Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe gry, pierwsze wrażenia
Autor Wiadomość
Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 20:20   Nowe gry, pierwsze wrażenia

Co jakiś czas dostajemy w ręce nowe gry, których nigdy nie tykaliśmy, czasem się spodobają, czasem wręcz znienawidzimy przez jedną rzecz. Pierwsze wrażenie jest ważne, tu właśnie opisujcie je. :]

Przyznam się bez bicia, że temat ten tworzę by obluzgać, znowu EA i nowe Sismy, już The Sims 4. Włączyłem je i zatkało mnie, wszystko inne, nowe, co mi się podobało! Interfejs Simsów wymagał zmiany, bo inaczej znudziłyby się szybko. Poprawiona grafika, interfejs, płynność (nie ma wiecznych loadscreenów!), ale co z tego, skoro w porównaniu do podstawki Sims 3, przedmiotów jest tak o 2/3 MNIEJ?! Dużo mniej przedmiotów, dużo mniej umiejętności, dużo mniej możliwych prac, dużo mniejsze miasta z trzema czy czterema parcelami publicznymi, brak basenów, brak cmentarzy. WSZYSTKIEGO jest mniej. Co z tego, skoro odświeżono całą grę, jak samej gry jest dużo mniej? Szybko się nudzi bo tracimy możliwości.

Tylko co z tego wynika? Będziemy mieć mnóstwo płatnych elementów. Pięć dolców za baseny, za cmentarze, paczki przedmiotów, nowe, większe miasta! Dodatki będą wychodzić cały czas, mniejsze niż do Simsów 3, ale będzie ich więcej.

EA, znowu, sprawiło, że ma szanse zostać wybrane na najgorszą firmę w USA. Z taką polityką, nic dziwnego.

Sacred 3 - lubiłem Sacred i Sacred 2, ale to... już nie. Nie ma praktycznie w co grać, szybko się nudzi, beznadziejna fabuła, ograniczono rozgrywkę, wszystkiego jest mniej. Dano nowy, widowiskowy styl walki i mają twórcy nadzieję, że im to wystarczy. Szkoda gadać. :/

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 22:33   

Co do simsów sie zgadzam , to co teraz wydali to powinno się nazywać Sims 2,5. Trzecia odsłona bije ją na głowę , obawiam się że 3 część podstawowa będzie lepsza niż 4 cześć z co najmniej 4 DLC. wszystkiego jest mniej , ale nie czuje wielkiego zawodu. Spodziewałem się czegoś takiego już od pół roku , po za tym nie kupiłem tego. Najbardziej brakuje mi otwartego świata , resztę bym przecierpiał.
Fajny jest kreator postaci, chociaż grafika hmmm.... nie podoba mi się bardziej niż w 3 części. Budowanie też zapowiada się fajnie, trochę nie mogę wyczuć tego nowego systemu fundamentów , wcześniej dało się manipulować terenem i przy połączeniu z fundamentami , dało się zrobić wielopoziomowe zamki z fosą , teraz nie bardzo i to wielkość parceli nie stanowi jedynego problemu, chociaż kreacja dachów i możliwość wybierania wysokości obrazów i okien na ścianach wygląda zacnie.

Secred , ta marka nigdy mi się specjalnie nie podobała, jedynkę pokonałem , ale uważam ją za gorszą od baldura , nie miała klimatu i fabuły w drugiej części nawet samouczka nie pokonałem, nie podobała mi się , a trojka powinna się inaczej nazywać bo to już trochę inny rodzaj rozgrywki , i jeśli podoba ci się taki styl rozgrywki to już bardziej polecił bym ci Hunted: Kuźnia Demona , tam przynajmniej jest fajna historia i dynamika

Dynasty Warriors 8 Xtreme - cóż po części nie powinienem o tym pisać , ponieważ wiedziałem na co się szykuje , w końcu wszystkie części opowiadają tą samą historie , z tymi coraz to nowszymi postaciami , a mimo to jestem zawiedziony. jak bardzo można stać w miejscu i tracić na to czas. Że jeszcze nikt nie wymyślił czegoś by na silniku z DW zrobić nową grę , z nową historią i z nowymi postaciami , a najlepiej jak by dodali coś typowo z gier RPG , sanbox lub coś. Bo te nowości w coraz to nowszych odsłonach ehh szkoda gadać, że coś takiego łapie jeszcze sponsorów i że ktoś to jeszcze kupuje , a szkoda bo 6 cześć moim zdaniem była fajna mimo że schemat walił po oczach jak słońce w zenicie. Mimo to jestem fanem takiej dynamicznej rozgrywki, tej grafiki i barwnych posyaci 9co w innych grach jest rzadkością)

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 23:02   

Ciężko zestawić Sacred z Baldurem bo to slasher, a BG to rasowe rpg.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:43   

poprzednie secredy to też teoretycznie były rpg

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:58   

Raganrok napisał/a:

Tylko w teorii, dla mnie gra w której fabuła jest szczątkowa, zamiast tego chodzi się i zabija wszystko na ekranie, od czasu do czasu podbijając sobie statystyki to za mało do nazwania rpg.

Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 16:14   

Willfred napisał/a:
Raganrok napisał/a:

Tylko w teorii, dla mnie gra w której fabuła jest szczątkowa, zamiast tego chodzi się i zabija wszystko na ekranie, od czasu do czasu podbijając sobie statystyki to za mało do nazwania rpg.

Sacred zawsze był bardziej jak Diablo czy Dungeon Siege, typowy Hack'n'Slash. Jednak teraz, to już jest przesada, zostało latanie z bronią po małych, podobnych do siebie mapkach ciachając bezmyślnie wrogów. Tyle w tym gry.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 21:05   

nowy styl rozgrywki ,widać ze celują tym w urządzenia mobilne.

Na TV gry pokazali fajną polska grę która niebawem wyjdzie This war of mine. Wygląda świetnie, ten tytuł już lubie, ponieważ jest jednym z niewielu survivali bez śmierdzących zombie. Podobnie czekam za Frontiers też się zapowiada nieźle o ile nie bedzie truposzy.

Chodzą też coraz głośniejsze szepty o Mass efekcie , ponoć świat zostanie ten sam , spotkamy niektórych NPC z poprzedniej serii , ale będzie to historia zupełnie innej osoby i możliwe że na innym torze fabularnym, boję sie że to będzie taki hmm Gothic 4 ;/

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 22:46   

A ja czekam na Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera, przeróbkę Icewind Dale oraz nowe symulatory czyli Star Citizen :)

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 11 Wrzesień 2014, 14:08   

Słyszałem gdzieś pogłoski że w produkcji jest kolejna odsłona Spell force , oraz guild 3 (ten ekonomiczny , nie ten mmo ;P ) no i wiadomo że DA 3 ;)

Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 27 Październik 2014, 13:37   

Mam na komputerze nową grę. Jest to kolejna część gry-legendy, która zmieniła oblicze całego rynku gier.
Sid Meiers Civilization Beyond Earth jest grą bardzo fajną, pierwsze wrażenie jest następujące - utknę z kolejną Cywilizacją na kolejne setki godzin.
Bardzo mi się podoba pomysł żeby zabrać Civ poza Ziemię i standardowe państwa i warunki, które znamy już od tylu lat. Powiew świeżego powietrza w tę legendarną serię gier.

Jestem szczęśliwy, mimo, że pod względem samej rozgrywki, Beyond Earth mógł się nazywać:
Sid Meiers Civilization 5.5 New World. xP

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 29 Październik 2014, 17:39   

Dzisiaj sobie to zainstalowałem , fajne jak każda odsłona tej serii. podoba mi się motyw z drzewkiem rozwoju które nie jest już tak liniowe jak w civ5 , chociaż to miało podobno pierwotnie wyglądać jeszcze inaczej. Miało być tak ze losują się 5 losowych technologii z których my wybieramy jedną co chcemy badać i tak cały czas, tylko że one miały nigdy się nie pokazywać w takich samych zestawach tylko bardziej losowo , ale jest jak jest i nie jest najgorzej.

Strasznie mi sie nie podoba to że gracze komputerowi pojawiają się co jakis czas w różnych miejscach , wolał bym jak by było jak w CIV5 , zaczynasz grę i każdy ma już miasto w mniej więcej równej odległości od pozostałych , a nie że tutaj w 20 turze kolo mi wleciał na głupi ryj z piastem zaraz obok mojej stolicy, ale w 5 tłoczymy się na małej wysepce , a wyspa 4 razy większa jest zamieszkana tylko przez 1 gracza irytujące.

Super sprawa z modernizacją wojsk, chociaż bardziej bym się cieszył jak by miały one po 10 ewolucji , a nie po 3-5 , ale i tak nie jest źle.

Duszą pozostaję przy CIV5 ponieważ wole bardziej starożytne klimaty niż kosmiczne , ale podobnie jak cross sporo godzin na tym tytule spędzę.

Cross co powiesz o twierdzy krycjacie 2? grałeś w poprzednie części?

Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 29 Październik 2014, 20:45   

Gram w Civ: BE już od jakiegoś czasu, na różne sposoby i przyznam, że Franko-Iberia jest najlepsza na mój styl gry (nauka, kultura) i lubię podejście "Harmonii". :)

Co do Twierdzy, Raganrok... to grałem we wszystkie części jakie były i tylko oryginalny Stronghold i oryginalny Crusader podobały mi się. Reszta to albo nieudane próby albo powtórki bez niczego nowego poza przeciwnikami, budynkami, wojskami. :/

Za to w Strongholda oryginalnego i Crusader grałem DUŻO i czasem wracam.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 30 Październik 2014, 11:32   

ale dwójka to odgrzany kotlet, kilka nowych jednostek i 3D , widać że chcieli zawrzeć w tym to co było najlepsze w pierwszej krucjacie, ale ja jakoś tego nie kupuje.

W Civ ja wole czystość , wycinanie obcych to dobry sposób na expienie strzelców zwłaszcza jak sie ma miasto ogrodzone pastuchem, kłopot się robi jak wlatuje "czerw" czy jakoś tak (jak coś takiego może rozwalić myśliwiec skoro siedzi pod ziemią) niektóre rzeczy są trochę aburdalne

digne
[Usunięty]

Wysłany: 6 Listopad 2014, 14:46   

Shadow of Mordor
Ostatnio pogrywałem sobie w nową gierkę produkcji WB Games. Jako, że fabuła była ściśle związana ze światem Tolkienowskim byłem sceptycznie nastawiony do tej gierki. Głównie ze względu na dosyć średniawą produkcję gier w tego typu sprawach.
No ale muszę szczerze pochwalić twórców bo gra wyszła bardzo dobrze. Może bez rewelacji, ale na prawdę solidna, bardzo dobra gierka, dopracowana pod wieloma szczegółami. Niektóre misje na prawdę wbijają w fotel. I nawet jeśli fabuła nie miała jakiegoś dużego polotu to podczas niektórych wykonywanych misji można było poczuć się na prawdę jak w Tolkienowskim świecie. Dlatego polecam każdemu.

Ogólna ocena 8/10
Plusy:
System gry a'la połączenie serii Assassin's Creed i Batman Arkham.
Grafika
Grywalność
System warchiefów
Świetna misja z armią orków (jedna z ostatnich, na prawdę rewelacja)

Negatywy:
Dobra, ale tylko dobra fabuła, a w świecie Tolkienowskim to wciąż mało.
Czasami czuć monotonie w zabijaniu wodzów.
Tylko dwa obszary (mimo, że są dosyć duże to i tak za mało).
Ostatnio zmieniony przez Miu 10 Listopad 2014, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 8 Listopad 2014, 12:54   

digne napisał/a:
Głównie ze względu na dosyć średniawą produkcję gier w tego typu sprawach.

jeśli się nie mylę to Mordor jest grą twórców Assasina, który bije rekordy popularności i którego sam osobiście nie lobię.

Fabuła na moje trzyma klimat, ale jest jak wspomniałeś , jest tego mało i trochę wpada w monotonie. walka z Bossami jest ciekawa tylko wtedy gdy mają oni ponad 15 lvl wtedy jest to wyzwanie , bo poniżej 10 to gracz jest w stanie bez większego problemu rozwalić 5 naraz. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest przeczekanie z 10 razy w wieży żeby ci generałowie sami się skoksowali.

Misje fajne , ale za dużo znajdziek i podobnych do siebie misji pobocznych, ale gra i tak się broni systemem nemezis który jest innowacyjny i który nie pozwoli tej grze stać się słabą produkcją. Chociaż ma go nie być na konsolach co moim zdaniem totalnie mija się z celem gry.

Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 12 Listopad 2014, 21:55   

Zainstalowałem i gram sobie w Burnout Paradaise. Pierwsze wrażenia? Chyba najlepsza gra wyścigowa w jaką grałem przez ostatnie lata. Grafika, efekty, samochody, świetne.

Tylko to dziwaczne sterowanie. xD Przydałby mi się pad. :P

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 12 Listopad 2014, 22:44   

retro granie? ;)

[ Dodano: 14 Listopad 2014, 19:10 ]
Od kilku minut możemy cieszyć się Polską grą dzierżaca angielską nazwę This war of mine. jest to survival w trakcie wojny, a twórcy charakteryzują genialnie grę zdaniem "Podczas wojny nie każdy jest żołnierzem"

Tak więc wcielamy się w grupę przypadkowych ludzi i staramy się przetrwać plądrując inne budynki w poszukiwaniu jedzenia , broni lub materiałów do bardzo rozbudowanego craftingu.

Oto piękny Triller https://www.youtube.com/watch?v=3fv-iwk9DWc

już zasysam to na stemie ;)

Aratar
Valar

Wysłany: 18 Listopad 2014, 18:46   

Zainstalowałem Risena z braku laku. Pierwsze wrażenie? Ja wiem, że to producenci Gothica i że gra będzie do niego podobna ale że aż tak? Przecież to Gothic I tylko z odświeżoną grafiką. Trzy frakcje: Magowie -> obóz Śniącego, Miasto -> Stary Obóz, Bandyci->Nowy Obóz, gdzie po dołączeniu do którejkolwiek to pozostałe będą nas mniej lubić, no i znów bohater bezimienny. Mogliby chociaż pozwolić na zrobienie swojej postaci jak to w normalnym RPG bywa. 4 rozdziały, ja kończę pierwszy, i nie jestem do końca przekonany, że wytrwam do końca.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 18 Listopad 2014, 22:29   

Risen 1 moim zdaniem jest najlepszą częścią serii Risen, bo te klimaty pirackie nie są fajne jak się grało w gothica. obozy występują we wszystkich częściach Risen ,i bohater jest równię bez imienny chociaż w 3 części mniej więcej wiadomo kim jest tylko nie wiadomo jak się nazywa.
Ostatnio zmieniony przez Ragi 18 Listopad 2014, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 19 Listopad 2014, 20:44   

Ja nie znalazłem w Risen niczego ciekawego ani nowego. Wszystko już było w Gothicu i jego innych klonach, tu jest to tylko powtórzone i nudne.

Aratar
Valar

Wysłany: 19 Listopad 2014, 20:46   

Willfred napisał/a:
Ja nie znalazłem w Risen niczego ciekawego ani nowego. Wszystko już było w Gothicu i jego innych klonach, tu jest to tylko powtórzone i nudne.

Dokładnie.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 20 Listopad 2014, 16:04   

Jak nie znaleźliście niczego nowego , to znaczy że granie w gry jest dla was stratą czasu. Risen 1 ma dobrą fabułę , stanowi wprowadzenie do nowego uniwersum. Dlaczego gra wydaję się klonem Gothica? bo gothic był dobry, więc to oczywiste że próbowali podłapać dobre pomysły, wiec nie rozumiem dlaczego jest to traktowane jako zarzut.

Sam jestem fanem Gothica, ale takie ubóstwianie go i wychwalanie jest głupie. Gothic wyróżnia się JEDYNIE tym od innych tzw. klonów Gothica że był wcześniej i sam w sobie nie reprezentuje jakieś wyrafinowanej i niezwykłej mechaniki. Większość fanów poleciała na niego tylko ze względu dobrej i łatwej w odbiorze fabuły, POLSKIEGO DUBINGU(w Polsce), oraz większej swobody dla gracza bo w tamtych czasach niewiele gier to miało. (Morrowind zjada Gothica , trawi i wydala jeśli chodzi o swobodę i wielkość świata w 3D, niestety jest trochę trudniejszy w odbiorze)

Risen 1 kontynuuje to co zaczął Gothic, ludzie narzekają ze świat jest mały i liniowy , tzn. ze zapomnieli jak wyglądał gothic 1 i 2 bo wszystko jest porównywane do sporego gothica 3 . Wiadomo że nie można było ciągnąc dalej sagi gothica bo :
1. To nie anime które można potraktować 500 częściami , rzadko która marka utrzymuję się w tylu częściach , to się nudzi (taki np. Assasin z tyloma czesciami ta gra nie ma juz żadnego Fabularnego potenciału, jest to nudne, chyba ze ktoś lubi mordować z samej zasady i go to bawi)
2. Pirania sprzedała bodajże markę , wiec nie była już autorem okropnego "Gniewu Bogów" oraz Gothica arcani który moim zdaniem był piękny, tylko mały i ubogi. Koniec Universum koniec historii, więc firma postanowiła Stworzyć nowy świat, który spełnia te same warunki co świat Gothica , nowa nawet niezła historia. Jedyne co boli to lekka liniowość rozgrywki, w tych czasach rządzą sanboxy, jeśli ktoś chce robić grę korytarzową to musi pochwalić się czymś innowacyjnym jak to wczoraj zrobił DA3.

Dlatego jechanie po Risenie 1 że nie reprezentuje niczego nowego i jest klonem gothica jest skandaliczne i czyni z pirania więźniem własnego sukcesu co jest równe z strzałem w kolano dla firmy. kolejne odsłony Risena niestety nie rozwijają się fajnie, ale takie coś odcina Risena od Gothica.
Ostatnio zmieniony przez Ragi 20 Listopad 2014, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  

Czubek Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 20 Listopad 2014, 19:25   

Ale fakt faktem, że Risen nic specjalnie nowego nie wprowadza, znowu bezimienny, znowu ratowanie wyspy/świata, znowu wielkie zło. Gothica też nie wynoszę jakoś na wyżyny, co prawda podłożył podwaliny pod ten typ gier, ale w sumie orgazmu się przy tym nie dostaje. Osobiście czekam na nowego spadkobiercę Baldur's Gate i Tormenta :)

Czubek Cross
Ufok

Wysłany: 20 Listopad 2014, 19:28   

Cytat:
Baldur's Gate i Tormenta

Pillars of Eternity nieźle wygląda pod tym względem. ;)

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 20 Listopad 2014, 20:35   

Cross napisał/a:
Cytat:
Baldur's Gate i Tormenta

Pillars of Eternity nieźle wygląda pod tym względem. ;)

Fakt ten tytuł zapowiada się nieźle dla fanów klasycznych RPG , ostatnio sporo grałem w Divinity SIn i też jest warta swojej ceny.

Ja bezimiennego bohatera w grach z piranii traktuje jako znak firmowy, w serii Gothic cała otoczka tajemniczości głównej postaci i zdobywania coraz to większych wpływów dawało smak.

A mowa o nowych rzeczach , zleży o jakiej skali mówimy, bo jeśli chodzi o drobiazgi to chociaż by w Risenach możemy zaobserwować takie rzeczy jak : muszkiety, bimbrownictwo, towarzysze broni, nowe czary, system voodoo + większość rzeczy z Gothica. Nie bardzo wiem co wymienić do Risen 1 bo grałem w to wieki temu, ale wspominam tą część najlepiej. Zresztą przy każdej zapowiedzi Risena zawsze jest serwowane zdanie " Gra dla fanów Gothica" wiec zakończenie Gothica nie może całkowicie zabić takiego typu rozgrywki. Nie ma Gothica jest Risen, któremu wróże jeszcze jedną część bo nie poniósł takiego sukcesu jak Gothic ,a jeśli i on padnie a Pirania przetrwa to można czekać na kolejny tytuł, który być może będzie jeszcze bardziej podobny do Gothica niż Risen. To oczywiste że najlepiej wzorować się na czymś co ma popularność i odniosło sukces. ( Przykładem jest Mordor, który opiera się na mechanice Assasina i który odniósł sukces.

Aratar
Valar

Wysłany: 27 Listopad 2014, 10:36   

Dobra Rag przekonałeś mnie i postanowiłem dać Risenowi drugą szansę i muszę powiedzieć, że mnie trochę to wciągnęło. Podoba mi się rzecz z wykopaliskami jak z rudy metalu wydłubanej gdzie z jaskini tworzy się miecz od podstaw kując najpierw z tego ostrze i potem tworząc miecz przez kolejne etapy. Podoba mi się też rzec z tymi wszystkimi przepisami np. na jakieś potrawki czy dania, niby nic ale ostatnio ugotowałem sobie coś co mi na stałe zręczność podniosło a to jest fajne.
Jednakże nie ma róży bez kolców. W risenie brakuje, nazwałbym to, równowagi poziomowej. Zacząłem nie dawno drugi rozdział gry(są cztery) i dysponuje najlepszą możliwą zbroją na ten czas, całkiem dobrą tarczą(nie wiem czy jest najlepsza) i drugim najlepszym mieczem jednoręcznym w całej grze(sprawdzałem w internecie i lepszy od mojego jest tylko miecz przywódcy bandytów) i dostaje łomot walcząc jeden na jeden z jaszczuroczłekami(teraźniejsi przeciwnicy). On mi zadaje trzy ciosy i padam a ja mu muszę zadać tak z 6-7. Nie mówię, że mają padać jak muchy ale jeśli dysponuje najlepszym możliwym ekwipunkiem a nie daje sobie rady ze zwykłym przeciwnikiem to coś tu jest nie tak.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 27 Listopad 2014, 15:12   

A jaki masz poziom trudności? jeśli najwyższy no to by to tłumaczyło. Ja nie uważam że gra jest rewelacyjna tylko warta uwagi, kolejnych części nie będę ci zachwalał ;)

Aratar
Valar

Wysłany: 14 Styczeń 2015, 13:00   

Pomyślałem sobie, że jak będę grał w samego pokera to szybko mi się znudzi więc postanowiłem, że znajdę sobie jakąś grę do grania między sesjami. Szukałem dość długo i wybór padł na The Talos Principle. Jest to gra logiczno-filozoficzna. Ma całkiem spore wymagania jak na grę logiczną bowiem, aby zadziałała u mnie muszę uruchomić ją w trybie bezpiecznym i na najniższych detalach(próbowałem raz zmienić chociaż grafikę na średni i gra się wyłączyłą całkowicie). Co ciekawe jest do niej ok. 300 cracków(każdy procesor ma swój osobny crack dlatego do pirata był dołączony cpu-z).
Co o samej grze. Pograłem krótko ale co zdążyłem zauważyć to to, że gramy jako android, a przynajmniej ręce tego kim gram są mechaniczne. Lądujemy w ogrodzie "ojca"(ogród wielkości sporego miasta), który nazywa się Elochimem. Naszym zadaniem jest zbieranie Sigili, które wyglądają jak klocki do tetrisa. Po zdobyciu odpowiedniej ilości, i w odpowiednim kolorze, możemy udać się do kolejnego etapu. Te sigile są swoistymi kluczami bowiem aby otworzył nam się kolejny etap musimy je ułożyć na szachownicy w taki sposób aby zmieściły się wszystkie i aby nie zostało ani jedno wolne miejsce. Pograłem dopiero chwilę ale już zauważyłem nawiązania do Biblii i pojawił się fragment mitologii greckiej(a ja uwielbiam mitologie). Warto też, moim zdaniem, czytać QR kody pojawiające się czasem na murach poszczególnych lokacji bo wydaje mi się, że są to fragmenty pism znanych filozofów(głowy nie dam uciąć).
Co warto jeszcze nadmienić to to, że nie ma obecnie planów polskiej premiery a gra już na samym początku ma wbudowany język polski. Złego słowa o narracji powiedzieć nie mogę bo jestem na 100% pewny, że to Polak czyta a nie jakiś cudzoziemiec z kartki, na której jest napisana polska transkrypcja. Natomiast mam mieszane uczucia do tłumaczenia tekstu. Nie wiem czy mieli tak słabego korektora czy w ogóle go nie mieli ale jest sporo wpadek. Czasem czytając jakiś tekst widzimy zdania typu: "Kali chcieć jeść" albo brak poszanowania dla polskiej interpunkcji: "Wiedząc, że, jak to się mogło stać.".
Gra dla mnie zapowiada się całkiem interesująco(teraz wlazłem do jakiejś świątyni z której prowadzą portale do innych części "ogrodu" więc będzie co robić). W grze autorzy umieścili ok. 120 zagadek logicznych. Przynajmniej jakaś odskocznia od RPGów czy shooterów.
Kilka screenów:
http://www.macgamestore.c...ple-2-25773.jpg
http://cdn.destructoid.co...os1-noscale.jpg
http://www.warezmod.pl/wp...02399831724.jpg
http://static.giantbomb.c..._-_screen_6.jpg
http://cdn.akamai.steamst...pg?t=1419752742
Ostatnio zmieniony przez Aratar 14 Styczeń 2015, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 14 Styczeń 2015, 16:08   

masz spolszczenie? mam to, ale jechałem po angielsku z moją kulawą znajomością języka, podobno na końcu lutego na stema trafi porządna Polska wersja robiona przez fanów .

Gra robiona przez twórców znanej serii Serious Sam, co powoduje ze gra zawiera szereg akcentów i humorystycznych aspektów dotyczących tej serii. Zgadzam się że gierka jest warta uwagi bo niesie ciekawe przesłanie (podobno, bo niestety nie potrafię się nim cieszyć przez taką wersję językową).

Możesz sobie zmienić kamerę na taką z 3 osoby, widać całego robota.

Aratar
Valar

Wysłany: 14 Styczeń 2015, 18:04   

stąd pobierałem https://kickass.so/the-talos-principle-multi12-fitgirl-repack-t9997926.html
Polski język jest wbudowany lecz tak jak mówiłem zawiera błędy albo komuś się nie chciało sprawdzać tekstu za to narracja po polsku perfect. Podczas instalacji radzę wyłączyć antywirusa bo inaczej nie zainstalujesz(wywala błąd podczas instalacji a sama instalacja trwa ok. 1h).
Póki co nie zauważyłem aby coś tam humorystycznego było. W sumie to trochę taki patos i powaga bije od tej gry.

Elf Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 3 Marzec 2015, 18:49   

Być może to nie jest najnowsza gra , i na pewno niezbyt ambitna, ale po ostatnich 3 dniach śmiało mogę uznać się za fana serii mowa tu o dynasty warriors 8 empires. Gra jak jej kilka poprzedniczek opowiada po części fikcyjne dzieje których losy możemy przeczytać w Opowieści o Trzech Królestwach. ten tytuł zapewnia coś czego oczekiwałem już od zagrania w Dynasty 6 która była moją pierwszą. Teraz można tworzyć własną postać!!! szału nie robi ten edytor,ale uważam że stoi na przyzwoitym poziomie , a nic tak nie cieszy jak oglądanie swojego bohatera w nielicznych niestety scenkach.

Biorąc inspirację z 7 części gra oferuje mapę strategiczną lecz w przeciwieństwie do poprzedniczki nie zmusza ona nas do bezsensownego zdobywania około setki miast które odblokowują nam postacie do grania i eq, tym razem powód jest trochę mniej bezsensowny ale nadal ociera się o absurd ;). mapa dzieli się na kilkanaście prowincji po których możemy się poruszać i wykonywać pojedyncze questy na złoto , surowce , sławę , exp i broń. nadal brzmi to nudno i na dłuższą metę takie się robi bo ta gra głównie polega na wyżynaniu tysięcy przeciwników kilkoma widowiskowymi ciosami który wyglądają inaczej w zależności od typu broni których jest mnóstwo. Nowość stanowi możliwość wyboru do kogo się chcemy przyłączyć i kogo wspierać w drodze do władzy lub też założenie własnego królestwa do którego musimy werbować oficerów , zawierać sojusze i kilka innych opcji.

Podsumowując gra skierowana jedynie dla fanów serii, lub tych klimatów bo ktoś inny na pewno pogardzi absurdem wylewającym się niektórych sytuacji na polu bitwy. Ale pokonałem grę już raz i gram ponownie na poziomie trudności Chaos który w 80%przypadkach kończy się dla nas śmiercią po jednym ciosie , więc bitwy i questy robią się dłuższe i zaczynamy bardziej cenić każdy aspekt który może nam pomóc w przeżyciu ;) Dodając fajny edytor postaci , możliwość małżeństwa i co za tym idzie dziecka, zakładanie królestwa , werbunek oficerów, dla mnie ten opis wystarczył by mieć kilka dni niezłej zabawy. Aż boli mnie to że gra z taką świetną historia i ciekawą grafiką nie jest tak statyczna. gdyby połączy tą grę z mount&blade mówiąc o mechanice poruszania się bo świecię oraz zwiększyć możliwości dyplomatyczne oraz socjalne przy konwersacjach gra była by....przynajmniej takie mam odczucie...rewelacyjna gdyby dać jej san box.

Martaszka90

Wysłany: 1 Grudzień 2018, 21:09   

Nowy God of War na ps4 Polecam:) Mega wciągająca, fajna fabuła i grafika. Klimat mitologii skandynawskiej :)

Odpowiedz do tematu