Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam mangi...
Autor Wiadomość
Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2015, 16:43   Szukam mangi...

Wypowiedź naJerzona spoilerami!
Czytasz na własną odpowiedzialność!

Szukam mangi, którą kiedyś czytałem. Manga miała 1 tom, była krótka, ale treściwa.
Opowiadała o chorej na białaczkę (jeśli dobrze pamiętam) dziewczynie, której pozostał rok życia, wchodziła wtedy do liceum i niejedna zazdrościła jej urody, życzyła źle - druga z bohaterek również. Manga była zlepkiem chronologicznie poprawnych historii, które nie miały happy endu.
Na początku mangi powstał trójkąt miłosny między dwiema dziewczynami i chłopakiem; chłopak zadurzył się w umierającej, a chłopczyca kochała jego.

Jakoś pod koniec mangi, gdy główna bohaterka leżała już w szpitalu, chłopak przekonał jej rodzicielkę, aby powiedziała o co chodzi, dlatego jego miłość nie zjawia się w szkole. Dowiedział się, że już od dawna nie czuła się za dobrze i to przed nim ukrywała, że zostało jej tylko kilka tygodni życia.

Podczas ostatniej rozmowy, główna bohaterka przekonała chłopaka, aby zaczął spotykać się z drugą dziewczyną, jednak on nigdy o niej nie zapomniał - w ostatnich kadrach odwiedza jej grób, wraz z żoną i córką, a jego żona mówi, że nigdy nie przestał o niej myśleć.

Czytałem to po angielsku, nie wiem czy jest polska wersja.

Jeśli ktokolwiek zna tytuł, lub jakieś podobne historie, to byłbym wdzięczny za podzielenie się nim. :)

Likier z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2015, 16:57   

Hipek napisał/a:
naJerzona
Powinieneś mi płacić tantiemy za wykorzystanie mojego wizerunku :v

Czyżby chodziło o to: Onnanoko ga Shinu Hanashi? Nie czytałam, ale znalazłam po tagach :D Po polsku chyba nie ma, w każdym razie, nie znalazłam.

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 11 Grudzień 2015, 17:02   

Przeglądałem z 10 razy listę i nie zauważyłem, wchodzę w opis mangi i widzę "This series is in your Complete List list."... ok... T^T

To może coś podobnego polecicie? Byleby równie dobre, a nie jakieś byle smuty. :)

Jerza mnie uratowała, więc temat można zamknąć.

ps.
Będę się uchylać od płacenia. :v

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 11 Grudzień 2015, 21:55   

Można by scalić do tego tematu: http://hayate.pl/old/forum/viewtopic.php?t=4883 (tenpost do wywalenia potem)

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 9 Styczeń 2016, 04:50   

Z jakiej mangi jest "na_QC_3.jpg"?

ps.
Szczerze rozłożyło mnie to "pantsu". xD

Koniak z Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 9 Styczeń 2016, 11:09   

Mahou Shoujo Neko X

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 11:29   

To chyba będzie dobry temat :]
Mianowicie poszukuję mangi (mang?) do poczytania jako zapchajdziura. Czyli gdzieś czekam w kolejce, jadę autobusem itp. wyciągam telefon i sobie czytam.
Kryteria które tytuł musi spełniać:
  • zakończony
  • kompletna polska skanlacja
  • możliwość ściągnięcia na telefon
  • preferuje dłuższe tytuły (10+), ale jak coś dobrego jest krótsze to też ok
Z gatunków lubię fantastykę szeroko pojętą. Zaczynając od fantasy (choć isekaie mi się już przejadły), po SF. Steampunk jest genialny, post apo również. Tylko horror mi jakoś nie do końca podchodzi. Może być też romans (nie wykluczając haremówek, tylko na boga niech będą fajne bohaterki i ogarnięty protag) lub komedia. W gruncie rzeczy dramat reż może być :v Nie mam nic przeciwko battel shounenom byleby były wciągające a sceny walk widowiskowe. Właściwie żadne gatunki mi nie straszne poza shounen-ai i yaoi.

Z widowni bardzo probsuję seineny. shouneny również są ok, ale dojrzalsze (od takiego ferry tailea odpadłem po 10 odcinkach bo wydawał mi się zbyt dziecinny). shojio może być o ile nie jest zbyt cukrowe i przegadane (Yona jest przykładem jak robić szojki, a Shirayuki-hime jak nie robić). Joseiów mało czytałem, więc jak ktoś ma coś dobrego chętnie się zapoznam.

Podsumowując: jestem otwarty na prawie wszystko byleby było dobre i było po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Alexandrus888 19 Czerwiec 2018, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

Koniak z Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 19:53   

Sprawdz strone hayate :D.

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 20:08   

Niestety mamy mało serii 10+, a z tych które mamy większość przeczytałem :v

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 20:28   

:D

Nie dziękuj :D

Ostatnio zmieniony przez Al Pachinko 19 Czerwiec 2018, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 20:37   

Ale ty wiesz, że robiłem ts w tej serii podczas maratonu jej kończenia, prawda? ;]

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 22:24   

Nie pamiętałem :D Co nie zmienia faktu, że niezmiernie ciężko coś takiego znaleźć po polsku. Jak zaczynałem czytać Eyeshielda 21, to Wanted Team miał całkiem sporo zrobionych rozdziałów (koło 300), a całość miała właśnie 300+ chapków. Może już skończyli?

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 22:43   

Nie skończyli, a mają tempem nie przekraczają 1 rozdziału na miesiąc. Zdarzają się też miesiące które im wypadają z harmonogramu :\ Także ponad rok im się jeszcze zejdzie. Jak mi podpasuje to się ciągnąć będzie niemiłosiernie czekanie. Albo będzie to kolejna seria zawieszona na lata...
No ido końca nie jestem przekonany czy sportówki do mnie przemawiają. Sportem w realu interesuję się tak średnio na jeża :<

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 19 Czerwiec 2018, 22:50   

Akurat ta tak jakoś do 2/3 mangi była niezła. Końcówka jest taka sobie :D

Ostatnio zmieniony przez Al Pachinko 19 Czerwiec 2018, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  

Likier z Lepanto
Hayate Team

Wysłany: 20 Czerwiec 2018, 09:51   

Rzuć okiem na Kekkaishi (Battle shonen) od wanted team, albo sun ken rock (seinen) nie pomiętam kto to tłumaczył :( Pewnie czytałeś ale Air Gear i bokurano od TPG. A z krótszych polecam biomega (6 tomów), czy ran to haiiro sekai.

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 20 Czerwiec 2018, 12:25   

Lepanto napisał/a:
Kekkaishi (Battle shonen) od wanted team
Opis brzmi ciekawie. Przyjrzę się bliżej.

Lepanto napisał/a:
sun ken rock (seinen) nie pomiętam kto to tłumaczył
Tłumaczyli to Team Black i Wolves Team. Obie grupy martwe. Nie do zdobycia :<

Lepanto napisał/a:
Pewnie czytałeś ale Air Gear i bokurano od TPG
Nie czytałem, ale to problematyczne tytuły. TPG nie robiło ich od pierwszego tomu i ciężko znaleźć (jeżeli w ogóle się da) wcześniejsze tomy. A szkoda, zwłaszcza Bokurano :.(

Lepanto napisał/a:
biomega (6 tomów)
Czekam aż to zapowie JPF :P

Lepanto napisał/a:
ran to haiiro sekai
Pierwsze 1 rozdziałów tylko online, ale opis nader zachęcający! To chyba zwycięzca z twoich propozycji i pójdzie na pierwszy ogień :D

Wielkie dzięki!

Likier z Lepanto
Hayate Team

Wysłany: 20 Czerwiec 2018, 13:32   

http://phoenix-scans.pl/manga/sunken-rock - skr

http://old.variascans.pl/...aiiro_no_sekai/ całe do pobrania

Co do TPG to masz rację :/ Staram się przekonać shabby byśmy zrobili początek bokurano, ale na to potrzebuje czasu :/

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 20 Czerwiec 2018, 15:21   

Phoenix-Skans to dawne Team black? Kurde , nie wiedziałem. Jak zobaczyłem na stronie TB informację o końcu pracy to mi się przykro zrobiło bo miałem tam jeden lubiany bardzo projekt i już myślałem, że nigdy go do końca nie przeczytam. A tu taka niespodzianka :D

Lepanto napisał/a:
Staram się przekonać shabby byśmy zrobili początek bokurano
Szlachetna inicjatywa. Trzymam kciuki

Odpowiedz do tematu