Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
22 Styczeń 2008, 02:26
Ikki Tousen
Autor Wiadomość
Hayate

Wysłany: 5 Listopad 2007, 14:40   Ikki Tousen

Magatama, pochodzące z epoki trzech królestw klejnoty. W każdej rodzinie są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mówi się, że ich posiadacze są w stanie zrealizować swój pełen potencjał. Jednak w zamian za to każdego z nich będzie trawił niezaspokojony głód walki…

Hakufu Sonsaku, dziewczyna o dość… „mocno zarysowanych” kształtach (nie grzesząca jednak bystrością), posiada jedno, dość nietypowe dla swojej płci zamiłowanie: kocha się bić. Mimo to, jak na złość, jej matka stara się hamować te zapędy. Tego dnia wygląda jednak, że Hakufu wreszcie uda się kogoś sprać. Tylko dlaczego to, o czym mówi ten facet jest takie niezrozumiałe? I kto to ci Toushi? Hakufu jeszcze nie wie, że to ostanie będzie miało nieodwracalny wpływ na jej życie…

UWAGA! Minister zdrowia ostrzega: dawka mordobicia i scen ecchi zdecydowanie powyżej normy!

Manga od 2000 roku wydawana jest w piśmie Comic Gum. Kolejne tomy wydawane są przez firmę Wani Books, która jest wydawcą wspomnianego wcześniej czasopisma. Seria jest jak dotąd przetłumaczona na trzy języki: angielski (przez Tokyopop), niemiecki i francuski. Co ciekawe, tylko we Francji manga wydawana jest pod oryginalnym tytułem. Tytuł amerykański to Battle Vixens (dosł. Bojowe jędze), a niemiecki to Dragon Girls (Smocze dziewczyny).

Na fali popularności mangi powstały już dwie serie anime. Pierwsza, wyprodukowana przez J.C.Staff, składa się z trzynastu odcinków i ma ten sam tytuł co manga. Swoją premierę miała między 30 lipca a 22 października 2003. Druga, dwunastoodcinkowa seria o tytule Ikki Tousen: Dragon Destiny, została wyprodukowana przez ARMS. Po raz pierwszy została ona wyemitowana między 26 lutego a 14 maja 2007. Jej emisji towarzyszył show radiowy Ikki Tousen: Dragon Destiny Radio. Aktualnie w przygotowaniu jest seria OVA.
Ostatnio zmieniony przez Lilka 15 Wrzesień 2010, 16:19, w całości zmieniany 2 razy  

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 21 Marzec 2010, 16:13   

brak fanów?
no cóż, będę edytować dla samej siebie :)

w każdym bądź razie przejrzałam dzisiaj rawy do 16 tom i z bardzo miłym zaskoczenie odkryłam, że poziom graficzny nie spada (jak to często bywa) ale jest coraz lepszy!

ech, już się nie mogę doczekać ale na razie po mału przechodzimy do tomu 2 :)

Łańcuch z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 21 Marzec 2010, 16:38   

Bo to przeciez.... HENTAI ;3!

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 21 Marzec 2010, 16:38   

Po prostu fani się nie znają, ale się poznają. Niech tylko spróbują nie czytać. Hakufu im dokopie. xD

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 21 Marzec 2010, 19:31   

A warto przeczytać? ^^"

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 21 Marzec 2010, 19:53   

sam sprawdź ^^

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 21 Marzec 2010, 19:55   

O tak, jest niesamowite. Fabuła jest bardzo "dogłębna" a cyc... akcja zwiększa się z każdym rozdziałem. xD

Czubek dragonik
ten lepszy smok!

Wysłany: 21 Marzec 2010, 19:58   

Ja chcę kolejne rozdziały!!!

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 21 Marzec 2010, 20:09   

Aleś się napalił. xD

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 21 Marzec 2010, 20:11   

a tak serio ja też chciałabym już dojść z tym do dalszych rozdziałów bo naprawdę poziom rysunku idzie w górę :) to będzie czysta przyjemność

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 21 Marzec 2010, 20:37   

No to teraz moja kolej. xD Postaram się żeby na aktualkę był drugi rozdział 2 tomu.

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 22 Marzec 2010, 03:16   

Urtica, lepsze rysunki = trudniejsze odtwarzanie tła. Jesteś pewna, że tego chcesz? :D

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 22 Marzec 2010, 09:33   

do tego czasu zostanę już mistrzem odtwarzania tła na twoją miarę ;)

cubone8

Wysłany: 29 Marzec 2010, 18:32   

Wiec? Kiedy bedzie mozna przeczytac nastepne chapki ? :<

@down

Wielka szkoda ;(

Ostatnio zmieniony przez cubone8 29 Marzec 2010, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

Łańcuch z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 29 Marzec 2010, 19:33   

Chyba nie dzis ;(.

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 29 Marzec 2010, 19:55   

Nie dziś, nie jutro, ale powinien się teraz ukazywać w miarę regularnie. Dzięki Urtica za pomoc.

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 22:58   

Kiedy następny rozdział? T^T

Gurutsu
SAIKYOU!!

Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 10:30   

to ty nie wiesz O_O !? XD

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 10:39   

Aq nie zrobił jeszcze korekty do 5 rozdziału, więc jego pytajcie.

Spraycro

Wysłany: 26 Sierpień 2010, 19:39   

Udało mi się poruszyć temacik Gakuen Mokushiroku to tu też spróbuję. Wystartujecie z 3-ecim tomem?

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 26 Sierpień 2010, 20:03   

Chyba jeszcze jesteśmy w trakcie 2 tomu. xD

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 26 Sierpień 2010, 20:25   

już nie :) i wystartujemy z trzecim, najprawdopodobniej gdy skończą się te przeklęte wakacje - ileż można odpoczywać?!

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 26 Sierpień 2010, 20:53   

wakacje? what's the wakacje? xD

Czubek dragonik
ten lepszy smok!

Wysłany: 26 Sierpień 2010, 21:39   

THIS .. IS ... WAKACJEEEEEEEEEEE!

Sekete
Gość

Wysłany: 13 Styczeń 2011, 11:22   

Nie żebym jakoś poganiał... Ale strasznie długo są wydawane aktualizacje tłumaczenia do tej mangi. Nie mal tempo jak przy wydawaniu oficjalnym Neon Genesis Evangelion... latami się czeka na jeden tom...
Zostało wydanych kilkanaście tomów Ikittousena - w takim tempie, to może do 60-tki da się doczłapać te kilkanaście, ale wówczas pewnie będzie już więcej i będzie trzeba wydać potomstwo by przejęło pałeczkę.

Tak na poważnie, już po wakacjach...

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 13 Styczeń 2011, 11:35   

e tam, w tempie rozdział na miesiąc do 107 rozdziału dojdziemy za 8 lat, to nie tak długo :)

Czubek Ryohei
Muttsuri-ni :D

Wysłany: 13 Styczeń 2011, 11:59   

Sekete napisał/a:
Zostało wydanych kilkanaście tomów Ikittousena - w takim tempie, to może do 60-tki da się doczłapać te kilkanaście, ale wówczas pewnie będzie już więcej i będzie trzeba wydać potomstwo by przejęło pałeczkę.

Popatrz na Shonan jun'ai gumi : D
Projekt od 2009 roku, a może nawet i starszy, a wydane 7 rozdziałów >.<
I to nie z mojej winy xd

Lampeczka z Urtica
Hayate Team
chaptergiver

Wysłany: 13 Styczeń 2011, 12:23   

tłumaczenie jednego projektu tym że jakiś inny bardziej stoi jest co najmniej nie na miejscu

poza tym Ikki Tousen spokojnie bo spokojnie ale wychodzi, jak tylko dostanę więcej tłumaczeń to rozdziały będą częściej, ponieważ edycja tutaj jest niesamowicie banalna

a tak właściwie nie sądziłam, że ktoś poza ekipą to czyta :)

Koul
Gość

Wysłany: 30 Styczeń 2011, 22:54   

Jak można myśleć, że Ikkitousena czyta garstka ... Osobiście śledzę rozdziały, ale im wolniej one się ukazują, tym człowiek porzuca także wszelkie nadzieje i zaprzestaje czytania. Fajnie by było, jak by projekt nabrał tempa. Jest to dobra manga ecchi z motywem przewodnim sztuk walk...

Tak więc, trzeba zachęcić do dalszego tłumaczenia, lecz z nie co większą intensywnością ;)

cubone8

Wysłany: 31 Styczeń 2011, 03:38   

Od mojej ostatniej wypowiedzi troszeczke poszliscie do przodu... No wlasnie, szkoda, ze tylko troszeczke (ale lepsze to anizeli brak nowych chapterow).

A co sie tyczy samej mangi/anime. Wiekszosc ludzi nawet nie raczy przeczytac(to glownie wina tego ze jest bardzo malo chapkow po polsku)/obejrzec ze wzgledu na zniechecajace recenzje.
Przyklad:
Kod:
Już sam tytuł &#8211; oznaczający wojownika wartego tysiąca innych &#8211; mówi, że mamy do czynienia z anime o sztukach walki. Konkretnie, z adaptacją mangi znanej pod wiele mówiącym tytułem Battle Vixens. A może raczej&#8230; z bardzo rozbudowaną reklamą producentów bielizny?

Smoq napisał/a:
UWAGA! Minister zdrowia ostrzega: dawka mordobicia i scen ecchi zdecydowanie powyżej normy!

Osobiscie uwazam, ze takie cos bardzo zniecheca...
Zbytni nacisk w recenzjach ludzie klada na takie rzeczy, zamiast skupic sie na glownym przekazie. W Ikkitousen (przynajmniej anime) glowni bohaterowie maja juz wyryte przeznaczenie (powtorka sprzed bodajze dwoch tysiecy lat). Grupka z nich nie chce tak zyc i postanawiaja pokonac wlasne przeznaczenie.

Ten przekaz moze odnosic sie do prawdziwego zycia nastepujaco:
Pewna osoba urodzila sie w biednej rodzinie, wiec ma o wiele mniejsze perspektywy anizeli ktos pochodzacy z zamoznego rodu. Dlatego ta pierwsza osoba musi zrobic wielki wysilek by stac sie kims waznym.

Na najbardziej znanej polskiej stronie z recenzjami mangi/anime jest tak, ze jesli danemu recenzentowi dany tytul nie podpadl pod gust, badz tez nie byl w stanie znalezc przekazu, probuje taki tytul zmieszac z blotem. I wlasnie takie sa tego wyniki.

Oczywiscie nie da sie ukryc tego faktu, ze to anime/ ta manga nastawiona jest na golizne i walki. Jednakze jesli juz ktos pisze o minusach, powinien takze wspomniec o zaletach.

Jak widac jestem fanem tej serii i bede bronil jej do ostatniej kropli krwi :D
Jesli oceniac obiektywnie, to oceny pierwszych trzech serii anime nie powinny zejsc ponizej 6/10.

Troche offtopnalem, bo powinno sie tutaj komentowac mange, ale niestety musialem sie gdzies wygadac :D

I prawie bym zapomnial: dzieki za to, ze w ogole ta mange wydajecie.

Bondzik
Gość

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 19:54   

hohoho ! Manga opowiadająca a raczej zawierająca treść z słynnej Chińskiej noweli - Romance of the three kingdoms - hah, jako wielki fan właśnie tej literatury (NIE POLECAM POLSKIEJ WERSJI, WYKASTROWANA Z 3 TOMÓW DO JEDNEJ 300 STRONICOWEJ Książeczki)

Co prawda jeszcze nie czytałem, ale w opisie (Z epoki Trzech królestw) w zupełności wystarczy bym się skusił !

Pozdrawiam

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 20:03   

Bondzik napisał/a:
hohoho ! Manga opowiadająca a raczej zawierająca treść z słynnej Chińskiej noweli - Romance of the three kingdoms - hah, jako wielki fan właśnie tej literatury (NIE POLECAM POLSKIEJ WERSJI, WYKASTROWANA Z 3 TOMÓW DO JEDNEJ 300 STRONICOWEJ Książeczki)

Co prawda jeszcze nie czytałem, ale w opisie (Z epoki Trzech królestw) w zupełności wystarczy bym się skusił !

Pozdrawiam

Hehe, z "Trzech królestw" to może znajdziesz kilka imion. Z całą pewnością to co rzuca się w oczy albo po oczach to biusty i niewiele więcej :/

Bondzik
Gość

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 20:10   

Cóż. Zawsze są te imiona, Cao Cao, Cao Pi, Guan Yu, Zhuge Liang, Sun Jian, Sun Ce, Zhang Fei, Liu Bei... Aj pamiętam ich jeszcze sporo...

Kiedyś nawet pisałem wypracowanie na ten temat, poza tym zajmuje się na studiach kierunkiem dalekiej Azji (Chiny/Japonia). Tak czy siak przeczytam, potem zdam relacje :)

Dziękuje za informacje !

Łańcuch z kazuya
Hayate Team
Minmei

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 22:18   

Willfred napisał/a:
Hehe, z "Trzech królestw" to może znajdziesz kilka imion.
W tej mandze prawdopodobnie wszystkie istotne imiona są z "Trzech królestw", w końcu każdy wojownik (czy wojowniczka) jest wcieleniem którejś postaci z "Trzech królestw", inna sprawa, że imiona zapisywane są w japońskiej wersji i tak np Cao Cao -> Sou Sou, Liu Bei -> Ryuubi,...

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 22:59   

Sposób zapisu i tak nie wpływa dodatnio na poziom tej mangi.

Elf Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 4 Maj 2013, 10:29   

Właśnie zaczynam czytać, i pierwsza rzecz jaka się rzuca w oczy to...

nie, nie są to cycki, ale fakt, że pierwszy rozdział kończy się nim się zaczął! (pierwsza strona, pierwszego rozdziału XD)

Łańcuch z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Maj 2013, 12:42   

Wina tego, że kiedyś creditsy były na końcu rozdziałów :) Przerzuciliśmy je na początek, bo inaczej większość osób ich nie widziała ("szybko! co będzie w następnym rozdziale?!")... teraz powinno już nie być takich niespodzianek ;)

AnimoS
Gość

Wysłany: 7 Styczeń 2014, 21:18   

Mi bardzo sie to podoba czytałem juz to kiedys, ale zwineli mi laptopa -.-.
Zaczynam od początku!!!

pato

Wysłany: 30 Listopad 2016, 22:14   

Dlaczego nie mogę przeczytać rozdziałów?(nie mam tytułów w które mógłbym kliknać)

Piernik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 30 Listopad 2016, 22:17   

Jeśli brakuje tytułu to możesz kliknąć w guzik "[czytaj]" po prawej stronie. W Ikki nie ma tytułów rozdziałów, jeśli się nie mylę.

Odpowiedz do tematu