Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Walentynki - wtorek - 14 lutego 2017
Autor Wiadomość
Pielęgniarka aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Luty 2017, 23:26   Walentynki - wtorek - 14 lutego 2017

Na temat Walentynek napisano już tyle, co na temat Halloween. A może odwrotnie. Niewielu oczywiście wie, że zanim zostały rozpowszechnione w Polsce, to mieliśmy już własny odpowiednik, tylko obchodzony 21 czerwca, czyli w Noc Kupały – pogańskie Święto Zakochanych, które Kościół Katolicki chciał wyplenić za wszelką cenę, robiąc z tego Noc Świętojańską. Ale nawet jeśli ktoś o tym nie wie, to wystarczy szybko sprawdzić w Internecie i dowiedzieć się o wiele więcej. Dlatego nie będę tu pisał na ten temat.

Tak się jednak składa, że za trendami można podążać, o ile te nie stoją w sprzeczności z osobistymi odczuciami. Nie zrozumcie mnie źle – nie piszę, że trzeba, ale że można. Jest całkiem sporo osób, które nie tylko nie lubią Walentynek, ale i innych świąt. Często tłumaczą to komercjalizacją, wyjałowieniem idei, maksymalizacją zysków. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak gdy spojrzymy na sprawę z szerszej perspektywy, to zobaczymy, że cały świat poddał się pieniądzom i chęci ich kolekcjonowania. Działy marketingu są już nie tylko w firmach, ale także w instytucjach charytatywnych, religijnych, a czasem się zastanawiam, czy nawet nie w urzędach państwowych. Chwilowo nie da się tego zatrzymać. A może nawet już nigdy.

Dlatego myślę, że warto zapomnieć o tych wszystkich uprzedzeniach. Przymknąć oko na tę całą nagonkę i cieszyć się jak z każdego dnia. Nie traktujmy jednak naszej połówki, jakby ten dzień nie istniał. Coś słodkiego, wierszyk wysłany SMSem lub mailem, drobny upominek – to wszystko nie może przecież zaszkodzić! Dzisiejszą aktualkę dedykuję tym wszystkim, którzy uważają, iż trzeba pamiętać o uśmiechu, przytulaniu i wszystkich drobnych gestach każdego dnia. Nie tylko tego tego jednego. A czemu piszę o tym dziś? Bo myślę, że to dobry moment, aby przypomnieć o miłym zachowaniu bez względu na jakieś tam święto. :)

A teraz czytajcie – udało nam się zrobić całkiem sporo rozdziałów. Każdy hayateńczyk włożył w nie swoje serce – to jak prezent dla was od nas. Przytulcie nas czasem w odwdzięce! :)

Psychiatra Hipek
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 00:33   

Dopiero teraz czytam i muszę przyznać - nie spodziewałem się! xD
Nie chciałem pisać dzisiejszego newsa, bo nie chciałem narzekać i psuć innym dnia, ale to, co zobaczyłem... xD
Aq, ponarzekajmy kiedyś razem! xD

Psychiatra Al Pachinko
Hayate Team
Pogromca SpamBoxa

Wysłany: 15 Luty 2017, 00:39   

Już myślałem, że idealna manga na Walentyki nie istnieje, aż tu nagle "Bra Girl"... :v Gud dżob :v

Ash
Gość

Wysłany: 15 Luty 2017, 00:55   :(

I znowu Fuuki nie ma :(

Psychiatra Hipek
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 00:57   

Ash napisał/a:
I znowu Fuuki nie ma :(

W niedzielę będzie! Sagara już zrobił. Sorki, moja wina. ;x
Dzisiaj miały iść same romanse. :x

namolna ja
Gość

Wysłany: 15 Luty 2017, 20:22   

Czy w niedzielę będzie też Natsume? Nie żebym coś narzucała, tak tylko pytam...

Psychiatra Hipek
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 20:32   

Nic o Natsume nie wiem, ale zapytam. Sorki. :)

Ale~ jakbyś wysłała bukiet ładnych kwiatków, czekoladki i jakieś dobre wino do Urtiki, to na 100% coś znajdzie~ xD

Internista Vuko
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 22:45   

A dla mnie nic? :c

Psychiatra Hipek
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 23:21   

Twoja czesc biore ja. :D

Internista Vuko
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2017, 23:25   

Ja się tak nie bawię T_T

Gokiburi

Wysłany: 15 Luty 2017, 23:31   

Bra Girl - chciałam tylko rzucić okiem co to i padłam, trzeba mieć wyobraźnię :D

Odpowiedz do tematu