Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ciepła środa... - środa - 17 maja 2017
Autor Wiadomość
Docent Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 17 Maj 2017, 03:23   Ciepła środa... - środa - 17 maja 2017

...a z nią gorąca aktualka! Dzisiejszą aktualkę przechwyciłam w swoje ręce, by podzielić się z wami kilkoma ważnymi informacjami. A jak Junsuś robi wpis z własnej woli, to oznacza, że będzie naprawdę dużo liczb. Od czego by tu zacząć? A tak...

W niedzielę wieczorem odnotowaliśmy bardzo dużą liczbę, bo aż 200 tysięcy, postów napisanych przez użytkowników na naszym forum! Jest to dla mnie naprawdę wielki szok. Nie mam pojęcia, kiedy udało nam się naklikać tyle znaczków! xD Jest to nasza wspólna zasługa, która niezmiernie mnie cieszy. :D

Niestety następna informacja nie jest pozytywna. Z przykrością muszę was poinformować o kolejnych osobach przeniesionych do Alei Poległych, a są to: RenaUchiha, Psiostra, Xardian oraz Urtica. Jeśli chodzi o Urticę, to gdy usłyszałam, że odchodzi, to aż mnie serduszko zabolało. Dla wielu Hayateńczyków była niczym mentor. W każdym razie na pewno dla mnie. W maju 2016 roku, kiedy ja dałam z siebie 120%, robiąc 771 stron, Urtica zrobiła 1500, co jest dla mnie totalnym kosmosem. Jednak jej pasja do skanlacji została ”zastąpiona” inną, skierowaną bardziej w kierunku jej pracy. Teraz całkowicie poświęca się zwierzętom w schronisku i naprawdę dobrze jej idzie! Ma wielkie serce i dzięki niej wiele psiaków i kotów dozna miłości! Trzymam za nią kciuki, jednak gdzieś głęboko w serduszku dalej mam nadzieję na jej powrót.

Ach... Tyle emocji. No nic. Życie toczy się dalej, więc i my się ruszmy. Przejdźmy do niespodzianki zrobionej przez Hayateńczyków. Wpadliśmy na pomysł, by podzielić się z wami naszymi poglądami na temat projektów, które możecie czytać na naszej stronce. Zrobiliśmy wśród siebie ankietę, w której głosowaliśmy na nasze ulubione projekty do czytania. W ankiecie wzięło udział 20 aktywnych Hayateńczyków. Po trzech tygodniach głosowań otrzymaliśmy wyniki. Oto całe zestawienie. Niezmiernie cieszy mnie 1 miejsce, gdyż jest to mój ulubiony projekt i jestem z niego dumna. ^^

A teraz najważniejsze! Aktualka! xD Dzisiejszą aktualkę tak naprawdę możemy zawdzięczać naszym nowym Hayateńczykom: Sagarze oraz Lepanto, bez których nie byłoby co wstawiać. Oklaski dla naszych edytorów! :D

Tak naprawdę mogłabym na tym skończyć, jednak nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o jeszcze jednym zestawieniu, które popełniłam w ostatnich dniach. A mianowicie o statystykach odnośnie naszych projektów. Okazuje się, że tak naprawdę, to większość naszych projektów potrzebuje miłości od korektorów oraz edytorów. Znaczy, o edytorach wiadomo od dawna, ale nie spodziewałam się, że to właśnie brak korektorów spowalnia pracę w wielu mangach. Także zapraszam do współpracy! Nie gryziemy! :D

Takim oto sposobem dotarliśmy do momentu, gdzie mogę wam życzyć miłego czytania. Mam nadzieję, że tytuły przypadną wam do gustu. Mogę wam jeszcze zdradzić, że Lilka szykuje dla was niespodziankę, więc wyczekujcie prezentów!

P.S. Jest już znana oficjalna data Pyrkonu 2018. Wypadnie ona w 3 tygodniu maja, tj. 18-20 maja. Szkoda, że tak późno, ale może chociaż ładna pogoda się trafi.

Szczawik Yuka

Wysłany: 19 Maj 2017, 16:56   

Zaskoczyło mnie 1 miejsce. Co jak co, ale spodziewałam się MSN. Fajnie, że Natsume jest tak wysoko. No i Shana też ma dobre miejsce.
Junsu napisał/a:
Jednak jej pasja do skanlacji została ”zastąpiona” inną, skierowaną bardziej w kierunku jej pracy. Teraz całkowicie poświęca się zwierzętom w schronisku i naprawdę dobrze jej idzie! Ma wielkie serce i dzięki niej wiele psiaków i kotów dozna miłości! ☺

Powodzenia Urtica! Oby Ci szczęście sprzyjało. :D
Czyli teraz Natsume nie ma tłumacza. :(

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 19 Maj 2017, 17:02   

Już ma, Yuka. Spiritusick przejął parę dni temu. Także projekt nie stanie w miejscu. :) Żaden nie stanie, już się ekipy powoli umawiają w projektach z wolnymi wakatami. Nadal mamy aktywny plan wykończenia mang, które szybko da się skończyć i, bez brania nowych, brania się za te, które długo potrwa skończenie. Chcemy ograniczyć listę projektów aktywnych o połowę, aby móc je wszystkie ciągnąć na raz, wypuszczając rozdziały w regularnych odstępach, a nie od przypadku do przypadku. Oczywiście nic nie poradzimy, jeśli nie mamy na czym robić (brak RAW / angielskiej wersji / zrównanie z wersją japońską).

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Szczawik Yuka

Wysłany: 19 Maj 2017, 21:55   

aqvario napisał/a:
Chcemy ograniczyć listę projektów aktywnych o połowę, aby móc je wszystkie ciągnąć na raz, wypuszczając rozdziały w regularnych odstępach, a nie od przypadku do przypadku.

Powinniście to zrobić już dawno temu...

Docent Vuko
Hayate Team

Wysłany: 19 Maj 2017, 23:09   

Yuka napisał/a:
Czyli teraz Natsume nie ma tłumacza. :(

Tłumacz znalazł się zajebiście szybko, brakuje edytora :(

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 19 Maj 2017, 23:38   

Yuka napisał/a:
Powinniście to zrobić już dawno temu...
Zrobiliśmy.

W 2010 roku mieliśmy prawie 120 aktywnych projektów. Powiedzieliśmy wtedy Stop! nowym projektom i wzięliśmy się za wykańczanie, a niektóre były bardzo długie. Kiedy Urti przejęła administrację w 2015, trochę odpuściła grupie zakaz nowych projektów, byleby tylko nie były długie (jeden-trzy tomy), choć i tak prześliznęło się trochę dłuższych.

Na początku tego roku mieliśmy niecałe 60 aktywnych projektów. Wdrażamy plan, aby ograniczyć je do około 25 i zero brania czegokolwiek nowego (poza oneshotami). Idealny plan zakłada rok na jego realizację, pewnie będzie poślizg, ale i tak uważam, że jest nieźle.

Niestety - ma to też swoje minusy. Są tytuły, które nie interesują właściwie nikogo w grupie. W przeszłości kilka osób odeszło z grupy, bo nie pozwalaliśmy im brać tych projektów, które chcieli. Szli do innych grup, które pozwalały, a potem porzucały, czego my nie robimy xD

Po prostu realizacja takich planów przy tej ilości projektów trwa długo i wymaga żelaznej konsekwencji. Szczególnie jak ma się kilka kobył po 30 tomów... :(

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 20 Maj 2017, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  

Profesor Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 19 Maj 2017, 23:47   

aqvario napisał/a:
Na początku tego roku mieliśmy niecałe 60 aktywnych projektów. Wdrażamy plan, aby ograniczyć je do około 25 i zero brania czegokolwiek nowego (poza oneshotami). Idealny plan zakłada rok na jego realizację, pewnie będzie poślizg, ale i tak uważam, że jest nieźle.

Ten rok to chyba bardzo optymistyczny plan... :D Zejście poniżej 50 będzie dobrym wynikiem chyba... :D

Docent Vuko
Hayate Team

Wysłany: 19 Maj 2017, 23:51   

Al, ty pesymisto :v

Profesor Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 19 Maj 2017, 23:55   

Chyba realisto :v

Profesor Hipek
Hayate Team

Wysłany: 20 Maj 2017, 00:07   

Al Pachinko napisał/a:
Ten rok to chyba bardzo optymistyczny plan... :D Zejście poniżej 50 będzie dobrym wynikiem chyba... :D

Al, ty pesymisto. Zakończenie 5 będzie sukcesem, gdy edytuja 2 osoby. ;o

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 20 Maj 2017, 01:30   

Witajcie w moim świecie hura-optymizmu i różowych okularów! :D

Aqwet

Wysłany: 22 Maj 2017, 11:13   

Ych, zapomniałem hasło tutaj. Dobra, bo mi nikt nie odpisuje na GG. Kogo teraz męczyć o jointy? I co macie wspólnego z manga scan? Widzę wasz link u nich w stopce mang, co jest dziwne.
Szkoda mi Urti... głównie to ona mnie męczyła:D

Doktor kazuya
Hayate Team
Minmei

Wysłany: 22 Maj 2017, 11:31   

Aqwet napisał/a:
Kogo teraz męczyć o jointy?
Hipka.
Aqwet napisał/a:
I co macie wspólnego z manga scan? Widzę wasz link u nich w stopce mang, co jest dziwne.
Nic, a co do linku, to kiedyś coś tam próbowaliśmy negocjować (ale nic konstruktywnego z tego nie wynikło), a ten link jest, można powiedzieć, pozostałością tych negocjacji (chcieliśmy, m.in., aby przy naszych skanach dali linka do naszej strony, a oni dodali link w stopce).

Aqwet

Wysłany: 22 Maj 2017, 11:52   

Tak też myślałem, bo jest teraz wszędzie. Nawet w moich mangach:P Nic, dzięki.
Do Hipka właśnie ostatnio pisałem i czekam na odp:d

Ash
Gość

Wysłany: 22 Maj 2017, 20:08   Pytanie

Aktualki teraz w środy będą się pojawiać, czy to takie czasowe tylko obsunięcie?

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 22 Maj 2017, 21:16   

Nie, teraz była w środę, bo dwadzieścia przed północą w niedzielę dowiedziałem się, że mam robić aktualkę, więc poprosiłem, aby ktoś napisał newsa, dostałem tekst, ale miałem wybitnie mało czasu i w rezultacie pojawiła się w środę. A na wczoraj rozdziałów nie było. Coś nam hayateńczycy umarli. Znaczy ich robótki umarły. Oni podobno ciężko harują, a te skubane umierają :/ Wredne są :/

Szczawik Yuka

Wysłany: 22 Maj 2017, 21:25   

A ja się zgadzam z Al Pachinko. Przejrzałam projekty i niektóre dacie skończyć:
Yome ga Kore na Monde - chyba został jeden rozdział do końca.
Onnanoko ga Shinu Hanashi - też tylko 1 tom i niewiele rozdziałów.
Kami Sen - jak będzie tak dalej wychodził to zakończycie.
Hatarakanai Futari - 4 tomy do końca. Ma całą ekipę, jeśli na stronie jest to aktualne.
Chrno Crusade - zostało z 1 tom do końca. I ma też kompletny skład.

Gunslinger Girl, Kenko Zenrakei Suieibu Umisho, Mahoraba, New Game!, Shonan Jun'ai Gumi. To projekty z pełną ekipą, ale mają miej zrobionych rozdziałów. Nie zamieściłam MSN, ponieważ długo wam zajmie zakończenie tej serii. A pozostałe to kogoś brakuje, albo nie ma rawów. ;/

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 22 Maj 2017, 22:07   

No zrobiłem takie wyliczenie w wewnętrznym dziale dla grupy. Tylko nie ja tego pilnuję, bo Lilka i ja już nie mamy czasu na takie sprawy. Sam wezmę się i chcę zakończyć Mugen no Ryviews (zostało 4 rozdziały). Zakończenie 20 projektów w tym roku jest jak najbardziej możliwe. Taki K-on Azus Attack ma 3 rozdziały i koniec. Yome ga kore na Monde 1 tom (5 rozdziałów). Nyankoi 6 rozdziałów, Mai-chan 1 tom (12 rozdziałów), w Wa! 2 tomy, Onnanoko 6 rozdziałów, Inifinite 2 tomy, Bonnouji 1 tom, itd. A ja liczyłem też projekty, w których doganiamy japończyków, anglików, posiadane RAWy i staniemy, znaczy - projekty do zawieszonych. Dla mnie to częściowo także projekt zakończony, bo nie możemy nic z nim dalej zrobić, więc bierzemy się za kolejne projekty. :) Np w Tonagurze mamy 7 rozdziałów do dogonienia anglików, w Chii's Sweet Home 2 tomy do dogonienia anglików, w Dragon Halfie 3 tomy... Itd. Zobacz, ile projektów wymieniłem, a nigdzie więcej niż 3 tomy do odłożenia projektu na półkę.

Docent Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 22 Maj 2017, 22:15   

Jeśli chodzi o Chrno, to też jestem zawiedziona :( Myślałam, że uda nam się ten projekt zakończyć już jakieś 2 miesiące temu, ale nie wiem, co się dzieje z Alienem, więc i projekt stoi :'(

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 23 Maj 2017, 06:54   

Junsu napisał/a:
Jeśli chodzi o Chrno, to też jestem zawiedziona :(

Ja jestem zawiedziony, że tak długo trzymam hatarakanai :(.

Docent Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 23 Maj 2017, 10:53   

I K-ON!: Azus@ttack :p Szuka i nie może znaleźć :(

Wagarowicz Kamo
vel Kamatori

Wysłany: 28 Maj 2017, 18:53   

Hoo, widzę kończy się pewna epoka.

Odpowiedz do tematu