Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Z zaskoczenia - poniedziałek - 24 kwietnia 2017
Autor Wiadomość
Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 03:50   Z zaskoczenia - poniedziałek - 24 kwietnia 2017

Eeee.... O czym to ja miałem napisać? No bo wiecie, siadam sobie do kompa, odświeżam forum, a tam prywatna wiadomość z tekstem "Aq, robisz aktualkę!". Że co? Zerkam na zegarek, a tu prawie piętnaście po północy... Kurczę no! Po 16ej napomknąłem, że mogę coś skrobnąć, ale nie miałem odpowiedzi, to się nie przejmowałem. I tak oto zostałem wzięty z zaskoczenia...

Ale bez przesady, ile to razy pisało się o bzdurach na ostatnią chwilę podczas maratonu, he he! :D Także zacząłem od zrobienia QC do Lucky Star, zaparzyłem sobie i Lilce kawy, pozmywałem, zrobiłem żarcie, ogarnąłem forum, jedną stronę, drugą stronę, trzecią stronę, <20 minut później> dziesiątą stronę, jeszcze raz forum. Otworzyłem sobie orzeszki. Zaraz, co to ja miałem zrobić? Ach! Podobno newsa piszę! xD

No dobra, znajdzie się kilka spraw do opisania. Po pierwsze, dziś nasze grono powiększyło się o nowego edytora, jest nim Mino, zajmie się projektem Wa!. Przywitajmy go gorącymi brawami i życzmy mu cierpliwości, wytrwałości i niegasnącego entuzjazmu! Zaopiekujemy się nim i podszkolimy, gdzie będzie trzeba. :) Zostałeś zasymilowany. Opór był daremny. xD

Kolejną rzeczą są wiosenne porządki. Nasze forum zakwitło kolorami wiosny, wzięliśmy miotły i zaczęliśmy odkurzać stare kąty. Zajrzyjcie tam i podzielcie się z nami waszymi sugestiami, co powinniśmy odkurzyć najpierw? Projekty, ekipę, stronę, tematy na forum? A może coś innego? Jakieś sugestie? :D

Jedną z nowości, o której właściwie wszyscy już wiedzą, jest start nowego portalu: skanlacje.pl. Jest to wersja alpha, więc jeszcze nie można się spodziewać wielu funkcjonalności. Ma ewoluować w stronę dawnej Wszechbiblii, choć zapewne zajmie to sporo czasu. Mimo że powstanie było planowane od lat, to nie da się ukryć, iż jest ono bezpośrednią konsekwencją zamknięcia Centrum-Mangi. Bardzo mi przykro z tego powodu, bo jest to olbrzymia strata dla naszego rynku skanlacyjnego, ale nade wszystko wielki problem dla właściciela, który włożył w to serce, pieniądze i czas, i teraz jest ciągany po sądach. A wszystko przez perfidny donos dwóch nastolatek, którym zabroniono usunąć rozdziałów innej grupy, bo chciały, aby ich wersje były jedynymi w sieci. Takie to już życie, trzeba wstać, otrzepać się i iść dalej. Będziemy musieli się z tym pogodzić. Chociaż miałoby się ochotę dać komuś w mordę.

Ostatnią sprawą, o której chciałem napisać, to to, że wydawnictwo Yumegari zlicencjonowało nasz kolejny projekt! Jednocześnie jest to nasz pierwszy zlicencjonowany hentai, Power Play. Niby stało się to już miesiąc temu, ale jakoś tak wyszło, że w żadnym z poprzednich 4 newsów nie zostało to wspomniane. Jest to już dziewiąty, zlicencjonowany tytuł. Ciekawe, kiedy dojdziemy do setki...? :D

Ach, o jeszcze jednej rzeczy wspomnę, chociaż pisałem już o tym na naszym fejsie. Uważamy się w tej chwili za najstarszą, polską grupę skanlacyjną, która nadal wydaje regularnie rozdziały. W sumie nawet bardzo często. Wszystkie te, które powstały w latach 2002-2005 przed nami już nie żyją, bądź nie wydają rozdziałów, nawet jeśli ich strony nadal istnieją. Także. No. Tego. Możecie nam gratulować. :D Przyjmiemy każdą pochwałę i pójdziemy robić dalej skanlacje. ;) Tym miłym akcentem zapraszam do czytania. Może w przyszłym tygodniu będzie troszkę więcej. :) Oczywiście przyjmiemy każdą ilość pomocnych rąk, jakie nam zaoferujecie. Nie macie czasem jakiegoś magicznego płynu na porost edytorów i korektorów? Chętnie bym podlał i poczekał, aż wyrosną... :D A do tego czasu, nasze drzwi stoją dla was otworem! ^^

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 24 Kwiecień 2017, 09:53, w całości zmieniany 2 razy  

LXD
Gość

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 06:57   

Dzięki za rozdziały i gratulacje

Cześć
Gość

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 12:09   

Ten tego, gratulacje, staruchy!

No i te nastoletnie konfidenty były płci męskiej, taki tam drobiazg.

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 16:35   

Z tego co wiem, to były dziewoje, a poszło o yaoice. Faceci rzadko robią yaoice, taki tam drobiazg ;P Tak czy inaczej nie da się już odwrócić biegu spraw, więc skupimy się na pomocy Kamo przy nowej wersji Wszechbiblii :)

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Szczawik Yuka

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 19:21   

Aqvario z jakiej grupy?
aqvario napisał/a:
Bardzo mi przykro z tego powodu, bo jest to olbrzymia strata dla naszego rynku skanlacyjnego, ale nade wszystko wielki problem dla właściciela, który włożył w to serce, pieniądze i czas, i teraz jest ciągany po sądach

Zwłaszcza po nowej stronie, która podobała mi się o wiele bardziej od starej. ;/ Oby wyszedł z tego bez szwanku.
aqvario napisał/a:
Ma ewoluować w stronę dawnej Wszechbiblii, choć zapewne zajmie to sporo czasu.

Ja właśnie się zastanawiałam czy oby czegoś takiego nie zrobić. Jakbyście potrzebowali pomocy to pomogę. Aczkolwiek teraz tak już nie jestem na bieżąco z grupami jak kiedyś.
aqvario napisał/a:
 Ach, o jeszcze jednej rzeczy wspomnę, chociaż pisałem już o tym na naszym fejsie. Uważamy się w tej chwili za najstarszą, polską grupę skanlacyjną, która nadal wydaje regularnie rozdziały. W sumie nawet bardzo często. Wszystkie te, które powstały w latach 2002-2005 przed nami już nie żyją, bądź nie wydają rozdziałów, nawet jeśli ich strony nadal istnieją.

Pamiętam newsa gdzie chwalicie się, że jesteście w 5 najstarszych, a tu proszę już pierwsi. Tak to się szybko zmienia...
aqvario napisał/a:
Projekty, ekipę, stronę, tematy na forum?

Przydałoby się odnowić stronę. Z grup skanlacyjnych to http://dracaena.webd.pl/ ma najlepszą stronę. Oczywiście są tam pewnie rzeczy, które bym zmieniła/usunęła(a może dodała). Może to przez to, że często tu jestem to chciałabym kompletnie inną nową wersję od tej co jest aktualnie. ;/

Cześć2
Gość

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 20:58   

aqvario napisał/a:
Z tego co wiem, to były dziewoje, a poszło o yaoice. Faceci rzadko robią yaoice, taki tam drobiazg ;P Tak czy inaczej nie da się już odwrócić biegu spraw, więc skupimy się na pomocy Kamo przy nowej wersji Wszechbiblii :)

Jednak pół honoru oddaję, bo to dziewojka i pan dziewoj. Na 100%. To z facetami i yaoicami to zwykły stereotyp...
Ano ja Kamo nie pomogę, bo i tak nie ogarniam, co on tam robi. Co najwyżej mogę go wspierać myślami. I mieć nadzieję, że temu tworowi bliżej będzie do mangaupdates niż wszechbiblii.

Yuka napisał/a:
Przydałoby się odnowić stronę. Z grup skanlacyjnych to dracaena ma najlepszą stronę. Oczywiście są tam pewnie rzeczy, które bym zmieniła/usunęła(a może dodała). Może to przez to, że często tu jestem to chciałabym kompletnie inną nową wersję od tej co jest aktualnie. ;/

O to to. Dracaena rzeczywiście ma najlepszą stronę i fajnie u Was byłoby coś takiego zobaczyć. Może nie ten róż, ale "współcześniejsze" funkcje – responsywność i takie tam.

Profesor Hipek
Hayate Team

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 21:46   

aqvario napisał/a:

No, to straszne, jak faceci robią yaoice...

Pracowałem przy 100% naszych yaoi... xDD

Docent Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 23:14   

Hipek napisał/a:

A było ich tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki :/

Profesor Hipek
Hayate Team

Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 23:58   

Junsu napisał/a:
Hipek napisał/a:

Dwa, a to dalej o 1 za duzo. xD

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 01:54   

Draceana ma stronkę postawioną na zwykłym Worpressie, w wersji 4+, a do tego wybrali styl Ronneby, który jest płatny i pewnie dlatego tak nowoczesny (bo ktoś zarabia na jego rozwoju). Przyznaję, ładnie to wygląda, choć nie trafia w moje gusta. Ale ma olbrzymie możliwości konfiguracyjne, oni po prostu wybrali sobie taki wygląd, bo styl jest naprawdę elastyczny.

Mamy w planach odświeżenie strony, tyko nie da się tego zrobić szybko przy ograniczonym czasie. I tak się przeciąga, przeciąga, przeciąga. Ile to już lat? Pewnie z 5... Ale musimy to zrobić, bo Google w wynikach wyszukiwania wyświetla mi przy Hayate, że "Twoja strona nie będzie działać dobrze na urządzeniach mobilnych." Najwyższy czas poważnie o tym pomyśleć, w świetle wprowadzonych prawie rok temu zmian w algorytmach: https://ozonmedia.pl/google-aktualizuje-algorytm-wyszukiwania-dla-stron-mobilnych/

Cytat:

Aqvario z jakiej grupy?
Flrk & Dwd (wszystkie maile podpisywane Dwd). Na skanlacje.pl jest link do nich.

Yuka napisał/a:
Jakbyście potrzebowali pomocy to pomogę.
Sądzę, że będzie to ewoluowało w stronę, aby grupy same uzupełniały informacje o projektach i w przyszłości rozdziałach, które robią, zamiast pisania na forum Wszechbiblii, które potem informacje ktoś musiał wrzucać. Ale będą wymagani moderatorzy do weryfikowania informacji (na CM ich brakowało). Zgłoś się do Kamo. :)

Cześć2 napisał/a:
Jednak pół honoru oddaję, bo to dziewojka i pan dziewoj. Na 100%.
Ok, przeprowadziłem własne śledztwo i muszę przyznać ci rację. I to w sumie... całkowitą. No więc maile, które pisali do CM są poprzeplatane męskimi i żeńskimi końcówkami, jakby osoba pisząca nie mogła się zdecydować kim jest. Kamo nakreślił mi grupę jako "dwie jebnięte panienki" i że trafiła mu się "walnięta sztuka" xD Nie weryfikowałem tego, po prostu mu uwierzyłem na słowo. Ale na Fanpage przedstawiają się jako dwóch facetów, Florian i Dawid. A ponieważ podkradli Yaica Akuma Scans (Killin Stalking) i wszystkie projekty, za które się wzięli, to yaoi, to moje przypuszczenie jest takie, że to para homo. Tylko jeden z nich nie do końca wie, kim jest i chciałby być xD

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 26 Kwiecień 2017, 11:18   

Junsu napisał/a:

Z Yuri nie jest jakoś lepiej :D.

Apropo strony, myślimy nad tym, ale jednak mi osobiście strona Dracaena średnio się podoba.
Ostatnio zmieniony przez Smoq 26 Kwiecień 2017, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  

Docent Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 26 Kwiecień 2017, 12:20   

A mnie ta Dracaena ładuje się już 10 rok. xd Wiem, że mam słabego kompa w pracy, no ale bez przesady, ciężka ta strona jak smok. : D
I sypie masą błędów w konsoli.
Ale po załadowaniu w sumie nie wygląda źle. :D

Odpowiedz do tematu