samo wycie chodzi, to mój pies wyje tylko, jak jedzie karetka na sygnale. A kot... >_<

Ostatnio zmieniony przez Hipek 5 Grudzień 2018, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 14:20   

Hipek, ja miałam na mysli pominiecie bardzo ważnego słowa xD "się", i to dwa razy! Moje literówki nie przebijają tego xD

Nie jestem przyzwyczajona, bo sie nie drą.... chyba bym musiała zamknąć takiego kota wpiwnicy zeby spac x.x

Pies... tylko karetka... ten nademna szczeka na każdego za drzwiami i wyje jak zostaje sam tak długo az nie wróci ktoś... masakra!

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 14:29   

Mae napisał/a:
(i ktoś tutaj nie umie polskiego xD khe khe tytuł)

Mae napisał/a:
ja miałam na mysli pominiecie bardzo ważnego słowa xD "się"

Smok się, a pies
Smok, a pies się
Smok, a się pies
Smok, się a pies

Wszystkie wyglądają mi dziwnie. -.^

//edit
Wiem! "Się smok, a pies"!

Ostatnio zmieniony przez Hipek 5 Grudzień 2018, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Lampeczka z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 16:39   

Mae napisał/a:
Koty nie zniżają sie nigdy do zjedzenia chusteczki
A co powiesz o kotach, które gryzą gruszki, albo "odkopują" szklankę z wodą (nie może to to zmieścić pyszczka w szklance i kopie łapką obok, jakby chciało powiększyć dziurę)? :v
Mae napisał/a:
Lust wolisz psie wycie o 3 nad ranem?
Kocie wycie nie jest lepsze :v
Mae napisał/a:
"kot zagryzł człowieka"
Dziecku sąsiadki znajomej mojej babci kot rozszarpał gardło! :v #trueStory #psWcaleNie

Żeby nie było, jestem kociarą, ale ani koty nie są dla każdego, ani psy. Żadne zwierzę nie jest tak po prostu "lepsze" od drugiego :v

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 17:19   

Jerza, może to geniusze, tylko jeszcze nie wynalazły sposobu na powiększene szklanki, a to są testy?

Mimo wszystko koty są cichsze i żadziej je dopada khe khe wycie/szczekanie w kocim wydaniu.

O fajnie ześ kociara :D Sama bym chciala trzy koty, ale współlokatorzy by narzekali, ze nie jeden a trzy im spią w łóżku xD!

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 17:24   

Hipek hahaha xD Coś nie czytałeś dokladnie co pisalam! Pisałam o filmiku z ogórkami, a potem do tego to "khe khe" było xD.

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 5 Grudzień 2018, 18:03   

Hipek napisał/a:
Pewnie zastanawiacie się co wspólnego... Przede wszystkim pożrą wszystko, co znajdą na swojej drodze
To też podobieństwo do kóz ;v

Hipek napisał/a:
Niektóre smoki są inteligentne, inne to zwykli idioci - psy mają tak samo. A zgadnijcie jak nasz smok
Tyczy się to także ludzi...

Hipek napisał/a:
wystarczy chwila nieuwagi i twoja parówa w jego ustach. :(
Eee... ale yaoica odgrywacie xD xD xD

Mae napisał/a:
To udowadnia wyższość kotów
Słuszne słowa! Polać jej.

Lust napisał/a:
Pieski górą.
D:

Bombka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 6 Grudzień 2018, 09:54   

Zamknijmy już ten temat... Dyskutowanie nad wyższością jednego zwierzęcia nad drugim ma tyle sensu, co porównywanie zbierania znaczków, do zbierania monet...

Mae napisał/a:
Nie jestem przyzwyczajona, bo sie nie drą.... chyba bym musiała zamknąć takiego kota wpiwnicy zeby spac x.x

To dobrze, że taki Ci się nie trafił. I zastanów się w takim razie przed wzięciem następnego.

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 7 Grudzień 2018, 00:06   

Alex <3 uwielbiam twój post

Spirit, nie kracz, chce dwa koty!

Bombka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 7 Grudzień 2018, 10:21   

I jak zaczną biegać, wściekać się i wyć po nocy, to co?
Zamkniesz je w piwnicy? :v
Miałaś kiedyś więcej niż jednego kota jednocześnie? Nie zawsze zwijają się grzecznie w kulki i przesypiają spokojnie noc :v

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 7 Grudzień 2018, 11:29   

Miałam, niestety odeszła :C

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 9 Grudzień 2018, 14:34   

Te, kociara, podziel się zdięciami swoich pupili. Tego ktury odszedł też możesz dać. Wystawimy mu ołtarzyk. http://forum.hayate.pl/vi...F1scy&start=300

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 9 Grudzień 2018, 18:42   

Zawalony dysk który nwm gdzie jest, ale mozesz zobaczyć na shayha.deviantart.com tą co mi właśnie wlazła do pudła z makulatura i poszła spać ;v

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 12:45   

Śliczna kicia <3 Fajnie się zwinęła na łańcuchach choinkowym. Niezłe ma posłanko ^^ Jak się wabi?

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 12:53   

Nie śmiej sie... nazwałam ją jak mialam jakieś 10 lat...

...Psotka ;-;

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 13:48   

Sorry, rozbawiło mnie to. Żeby ci to wynagrodzić, powiem, że mój chomik nazywał się Wiercioszek XD

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 21:21   

Kotka mojej przyjaciółki nazywa się Psota.

Czemu w ogóle miałby ktoś się śmiać z osoby, która nazywa swoje zwierzę? O.o

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 21:25   

Hah xD Ok... wiercioszek, to na pewno przebija moją!

wgl to znalazłam jeszcze pare zdjęć xD Na... imgurze

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 21:30   

Śliczna kotka :)

U mnie w domu były tylko psy: Dżeki, Saba, Rocky, Milka i Maja. Poza ostatnimi dwoma to znajdy :) Był jeszcze dalmatyńczyk, ale nie zdążył dostać imienia, bo znalazł się właściciel.

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 22:15   

Dzieki ;d już starsza pani z niej.. ale i tak lubi ze mna spac

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 22:32   

Mae napisał/a:
wiercioszek, to na pewno przebija moją!
Ma się tą fantazję do imion.

Fajny kociak, tylko coś dużo śpi ^.--

Elf Mae
Taidana Tora

Wysłany: 10 Grudzień 2018, 22:34   

w kocnu to kot!

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 12:02   

No, w sumie... choć małe kocięta są dość... "żywe"?

Lampeczka z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 12:37   

[dark humour mode: on]Chyba że przejedzie je samochód :v[dark humour mode: off]

Duże kocięta też mogą być "żywe", dużo zależy od diety, indywidualnych predyspozycji, faktu, czy są wykastrowane, czy nie, i podejścia właściciela :v
No i koty wychodzące zwykle w domu są ciut spokojniejsze, bo mogą się wyszaleć na zewnątrz :v

Bombka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 12:50   

Są też koty, które preferują spędzać czas siedząc przy komputerze :v

Lampeczka z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 12:54   

Jaki Pan, taki kot :v

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 14:17   

Jerza napisał/a:
[dark humour mode: on]Chyba że przejedzie je samochód :v[dark humour mode: off]
Lub wrzuci się w worku do rzeczki...

No wypowiedziała się specjalistka od kociaków i już wszystko wiadomo :)

Lampeczka z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 14:20   

Alexandrus888 napisał/a:
Lub wrzuci się w worku do rzeczki...
To już nie jest czarny humor, tylko szara rzeczywistość, nie chciałam iść w tę stronę :v

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 11 Grudzień 2018, 14:50   

Trzeba być bez serca by tak zamordować żywą istotę ;_;

Aratar
Valar

Wysłany: 12 Grudzień 2018, 21:16   

Spiritusick napisał/a:
Są też koty, które preferują spędzać czas siedząc przy komputerze :v

Spirit twój pies wyewoluował w kota jak jakiś pokemon czy masz jedno i drugie?
Ja od jakiegoś miesiąca mam nowego psa (trzeci jamnik). Już pierwszego dnia napisałem, wydrukowałem i podpisałem pewne oświadczenie w tej sprawie i przekazałem rodzicom.

Bombka z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 12 Grudzień 2018, 21:29   

Dałem mu Koci Kamień Ewolucji :v
Pies został z rodzicami, kot przyszedł w posagu z żoną :v (chociaż technicznie rzecz biorąc, to ja przeprowadziłem się do niej)

Lubię wszystkie zwierzęta, zwłaszcza psy, ale preferuję większe, nie przepadam za jamnikami i innymi ratlerkami. Chociaż o moim ostatnim jamniku nie mogę powiedzieć złego słowa, była kochana :v

Odpowiedz do tematu