Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Minami Kamakura Koukou Joshi Jitenshabu
Autor Wiadomość
Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 10:13   Minami Kamakura Koukou Joshi Jitenshabu

Pamiętacie tego screena:
???

Zobaczcie co jeszcze znalazłem! *_____*

http://oreno.imouto.org/pool/show/2306

Każdą z tych kolarek bym chyba brał! xD Są śliiiiiiicznie narysowane!

Szkoda, że nie ma jeszcze Meridy i Corrateca, widocznie te firmy są mniej popularne w Japonii...

Już jestem chyba fanem Kirindo, za takiego artbooka, mam nadzieję, że Vol. 1 oznacza, że będzie ich więcej <ślinka cieknie xD>

<rad: zwariował a miał pójść łatać swój rower...> xD
Ostatnio zmieniony przez rad: 26 Sierpień 2011, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

The Wise Old aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 11:14   

Założę się, że chciałbyś to wydać w Hayate :D

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 11:30   

<przejrzany> xD

Nie no, nie będziemy męczyć tłumaczy z jap. tylko dla widzi-mi-się rad:a xD Po rowerowej aktualce widziałem, że prawdziwych fanów rowerów tutaj nie ma ;P

Ale co autor tam mógł napisać, no chyba jedynie opisy osprzętu, bo cóż innego by się tam mogło znaleźć? xD

Sakata
Nyaa~

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 11:46   

rad: napisał/a:
Po rowerowej aktualce widziałem, że prawdziwych fanów rowerów tutaj nie ma ;P

Ja oglądam wyścigi w TV, dzisiaj kolejny etap Vuelty na eurosporcie o 16 ^^ Choć sam za dużo nie jeżdżę :P

Nanny Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 12:17   

Nie no, nie będziemy męczyć tłumaczy z jap. tylko dla widzi-mi-się rad:a xD Po rowerowej aktualce widziałem, że prawdziwych fanów rowerów tutaj nie ma ;P

Ale co autor tam mógł napisać, no chyba jedynie opisy osprzętu, bo cóż innego by się tam mogło znaleźć? xD

Rad, ty mówisz o artbooku, a Aq zdaje się miał na myśli mangę ;) Ale prawda - nowość z 2011 roku i jeszcze żadna angielska grupa się za to nie wzięła... ^^"

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 14 Październik 2012, 19:59   

[ Wysłano: 26 Sierpień 2011, 15:49 ]
Miałem właśnie wyjść do garażu, kiedy...
Lilka napisał/a:
Rad, ty mówisz o artbooku, a Aq zdaje się miał na myśli mangę ;)
No, mówię o artbooku a o czym? xD Jest o tym manga?! O_o Where?

Zmusiłaś mnie do szukania xD
Teraz wiem, że przed wypuszczeniem vol. 1 powstał 32-stronicowy concept book, z którego pochodzi obrazek użyty w aktualce. I jest jeszcze vol.2 ale nigdzie nie mogę ich znaleźć w całości, tylko jakieś próbki.
Ot choćby tu: http://www.qthobby.com/?p...cts&pdt_id=1047 - można kupić za $$$ xD
Mam! Mam to o czym piszesz, Lilka xD http://www.mangaupdates.com/series.html?id=66904
<wyraz twarzy rad:a nie da się opisać>
Kurcze, szkoda, że nie można nigdzie tego dorwać... Poczekam, poczekam aż się upowszechni gdziekolwiek ^^

A teraz na serio muszę już do garażu bo trzeci dzień nic nie zrobię :/ Chyba wezmę ze sobą laptopa, bo mi na forum spamować będą - beze mnie O_o

[ Dodano: 14 Październik 2012, 20:59 ]

Trochę fanserwisu znalezionego na sankaku ;P

Równo w rok po założeniu tego tematu, Anglicy zrobili mi chyba prezent ;)
Angielska grupa Doremi zajmująca się głównie robieniem subów do anime zamieściła na swoim forum przetłumaczony na angielski, pierwszy rozdział tytułowej mangi ;P Edycja stoi na dość niskim poziomie, ale da się czytać i nawet z moim angielskim da się zrozumieć ;P Zapraszam do lektury jeśli ktoś lubi czytać o dziewczynach na rowerach ;P Tutaj jest link do czytajki online na batoto.

[ Dodano: 23 Kwiecień 2013, 14:50 ]
Stworzono filmik mający promować mangę:
http://seventhstyle.com/2...ls-on-bikes-pv/
Niestety na razie to w gruncie rzeczy tylko urozmaicony ruchem postaci pokaz slajdów...

Kiedy Anglicy wreszcie się wezmą za tę serię na poważnie? T_T To przysporzyło by im mnóstwa czytelników...

Oczekuję na III tomik mangi - niestety tylko w RAWie...
Ostatnio zmieniony przez rad: 14 Październik 2012, 20:01, w całości zmieniany 2 razy  

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 14:23   

Ech, wszystkie linki do obrazków powygasały T_T

W ubiegłym roku nowa angielska grupa zajęła się tym projektem i zaczęła od początku. Są już na czwartym rozdziale. Wszystkie pochłonąłem i czekam na kolejne z niecierpliwością.
Publikowane są tutaj.
Ponadto 10 sierpnia 2015 zapowiedziano produkcję anime na podstawie mangi <3 Niestety na tej informacji wszelkie ślady po anime zaginęły i od tamtej pory cisza T_T Gdybyście na coś natrafili przeglądając najnowsze zapowiedzi anime w nowych sezonach - dajcie mi znać.

I pomyśleć, że żeby odszukać ponownie tę mangę musiało mnie kilka dni nie być na Hayate T_T Spam mnie absorbuje totalnie :/

BTW. Już wiem kim jest dziewczyna z prawej strony mojego siga! To nauczycielka! xD Dlaczego ja nie miałem takich w gimnazjum czy technikum?! T_T Pewnie w rl nie istnieją. Buuuu...

Alien Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 15:19   

Odkopałeś temat -> patrzę -> kródki -> przeczytam -> I co widzę w pierwszym poście?
Każdą z tych kolarek bym chyba brał! xD Są śliiiiiiicznie narysowane!
No po prostu glebłem :D Potem doczytałem o co ci chodziło

I jest jeszcze vol.2 ale nigdzie nie mogę ich znaleźć w całości
I po tylu latach znalazłeś? Właściwie to jak stoisz z RAWem do tego? W zależności od jakości edycja powinna być łatwa. Jak by trochę poczekać aż ang zrobi ładny zapasik...

Elf Hipek
Hayate Team

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 15:31   

Ja tak tylko przybyłem rzucić niemiłym komentarzem, natomiast:
Zamiast patrzeć co nowego można zacząć, to lepiej byłoby spojrzeć co starego można skończyć. ;)

Btw. Panie promujące C59 i Anchor Rmz są całkiem urocze. xD

Alien Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 15:33   

Kończę, kończę. Mam nadzieję dziś skończyć trochę zaległości maratonowych :)

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 16:49   

Alexandrus888 napisał/a:
No po prostu glebłem :D Potem doczytałem o co ci chodziło
No proszę. Teksty sprzed lat kogoś jeszcze potrafią rozśmieszyć xD
Miło mi ^^

Alexandrus888 napisał/a:
I po tylu latach znalazłeś? Właściwie to jak stoisz z RAWem do tego? W zależności od jakości edycja powinna być łatwa. Jak by trochę poczekać aż ang zrobi ładny zapasik...
Nie licz na to. Angole idą tak powoli, że szkoda gadać. Jeszcze z 10 lat poczekam. RAWów teraz nie szukałem, ale ztcp. to po drugim albo trzecim nie ma dostępnych. Teraz nie szukałem. Z rok temu były jedynie do kupienia elektroniczne wydania, a orientowałem się w tym, bo feliX wtedy się wahał, czy PL nam dać do zeskanowania, czy lepiej kupić elektroniczne wydanie. Ostatecznie dał papierową, którą jeszcze przetrzymuję >_<
BTW. Nie planuję, mi wystarczy, że będzie to po angielsku. Już jest 7 tomików bodajże więc szybko się nie skończy. Na razie chciałbym anime, bo anime pewnie ktoś prędzej przetłumaczy ^^ A poza tym takie rowery i dziewczyny też :P w ruchu... Jestem ciekaw jak im to wyjdzie *_*

Hipek napisał/a:
Btw. Panie promujące C59 i Anchor Rmz są całkiem urocze. xD
C59 promuje w zasadzie główna bohaterka, która przewija się przez każdy rozdział.
Tej od Anchora jeszcze nie spotkałem w 4 pierwszych rozdziałach.
Szkoda, że nauczycielka nie promuje czegoś męskiego, tylko damski rower xD Trek jest jedną z lepszych i rozpoznawalnych firm ^^ Brakowało mi w tej wypisce zawsze Meridy, ale widocznie nie jest zbyt popularna w Japonii.

Alien Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 17:06   

RAWów teraz nie szukałem, ale ztcp. to po drugim albo trzecim nie ma dostępnych.
w tym czasie zerknąłem na szybko i znalazłem. Do piątego tomu, ładne, tylko czerń trochę podkręcić ;P Są też oba ArtBooki (po 16 stron) i Concept Book. http://rawcs.net/1867.html <- Jakbyś nie widział, a chciał zobaczyć.

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 22 Styczeń 2016, 17:21   

Łoooo... Dzięki!
Artbooki miałem i Concepta też. Pierwszy i drugi chyba także. Zaraz ruszy pobieranie...

Tylko gdzie to tkać? Chyba wydrukować xD ROTFL xD

Widać ktoś chyba doskanował przez ostatni rok.

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 7 Styczeń 2017, 23:15   

[Wysłane: 6 Stycznia 2017, 14:17]
Już jutro premiera anime opartego na mandze... Zastanawiałem się czy tworzyć osobny temat we właściwym dziale, ale najwyżej ktoś wydzieli jeśli bardzo by to przeszkadzało.

Martwi mnie to, że kreska ze studia nie jest już tak piękna jak od Matsumoto Noriyukiego czyli mangaki, który tworzy tę serię... Trochę się obawiam co to wyjdzie z tego anime.
Tutaj ostatni trailerek: http://www.crunchyroll.co...ng-club-trailer
Ja nie mówię, że jest brzydkie czy coś, ale... nie jest już tak piękne i tak bardzo zachwycające jak w mandze. Myślałem, że autorska kreska zostanie zachowana.
Ale liczę na fabułę i może jakieś fajne seyiuu, bo pod tym względem mangi nie miałem okazji poznać - w końcu oglądałem tylko obrazki, bo żadna grupa nie tłumaczyła tego na angielski. Tzn. przetłumaczono chyba 4 chapki (pedantic perspective, ale teraz coś stronka nie ładuje...) z tymże chyba im się odechciało albo zdechli.
Zastanawiam się jaka grupa zrobi subki, bo Long Riders! zrobiło HorribleSubs i było nieźle, choć czasami mój angielski nie wyrabiał i były pauzy na słownik xD

Trochę mnie Japończycy rozpieszczają ostatnio tymi anime... xD

- - - - -

[Dodane: 7 Stycznia 2017, 23:15]

No to jest pierwszy odcinek od... tadam, tadam! HorribleSubs! Wprawdzie nie mogę podlinkować bezpośrednio do odcinka, bo osobną stronę zrobią jak będą mieli drugi odcinek, ale można sobie rozwinąć listę "Show more" i powinna tam być Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha-bu wypuszczona 6-01-2016. Torrenta w HD miałem w nieco ponad pół godzinki. Ale do wyboru są też serwisy hostingowe.

Polacy jak na razie się albo obijają, albo w pocie czoła gdzieś w domowych zaciszach tłumaczą - taką mam nadzieję!

Nie zamierzam spoilować fabuły, ale kreska nie jest taka zła jak myślałem. Jest znacznie uproszczona względem mangi, ale nadal pozostaje bardzo ładna. Rowery też są dobrze narysowane a ruchy postaci całkiem dobrze odwzorowane. Tła... Te tła *_* J.C.Staff daje radę ^^ Odgłosy wydawane przez rowery są na lepszym poziomie niż w Long Riders - jak wolnobieg cyka to ze zmienną częstotliwością w miarę zwalniania roweru. Co do seiyuu - całkiem przyjemne głosy, może nieco za cukierkowe, no ale do takich żeńskich postaci w sumie pasują :) Trochę boli, że to tylko licealistki a nie studentki jak w Long Riders, ale... Ups! Miałem nie zdradzać fabuły >_< Powiem tylko tyle, że pierwsze 4 rozdziały mangi, przetłumaczone na angielski pokrywają się z pierwszym odcinkiem anime.
Zaskoczyło mnie coś bardzo niesztampowego. Na końcu odcinka nie było zapowiedzi co będzie w następnym, lecz pojawiły się prawdziwe Japonki. Nie żadne rysowane tylko dwie dziewczyny ubrane w rowerowe stroje, które zamartwiają się, jaką wybrać ramę rowerową. Zadają sobie wiele pytań i stwierdzają, że nie znają się na tym i chyba sobie odpuszczą. Pojawia się wtedy gość, który prowadzi sklep rowerowy i objaśnia im jakie rozróżniamy rodzaje ram rowerowych i dla kogo są dedykowane, czym się cechują itd. Nie ma bredni, dobrze gość gada ^^ Ale moment, w którym jedna z dziewcząt wypowiada słowo "carbon" - gdybym nie leżał w łóżku to padłbym i się brechtał xD ROTFL xD Warto się zapoznać. Uczcie się! xD Pewnie za jakiś czas dojdą do takich konkretów, że sam będę się z nimi uczył ]:->

A dla tych, co uznali, że piszę TL;DR...
Krótko: POLECAM obejrzeć Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha-bu!

BTW. Chyba walnę sobie fanserwisowy obrazek z końca odcinka na sygnaturkę :> Wprawdzie Hiromi to nie moja ulubiona postać, ale nie wybrzydzajmy xD Tylko ten róż da wszystkim po oczach i mnie znienawidzicie >_<

Elf Hipek
Hayate Team

Wysłany: 7 Styczeń 2017, 23:22   

A dla tych, co uznali, że piszę TL;DR...
Krótko: POLECAM obejrzeć Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha-bu!

Dzięki. xD

BTW. Chyba walnę sobie fanserwisowy obrazek z końca odcinka na sygnaturkę :> Wprawdzie Hiromi to nie moja ulubiona postać, ale nie wybrzydzajmy xD Tylko ten róż da wszystkim po oczach i mnie znienawidzicie >_<

Przy twojej aktywności ostatnio to nie ma co się martwić. :D

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 17 Styczeń 2017, 20:40   

Hipek napisał/a:
Przy twojej aktywności ostatnio to nie ma co się martwić. :D
No właśnie... A ja mam już pomysły na kolejne >_< W openingu są bardzo fajnie zanimowane, że aż chciałoby się animgifa zrobić T_T

No to do rzeczy. W piątek o 18stej wyszedł drugi odcinek Minami Kamakury od Horriblesubs. W necie funkcjonuje często nazwa MinaKama jako skrót od tak długiej nazwy Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha-bu. Nawet oficjalna strona to: http://minakama-anime.jp/ . Pewnie będę nieraz tak samo skracał.

Codziennie w miarę możliwości sprawdzam, czy w ciągu ostatnich 24h w polskim internecie ktoś cokolwiek napisał o tym anime. I tracę nadzieję T_T Niemalże całkowita cisza... Wątpię, by ktoś zrobił napisy po polsku :( Za to wyhaczyłem recenzje odcinków, które pojawiają się na tanukach. Jeśli ktoś lubi sobie spoilerować to proszę (w przeciwnym razie nie klikać):
http://blog.tanuki.pl/201...a-bu-odcinek-1/
http://blog.tanuki.pl/201...a-bu-odcinek-2/
Podejrzewam, że jednak klikniecie xD
Prawdopodobnie będą pojawiać się kolejne, ale nie ja je piszę, więc nie wiem xD
Dobrze, że drugi odcinek jest prostszy w słownictwie niż pierwszy, bo początkowy był dla mnie straszną zagadką lingwistyczną >_< Zwłaszcza przemowa dyrektorki, brrr >_<
Nie kumam, dlaczego MinaKama ma mniejszą widownię i mniejsze zainteresowanie niż Long Riders!, które zostało przetłumaczone >_<
Czy mi się muszą podobać rzeczy, których nikt nie rusza? Mam chyba wysublimowane gusta xD

W poszukiwaniu jakichkolwiek opinii o MinaKama zawędrowałem na MALa. Tam ocena to tylko 6/10, no ale widocznie oceniają osoby niezainteresowane rowerami, albo naprawdę prawdziwi wyjadacze co mają setki anime na koncie... Cóż, nie mnie oceniać ich wybór. Zaskoczył, zniesmaczył, a jednocześnie rozśmieszył mnie jeden komentarz na ich forum, którego nie będę cytować, a w którym gość wyrażał się o nauczycielce Mori Shiki... No ale co można sobie pomyśleć, kiedy nauczycielka po dobrym lunchu potrafi zasnąć w takiej pozie xD U części "widowni" budzi to wprost skojarzenia hentajowe xD Nie no weź... Gdzie tam! Wcale! xD

Szkoda, że obrazek na końcu odcinka nie był już taki fajny jak poprzednio. Nadal zachodzę w głowę, o co chodzi z tą głową misia >_< To jakaś maskotka szkoły czy co?! O_o

W sekcji AOP po zakończeniu anime nadal te dwie Japonki uczą się o rowerach od faceta ze sklepu xD I będą robić to nadal. W tym odcinku dopasowywały rozmiar ramy roweru do swojego wzrostu *_* Alex, polecam zobaczyć jak powinieneś mieć ustawione siodełko xD

O czym jeszcze miałem napisać, a czego nie przeczytacie bo TL;DR? :> No tak! Nazwy firm, które nie są przeinaczane! Ileż to razy w anime mieliśmy Somy zamiast Sony, albo jakieś inne dziwolągi? W Long Riders! to samo działo się z nazwami firm produkujących rowery. Ale Kirindo (autor mangi MinaKama) się nie pier%$&li xD Jak jest Pinarello to jest kuźwa Pinarello, jak Trek to Trek! A jak Liv to Liv xD Kurde, jak mi się to podoba! Nazwy ze świata rzeczywistego a nie jakieś zmyślone, bo krypciocha jest ble. Przynajmniej ludzie się dowiedzą jakie marki są na topie i zapłacą za nie "jak za zboże" jeśli pójdą do salonu rowerowego :) Ale jest realizm. Nawet na forum MALa o tym wspomniano.

Ludzie na MALu zachwycają się tłami. Krajobrazy są świetne i nie jest to tylko moja opinia. Ponoć z tym anime naprawdę da się zwiedzić południową Kamakurę. Drizzt? Nie byłeś tam przypadkiem? xD Pojawia się Enoshima i góra Fuji (choć widziana z daleka ~kilkadziesiąt km) :>

Nooo... To podzieliłem się małą dawką informacji :) Nie zamierzam zdradzać całej fabuły.

Alien Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 27 Styczeń 2017, 17:38   

Ty słuchałeś i oceniałeś nawet dzwięki roweru?! O_O Ja nawet nie zauważyłem, że jakieś były...

To FQA na końcu było dla mnie takie... dziwne? Mam wrażenie, że jeszcze je znienawidzę >_<

Co do sygnaturki - spoczko, poczekaj na następne epki, w końcu powinna się pojawić twoja ulubienica. Kimkolwiek by nie była xD

Cytat:
>_< W openingu są bardzo fajnie zanimowane, że aż chciałoby się animgifa zrobić T_T 
Alikorn? };P

.
Cytat:
Nie kumam, dlaczego MinaKama ma mniejszą widownię i mniejsze zainteresowanie niż Long Riders!,
też tego nie rozumiem. Raczej żadna z tych serii nie będzie mieć porywającej fabuły, ale minakana jakoś bardziej mnie bawiła, a poziom graficzny jest o niebo lepszy!

Dwarf Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 27 Styczeń 2017, 19:46   

Wow Rad :O.... coz, nie jestem fanem rowerow, wiec do tego anime podszedlem jak do kazdego innego i wkleje moze tutaj moj komentarz po pierwszym epku:

Cytat:
Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha-bu - 6/10 umm... tak, tak, komedia szkolna w rowerami w roli glownej. Na razie klubu jako takiego nie bylo, zapewne w drugim odcinku sie znajdzie. Styl bardzo lekki, z braku laku mozna obejrzec, chyba ze ktos lubi rowery :D (wtedy koniecznie obejrzec :D).

Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 29 Styczeń 2017, 20:26   

ciekawe czy w anime pojawi się watek odwiecznego konfliktu pomiędzy pieszymi, kierowcami pojazdów silnikowych i cyklistami :D

Dwarf Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 29 Styczeń 2017, 22:26   

Cytat:
ciekawe czy w anime pojawi się watek odwiecznego konfliktu pomiędzy pieszymi, kierowcami pojazdów silnikowych i cyklistami :D

Rower master race :D.

Alien Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 4 Luty 2017, 11:42   

Drizzt? Nie byłeś tam przypadkiem? xD Pojawia się Enoshima i góra Fuji (choć widziana z daleka ~kilkadziesiąt km) :>

A byłem. Pierwsze co mi się kojarzy z Kamakurą to gigantyczny budda i długaśny most na Enoshimę. :D
Polecam. xD

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 11 Luty 2017, 20:58   

Alexandrus888 napisał/a:
To FQA na końcu było dla mnie takie... dziwne? Mam wrażenie, że jeszcze je znienawidzę >_<
Możliwe, że znienawidzisz xD

Alexandrus888 napisał/a:
Co do sygnaturki - spoczko, poczekaj na następne epki, w końcu powinna się pojawić twoja ulubienica. Kimkolwiek by nie była xD
Była w piątym, ale... Dlaczego ta kreska w następnych (poza 1 co mam w sigu) jest taka z... kija zdjęta? T_T Ani to z mangi, ani to z anime... Ogólnie po pierwszym odcinku te obrazki na końcu już mi się nie podobają. Dwa razy była już Higa, dwa razy był widok na jadące dwie dziewczyny na tle morza i pociąg, albo z samego pociągu... Słabo. Spodziewałem się ładniejszych ujęć <co nie znaczy jakichś zboczonych - na obrazkach do przynajmniej dwóch odcinków kolarskie spodenki się im aż wżynają T_T A nie powinno tak być :/ >

Cytat:
Alikorn? };P
Tak, zaraz po tym latającym jednorożcu - cud, miód i orzeszki xD Fajnie to wygląda. Naprawdę się spisali przy animowaniu tego momentu. Aż chciałoby się wyłączyć napisy xD

Alexandrus888 napisał/a:
też tego nie rozumiem. Raczej żadna z tych serii nie będzie mieć porywającej fabuły, ale minakana jakoś bardziej mnie bawiła, a poziom graficzny jest o niebo lepszy!
Uwaga, mogę spoilować w tym akapicie. Powiem Ci, że jak tak obserwuję 5 i 6 odcinek, to mam wrażenie, że poziom fabularny leci nieco w dół... Nawet na MALu z każdym dniem ocena spada o jedną setną. Do czwartego odcinka można było uznać, że to slice of life, ale... Kurde, kto wykreował postać menedżerki sklepu rowerowego?! Kirindo, co to ma być?! O_o Dorosła kobita o wzroście loli - nekomimi potrafiąca ruszać uszkami i ogonkiem i jeszcze w dodatku w zachowaniu nieco tsunderowata... Braku wiedzy nie można jej zarzucić, ale jak w takiej mieścinie może mieć sklep, w którym ma rowery tylko i wyłącznie z górnej półki za grube dziesiątki tysięcy złotych? Jakoś 5 odcinek mnie nie zachwycił. Dziewczyny nadal szukają swojej drogi, a to już połowa serii >_< W Long Riderkach chyba w ciągu 3 odcinków Ami napaliła się na brevety i sukcesywnie do tego dążyła. Może to było nudne i od razu było wiadomo jak się skończy anime... Ale tutaj w minakama jest niewiadoma - niby dobrze, bo każdy odcinek jest nieprzewidywalny, ale akcja dzieje się strasznie wolno. Zastanawiam się, co one do końca serii osiągną xD Fajnie byłoby, jakby połączyli siły i z tych dwóch anime zrobili coś naprawdę dobrego. Ale nie będę dziś narzekał więcej, bo to (dopiero) połowa serii. Zastanawiam się, jak to w mandze wygląda. Tam zachwycałbym się kreską jeszcze bardziej, mimo że tylko w czerni i bieli.

Smoq napisał/a:
Wow Rad :O.... coz, nie jestem fanem rowerow, wiec do tego anime podszedlem jak do kazdego innego i wkleje moze tutaj moj komentarz po pierwszym epku:
Dzięki ^^ Twoja ocena zgadza się z tą ogólną na MALu ;)

Ragi napisał/a:
Wątpię. Tam wszędzie mają ścieżki, albo asfaltowe pobocze o szerokości takiej, że rower się mieści :P A dodam jeszcze, że w Long Riders w ogóle prawie się samochody i piesi nie pojawiali! Tam miasta były jakimiś widmami, jedyni ludzie jacy się pojawiali to na uczelni xD Samochody to może 2-3 razy na odcinek, a i tak częściej zaparkowane niż jadące. Nie wiem... Studio Actas chyba zapomniało o tym, by jacyś statyści w anime też by się przydali xD W MinaKama jest pod tym względem o niebo lepiej. W tle są ludzie i są samochody i to wszystko często w ruchu.

Drizzt napisał/a:
A byłem. Pierwsze co mi się kojarzy z Kamakurą to gigantyczny budda i długaśny most na Enoshimę. :D
Polecam. xD
Fajnie ^_^ Budda pojawia się w openingu i bodajże podczas oprowadzania po Kamakurze w drugim odcinku. Mostu na Enoshimę chyba nie było - ale dziewczyny pojechały zwiedzać Enoshimę, ale tego chyba nie pokazali - było w jakiejś retrospekcji z 3 odcinka jak jedną dziewczynę skurcz złapał w nodze... Jeśli się mylę, to Alex mnie poprawi :P
Drizzt, w sumie jakbyś obejrzał to by Ci się jakieś miejsca pewnie jeszcze przypomniały xD

Odpowiedziałem na posty.

Ze swojej strony dodam, że recenzje na tanukach pojawiały się tylko do 3 odcinka. Polski internet nadal milczy na temat MinaKama, co znaczy, że już się nie obudzi. A o Long Riders było głośniej...

Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 11 Luty 2017, 21:19   

]Wątpię. Tam wszędzie mają ścieżki, albo asfaltowe pobocze o szerokości takiej, że rower się mieści :P A dodam jeszcze, że w Long Riders w ogóle prawie się samochody i piesi nie pojawiali! Tam miasta były jakimiś widmami, jedyni ludzie jacy się pojawiali to na uczelni xD Samochody to może 2-3 razy na odcinek, a i tak częściej zaparkowane niż jadące. Nie wiem... Studio Actas chyba zapomniało o tym, by jacyś statyści w anime też by się przydali xD W MinaKama jest pod tym względem o niebo lepiej. W tle są ludzie i są samochody i to wszystko często w ruchu.

Można by powiedziec że spisek :D

Alien Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 14 Luty 2017, 22:44   

Cytat:
Kurde, kto wykreował postać menedżerki sklepu rowerowego?! Kirindo, co to ma być?! O_o 
Autor mangi :p przynajmniej ktoś odpowiadający opisowi pojawia się z tyłu obwoluty trzeciego tomu. Bolesne bywają upadki ideałów. Ciekawe czy w oryginale fabuła też się tak wlecze...
Btw, kim jest Kirindo?

Cytat:
Jeśli się mylę, to Alex mnie poprawi :P 
Poprawię kiedy dy kiedyś doczągam się do tego epka i będę jeszcze pamiętał

Alien rad:
Hayate Team

Wysłany: 19 Luty 2017, 16:19   

Alexandrus888 napisał/a:
Btw, kim jest Kirindo?
Kirindo to pseudonim artystyczny Matsumoto Noriyukiego, który jest autorem mangi.

Odpowiedz do tematu