Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Narzekam, bo dobrze narzekam!
Autor Wiadomość
Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 5 Luty 2017, 21:07   Narzekam, bo dobrze narzekam!

Junsu napisał/a:
Photoshop będzie dla was jak bułka w maśle :D

Junsu, mówi się "jak bułka z masłem". Osobiście wolałbym masło w bułce niż bułkę w maśle ;P

Junsu napisał/a:
Każdy zawsze narzeka na niedzielę
Nie, każdy narzeka na poniedziałek, bo do pracy/szkoły. Jak w słynnej piosence: I don't like mondays.

//Wydzielone z tematu "Niedziela wcale nie jest zła. - niedziela - 5 lutego 2017". ~Hipek

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez Hipek 6 Luty 2017, 20:43, w całości zmieniany 2 razy  

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 5 Luty 2017, 21:09   

Na niedzielę też, ale Aq, taka drobna sugestia, znajdź sobie inne hobby, niżeli wytykanie ludziom każdego drobnego błędu. xD

Zombie Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 5 Luty 2017, 21:14   

aqvario napisał/a:
Junsu, mówi się "jak bułka z masłem".

Hmm... chyba masz rację xD
Ale bułka w maśle... ja tam bym nie pogardziła :p

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 5 Luty 2017, 21:50   

Hipek napisał/a:
Na niedzielę też
Nie słyszałem, aby ktoś narzekał na niedzielę, poza tymi, co muszą iść do kościoła lub pracują w weekend ;P

Hipek napisał/a:
znajdź sobie inne hobby, niżeli wytykanie ludziom każdego drobnego błędu. xD
Mówiłem, żebyś podsyłał jakiemuś korektorowi newsy do korekty, bo to na głównej ląduje, kurcze. A niektóre błędy są rażące :/

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 5 Luty 2017, 22:10   

A ja mówiłem, że możesz pisać newsy lub poprawiać je w razie potrzeby, byleby nie było to zwykłe widzimisię. Jedyne o co poprosiłem to, abyś wypisywał mi na priv moje błędy, abym starał się unikać ich w przyszłości. :p
Przynajmniej ortografów nie robię, a i interpunkcję zazwyczaj zachowuję (pomijając to, co mi dziś udowodniłeś). Zawsze to jakiś plus, co nie?

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 5 Luty 2017, 22:38   

Junsu! :D Bardzo fajna aktualka *_*
Oczywiście mi najbardziej podobała się wstawka o "maści na ból dupy" i "innej perspektywie" xDDD

Hipek napisał/a:
Jedyne o co poprosiłem to, abyś wypisywał mi na priv moje błędy

I to by było najlepsze rozwiązanie, a nie wbijanie publicznie kogoś w ziemię, bo... nie będzie komu tych aktualek pisać... w końcu~~~ ^^"

Vuko napisał/a:
Ostatnio miał ją Smoq, znaczy Wela miała mu ją dać :)

xDDD jeszcze ją dla niego trzymam ;) jeszcze jedna korekta przed nim, na razie jeszcze nie prosił... na razie xDDD ale spoko Junsu mam ją od Lilki, powinno jej jeszcze cuś zostać ;) Chociaż też ostatnio prosiła...^^" ale może załatwiła nową dostawę xD bądźmy dobrej myśli xD

Zombie Vuko
Hayate Team

Wysłany: 5 Luty 2017, 23:14   

20wela napisał/a:

Hipek napisał/a:

I to by było najlepsze rozwiązanie, a nie wbijanie publicznie kogoś w ziemię, bo... nie będzie komu tych aktualek pisać... w końcu~~~ ^^"

Otóż to, Wela masz rację :) Przez moje wrażliwe serduszko nie mogę patrzeć, jak tak wytyka się komuś błędy :(

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 5 Luty 2017, 23:31   

Vuko... Ale ty jesteś QCerem... Wiesz, że twoją pracą jest wytykanie komuś błędów? :P

Zombie Vuko
Hayate Team

Wysłany: 5 Luty 2017, 23:50   

No bo ja nie mogę patrzeć jak komuś wytykane są błędy, oczywiście gdy tym, który wytyka je nie jestem ja }:>

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 5 Luty 2017, 23:54   

Spoko spoko, taki ze mnie zgryźliwy tetryk, że muszę ponarzekać na błędy ;P I tak się ograniczam ;P Ale wiecie, jak fajnie tak wyrzucić z siebie negatywne uczucia i wbić komuś kołek z napisem "Błąd"? :D

Hipek napisał/a:
A ja mówiłem, że możesz pisać newsy lub poprawiać je w razie potrzeby,
Na pisanie nie mam czasu (choć kilka w roku mogę machnąć), a jak sam poprawię, to się nikt nie nauczy. Błędy muszą boleć, tak przebiega proces nauki :)

Hipek napisał/a:
Jedyne o co poprosiłem to, abyś wypisywał mi na priv moje błędy, abym starał się unikać ich w przyszłości. :p
Napisałem, 4 godziny wcześniej niż ponownie w temacie, gdy nie zostały poprawione. 4 godziny! Poza tym o kropkach w tytule newsa pisałem kilka razy, a dopiero jak ci rzuciłem zasadami języka polskiego z PWN, to przyznałeś rację i... nadal nigdzie w newsach (nie tylko tym!) nie są poprawione. No jak nie wytykać publicznie? :(

A błędy semantycznie, jak z tą niedzielą, będę wytykać, bo zmiana w newsie zostanie podciągnięta pod "widzimisię", pomijając, że trzeba zmienić cały akapit i całą logikę z niego wynikającą.

Jak jeszcze zaczniecie stosować wcięcia przy każdym akapicie, to zacznie być profesjonalnie (miałem pomysł, aby to było z automatu)! :D

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 01:11   

Masz uprawnienia, popraw kropki. xD
Zaakceptowalem istnienie reguly i ja zrozumialem, bede sie stosowal, ale nie bardzo chce przegladac wszystko zalegle i tam zmieniac.
Powiedzmy, ze prawo nie dziala wstecz. :)

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 6 Luty 2017, 02:36   

W 2016-tym poprawiłem parę godzin temu. W styczniu poprawię niedługo :)

Zombie Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 6 Luty 2017, 08:09   

Ale akurat z tą niedzielą Aq nie mogę zgodzić. Mnóstwo ludzi narzeka na ten dzień, a w tym ja ;) Wiedziałam, o czym piszę i jest to właśnie ten problem, który opisałam :)

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 6 Luty 2017, 10:43   

Naprawdę? Ludzie narzekają na dzień wolny, bo po nim jest poniedziałek, dzień pracy? Serio?

To już chyba tylko ci, co narzekają na wszystko. Rano, bo trzeba wstać, wieczorem, bo trzeba już iść spać, bo trzeba sobie zrobić jeść i nikt nie poda, bo jutro sobota, a po niej znienawidzona niedziela. No błagam... Jaka logika narzekania na dzień wolny tylko dlatego, że po nim jest dzień pracy? Narzeka się na coś, czego się nie lubi. Nie lubisz dnia wolnego? Na niedzielę narzekano zawsze, bo do kościoła, którego młodzież nie lubi, a rodzice zmuszali. Niedługo zaczną narzekać na piątek, bo trzeba się przygotować do imprezy, a na sobotę, bo ma się kaca po piątku. Albo z większym wyprzedzeniem... Może na końcu roku szkolnego powinno się narzekać, bo za dwa miechy skończą się wakacje?

Nie no, ja jestem optymistą, nie rozumiem idei narzekania "na zapas" O.o Ale rozumiem ideę mody, inni tak robią to i ja, i wszyscy kisimy się w tym samym sosie. Społecznościówki to jeszcze nakręcają i mamy fale przetaczające się przez społeczeństwo. O, to działa. Jak memy. To podchodzi już pod cybersocjologię.

A tak na poważnie - rozumiem fakt, że ktoś tam narzeka sobie z jakiegoś, moim zdaniem, niezbyt mądrego powodu. Ale nie zdawałem sobie sprawy ze skali tego zjawiska. I to mnie przeraża, co to się dzieje ze społeczeństwem...

Szkielet z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 6 Luty 2017, 11:29   

Aq, chyba trochę się rozpędziłeś :v
Teraz to Ty narzekasz na to, że ktoś sobie na narzeka na co innego :P

O ile wiem o co Ci chodzi z modą, hypem, memami itp., to nie rozumiem o jakim zjawisku mówisz. Bo narzekanie mamy w naturze, zwłaszcza nasz naród, choć nie tylko.

"za zimno" "za ciepło" "znów trzeba iść do pracy" "nadal nie mogę znaleźć pracy" "za moich czasów..." "ja bym zrobił to inaczej..."

Jedyna różnica jest taka, że teraz nasze myśli znacznie łatwiej możemy wyrażać publicznie, a więc co za tym idzie, odbiorcy powinni do nich podchodzić z większym dystansem.

Aq napisał/a:
Spoko spoko, taki ze mnie zgryźliwy tetryk, że muszę ponarzekać na błędy ;P I tak się ograniczam ;P Ale wiecie, jak fajnie tak wyrzucić z siebie negatywne uczucia i wbić komuś kołek z napisem "Błąd"? :D

Tu masz idealny przykład jednego z powodów, dla których ludzie narzekają :)

Zombie Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 6 Luty 2017, 12:12   

Ej no, miał to być pozytywny news, który sprawi, że się uśmiechniemy i przestaniemy narzekać xD a jak zwykle wyszło na odwrót *stawiam znak STOP*

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 6 Luty 2017, 12:36   

Spiritusick napisał/a:
O ile wiem o co Ci chodzi z modą, hypem, memami itp., to nie rozumiem o jakim zjawisku mówisz. Bo narzekanie mamy w naturze, zwłaszcza nasz naród, choć nie tylko.
O łatwiejszym nakręcaniu się, gdy masz "duszę" do nakręcania się. Jeden ponarzeka, drugi stwierdzi, że w sumie to fakt, mnie też nie jest za dobrze i już mamy spółkę, do której dołączą się inni i nagle można narzekać na wszystko. Ale najważniejsze w tym: mamy wytłumaczenie - inni narzekają na to samo, co ja, to znaczy, że coś w tym jest. Powód umyka, szczególnie jego logika. Zostaje zjawisko. O, tu jest fajny tekst: http://businessinsider.co...hologii/m8fzm18

Spiritusick napisał/a:
Jedyna różnica jest taka, że teraz nasze myśli znacznie łatwiej możemy wyrażać publicznie, a więc co za tym idzie, odbiorcy powinni do nich podchodzić z większym dystansem.
I o to chodzi. Powinniśmy częściej kwestionować, co słyszymy i co inni mówią. Przesiać to przez nasz inteligentny umysł, a nie przyjąć że jak inni robią/mówią, to tak pewnie jest. Jak z tą niedzielą. Gdzie logika?

A na błędy narzekam, bo sam je poprawiałem, chciałbym, aby na głównej chociaż ich nie było. Mamy takie czasy, że młodzież uczy się języka z netu, nie z gazet, książek itd. A newsy piszą ludzie, którzy nawet własnego języka nie znają. Miejsca opiniotwórcze, to takie, które są często odwiedzane i często czytane. One mają ogromny wpływ na poziom wykształcenia i wiedzy społecznej. Dlatego mierzi mnie strasznie, gdy portale, które mają po milion odwiedzin zatrudniają newsmanów, którzy robią podstawowe błędy językowe, a dziennikarstwo upadło i leży. Nawet w książkach jest więcej błędów niż kiedyś, bo wydawnictwa oszczędzają na stanowiskach korektorów. Lilka swego czasu robiła korekty newsów na Waneko, bo błędy raziły. Może nie jesteśmy tak wielkim portalem, ale jak mi ktoś podsyłał tekst, to starałem się błędy wyłapać. A Urti wklejała jak leci, nawet z błędami, które sama by znalazła w rozdziałach. Hipek też robi na szybko. I oboje nie poprawiali, gdy im się o tym pisało - to najbardziej boli :/

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 19:24   

W którymś newsie, gdy uznałem, że błędy są rażące, to poprawiłem. Jeśli są to jakieś pomniejsze i mało ważne, a nawet nie koniecznie błędy, tylko widzimisię, to po co? A jeśli miał być jeden przecinek to sam mogłeś go dodać. :)

Robię newsy na szybko - owszem. Na początku zajmowały mi godziny, zanim zacząłem je wymyślać, po kilka razy czytałem i zmieniałem, a nieraz nawet zmieniałem temat i od początku apiać. Teraz robię je szybkie i raczej bardziej bezstresowe. Wolę spędzić dodatkową godzinę na czymś innym, niżeli news. xD

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 20:15   

Junsu napisał/a:
Ej no, miał to być pozytywny news, który sprawi, że się uśmiechniemy i przestaniemy narzekać xD a jak zwykle wyszło na odwrót *stawiam znak STOP*

Przykro mi Junsu, naprawdę mi przykro, że tak wyszło. ;(
Ale biorąc pod uwagę, co ostatnio się działo pod aktulaką Hipka, to było do przewidzenia, że ten temat w końcu wypłynie. Szkoda tylko, że akurat pod twoją aktualką. ;(
Jest jednak mały myczek, który możesz zrobić ;)
Uśmiechnij się ładnie do Hipka i poproś o wydzielenie tematu dla tej... rozmowy? ;)

Spiritusick napisał/a:

Co nie zwalnia nadawcy z odpowiedzialności za swoje słowa, a co za tym idzie, z rozważenia czy swoją wypowiedzią kogoś nie urazi lub nie wywoła niepotrzebnego szumu... nawet złe rzeczy można przekazać w bardziej delikatny i bardziej... adekwatny do sytuacji sposób, jak się chce i posiada się choć trochę... empatii.
Takie tam moje wtrącenie. W ten sposób sama mi się dokończyła myśl Spirita ;)
Ostatnio zmieniony przez Wela 6 Luty 2017, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 6 Luty 2017, 20:50   

No przepraszam, Junsu, że tak wyszło. Ale widzisz, aktualka wczoraj, dyskusja długa, a kropka w newsie i "bułka w maśle" niepoprawione. Poprawki zignorowane, to i się trochę irytuję. To samo widzę na innych portalach - zwraca się uwagę nawet na błędy wynikające z kilkukrotnej edycji zdania, gdy zostają w zdaniu dodatkowe wyrazy lub powtórzenia, a nikt nie poprawia, bo "wolę zająć się czymś innym, niźli news". Potem młodzi czytają z błędami i je powielają. Nie mówiąc o wiejącej amatorszczyźnie.

No nic, od teraz będę poprawiał. Włącznie z widzimisię, skoro nikt nie chce o tym dyskutować, zamiatając problem pod dywan. Nie mam czasu na udowadnianie każdego związku frazeologicznego, a chciałbym, aby na głównej błędów nie było. W miarę możliwości.

Nie będzie narzekania! :D

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 20:52   

Nie przesadzasz z tą dyktaturą? Mógłbyś pisać, co zmieniasz. :p
Miło by było~

Przyznaję ci rację zarówno z kropką, jak i z bułką, ale jednak wolałbym abyś "widzimisię" nie wprowadzał. Nieco to się mija z różnymi autorami newsów, skoro mają być tylko wedle twojego gustu i uznania. Prawda? Junsu chciała popsioczyć na niedzielę, to i na nią popsioczyła. Nie ma w tym nic złego. Ja dla odmiany uważam, że czwartek i piątek to najgorsze dni tygodnia. Mówię poważnie. Od czwartku jeszcze cały tydzień do nowego jumpa, a piątki? Jest coś gorszego, niżeli piątki? Wszystko wtedy trzeba robić na ostatnią chwilę, a w weekend wszystko pozamykane wcześniej. W dodatku po piątku, zazwyczaj w nocy, mój dom mijają rozentuzjazmowani imprezowicze, którym najchętniej kazałbym zamknąć mordę, ale nie chcą słuchać.

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 20:59   

Ale się rozbujaliście :D i o dziwo chciało mi się to czytać :D cała sytuacja podsumował bym tym obrazkiem :D

aqvario napisał/a:
Potem młodzi czytają z błędami i je powielają.

jeśli ktoś zacznie mówić "bułka w maśle" przez ten artykuł to znaczy że......nie da się już mu pomóc i udowodni ze ciekawąmacie publike :D a mi się to powiedzonko podoba jest...urocze :D

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:17   

20wela napisał/a:
nawet złe rzeczy można przekazać w bardziej delikatny i bardziej... adekwatny do sytuacji sposób, jak się chce i posiada się choć trochę... empatii.
No, zacząłem delikatnie, nawet z żartem. Pod poprzednim newsem każdy błąd został obrócony w żart. Z mizernym skutkiem. To tak jak z rodzicami, jak zabraniają dziecku robić czegoś z uśmiechem na ustach, to się nie słucha. Dopiero jak się zabroni stanowczym tonem, któremu daleko do delikatności, to się słuchają. Co mam zrobić, aby newsmeni SAMI zaczęli poprawiać błędy, hę? Sugestie mile widziane, Wela. :)

Hipek napisał/a:
Mógłbyś pisać, co zmieniasz. :p
No jasne, popraw i napisz, co zmieniasz. To ja wolę wypisać i niech osoba robiąca aktualkę sama poprawi. Nie mam czasu na takie zabawy. A jeszcze szybciej będzie, jeśli sam zmienię i wypisywać nie będę, skoro to takie niewygodne i niemile widziane. I nieskuteczne.

Nie robię "widzimisię" jako zmiany sensu wypowiedzi, nigdy. Ale jak dostaję newsa, to pytam osobę piszącą, o co z tym chodzi, bo mi nie pasuje. Rozmowa jest szybka na czacie/gg, stresu pod newsem brak. Za widzimisię uważam, np zmianę szyku słów w zdaniu, gdy nie napisane po polsku, zmianę wyrazów, gdy w tym samym zdaniu są powtórzenia lub kilka razy "że". Zmianę błędnego związku frazeologicznego, jak ta bułka, albo w poprzednim newsie "w łaski" zamiast "do łask" (dalej nie poprawione). ;)

Ragi napisał/a:
jeśli ktoś zacznie mówić "bułka w maśle" przez ten artykuł to znaczy że......nie da się już mu pomóc i udowodni ze ciekawąmacie publike :D
Haha, powiedz to tym wszystkim, którzy używają "dla czego", "dla tego", "do puki", "wziąść" i się kłócą, że skoro tak piszą inni, to tak właśnie jest. ;P

Zombie Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:19   

Ragi, zamieńmy to powiedzenie na "pyra w gziku" xD

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:22   

aqvario napisał/a:
Haha, powiedz to tym wszystkim, którzy używają "dla czego", "dla tego", "do puki", "wziąść" i się kłócą, że skoro tak piszą inni, to tak właśnie jest. ;P

znam dużo ludzi którzy włanczają światło, zwracam im uwagę, a mimo to oni nadal uzywaja tego pieprzonego włancznika ;) czasami trzeba zostawić niektóre rzeczy samym sobie mimo ze kłucą się z tym w co sami wierzymy :D
Ostatnio zmieniony przez Ragi 6 Luty 2017, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:22   

Junsu napisał/a:

Junsu zrobiłaś mi apetyt!!! mmm pyra w gziku jest MEGA! :LD

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:31   

aqvario napisał/a:
No, zacząłem delikatnie, nawet z żartem. Pod poprzednim newsem każdy błąd został obrócony w żart. Z mizernym skutkiem.

Sorki, Aq, ale jeśli to, że uważasz "niżeli" za błąd i musi być "niźli", bo tobie się bardziej podoba, to takie uwagi jak najbardziej zignorowałem.
No to sorry.

Wilkołak Jerza
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:35   

Ragi napisał/a:
zwracam im uwagę, a mimo to oni nadal uzywaja tego pieprzonego włancznika ;) czasami trzeba zostawić niektóre rzeczy samym sobie mimo ze kłucą się z tym w co sami wierzymy :D
Nie poddawaj się, mi się już udało wszystkich w domu (poza dziadkami, ale to już stracone pokolenie :v) oduczyć "włanczania", "wziąść" i "ja umię/rozumię" :D

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:36   

możecie krytykować mnie, przecież u mnie interpunkcja prawie w ogóle nie istnieje :D a resztę roboty odwala autokorekta :D

Szkielet z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:37   

Coś czuję, że zaraz nie będzie komu pisać aktualek :v

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 21:37   

Jerza napisał/a:
Nie poddawaj się, mi się już udało wszystkich w domu (poza dziadkami, ale to już stracone pokolenie :v) oduczyć "włanczania", "wziąść" i "ja umię/rozumię" :D

mój ojciec wynalazł nowe siłowo....ZA CHWIŁE(czyt. za jakiś czas ), jak ich poprawiać skoro oni tworzą nowe?! :D
Ostatnio zmieniony przez Ragi 6 Luty 2017, 21:39, w całości zmieniany 4 razy  

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:01   

aqvario napisał/a:
(...) To tak jak z rodzicami, jak zabraniają dziecku robić czegoś z uśmiechem na ustach, to się nie słucha. Dopiero jak się zabroni stanowczym tonem, któremu daleko do delikatności, to się słuchają. Co mam zrobić, aby newsmeni SAMI zaczęli poprawiać błędy, hę? Sugestie mile widziane, Wela. :)

Ty nie robisz tego stanowczo tylko dobijająco... a to jest różnica ;) To ja mam uczyć ciebie? o.O Faceta z 2 dzieci, jak powiedzieć co mają robić, żeby robiły coś poprawnie ale nie wyrosły na dorosłych z niską samooceną? o.O To ja jestem niby młodsza i mniej doświadczona ;)
Ale proszu tak dla przykładu ;)
https://www.youtube.com/watch?v=0Gj9SC75edk

A na szacunek i posłuch nie zarobisz samym narzekaniem i karaniem ;)
Ragi napisał/a:
znam dużo ludzi którzy włanczają światło, zwracam im uwagę, a mimo to oni nadal uzywaja tego pieprzonego włancznika ;)
Ja to widziałam w jakimś kabarecie...mogła bym przysiąc xDD

Ragi napisał/a:
czasami trzeba zostawić niektóre rzeczy samym sobie mimo ze kłucą się z tym w co sami wierzymy :D
lub coś na zasadzie "Chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie" :D

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:06   

morał aż się wylewa z twojego posta :D

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:10   

Nooo baaaa~~~~~he,he };) też potrafię ;V jak mnie coś najdzie x)
Ostatnio zmieniony przez Wela 6 Luty 2017, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:36   

Narzekacie, jakbyście nie mieli niczego do roboty :D Może trzeba by wam tę robotę znaleźć? :>

Zombie Vuko
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:43   

Lilka, tu trwa dyskusja na ważny temat, a ty jakąś tam robotę chcesz wynajdywać :)

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:44   

mi roboty nie możesz dać :D

Zombie Vuko
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:50   

Żebyś się nie zdziwił xD

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 6 Luty 2017, 22:54   

Ragi, po twojej sygnie widzę, że ty jesteś już całkiem zajęty :P Kiedy skończysz robić ten burdel? xD

Zombie Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 6 Luty 2017, 23:08   

Spirit Oppa napisał/a:
Coś czuję, że zaraz nie będzie komu pisać aktualek :v

Ja się nie poddam! 3:)

Ostatnio zmieniony przez Junsu 6 Luty 2017, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 6 Luty 2017, 23:12   

Junsu napisał/a:
Ja się nie poddam! 3:)

Zuch dziewczyna *_* xDDDD

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 7 Luty 2017, 00:00   

Chyba pora już przestać, skoro już nawet Lilka interweniowała.

W wypadku ogromnych zmian po prostu powiadamiaj autora, żebyśmy ich nie powtarzali, jeśli chodzi o pomniejsze zmiany to nie ma sensu nikogo powiadamiać... W wypadku zmian takich jak z niedzieli na poniedziałek - cóż... każdy ma prawo nienawidzić niedziel i nie musisz się z tym zgadzać, prawda? ;x

Nie chce mi się ciągnąć tego tematu... od początku mi się nie chciało... Sorki, ale ja już z niego znikam.

ps.
Newsów nie przestanę pisać, ale o tym może w newsie napiszę~ xD

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 7 Luty 2017, 02:18   

Hipek napisał/a:
Sorki, Aq, ale jeśli to, że uważasz "niżeli" za błąd i musi być "niźli", bo tobie się bardziej podoba, to takie uwagi jak najbardziej zignorowałem.
No to sorry.
Nie mogę uznać tego za błąd, skoro jest w słowniku, nawet jeśli mi się nie podoba. Ale zwróciłem uwagę na kropkę w tytule, niepoprawione, na "w łaski", niepoprawione. No dobrze, nie wyszczególniłem przecinków, nie mogę się czepiać, że nie poprawiłeś. No, połowę poprawiłeś = mizerny skutek, mam rację? ;P

Vuko napisał/a:
tu trwa dyskusja na ważny temat
Mam wrażenie, że parę osób nie widzi tu dyskusji, a narzekanie. A jakby porównać z innymi tematami na forum, to same narzekania i żadnych dyskusji! xD

Hipek napisał/a:
W wypadku ogromnych zmian
Takich NIGDY nie zrobiłem i NIGDY nie zrobię. No chyba że przestawienie szyku słów w zdaniu uważasz za ogromne zmiany. Jak miałem obiekcje, to po dostaniu tekstu pisałem do ludzi przed aktualką i wyjaśniałem. Najczęściej dlatego, że zdania zostały tak poskładane, iż nie było tam sensu (po zmianach własnego tekstu potrafią czasami zostawać niezłe kwiatki, jeśli się tego nie przeczyta - widać w tłumaczeniach rozdziałów ;) ).

Hipek napisał/a:
W wypadku zmian takich jak z niedzieli na poniedziałek - cóż... każdy ma prawo nienawidzić niedziel i nie musisz się z tym zgadzać, prawda? ;x

aq napisał/a:
A błędy semantycznie, jak z tą niedzielą, będę wytykać, bo zmiana w newsie zostanie podciągnięta pod "widzimisię", pomijając, że trzeba zmienić cały akapit i całą logikę z niego wynikającą.

Widzisz tam gdzieś informację - zmienię, bo mi się nie podoba? Przecież ładnie tu dyskutowaliśmy o tej niedzieli. Czegoś się dowiedziałem, jak poszukałem po necie "narzekanie na niedzielę". Jest w google nawet więcej wyników niż "narzekanie na poniedziałek"! Napisałem, jak mnie to przeraża. Napisałem, jak mi się to nie podoba. Kilka osób potwierdziło, że faktycznie słyszą wśród znajomych. No. Nigdzie nie napisałem, że zmienię. Za to zostałem posądzony o narzekanie. Pewnie lepiej, gdybym nie wyrażał swojej opinii, bo kogoś może urazić.

20wela napisał/a:
Ty nie robisz tego stanowczo tylko dobijająco... a to jest różnica ;) To ja mam uczyć ciebie? o.O Faceta z 2 dzieci, jak powiedzieć co mają robić, żeby robiły coś poprawnie ale nie wyrosły na dorosłych z niską samooceną? o.O To ja jestem niby młodsza i mniej doświadczona ;)
Ale proszu tak dla przykładu ;)
https://www.youtube.com/watch?v=0Gj9SC75edk

A na szacunek i posłuch nie zarobisz samym narzekaniem i karaniem ;)

Według ciebie "dobijam", gdy wskazuję jakiś błąd? o.o Aa, tak, ty z tych delikatnych, co:
20wela napisał/a:
a nie wbijanie publicznie kogoś w ziemię, bo...
No tak, publicznie nie wolno. Bo inni patrzą. Biedne dzieci w szkole. Cała klasa patrzy, od małego. Wiesz, czemu to robię? Bo na priv nie działa.

A wideo zupełnie nietrafione. OK. To zacytuj proszę:
- gdzie, według wideo, poniżałem kogoś.
- gdzie nakrzyczałem, zamiast zwrócić uwagę. No chyba że już nie można zwracać uwagi, bo to spowoduje niską samoocenę.
- gdzie kogoś zwyzywałem?
- gdzie kogoś próbowałem tu karać? O.o
- gdzie zastosowałem przemoc emocjonalną?
Nie zauważyłem, aby na tej reklamówce wideo było coś jeszcze :) Za to zalecali zwracać uwagę ze śmiechem! A, przepraszam, nie zrobiłem tego przy wytykaniu błędów. Za to ty zrobiłaś osobistą wycieczkę. Do moich dzieci, taka odskocznia od meritum dyskusji i trochę niepotrzebna, wiesz? <dobrotliwy uśmiech> Właśnie sobie czytam o przemocy emocjonalnej. Wolę wiedzieć, o czym dyskutuję.

Wela, zignorowałaś moje pytanie. Jakieś sugestie, jak mam pisać, aby newsmani SAMI poprawiali błędy, kiedy im je wyślę? Znaczy jakieś sugestie na odzywki "sam popraw, mnie się nie chce"?

Hipku, koniecznie napisz w newsie o tej dyskusji. Wiesz, kiedyś gdzieś tu na forum rozmawialiśmy (nie chce mi się szukać), o czym można by pisać aktualki. Kiedyś jakaś grupa zrobiła ankietę, a w niej było pytanie: "o sprawach w grupie". I było sporo głosów za tą opcją. No myślę, że to dobry pomysł, aby napisać o dyskusji o poprawności polszczyzny w newsach (i narzekaniu, dlaczego jej brak). :)

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 7 Luty 2017, 03:09   

To dolacze sie i tez ponarzekam, ilosc materialu do nauki mnie powoli przerasta... ale gambaruje :D!

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 7 Luty 2017, 03:23   

Dasz radę Smoq, umrzesz od tego, ale dasz radę.

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 7 Luty 2017, 03:28   

Ale wskrzesimy cię, abyś dalej mógł cierpieć ;P

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 7 Luty 2017, 09:18   

Smoq napisał/a:
gambaruje :D!

Oo... Tworzymy nowy język, jest ponglish, spanglish, a tu mamy... popanesse? xD

Wampir kazuya
Hayate Team
Minmei

Wysłany: 7 Luty 2017, 09:46   

Lilka napisał/a:
Oo... Tworzymy nowy język, jest ponglish, spanglish, a tu mamy... popanesse? xD
Japolish (albo po naszemu japolski) imo brzmi lepiej :D

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 7 Luty 2017, 13:44   

No, dobra... to jedziemy ugh...wiedziałam, że tak będzie >.>

Aq napisał/a:
Według ciebie "dobijam", gdy wskazuję jakiś błąd?

Nie twierdze że nie masz racji wskazując komuś jego błąd. Bardziej chodzi mi o sposób przekazania informacji, że go popełnił. ;)

Aq napisał/a:
Aa, tak, ty z tych delikatnych, co
Jeśli tak uważasz, a większość osób które znam się z tobą zgodzi... to może i tak jest, ale wstrzymała bym się z tego typu wnioskami, zanim poznasz daną osobę do końca ;)

Aq napisał/a:
No tak, publicznie nie wolno.

Oczywiście, że wolno, ale...
Wela napisał/a:
Spiritusick napisał/a:

Co nie zwalnia nadawcy z odpowiedzialności za swoje słowa, a co za tym idzie, z rozważenia czy swoją wypowiedzią kogoś nie urazi lub nie wywoła niepotrzebnego szumu... nawet złe rzeczy można przekazać w bardziej delikatny i bardziej... adekwatny do sytuacji sposób, jak się chce i posiada się choć trochę... empatii.
Takie tam moje wtrącenie. W ten sposób sama mi się dokończyła myśl Spirita ;)

[/quote]Już chyba jaśniej się nie da, tak myślę...

Aq napisał/a:
Wiesz, czemu to robię? Bo na priv nie działa.
I to mnie dziwi... bo widzisz, przytaczając tu przykłady osób, które ty wcześniej wskazałeś, czyli Hipek i Urti (jak dobrze pamiętam) to ja takiego problemu nie miałam... jak poprosiłam lub powiedziałam, że coś było nie tak zawsze było poprawiane... Tak więc, czy to aby na pewno ich wina czy może twoja, że tak jest. Jeśli przez cały czas narzekasz i wytykasz błędy, ludzie zaczynają to ignorować... To chyba taki odruch obronny. Sama czasami, jak widziałam twój post w nieprzeczytanych, przyłapałam się na myśli "Okej, to kto dziś na celowniku i komu się dziś oberwie..." x) ...
Aq napisał/a:
A wideo zupełnie nietrafione. (...) Za to ty zrobiłaś osobistą wycieczkę. Do moich dzieci, taka odskocznia od meritum dyskusji i trochę niepotrzebna, wiesz? <dobrotliwy uśmiech>
Wideo było rozwinięciem, tego... <dobrotliwy uśmiech>
Aq napisał/a:
To tak jak z rodzicami, jak zabraniają dziecku robić czegoś z uśmiechem na ustach, to się nie słucha. Dopiero jak się zabroni stanowczym tonem, któremu daleko do delikatności, to się słuchają.

i próbą wyjaśnienia ci pewnych rzeczy idąc twoim tokiem myślenia, co się nie udało, jak widzę. Robiąc tu "osobistą wycieczkę", jak to nazwałeś, po prostu chciałam ci wskazać, że według mnie, no co jak co , ale ty już na pewno wiesz co robić. Absolutnie nie miałam zamiaru cię w jakikolwiek sposób nim urazić.

Aq napisał/a:
Właśnie sobie czytam o przemocy emocjonalnej. Wolę wiedzieć, o czym dyskutuję.
Mam nadzieję, że to nie była sugestia, iż ja nie wiem o czym mówię, bo jeśli tak to się mylisz i to nawet nie wiesz, jak bardzo ;)

Aq napisał/a:
Wela, zignorowałaś moje pytanie.
Nie, nie zignorowałam, tylko... jak mam pomóc komuś, kto tak naprawdę tej pomocy wcale ode mnie nie oczekuje ;) Baaa utrzymuje, że jego zachowanie jest wynikiem, a właściwie winą innych, ale już na pewno nie jego.<dobrotliwy uśmiech>

Aq napisał/a:
Jakieś sugestie, jak mam pisać, aby newsmani SAMI poprawiali błędy, kiedy im je wyślę? Znaczy jakieś sugestie na odzywki "sam popraw, mnie się nie chce"?

Najpierw zmień swoje nastawienie, bo nikt nie chce Ci źle, a już na pewno nie ja.

Aqvario, zrozum w końcu, że jako osoba z dużym stażem w tej grupie, doświadczeniem i wiedzą, masz tu duży autorytet, ale ciągłe narzekania i samo wytykanie błędów ujmuje ci i to bardzo. Ja wiem, że nie chcesz źle i chciał byś, aby ta grupa była jedną z najlepszych, co jest fajne ;) ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Weź pod uwagę, że większość osób w tego typu grupach robi nam i czytelnikom... przysługę, że poświęca swój wolny czas na przygotowanie tych mang (bo to nie zajmuje 5min. a nikt im za to nie płaci ~~). Dodatkowo jestem pewna, że każdy z członków stara się wykonać swoją robotę, jak najlepiej się da, więc nie zaszkodziło by czasami ich pochwalić i dodać otuchy a nie ich karcić, za każdy nawet najmniejszy błąd. To wszystko.

I bardzo Cię proszę nie ciągnijmy już tej rozmowy, bo wyczuwam wiszącą w powietrzu kłótnię, która jest niepotrzebna ani mi ani tobie. ;) Zwłaszcza, że do zmiany nikogo nie zmusisz jeśli tego nie chce. ;) Co się tyczy też i mnie, ale to chyba już wiesz ;)

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 7 Luty 2017, 16:24   

amen :D

w połowie tego posta musiałem scrolować do góry by się upewnić czy to na pewno wela piszę bo długość bardziej mi do rada pasuje :D

dobrze proszę się rozejść i zabrać się za robienie dreamlanda :D

Lilka napisał/a:
Ragi, po twojej sygnie widzę, że ty jesteś już całkiem zajęty :P Kiedy skończysz robić ten burdel? xD

no ja tak sprzątam! ....przesuwam starką kupkę śmieci na nową i wtedy mówię że ona powstawała niedawno :D

Wampir aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 7 Luty 2017, 16:29   

Na początku chciałem ci odpisać, Welo, bo rzuciłaś tu kilkoma sformułowaniami, które nie są prawdą. Właściwie prawie żadne. Ale w trakcie rozmyśliłem się, bo wydaje mi się, że chwilowo atmosfera się podgrzała i trzeźwe myślenie może nieco nawalać (oho, już widzę zabójcze spojrzenia, że "wcale nie, ja jestem spokojny/spokojna i piszę trzeźwo!"). Ale niestety zaczynamy odchodzić od tematu i przechodzić na osobiste przytyki - to moment, gdy trzeźwe myślenie zaczyna nawalać i brakuje argumentów. Dlatego przeniosę tę rozmowę na PW z tobą. Tylko teraz muszę iść malować, bo nam się remont przedłuża, a za dwie godziny jadę po dzieci. Więc może wieczorem.

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 7 Luty 2017, 18:01   

aqvario napisał/a:
Na początku chciałem ci odpisać, Welo, bo rzuciłaś tu kilkoma sformułowaniami, które nie są prawdą. Właściwie prawie żadne.

nie mogłeś sobie darować co? ;)
Ten post to moje uwagi, moje opinie i moje spostrzeżenia z którymi Ty, co najwyżej nie musisz się zgadzać. A nie zarzucać mi kłamstwo, bo z tego sformułowania powyżej to wynika.

A jeśli chodzi o PW... oczywiście, zapraszam, ja zawsze odpisuję ~~~ ;)

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 7 Luty 2017, 18:34   

No i koniec przedstawienia... pol torebki popcornu sie zmarnuje :(.
A tak serio, to nie wiem czy powinniscie byli prowadzic te nie do konca przyjemna rozmowe na forum publicznym. Ale co ja tam wiem, ja to prosty informatyk jestem :D...

Szkielet z Wela
Hayate Team

Wysłany: 7 Luty 2017, 18:42   

Smoq napisał/a:
A tak serio, to nie wiem czy powinniscie byli prowadzic te nie do konca przyjemna rozmowe na forum publicznym.

No ja to wiem T-T Ale ile można siedzieć cicho...? było poprosić Hipka, żeby to przeniósł w odmęty innych tego typu rozmów TT_TT

Duch Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 7 Luty 2017, 19:19   

Smoq napisał/a:
o prosty informatyk jestem :D...

zgrywasz się? :D nie istnieje coś takiego :D

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 7 Marzec 2017, 22:09   

Sorki, że rozdrapuje stare sińce błąd frazeologiczny zamierzony - jakoś pasuje mi to do tematu, ale za bardzo lubię spam :P

aqvario napisał/a:
Junsu napisał/a:
Photoshop będzie dla was jak bułka w maśle :D

Junsu, mówi się "jak bułka z masłem". Osobiście wolałbym masło w bułce niż bułkę w maśle ;P
Junsu chyba myślała o frazeologizmie "jak pączek w maśle", choć ten ma nieco inne znaczenie ;P

20wela napisał/a:
Hipek napisał/a:
I to by było najlepsze rozwiązanie, a nie wbijanie publicznie kogoś w ziemię
Oj tam, oj tam. Ważne że spam się zgadza.

Vuko napisał/a:
Przez moje wrażliwe serduszko nie mogę patrzeć, jak tak wytyka się komuś błędy :(
Mnie też tak weźmiecię w obronę jak będą linczować mą skromną osobę za ortografy? Ureshii °˖✧◝(^ω^)◜✧˖°

aqvario napisał/a:
Naprawdę? Ludzie narzekają na dzień wolny, bo po nim jest poniedziałek, dzień pracy? Serio?
Serio serio. Znam takie ludki. Może wynika to z tego, że gdy widzą zbliżający się koniec weekendu uzmysławiają sobie, że znów go prze******* na imprezy i są bardziej skatowani niż po tym tygodniu roboty, a tu czasu na odpoczynek brak >n<

aqvario napisał/a:
Niedługo zaczną narzekać na piątek, bo trzeba się przygotować do imprezy, a na sobotę, bo ma się kaca po piątku.
O widzisz? szybko załapałeś o co kaman. Starzejesz się. Nie nadążysz już za tokiem myślenia młodych ;P

Spiritusick napisał/a:
Teraz to Ty narzekasz na to, że ktoś sobie na narzeka na co innego :P
A my narzekamy na to Aqowe narzekanie. To kto na nasze ponarzeka? Jacyś chętni? Matrioszka normalnie xD

Junsu napisał/a:
Ej no, miał to być pozytywny news, który sprawi, że się uśmiechniemy i przestaniemy narzekać xD
Dziwna sprawa, ale jak sobie czasem ponarzekam, to się lżej na duszy robi i mogę kroczyć przez życie dalej, z bananem na ustach... Więc... dobrze jest - nius zadziałał :) Mimo, że jeszcze nie czytałem

aqvario napisał/a:
Powinniśmy częściej kwestionować, co słyszymy i co inni mówią.
Mylisz się :v

aqvario napisał/a:
mierzi mnie strasznie, gdy portale (...) zatrudniają newsmanów, którzy robią podstawowe błędy językowe, a dziennikarstwo upadło i leży.
Nie porównuj nas i naszych aktualkowych do ludzi pracujących w zawodzie, po studiach dostających za to kasę. To zupełnie inna liga. Ich błędy są ich grzechem, nasze to tylko następstwo działalności koniecznej do praktykowania hobby.

aqvario napisał/a:
niech osoba robiąca aktualkę sama poprawi.
Nie może - nie ma admina -> ma wyłączone html -> aktualka się wykrzaczy :<

Junsu napisał/a:
a czy to nie będzie znaczyć ziemniak w białym serze? To już jest jeszcze inna wycieczka :P

Jerza napisał/a:
Nie poddawaj się, mi się już udało wszystkich w domu oduczyć "włanczania", "wziąść" i "ja umię/rozumię" :D
A ja ciągle walczę z sobą samym i "pisało" miast "było napisane". Cholerstwo trudno wyplenić z mowy jak już się zakorzeni. Dobrze, że przynajmniej włączanie opanowane :>

Ragi napisał/a:
mój ojciec wynalazł nowe siłowo....
A nie "nowe słowo"? :D :D :D Tak tylko, bo post wcześnie pisało [wróć] było napisane, że chętnie przyjmiesz narzekania na klatę ;)

kalchal

Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 10:36   

no i fajnie

mirmił

Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 11:54   

cześć wszystkim

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 17:14   

To ja dla odmiany ponarzekam na plagę botów. Wyroiło się ich ostatnio całe mnóstwo i spamują (w złym tego słowa znaczeniu) gdzie popadnie powitaniami. Jeden, dwa jeszcze rozumiem. Mogę nawet odpisać. Ale to to? Kończą mi się już żartobliwe zaczepki na kture i tak nie dostanę odpowiedzi.

Marzy mi się bot który by odpowiadał. Wpuścić taką SI i sobie z nią pospamować. Ach, marzenia!

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 20:03   

Dlaczego akurat z nią :D?

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 15:46   

Bo na tym wymarłym forum ze świecą szukać człowieka z krwi i kości. A jeszcze żeby spamował?! Nierealne.

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 16:23   

Chodziło mi o płeć :D.

Szkielet z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 16:38   

Bo sztuczna inteligencja to kobieta!

Facet to prawdziwa inteligencja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 22:49   

Spirit, a Jerza wie, co myślisz? :P

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 23:15   

Nie mów jej. Bądź swój chłop. ;x

Duch Mae
Taidana Tora

Wysłany: 30 Wrzesień 2018, 17:19   

narzekam bo chora jestem! ;(

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 30 Wrzesień 2018, 18:45   

D:

Ja o mało co nie byłem chory. Była już podwyższona temperatura i ból głowy, zaczą pojawiać się kaszel, ale na szczęście przeszło bokiem :]

Duch Mae
Taidana Tora

Wysłany: 30 Wrzesień 2018, 21:47   

sie ciesz... ja juz mam dosc tego gołu głowy gardła, kataru kaszlu i ogólnego zmęczenia!

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Październik 2018, 08:16   

No potrafią takie drobne dolegliwości dobić nawet najsilniejszych :x Ale o tyle dobrze, że leczone trwa tylko tydzień, a nie leczone 7 dni ;) Zdrowiej!

mirecki

Wysłany: 1 Październik 2018, 15:40   

dokłądnie

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Październik 2018, 15:49   

Nie ma to jak kiedy bot skomentuje twoją wypowiedź. Ten uczuć, ech!

Wampir Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Październik 2018, 21:23   

Ale zobacz, starał się dopasować do twoich błędów xD

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Październik 2018, 21:35   

Nie ma to jak bot komentujący twoją wypowiedź z sarkazmem >_<

mikolajgrad12

Wysłany: 1 Październik 2018, 21:42