Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Percy Jackson
Autor Wiadomość
integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 24 Listopad 2015, 22:41   

Śmiesznie by było jakby w Percym Jacksonie pojawił się Priapus XD

Zwłaszcza że tradycyjnie przedstawia się go tak:

Dziękujmy autorowi, że nie przedstawił go zbyt wiernie :v

PS: Ja o Priapusie usłyszałam w 4 klasie podstawówki, na wycieczce w Grecji. Oprócz mnie, wszyscy byli w gimnazjum i figurki Priapusa były wielce popularnym zakupem wśród chłopaków XD

[ Komentarz dodany przez: Alexandrus888: 25 Listopad 2015, 22:54 ]
///Wydzielony z pewnego tematu na wewnętrznym ~by Alexandrus888
Ostatnio zmieniony przez Jerza 24 Listopad 2015, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 24 Listopad 2015, 22:44   

Skrzywdziłaś mi psychikę, ale jestem Ci wdzięczna xD
Wszystko co Greckie, jest dobre xD
BTW, teraz już wiemy, kto jest odpowiedzialny za nagłą przemianę Nica w siódmym tomie...

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 24 Listopad 2015, 22:51   

Nie wiem o czym mówisz, jeśli to z PJ, to nie czytałam tego w ogóle, widziałam tylko kawałek filmu i wiem tyle, że to taki Harry Potter, tylko zamiast "Harry, jesteś czarodziejem.", jest "Percy, jesteś półbogiem, Zeus to Twój stary" XD

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 24 Listopad 2015, 23:18   

Nie Zeus, tylko Posejdon!
A Nico to (spojler) nastolatek pojawiający się w trzecim tomie (jest dziesięć). W ósmym dowiadujemy się, że kiedy był mały, się w nim zakochał, w dziewiątym bardzo cierpi i chce go uratować, a w dziesiątym wyznaje mu to, później dodaje (dosłownie) "Wybacz, ale nie jesteś już w moim typie", po czym odchodzi do innego gościa, który pojawia się w jednym tomie na dziesięć (dwa czy trzy razy) i wszyscy już dawno o nim zapomnieli xD

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 24 Listopad 2015, 23:22   

No to właśnie udowodniłam, że nie dość, że tego nie czytałam, to jeszcze niezbyt uważnie oglądałam :v

Gejowskie wątki w książkach zawsze były zabawne (o dziwo, lesbijskie nigdy nie są zabawne XD), właśnie mnie przekonałaś, żeby to przeczytać :v

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 25 Listopad 2015, 20:26   

W filmach jeszcze go nie było, bo pojawia się dopiero w trzeciej części, której nie będzie (lub będzie za kilka lat, w co wątpię w 100%).
Polecam ^^

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Listopad 2015, 21:02   

Jeży chyba chodziło o pomyłkę co do tego kto jest ojcem protagonisty ^^"
O trójce chodzą słuchy, że ma być w przyszłum roku (chyba, nie wgryzałem się w temat)
Swoją drogą, ja zdecydowanie odradzam oglądanie filmów. Wystawiłem niedawno tym filmom odpowiednio 3 i 2 na FilmWeb'ie. Może jestem po prostu już za stary na tak dziurawą fabułę. Choć co ja się porównuję do Reny c;

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 25 Listopad 2015, 22:45   

Alex, możliwe. Pewnie źle zrozumiałam :)

O trójce chodzą słuchy już od kilku lat (to chyba już drugi czy trzeci rok), ale Logan z tego co wiem, zrezygnował z roli smarka Percy'ego i woli się brać za poważniejsze filmy (to był angielski wywiad, a ja z angielskiego jestem noga, więc mogłam coś pomylić, ofc)
A co do filmów, zgadzam się z Tobą w 101% i staram się nie płakać, przypomniawszy sobie drugą część (w której Annabeth i Percy zamienili się rolami, bo ona była kurewską isiotką, a on mózgiem sytuacji, whaaaat).
O reszcie nie wspomnę, bo łzy ciekną z bólu.

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:00   

Od kilku lat? Jedynka 2010, dwójka 2013, trójka akurat na 2016. A aktora zawsze można zmienić. Dobra, jest to bolesne, ale możliwe.

konserwatysta Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:23   

Hm... Zachęciliście mnie do książki. Przeczytałabym... Gdybym miała jak ^^'

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:24   

Bardziej brak czasu, czy dostępu do materiału źródłowego?

konserwatysta Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:31   

Dostępu do materiału. Nie chce mi się wysilać i czytać po angielsku, a gdzie ja w Anglii wypożyczę polską książkę...

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:35   

Może być ebook? https://pebx.pl/t/riordan-rick-percy-jackson-i-bogowie-olimpijscy-t-1-5.1375279/

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:44   

Zawsze możesz kupić używane w Polsce, wysłać do rodziców i odebrać następnym razem gdy przybędziesz.
Ale ostrzegam, pierwsza seria jest pisana oczami nastolatka, więc styl nie zwala na kolana. Nadrabia jednak fabułą :)

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:44   

Dobrze rozumiem? Olimp jest w Nowym Jorku? Ale głupi ci Amerykanie XD

(pewnie zamysł autora, jakieś tajemnicze wejście, Olimp nie jest górą, tylko "magicznym" miejscem, czy coś w tym guście, no ale bitch please XD)

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:47   

Nie obrażaj Ricka ;_;
Olimp na sześćsetnym piętrze Empire State Building to mistrzostwo!
Ups... Spojler...

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:48   

A Hades pod napisem Hoolywood :]

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:50   

Czyż to nie piękne? ♥

konserwatysta Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:50   

RenaUchiha napisał/a:
Zawsze możesz kupić używane w Polsce, wysłać do rodziców i odebrać następnym razem gdy przybędziesz.

Będę w PL za 3 lata. Dodatkowo po co mi książka, która nie wiem, czy mi się podoba? Nie lubię kupować w ciemno :/
RenaUchiha napisał/a:
więc styl nie zwala na kolana.

Styl mojej książki też nie... xD

Dzięki, Alex. Nie przepadam za książkami na kompie, ale wystarczy, żeby się zapoznać i zdecydować czy kupić, czy nie :)

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 25 Listopad 2015, 23:56   

Pewnie kiedyś spróbuję przeczytać, ale wcześnie to nie nastąpi - w tym momencie Percy by był na 17 miejscu w kolejce do czytania, gdybym go miała, a tak to jest na ~63 :>

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Listopad 2015, 00:07   

Lilka napisał/a:
Styl mojej książki też nie... xD
A faktycznie, coś było, że piszesz. Jak idzie?

Jerza (znowu o mało co nie popełniłem "ortografa"), co za dokładność o_O Ja mógłbym powiedzieć tylko: jest bardzo daleko...

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 26 Listopad 2015, 00:25   

Muszę sobie zapisywać wszystkie książki, które chcę przeczytać, a do których nie mam narazie dostępu, bo bym o połowie zapomniała :v

konserwatysta Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 26 Listopad 2015, 00:33   

Alexandrus888 napisał/a:
Jak idzie?

Od powrotu do Anglii znowu kiepsko - nie miałam dość sił, żeby wysiedzieć przy kompie. A teraz gdy jest mama, to w ciągu dnia nie chcę siedzieć tyle przy komputerze, a wieczorem jestem już kaput... Pewnie ruszę dopiero w styczniu :(

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 26 Listopad 2015, 13:06   

Tak sobie przeglądam ten temat i jedno nie daje mi spokoju.
RenaUchiha napisał/a:
pojawiający się w trzecim tomie (jest dziesięć).

Nie ma 10 tomów, to wszystko jest podzielone. jest 5 tomów z serii Bogów greckich i 5 tomów z serii Olimpijscy herosi, który już nie jest tylko o Percym, ale o kilku innych postaciach, + pojawiają się Bogowie rzymscy. Są też 3 tomy z serii Kronik Rodu Kane (Bogowie egiptu) ale to już nie ma nic wspólnego z Percym (chociaż w 4 tomie Olimpijskich herosów jest mały dodatek gdy Percy spotyka się z głównym bohaterem tej serii). No i niedawno wyszedł nowy tom Bogów Asgardu. Mam wszystkie :P

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Listopad 2015, 13:50   

A gdzie bogowie Słowian! Zresztą niezły misz masz tak mieszać mitologie w jednym uniwersum, a jednocześnie dość konserwatywnie się ich trzymać.

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 26 Listopad 2015, 14:44   

Aż tak pomieszane to nie jest, w końcu w większości to osobne serie. Jedynie Greccy i Rzymscy się mieszają, ale zrobili to w taki sposób [spojler!!!!!!] że Rzymscy bogowie to inne osobowości Greckich, co widać jak się męczą żeby być w jednej postaci. [i koniec spojlera].
Ostatnio zmieniony przez Tapion Virgo 26 Listopad 2015, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

doktryner Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Listopad 2015, 14:52   

Sam pisałeś, że Percy (Grek) spotyka bohatera serii egipskiej. Więc jeżeli żaden z nich nie odwiedził wszechświata równoległego, to obie mitologie funkcjonują w ramach jednego uniwersum, nawet nie mieszając się między sobą w poszczególnych dziełach. Czyli potencjalnie może powstać dzieło mieszające oba nurty i nie będące w sprzeczności z światem przedstawionym. A to już jest karkołomne. Jasne da się zrobić, ale potrzeba naprawdę sporego kunsztu pisarskiego.

integrysta Jerza
Hayate Team

Wysłany: 26 Listopad 2015, 15:00   

W sumie takie mieszanie jest całkiem sensowne - w końcu te religie istniały mniej więcej w tym samym czasie. I to nie pierwszy przypadek mieszania mitologii w jednym uniwersum. Chociażby u Pilipiuka w opowiadaniach o Wędrowyczu, to gdzie pójdziesz po śmierci zależy od tego jak zostałeś pochowany, i tak Lenin się zgadał z egipskimi bóstwami, bo go zmumifikowano, a sam Wędrowycz był i w niebie i w piekle (i ani tam ani tam nikt go nie chce) :D

Była też manga, gdzie Jezus z Buddą wynajmują razem mieszkanie w Japonii :D

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 26 Listopad 2015, 16:21   

Spotkanie między Percym i Carterem (bohaterem z Kronik) jest tylko dodatkiem nie mającym żadnego wpływu na fabułę. Jest on na samym końcu czwartego tomu herosów, po epilogu, więc nic nie miesza. No, chyba że Riordan ma inne plany. A, jeszcze jedno: [spojlerrr!]Jeszcze czytam o bogach asgardu, a już przewinęła się postać Annabeth, która jest kuzynka głównego bohatera, i najpewniej to ta sama Annabeth z Bogów Greckich, więc to już może zacząć się mieszać (Magnus Chase - syn Boga Frejra, i Annabeth Chase, córka Ateny). Nie mam kiedy dalej czytać, ale ciekawi mnie co z tego wyniknie. [koniec spojlera]
Ostatnio zmieniony przez Tapion Virgo 26 Listopad 2015, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  

klasycysta RenaUchiha

Wysłany: 26 Listopad 2015, 22:51   

Prawda jest taka, że Rick jest mistrzem i tyle w temacie :D
Virgo, wiem, że jest po 5 tomów PJ i OH, ale dla mnie to i tak 10 tomów o przygodach kochanego Persa, cóż poradzisz :D KRK nie czytałam, chciałam, ale jeszcze chyba nie jestem gotowa (nadal mam żałobę po zakończeniu OH), a tej nowej książki nawet nie widziałam w księgarni, so... xD
Spotkanie Cartera i Persa... Tak, trudno o tym zapomnieć, szczególnie, że aż do wyjścia ostatniego tomu cały fandom żył nadzieją, że połączą się trzy mitologie (grecka, rzymska i egipsa) i wielkiej wojnie, ale niestety, Ricka albo o tym zdążył zapomnieć, albo po prostu nie miał z tym w ogóle planów.
PS. Kiedyś gdzieś wyczytałam, że w oryginalnym "Znaku Ateny" na końcu była właśnie dodatek ze spotkania Annabeth i siostry Cartera. Ktoś coś słyszał? Pamiętam, że byłam cholernie wkurwiona, że w polskim wydaniu tego nie dali :/

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 26 Listopad 2015, 23:48   

Spotkanie Annabeth z Sadie? To ciekawe :D Niestety, pierwsze słyszę o czymś takim, a szkoda, bo to by mogło być całkiem interesujące. W ogóle Kroniki bardzo się różnią od tego co znasz z OH, ponieważ [spojler]główni bohaterowie w żaden sposób nie są spokrewnieni z bogami. Nikt nie jest. Oni tylko "pożyczają" moc bogów, ale sami są magami. Ich moce biorą się z tego, że są spokrewnieni z faraonami, którzy też posługiwali się mocą bogów.[po spojlerze]. Z tego co pamiętam jedna z postaci mówi coś w stylu "Manhattan ma swoje problemy. Swoich Bogów". Jak widać niektóre postacie są świadome tego, że wszelcy Bogowie istnieją.
Ostatnio zmieniony przez Tapion Virgo 27 Listopad 2015, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 3 Listopad 2017, 19:50   

odkopie ten temat bo nie mam nic lepszego do roboty niż przerzucać łopatą *chyc*
Ciekawe czy Magnus z Bogów Asgardu spotka się kiedyś z Percym. Rozmawiał już z Annabeth, więc to dość prawdopodobne. Jestem dopiero na drugim tomie Bogów Asgardu, ale już wiem że Magnus jest świadom istnienia innych Bogów.
Pozostał tu ktoś jeszcze kto to czyta?

Odpowiedz do tematu