Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
12 Październik 2012, 23:26
Tales of Symphonia
Autor Wiadomość
Hayate

Wysłany: 5 Listopad 2007, 14:39   Tales of Symphonia

Dla Sylvarantu naszły ciężkie czasy. Kraina cierpi z powodu suszy, głodu oraz ataków Desian, starożytnej rasy, która od wieków nękała te ziemie, powracając niczym szarańcza. Jedyną nadzieją dla tego świata jest Wybraniec, który odbywając Podróż Odrodzenia Świata pozwoli oczyścić go z wszelkiego zła. Nie jest ona jednak łatwa. Wybraniec musi najpierw złamać sześć pieczęci. Łamiąc każdą z nich coraz bardziej zbliża się do swojego ostatecznego celu: odrodzenia się jako Anioł. Dopiero to pozwoli uratować świat...

Aktualnym Wybrańcem jest dziewczyna o imieniu Cornette Coleman. Razem ze swoimi przyjaciółmi, szermierzem Lloydem Irvingiem i pół-elfem Genisem Sage wyruszy w podróż, podczas której stawką jest los całego Sylvarantu...

Podobnie jak Tales Of Eternia, Tales of Symphonia także jest mangową adaptacją gry firmy Namco (obie gry należą do tej samej serii, jednak ich fabuły nie mają żadnych wspólnych punktów). Gra miała swoją premierę 29 sierpnia 2003 roku na platformie Nintendo GameCube (istnieje też wersja na PlayStation 2), natomiast pierwszy rozdział mangi ukazał się w 2005. Cała seria skończyła swój bieg w roku 2007, osiągając objętość pięciu tomów (plus jeden bonusowy). Ukazywała się ona w czasopiśmie Comic Blade. Zarówno czasopismo jak i mangę wydaje firma Mag GARDEN. Tales Of Symphonia zostało także przekształcone w anime (różni się ono nieznacznie od oryginału). Seria ma docelowo składać się z czterech półgodzinnych odcinków, których premiery zaplanowano odpowiednio na 8 lipca, 10 sierpnia, 24 października i 21 grudnia 2007.

by Yasha

Grim Angel
Gość

Wysłany: 29 Styczeń 2008, 16:21   

bardzo mi się podonają mangi na podstawie gry XD kiedyś grałam grę Tales Of Eternia I nawet ją prawie przeszła do póki nie rozwaliła płyta O_O"
Matko ja nie moge się do czekać aż sie pojawią ciag dalszy tych dwóch tytłów Talesa wraz z "Higurashi No Naku Koro Ni Kai" =.+"
Zwłaszcza że widziałam anime z Tales of Eternia...zrobiłam ekstremalna glebe, jak zobaczyłam jak skrzanili to =.="
manga jest najblisza grze wiec Czekam jak szalona na serie talesa ::mangowe oczka:
Jak najszybciej

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 10 Marzec 2013, 19:21   

Stronę ze wszystkimi projektami przeglądałem po wielokroć. Ten tytuł rzucał mi się dość mocno w oczy. Otagowany jako fantasy, przyjemna okładka z jakąś dziewczyną z mieczami...
Jak zacząłem i dotarł do mnie mój błąd to... o_O"
Nawet teraz ciężko mi się przestawić.

A co do samej mangi. Czy tylko ja mam wrażenie że sporo tam zapożyczeń?

UWAGA! możliwe spoilery!

1. Ubel Blatt (właściwie to on zapożycza bo jest późniejszy) - mamy złą rasę(desjanie/wischtech) z którą ludzie prowadzą krwawą wojnę. Jedyny ratunek jest w grupie herosów (drużyna Mythosa/7bohaterów), którzy muszą gdzieś tam pójść i coś tam zrobić
2. FullMetal Alchemist - exprach = kamień filozoficzny (podobny wygląd, ten sam budulec, oba dają "kopa" użytkownikowi)
3. Tsubasa Chronicle - heroinie rosną skrzydła przez co traci pamięć i staje się pustą skorupą
4. Naruto - Podczas zawierania paktu z Voltem myślałem że padnę jak pojawił się dziewięcioogoniasty
5. Może dalekie skojarzenie, ale zawsze The Longest Journey - gra przygodowa. Tamtejszy świat też został przed wiekami podzielony na dwa odrębne i zostali wyznaczeni Strażnicy pilnujący porządku. Też pojawia się taka postać jak wybrany, który ma zapewnić światom równowagę
6. Tolkien - był chyba pierwszym który opisał elfy jako rasę z innego świata (spoza Śródziemia)
7. jak Wieczny Miecz zaczął gadać od razu przypomniał mi się Derf z Zero no Tsukaima

Trochę mnie denerwowały przeskoki w akcji, i nie wykorzystanie bohaterów (pod koniec mogło by być więcej pozostałych członków drużyny poza Lloydem i Kratosem)

Odpowiedz do tematu