Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ghost in the Shell 3D?
Autor Wiadomość
Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 19 Kwiecień 2008, 15:16   Ghost in the Shell 3D?

Trafiłem na taką informację:

Cytat:
Należąca do Stevena Spielberga wytwórnia DreamWorks zakupiła prawa do ekranizacji kultowej mangi "Ghost in the Shell" autorstwa Masamune Shirowa. Studio planuje zrealizować na jej podstawie zrobiony w technologii 3D film aktorski.

"To jedna z moich ulubionych historii" - przyznał Spielberg. O prawa do komiksu walczyły również Universal i Sony. Napisaniem scenariusza zajmie się Jamie Moss, autor tekstu do "Królów ulicy".

Co wy na to? Bardzo jestem ciekawy, czy będzie to produkcja w konwencji anime (jak Appleseed albo Final Fantasy), czy typowy dla DreamWorksa film dla dzieci, ze spłyconą fabułą "duchów" na poczet przygody w wirtualnym świecie... Jestem pełen obaw.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 19 Kwiecień 2008, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 15 Czerwiec 2008, 19:17   

O_O.
jak DreamWorks... to wiadomo, że spłycony... ale będzie fajny... może komedie zrobią xD?

Wagarowicz BakaRangerRed

Wysłany: 15 Czerwiec 2008, 19:53   

Komedia z GitS ? Świat się kończy ! Morza wychodzą z brzegów, wybuchają wulkany, topnieją lodwce, ropa na wykończeniu. Dopóki nie zmienią konwencji z thrillera sci-fiction na komedie to jakoś to łyknę. Byle nie była to wtopa na miarę Final Fantasy Spirits Within.

Rastil Mascir Magister... Luke !!!

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 15 Czerwiec 2008, 20:14   

Ale FF:SW chyba nie robił DreamWorks xD?

Wagarowicz BakaRangerRed

Wysłany: 15 Czerwiec 2008, 20:43   

Smoczek napisał/a:
Ale FF:SW chyba nie robił DreamWorks xD?

A czy ja pisałem że robił ? Pisałem tak ogólnie.

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 16 Czerwiec 2008, 02:26   

Mnie się podobał, komedia z tego nie wyszła, klimat był dobry. Fabuła w FF: SW jest luźno tylko powiązana z resztą, nie wiem, co od tego filmu LH chcesz... Rzecz w tym, że FF robili japończycy, a do GITSa prawa wykupili amerykanie i to jeszcze wytwórnia specjalizująca się w komediach dla dzieci (poza efektami do normalnych filmów nie swojej produkcji). To mi nie wróży nic dobrego :( Zresztą - może się to skończyć jak wiele innych licencji - zalegiwanie półek przez 10 lat xD

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Wagarowicz BakaRangerRed

Wysłany: 16 Czerwiec 2008, 10:41   

Za przeproszeniem... pierdzielisz. DreamWorks zrobił kilka poważnych filmów, dajmy na to muszę przyznać, że po części komedię, ale bardziej satyrę - Foresta Gumpa, o ile pamiętam odpowiadali też za Sky Capitana.

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 16 Czerwiec 2008, 16:15   

Film aktorski zrealizowany techniką 3D, to właśnie coś takiego jak Final Fantasy The Spirit Witchin, nie ma żywych aktorów, a animacja udaje tą z rzeczywistego świata.

LH, nie mówimy o filmach fabularnych, tylko o rysunkowych 3D. Wymień mi choć jeden POWAŻNY film DLA DOROSŁYCH wytwórni Dream Works zrobiony techniką animacji 3D xD Bo naprawdę dobrych filmów aktorskich, bez animacji, to mieli całe mnóstwo. :)

Lol3r_86 napisał/a:
DreamWorks zrobił kilka poważnych filmów, dajmy na to muszę przyznać, że po części komedię, ale bardziej satyrę - Foresta Gumpa, o ile pamiętam odpowiadali też za Sky Capitana.

Słucham???? Hahahahaha! Nie no, rozbawiło mnie to dokumentnie xD
Dream Works zostało założone 12 października 1994r przez Stevena Spielberga, Jeffrey'a Katzenberga i Davida Geffena.
Forest Gump miał premierę światową 23 czerwca 1994r pod szyldem wytwórni Columbia... Nieco przed założeniem Dream Works, nie uważasz? xD
Sky Kapitan i Świat Jutra został wyprodukowany w 2004r przez Paramount Pictures (choć przy jego produkcji brało udział nieco więcej wytwórni, ale Dream Works tam nie było). Swoją drogą fajny film :)

Polecam zapoznać sie z: http://en.wikipedia.org/wiki/DreamWorks

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 19 Lipiec 2017, 11:33   

Wiedziałem, że kiedyś pisałem o tym na forum. Tylko nie zdawałem sobie sprawy, że tak dawno...

No więc, chciałem wam powiedzieć, że ten film powstał, już w marcu, ale się nie zorientowałem. Co prawda premiera Blu Ray jest 7 sierpnia 2017 (chyba kupię), ale mam wersję WebDL i film wygląda zacnie. No dobra, nie oglądałem, tylko zobaczyłem kilka scen, w tej chwili nie mam nawet jak.

Ktoś z was już go oglądał? http://www.filmweb.pl/fil...ell-2017-486822

Aratar
Valar

Wysłany: 20 Lipiec 2017, 10:04   

Wkleję swoją krótką notkę z mojego facebooka. Byłem w kinie na 3d i oglądałem w domu z rodzicami wersje zwykłą w blurayu.
"Trochę mieszane uczucia mam. Wydaje mi się, że w filmie jest wszystkiego po trochu: GITSa, GITS: The Innocence i obu SACów. Muszę obejrzeć pierwowzory jeszcze raz.
Nie lubię gdy reżyser wpada na pomysł dodania bohatera(w tym przypadku bohaterki), która w ogóle nie istnieje w uniwersum i jeszcze w filmie jest zupełnie niepotrzebna.
Dobrze, że przynajmniej część bohaterów faktycznie była Azjatami. Ciekawe czy powstanie Ghost in the Shell: The Innocence.
Dla osób nieznających oryginału: bardzo dobry cyberpunk.
Dla osób znających oryginał... alternative setting?"

W kinie razem ze mną było może 7 osób, takiej pustki nie widziałem nigdy w kinie, a chodziłem na różne filmy i nie wszystkie były przebojami kasowymi. Byli też ludzie, którzy w trakcie seansu wychodzili z kina z zażenowaniem(nie u mnie). Byli też ludzie, którzy mieli pretensje o to, że Major nie jest naga(w filmie anime żeby użyć termooptycznego kamuflażu nie mogła mieć na sobie ubrań).

Wagarowicz Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 22:37   

Hmm, nie mam zastrzeżeń do Scarlett Johansson, połączyła to co znamy z Avengers, Her i Lucy, czyli jest nieźle. kitano to klasa sama w sobie i kradł wszystkie sceny, w których się pojawił. Batou też im nieźle wyszedł. Ogólnie remake jest zbliżony do oryginału, w odwzorowaniu niektórych kultowych scen. Fabuła jest zmieniona i uproszczona, a po głębokim przesłaniu i kwestii ghosta, zostały tylko imitacje. Owszem, ghost jest ciągle wspominamy, ale dla osób, które anime nie znają, brzmi to dziwnie, a dla tych które znają, było to karykaturalne. Oglądnąłem do końca i jako sf film się broni, jako nowy GITS moim zdaniem jest słabo.

Wagarowicz Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 22:40   

[quote="Aratar"]
Cytat:
Byli też ludzie, którzy w trakcie seansu wychodzili z kina z zażenowaniem(nie u mnie).
Ci pewnie spodziewali się wiernej adaptacji oryginału.

Cytat:
Byli też ludzie, którzy mieli pretensje o to, że Major nie jest naga(w filmie anime żeby użyć termooptycznego kamuflażu nie mogła mieć na sobie ubrań).
Ok, rozumiem rozbieżności z pierwowzorem, ale obrazić się, bo nie pokazali cycków Jahansson, to już dziecinne :)

Wagarowicz Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 22:41   

Obstawiam, że i tak GITS nie będzie tak zły, jak zapowiadany Death Note, od którego skutecznie odstraszył mnie już trailer.

Btw. podobno Amerykanie chcą zrobić też aktorską wersję Cowboy Bebop - God, please don't go that way :D

Profesor Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 22:55   

Chcą od lat, Keanu Reeves kocha to anime i chciał zagrać Spike'a. Nawet sam napisał scenariusz. Ale realizacja nie doszła do skutku, a ostatnio przyznał, że jest już za stary do tej roli :v

Wagarowicz Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 23:02   

Keanu lepiej niech dalej wymiata w John Wick, to jego najlepsza kreacja od wielu lat :D

Profesor Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 23:10   

I dlatego uważam, że na Spike'a też by się nadał :v

Odpowiedz do tematu