Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Historia pewnego pomysłu - niedziela - 4 czerwca 2017
Autor Wiadomość
Doktor Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 04:26   Historia pewnego pomysłu - niedziela - 4 czerwca 2017

Jak to zwykle z pomysłami bywa, ten też zapewne zrodził się podczas kąpieli albo posiedzenia na kibelku. Myślałam o tym, jakie projekty ruszyć w Hayate. Zacznijmy od tego, że mimo iż wróciłam do grupy, to nie mam już tyle czasu co wcześniej. Nie ma mowy o cyborgowaniu, więc trzeba brutalnej selekcji tytułów. I tak pomyślałam, żeby sprawdzić jak stoi Negima Neo.

Okazało się, że dokładnie w tym samym miejscu, gdy go oddawałam - na korekcie omake z tomu 2. Omake'i mają to do siebie, że często zawierają klika słów od mangaki. Często są pisane odręcznie, więc trudno się je odszyfrowuje. I tu właśnie był pies pogrzebany, Kazuya nie miał czasu i weny, aby to zrobić. No to zagadałam, czy może coś się zmieniło pod tym względem i że trzeba zdecydować, co robimy. Doszliśmy do wniosku, że trzeba to olać. Ale jeszcze tak mnie tknęło, żeby sprawdzić skany, które jakiś czas temu wrzucił Hipek. I co? I okazało się, że ten omake jest w amerykańskm wydaniu! I do tego Kazuya potwierdził, że to, z czym miał problem, zostało przetłumaczone. A że stare powiedzenie mówi "chcesz mieć coś zrobione, zrób to sam", to zrobiłam korektę i dotłumaczyłam braki. Wtedy pomyślałam, że zamiast tylko jednego rozdziału, zrobić wszystkie, jakie były przetłumaczone.

Zakasałam rękawy i wzięłam się za edycję. Omake poszedł szybko, bo dawno temu wyczyściłam skany, więc teraz pozostało tylko wstawić teksty. W międzyczasie Kazuya wrzucił tłumaczenie Mahou Sensei Negima. To znakomicie pasowało mi do planu, którym radośnie podzieliłam się z grupą.

Aktualka Negimowa,

czyli Mahou Sensei Negima oraz Negima Neo!

Wtedy wtrącił się Aqvario:

I UQ Holder!

Sprowadziłam go brutalnie na ziemię:

Nie, nie będzie UQ Holder. Nie lubię tego projektu, byłam przeciwna jego braniu, to nie będę teraz przy nim pracować. Niech sami piją to piwo, którego nawarzyli.

I edytowałam dalej. Niestety oba projekty są trudne i czasochłonne dla edytora, ale każde trudniejsze odtworzenie to wyzwanie i jednocześnie niesamowita radość, gdy uda się je zrobić. Na forum informowałam o postępach prac:

2/4 planu wykonane! Jeszcze tylko jeden z Negimy i jeden MSN!

I UQ Holder!

Wtrącił Aqvario i musiałam po raz kolejny mu tłumaczyć, że nie będzie tego tytułu. Przecież nie ma tam edytora, a poza tym to Smoq nie przetłumaczył jeszcze braków, które wykazał mu Kazuya.

Zrobiłam kolejny rozdział i pochwaliłam się, że został tylko jeden... Na co Aqvario odpowiedział:

I UQ Holder!

Tylko posłałam mu zabójcze spojrzenie. Kilka dni później, gdy Aqvario wrócił z pracy do domu, znowu byłam w trakcie edycji. Spojrzał na mnie pytająco, a ja mruknęłam:

Robię to twoje UQ Holder. Nie, nie będę tam edytować! Tylko ten jeden rozdział!

Nie odpowiedział. Krótko po rozpoczęciu edycji, trafił mnie szlag i musiałam przerwać, aby zrobić sobie najpierw korektę. Przy okazji przypominając Aqvario, że nie zamierzam tam korektorować i edytować na stałe, to tylko na ten jeden rozdział. No i wczoraj zakończyłam edycję rozdziału 7. W końcu wykonałam swój plan!

Gratulacje dla wszystkich, którzy przebrnęli przez to długaśne wyjaśnienie. Nie przedłużając, oto rozdziały do schrupania!:

PS. Zgadniecie, kto jest nowym edytorem w UQ Holder?
Ostatnio zmieniony przez Lilka 4 Czerwiec 2017, 04:34, w całości zmieniany 2 razy  

Tapion Virgo
Honk

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 09:09   

No widzisz, ponarzekał, ponarzekał, i ma co chciał xD
Wczoraj przeglądałem mangi które tutaj czytam, i te, które czytałem ale dawno nie były aktualizowane. I akurat są dzisiaj w aktualce. Gdybym wierzył w Boga, to stwierdziłbym, że się do mnie uśmiechnął :D

Doktor aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 10:51   

Ale na Ai ga Tomaranai nie dała się namówić, a sugerowałem aktualkę z Kenem Akamatsu. No trudno, weźmiemy się za to kiedy indziej. :( Szkoda, że Urti nie zrobiła wstępnej obróbki kolejnego MSNa, znaczy podobno jest w trakcie, bo to ostatni trudny rozdzial (po skanowaniu) i dalej Lilka już poleciała z czyszczeniem sama... Tłumacz zalega. Damy radę! :D

PS. Nie wspomniałaś, Lilka, że z tabletem robi się szybciej, niż myszką ^^

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Docent Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 19:57   

Aq, jak tylko zobaczyłem tą aktualkę to też pomyślałem o Ai ga Tomaranai :D Ale nie wszystko na raz. "Nie od razu Rzym zbudowali" ;P

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 20:18   

No ale w Ai nie ma nic z negimy no i uq holder najlepszy jak wiadomo, trzeba by nastepny rozdzial przetlumaczyc chyba.

Doktor Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 22:17   

Smoq napisał/a:
Ai nie ma nic z negimy

Nic a nic. Dlatego Aqowi nie udało się mnie do tego namówić :P Aq chciał po prostu z "Aktualki Negimowej" zrobić "Aktualkę z Akamatsu" :)

Szczawik Yuka

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 22:29   

Lilka napisał/a:
Nie lubię tego projektu, byłam przeciwna jego braniu

A czemu byłaś przeciwna?
Lilka napisał/a:
Robię to twoje UQ Holder. Nie, nie będę tam edytować! Tylko ten jeden rozdział!

To źle, że odpuściłaś. Trzeba było iść w zaparte.
Lilka napisał/a:
PS. Zgadniecie, kto jest nowym edytorem w UQ Holder?

Aqvario?

Dzięki Lilko za Negimową aktualkę. ヽ(〃^▽^〃)ノ

Doktor Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 22:54   

Yuka napisał/a:
A czemu byłaś przeciwna?

Bo mangi Akamatsu są trudne w edycji, a wiedząc ile pracy jest przy MSNie, domyślałam się, że podobnie będzie w UQ Holder. Byłam przeciwna braniu, bo wiedziałam, że może się to skończyć tak, że nie będzie osoby, która temu podoła.
Yuka napisał/a:
Aqvario?

Nie zgadłaś xD Ja :P

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 23:04   

Ale UQ wydaje sie proste, chociaz rawy slabe troszke.

Doktor Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 23:09   

"Wydaje się" to coś innego niż "Jest" :P Patrzyłam na kolejne rozdziały - jak zwykle wielkie teksty na tle i pierdylion odtworzeń na rozdział. W tym na przykład odtworzeń prawie nie było, ale za to były chyba ze trzy podwójne strony (które trzeba było połączyć).

Docent Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 23:09   

Najbardziej mi się podoba jak z mangą tego autora poradziło sobie Waneko - jeb szary prostokąt na tekście w tle i po kłopocie :D

Doktor Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 23:20   

Madre podejscie :D... po co sie meczyc :D?

Odpowiedz do tematu