Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pobieranie?
Autor Wiadomość
Czarna_Noga

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 07:21   Pobieranie?

Jako że temat o nazwie "Download?" już ta sprawa tam nie pasuje to postanowiłem założyć nowy temat. Zauważyłem już jakiś czas temu że zabrano możliwość pobierania rozdziałów a nawet całych tomików na dysk, ale że nigdzie nie znalazłem chociażby wzmianki o tym uznałem że to jakiś przypadkowy błąd albo coś w tym stylu ale teraz gdy minęło sporo czasu a ja nadal nie znalazłem niczego na ten temat postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i osobiście zapytać (jeżeli takowe wyjaśnienia gdzieś są podane to przepraszam za kłopot i prosiłbym o link do nich). Cóż jeżeli to błąd to byłbym wdzięczny za jego naprawę a jeżeli to zamierzona akcja to chciałbym wiedzieć dlaczego? Prawdopodobnie większość osób w tym również ja, chciałaby przywrócenia możliwości pobierania. Z góry dziękuje za wytłumaczenie mi sytuacji. Pozdrawiam Czarna_Noga

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 10:24   

Ahoy, Czarna Nogo.
Możliwość pobierania została wyłączona celowo, wzmianki o tym nie było, jako że Aqvario uznał, że nie jest potrzebna. Na wyłączenie tej funkcji złożyłyceloróżne czynniki. Najważniejszym z nich był fakt, że upadło Centrum Mangi. Nie chcemy, aby nasze mangi trafiały na inne serwisy z czytnikami online. Przykro mi.

To był taki oficjalny komunikat, a teraz ode mnie. Mozliwosc pobierania byla, moim zdaniem, bardzo uzyteczna funkcja, ktora kiedys jeszcze sprobuje przywrocic. Problemem sa serwisy z mangami online, ktore po prostu podbieraja rozdzialy od nas. Niejednokrotnie usuwaja creditsy, zawsze maja nasze zdanie za nie warte uwagi. Problemem jest to, ze traca na tym zwyczajni czytelnicy. Owszem, ze statystyk wynikalo, ze moze 10% (?) pobieralo. Moze mniej, gdzies mielismy dokladne info. Jednak mimo to jest to wygodniejsza opcja dla uzytkownikow aplikacji mobilnych i pochodnych. Niewygodnie czyta mi sie na tablecie online. Zawsze wolalem na niego pobrac mange.
Za utrudnienia przepraszamy, ale w najblizszym czasie nie ulegna one poprawie.

Świeczka Nilf-kun
Hayate Team
Tajemniczy

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 10:48   

Hipek napisał/a:
Zawsze wolalem na niego pobrac mange.

Ja na swoje "jabłko" wolałem online (szybkie internety), ale kiedy słabe łącze to rzeczywiście lepiej się przemęczyć 3-5min i ściągnąć niż co stronę czekać 20-30s aż się załaduje :(

Bombka Eni
Hayate Team

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 12:02   

Tylko gdy później ktoś z prawami autorskimi do jednej z mang, które wydajemy/wydaliśmy wejdzie na polski rynek, to my usuwamy zlicencjonowane skanlacje i po kłopocie. Natomiast, gdy podbiera je nam taki manga-skan, który nielegalnie na tym zarabia, to nie mamy na nic wpływu i możemy dostać rykoszetem.

Czarna_Noga

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 15:51   

Rozumiem, ja właśnie ze względu na to że upadają różne strony chociażby ostatnio team-black.pl chce mieć zawsze kopie mang (dość użyteczne zwłaszcza jak sie potem nagra na płytę czy coś i można zabrać ze sobą wszędzie). A czemu po prostu nie wkleicie swojego loga na każda stronę? Wiele znanych grup tak robi a i gdzieś po środku rozdziału przecinają stronę i dodają cała nazwę. Żyjemy w czasach gdzie różne grupy są zamykane z różnych powodów dlatego myślę że możliwość pobierania jest niezbędna dla osób które tak jak ja po prostu czytają dla przyjemności i mogą chcieć wrócić do danego tytułu za rok czy za 2. Korzystając z okazji chciałem bardzo podziękować za przetłumaczenie tytułów od Seo Kouji już po 3x czytałem wszystkie tytuły które przetłumaczyliście (wyjątkiem jest Fuuka przy której czekam na zakończenie żeby móc pochłonąć wszystko na raz). A jeszcze do kupowania mang w sklepie po polsku, jeżeli ktoś będzie chciał przeczytać jakiś tytuł bez kupowania go, to przeczyta chociażby i po chińsku ze słownikiem na kolanach a ktoś inny chociażby miał kopie fanowskiego tłumaczenia na dysku to zakupi tomiki papierowe. W gruncie rzeczy to smutne że tak to wygląda no ale nic sie na to nie poradzi.

Bombka Eni
Hayate Team

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 16:09   

Czarna_Noga napisał/a:
wyjątkiem jest Fuuka przy której czekam na zakończenie

O rany, to się naczekasz!

Co tyle ludzi widzi w twórczości Koujiego? Z tego co wiem, na naszą stronę nie wchodzi zbyt wiele japońskich nastolatków ;P .

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 16:41   

Chyba to, że ma ładną kreskę i mało dialogów, można sobie popaczać na cycki :v

- Only god can judge me - he said.
- Guilty - decided Spiritusick.

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 16:44   

Można dyskutować na temat tego, czy wygodniej czytać online czy u siebie na kompie. To są preferencje osobiste i mają się nijak do rynku skanlacyjnego. A Polski rynek w tej chwili przeżywa kryzys, bo zamknęły się CM, ML, a MS zostało sprzedane i szuka kupca. Jak przestanie się opłacać, to też zostanie zamknięte. Jakby się zamknęło, to rozważymy włączenie DL, chociaż raczej w to wątpię. Grupy też się zamykają i porzucają tytuły, bo są straszone przez wydawnictwa.

Aczkolwiek, tak jak w przypadku gier, coraz więcej ludzi narzeka, że nie są na Steam i nie można ich tam podpiąć, bo nie chcą ich mieć na półce oraz gdzieś zachomikowanych na dysku, tak coraz więcej ludzi narzeka, że nie ma rozdziałów online, a na DL im wcale nie zależy.

Co więcej, z mojego doświadczenia i rozmów z ludźmi wiem, że bardzo mały procent potrzebuje mang u siebie. Większość tych, którzy narzekają na pobieranie, to ci, którzy nie mogą tych mang udostępnić u siebie. Np na chomiku, aby mieć punkciki, aby ściągać nielegalnie więcej innych rzeczy. Nawet grupy wrzucają na chomika, aby mieć z tego profit albo dają linki do Downloadu przez Ad.fly i inne agencje reklamowe, co jest poniżej godności i zasad.

A zasadą skanlacji jest to, że PROMUJEMY mangi, aby te zostały wydane w Polsce. Bez jakichkolwiek korzyści majątkowych, bo to przestępstwo. W naszym interesie leży, aby zostały skasowane z Internetu, gdy wydawnictwo zlicencjonuje tytuł. Nie jesteśmy konkurencją wydawnictw. I znów niektóre grupy zachowują się nieetycznie, gdy taką konkurencję tworzą, wydając mangi, które są zlicencjonowane.

To śliski temat, ale blokada downloadu zapobiega rozpowszechnieniu się rozdziałów, co służy rynkowi i raczej nie przeszkadza 99,99% czytelnikom. Znaczy u nas blokada nastąpiła ze 3 miesiące temu i na około 10 tys unikalnych czytelników miesięcznie na naszej stronie o download upomniały się może ze 3-4 osoby? Czyli na miesiąc JEDNA. Nie będziemy dla nich robić wyjątków. Na CM było co najmniej 10-15 grup, które nie miały stron i wrzucały rozdziały jedynie na czytnik online.

BTW. Wbrew temu, co piszesz, to bardzo niewiele grup stosuje znaki wodne. A w skanlacjach angielskich, o przewrotności losu, głównie stosują je aglomeraty z mangą online, żeby inne aglomeraty nie podprowadzały im rozdziałów. Tak, stosują je ci, co nielegalnie na tych mangach zarabiają, a nie sami skanlatorzy. Podobnie jest na polskim rynku anime online. Chlew i wylęgarnia najgorszego typu osobników, co zrobią wszystko, aby zarobić pieniądze na cudzej pracy.

Ani jeden rozdział po upadku CM nie został stracony, tyle powiem. Jeśli będzie kiedyś jak to zrobić, bez osobistego ryzyka, to pojawią się do czytania w sieci. Nie do pobrania. Nigdy.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 16:48   

Byłem w trakcie pisania odpowiedzi, gdy odświeżyłem i zobaczyłem post Aq.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami :v

Świeczka Nilf-kun
Hayate Team
Tajemniczy

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 20:17   

Po przeczytaniu takiego walltextu wiem że jestem po dobrej stroni internetów :) Wreszcie zarabiam swoje piniąszki i zamierzam wesprzeć wydawnictwo kupując na początku powolutku jeden tytuł :) Co by było gdyby każda osoba na 100 przeczytanych rozdziałów w internecie kupiła jeden tomik? Mieli byśmy rozkwit i boom w świecie papierowych mang :)

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 16:43   

Czarna_Noga napisał/a:
ale że nigdzie nie znalazłem chociażby wzmianki o tym
mówiłem, że trzeba napisać w prost, a nie zamiatać pod dywan :/

Czarna_Noga napisał/a:
A czemu po prostu nie wkleicie swojego loga na każda stronę?
Bo tak niszczymy jakość wszystkich stron nic nie zyskując. Jak pójdzie licencja pl to i tak inne serwisy nie usuną }:(

Czarna_Noga napisał/a:
gdzieś po środku rozdziału przecinają stronę i dodają cała nazwę.
To jest tak wkur$%@$&#$, że odechaciewa mi się czytać. Niech nikt nawet nie próbóje tego wprowadzać, bo zrobię strajk QCerski czepiając się absolutnie wszystkiego

Czarna_Noga napisał/a:
Żyjemy w czasach gdzie różne grupy są zamykane z różnych powodów
Hayate ten los nie czeka. Jesteśmy wieczni :] A tak serio, to są u nas w grupie chomiki co w razie wojny poratują :)

Czarna_Noga napisał/a:
jeżeli ktoś będzie chciał przeczytać jakiś tytuł bez kupowania go, to przeczyta chociażby i po chińsku ze słownikiem na kolanach
Droga wolna. Jego sprawa. Ale ja się będę źle czół z tym, że na mojej pracy cierpi polski rynek.

Czarna_Noga napisał/a:
ktoś inny chociażby miał kopie fanowskiego tłumaczenia na dysku to zakupi tomiki papierowe.
To są hardkorowi fani do których należę i całkowicie ich popieram. Niestety obawiam się, że są w mniejszości :( No i nie chodzi tylko o osoby które przeczytały tytuł przed licencją, ale też o te które by chciały pobrać i przeczytać PO tej licencji. Jak zaczniemy udostępniać pobieranie to na różnych stronach online rozdziały po licencji nie koniecznie zaczną znikać...

aqvario napisał/a:
3 miesiące temu i na około 10 tys unikalnych czytelników miesięcznie na naszej stronie o download upomniały się może ze 3-4 osoby?
Pożytek z braku info mamy taki, że znamy skalę problemu - tzn. wiemy konkretnie ilu osobom bardzo przeszkadza brak downloadu :D

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 17:13   

Alexandrus888 napisał/a:
Pożytek z braku info mamy taki, że znamy skalę problemu - tzn. wiemy konkretnie ilu osobom bardzo przeszkadza brak downloadu :D

Nie koniecznie. Duża część osób czyta tylko 1-2 tytuły. Zauważ, że to się zdarzało już wcześniej. Był zablokowany download wszystkich rozdziałów od np. Czerwca, a pytali tylko, jeśli wyszło Yamato, a po Yamato nie pojawił się rozdzialik do pobrania przez miesiąc. ;)
Nie każdy czyta i pobiera WSZYSTKO od nas. Duża część od nas wchodzi tylko po 1 lub 2 tytuły. Nie jest to żadna tajemnica. Złym jest uogólnianie wszystkiego, jeśli nie wypuszczamy wszystkiego na raz. ;)

Czarna_Noga

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 20:10   

Cóż jakby nie patrzeć ja jestem "hardcorowym fanem mangi" i również jeszcze nie przeczytałem wszystkiego co oferujecie z aktualnych tytułów które wydajecie nie czytam w gruncie rzeczy nic (czekam na zakończenie bo jestem człowiekiem który pochłania cały tytuł na raz) ale jest tam dużo tytułów które planuje przeczytać a możliwość że kiedykolwiek jakieś polskie wydawnictwo to wyda jest znikome i np. takiej Fuuka mam na dysku 9 czy 10 tomów ale już reszty miał nigdy nie będę w Polsce nigdy nie zostanie wydrukowana bo zbyt mało chętnych na to a gdy za 20lat będę to chciał pokazać mojemu dzieciakowi to nie będę miał możliwości. I to jest naprawdę smutne, wątpię żeby zbyt wiele osób myślało w taki sposób jak ja ale takie są realia że tylko mały odłam tytułów zostanie wypuszczone w wersji papierowej.
Ostatnio zmieniony przez Czarna_Noga 17 Lipiec 2017, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:07   

Czarna_Noga napisał/a:
za 20lat będę to chciał pokazać mojemu dzieciakowi to nie będę miał możliwości.
Co będzie za 20 lat to ty kompletnie nie wiesz. Możesz umrzeć, możesz pójść na księdza i dzieci nie mieć, może wybuchnie wojna atomowa i ludzi nie będzie. Cholera wie co się może zdarzyć. Może zmieni się tak rynek, że wszystkie strony ze skanlacjami zdechną i nie miałbyś skąd i tak pobierać. Albo sytuacja zmieni się tak iż będziemy mogli odblokować pobieranie na warunkach nam się podobających? Terra incognita.

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:12   

Nie ma warunków wam się podobających, ponieważ część z was twierdzi, że te mangi do was należą, a chciałbym zauważyć, że też są kradzione. Nieco ironiczne. Bronić się przed kradzieżą czegoś, co samemu się ukradło.
Wszystkich ludzi traktujecie od razu jak złodziei, a część z tych 3-4 mogła wręcz poczuć się urażona waszym tonem wypowiedzi.

ps.
Jeśli rynek zmieni się tak, że w ogóle nie miałby skąd pobierać, to znaczyłoby, że jego prośba o możliwość pobrania na zaś jest jak najbardziej uzasadniona. ;)
Ostatnio zmieniony przez Hipek 17 Lipiec 2017, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:17   

Hipek napisał/a:
część z was twierdzi, że te mangi do was należą
Kto tak twierdzi? Większość jest chyba za tym, że nie podoba się nam gdy ktoś na tym zarabia, usuwa credki lub nie usuwa po licencji...

Hipek napisał/a:
prośba o możliwość pobrania na zaś jest jak najbardziej uzasadniona. ;)
Nie jest uzasadniona, bo i tak całości nie pobierze, bo nie będzie komu przetłumaczyć ;)

Bombka Eni
Hayate Team

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:21   

Alexandrus888 napisał/a:
bo i tak całości nie pobierze

No właśnie, przecież za te 20 lat, to Fuuka będzie się dopiero kończyć :P .

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:54   

Alexandrus888 napisał/a:
Nie jest uzasadniona, bo i tak całości nie pobierze, bo nie będzie komu przetłumaczyć ;)

Próbujesz dorzucić nawet najgłupszy komentarz, aby tylko było na twoim. Nie próbowałem teraz walczyć z twoją idealną wizją, która tobie pasuje. Mój komentarz był, do granic możliwości, uprzejmy - twój zaś... a zresztą, ustąpię. Masz klapki na oczach - zobaczyłeś wyłącznie drugą część wypowiedzi, a zignorowałeś pierwszą, ponieważ miała jakiś argument.

Swoją drogą, to twoje groźby, że nie będziesz robił nie mają zbyt mocnego podłoża, gdy ruszasz coś co kilka miesięcy. Zawsze pozostaje mi Enia, ona mnie kocha. Uwielbia. Nie odmawia niczego, ze względu na starą, namiętną miłość.

Ja spadam z tego tematu. Pomyślę jak rozwiązać problem pośrednio. Mam nawet pomysł, ale to może, jak Eni i Smoq będą mieli więcej czasu.

ps.
Dzięki Eni za próbę złagodzenia tematu.

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 17 Lipiec 2017, 22:47   

Oj tam, takie pitu pitu. Dlatego nie chciałem oficjalnego ogłoszenia o blokadzie. Bo potem nikomu niepotrzebna dyskusja, która i tak niczego nie zmieni. To po co tracić na nią czas? Jakbyśmy go mieli za dużo. No jak ktoś ma to ma, ja nie mam.

Hipek ma dużo racji w tym, co mówi. A co będzie kiedyś? Kto wie. Od zawsze w internecie jest tak, że odchodzi to, co w nim było. Po to powstała Wayback Machine, czyli http://archive.org. To stale zmieniający się proces. Nie tylko zresztą w internecie. Wydawnictwa padają, brak dodruków, licencja trwa, a tytułu przeczytać się nie da, jeśli nie ma go pobliska biblioteka. Kiedy chciałem przeczytać Wojnę Światów Wellsa, to obleciałem z 8-10 okolicznych bibliotek i dopiero koleżanka mi załatwiła z drugiego końca Warszawy.

Dziś przez net można kupić w miarę łatwo, ale nie można tego powiedzieć o niektórych mangach. I nie zawsze chce się wydać pieniądze i postawić na półce. Po wielu latach dzieła przechodzą do domeny publicznej. To dobre prawo. Ale osobiście uważam, że po zbyt długim czasie, bo po śmierci autora powinno wystarczyć, a nie że rodzina do 10 pokolenia ma prawa autorskie lub koncerny do ich likwidacji <sarkazm>.

Jeśli Hayate będzie musiało być kiedyś zamknięte, to osobiście zadbam, aby wszystkie rozdziały, które nie będą wtedy zlicencjonowane, trafiły do sieci. A jeśli za 20 lat będzie działać, to nadal dzieci Czarnej_Nogi będą mogły przeczytać, co im tata poleci. Albo sam im przeczyta na tablecie, jak mnie tata czytał na papierze Kajka i Kokosza czy Tytusa, Romka i Atomka. No chyba że będzie wojna atomowa i jak walną atomówką, to promieniowanie wykosi wszystkie dane z dysków, które są w kilku kopiach rozsiane po świecie. Ale wtedy to nikt nie będzie się zastanawiał nad tym, co czytać, tylko co jeść i jak przeżyć ;P

No ale śmiało, może zobaczę tu jeszcze jakiś ciekawy argument ;P Niekoniecznie będę go komentował ;P

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Czarna_Noga

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 05:38   

Właściwie to wszyscy macie racje a zarazem jej nie macie. Usprawiedliwianie sie że za 20lat możne być inaczej niż sobie wyobrażasz to jest najgłupszy argument jaki usłyszałem przez całe życie. Nie buduj domu bo za 20lat może spaść na niego bomba atomowa, nie chodź do pracy bo za 20lat możesz nie żyć, nie rób dzieci bo za 20lat możesz być księdzem i wreszcie, nie tłumacz mangi bo za 20lat upadnie strona. No ludzie, szanujmy sie chociaż troszkę. I zacznijmy od tej jednej sprawy kupić mangę w internecie nie jest ciężko no naprawdę ale chodzi o to ten jeden magiczny zwrot "manga w języku polskim". Mam np 2 tomiki One Punch Mana w języku angielskim (i w sumie nie tylko to). Wiec jakby mi zależało tylko na tym żeby mieć jakaś mangę to mógłbym ją kupić po angielsku albo po prostu ściągnąć z jakiejś strony która na to pozwala. Ten świat to nie jest przyjemne miejsce gdzie wszyscy klepią sie po plecach mówiąc że będzie w porządku, i tłumaczenie "łooo zablokuje ściąganie bo ktoś to może wystawić na chomik i (jak sami twierdzicie) ściągnie 4 osoby". Teraz to oczywiste że te 4 osoby zamiast ściągnąć od was będzie szukało na tym chomiku. A co z innymi stornami ? Upadek centrum mangi był bolesny i jak myślicie gdzie można znaleźć teraz chociażby 3 part jojo? A no właśnie tylko na chomiku bo ktoś był na tyle mądry ze zrobił kopie wrzucił na chomik. No i dojdźmy wreszcie do ostatniego wątku który was tak meczy "inne grupy ukradną i na tym zarobią" to już jest prawdziwe mistrzostwo, jeżeli nie chcesz żeby "ktoś zarobił na twojej pracy to tego nie rób" ~ to ja tak mówię jeżeli pracujesz w jakiejkolwiek firmie to zarabia na twojej pracy szef jeżeli kupujesz mleko w sklepie to też zarabia na tobie masa osób. Wiec jeżeli ktoś będzie chciał użyć waszego tłumaczenia to też to może zrobić chociażby klikając na każdym obrazku Print Screen albo wystarczy że osoba będzie przyklejać wasze tłumaczenie na inne obrazki wiec nie będzie potrzebować żadnego tłumacza ani nic w tym stylu. Ale ale ale przejdźmy już do najważniejszego i ostatniego zagadnienia jeżeli pomagasz potrzebującym i rozdajesz jakieś makarony pod sklepem to obruszasz sie że jakaś firma makaronów na tym zarobi ? A no właśnie wiec dlaczego robicie na tym punkcie taka scenę? Żaden czytelnik nie będzie musiał za to zapłacić. Wiec dlaczego aż tak was boli to że ktoś może zarobić parę groszy na tym co wy zrobiliście dla dobra ogółu ? A może sami macie w tym jakiś interes? Pozdrawiam Czarna_Noga

PS. bo dopiero teraz wpadłem na ten pomysł odnośnie samego początku wiadomości: nie rysuj mangi bo za 20lat może sie już skończyć X D

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 07:56   

Czarna_Noga napisał/a:
Właściwie to wszyscy macie racje a zarazem jej nie macie. Usprawiedliwianie sie że za 20lat możne być inaczej niż sobie wyobrażasz to jest najgłupszy argument jaki usłyszałem przez całe życie. Nie buduj domu bo za 20lat może spaść na niego bomba atomowa, nie chodź do pracy bo za 20lat możesz nie żyć, nie rób dzieci bo za 20lat możesz być księdzem i wreszcie, nie tłumacz mangi bo za 20lat upadnie strona.
[...]
PS. bo dopiero teraz wpadłem na ten pomysł odnośnie samego początku wiadomości: nie rysuj mangi bo za 20lat może sie już skończyć X D

I analogicznie: gromadź przez 20 lat na dysku wszystkie mangi, które lubisz, bo możesz doczekać się dziecka chcącego je przeczytać? :v
Też brzmi nieźle :v

Czarna_Noga napisał/a:
Wiec jakby mi zależało tylko na tym żeby mieć jakaś mangę to mógłbym ją kupić po angielsku albo po prostu ściągnąć z jakiejś strony która na to pozwala.

No to chyba problem rozwiązany :D

Czarna_Noga napisał/a:
Ale ale ale przejdźmy już do najważniejszego i ostatniego zagadnienia jeżeli pomagasz potrzebującym i rozdajesz jakieś makarony pod sklepem to obruszasz sie że jakaś firma makaronów na tym zarobi ? A no właśnie wiec dlaczego robicie na tym punkcie taka scenę? Żaden czytelnik nie będzie musiał za to zapłacić. Wiec dlaczego aż tak was boli to że ktoś może zarobić parę groszy na tym co wy zrobiliście dla dobra ogółu ?

Jeśli tak zaczniemy rozdawać makarony to zaraz przyjdą panowie w mundurach i będziemy się z tego tłumaczyć :v Nie, nie obruszam się, że producent makaronów na tym zarobi, w końcu od nich je kupujemy i dobrowolnie oddajemy innym. Mamy je kraść żeby potem oddać za darmo? Już i tak robimy to przy skanlacjach. Więc boli mnie to, że ktoś na tym zarobi, bo to tak, jakby ktoś te makarony, które dajemy potrzebującym brał i sprzedawał potem zarabiając na tym. Ma mi się prawo to nie podobać i tak jest, także ten argument nie do końca jest trafny ;) Oczywiście tak samo ma prawo się nie podobać autorom i wydawnictwom to co robimy. Jestem świadom tej hipokryzji, dlatego gdy każą nam zdjąć jakąś mangę to nie będę im o to robił pretensji :P

Eni napisał/a:
No właśnie, przecież za te 20 lat, to Fuuka będzie się dopiero kończyć :P .
Na całe szczęście mangi SEO nigdy nie dożywają tak zaawansowanego wieku :D

Hipek napisał/a:
Bronić się przed kradzieżą czegoś, co samemu się ukradło.

Nazwałbym to kontrolą zniszczeń na rynku spowodowanych naszą działalnością, nikt nie twierdzi, że jesteśmy święci :v

Hipek napisał/a:
Wszystkich ludzi traktujecie od razu jak złodziei, a część z tych 3-4 mogła wręcz poczuć się urażona waszym tonem wypowiedzi.

Serio? Gdzie tu widzisz by ktoś nazywał wszystkich czytelników złodziejami? Jak w sklepie masz kamery to czujesz się obrażony, że mają wszystkich za potencjalnego złodzieja? Wystarcza jedna osoba na tysiące. A potem takie MS wyciera nami gębę zamieszczając nas jako reklamodawców i ludzie piszą czemu z nimi współpracujemy.

Czarna_Noga

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 09:40   

Szczerze powiedziawszy już mi zbrzydł ten temat. Mam na półce kilka książek które kupili moi rodzice w młodości (prawdopodobnie większość z was ma). Usuwanie mangi gdy dostanie licencje? Owszem jak najbardziej ale dyskusja toczy sie w koło mang które owej licencji nie maja i prawie na pewno nie dostaną. Wiec dlaczego na sile próbujecie mi zabronić zdobyć mangę w języku uwaga bo teraz pojawia sie to strasznie istotne słowo którego na sile unikacie POLSKIM. Gdyby nie ten jeden jedyny szczegół to całej rozmowy by nie było, myślisz że to tak przyjemnie iść rozmawiać z kimś kto Ci może powiedzieć "nie bo taki mam kaprys" ? Otóż nic bardziej mylnego.

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 10:02   

Czarna_Noga napisał/a:
Szczerze powiedziawszy już mi zbrzydł ten temat. Mam na półce kilka książek które kupili moi rodzice w młodości (prawdopodobnie większość z was ma). Usuwanie mangi gdy dostanie licencje? Owszem jak najbardziej ale dyskusja toczy sie w koło mang które owej licencji nie maja i prawie na pewno nie dostaną. Wiec dlaczego na sile próbujecie mi zabronić zdobyć mangę w języku uwaga bo teraz pojawia sie to strasznie istotne słowo którego na sile unikacie POLSKIM. Gdyby nie ten jeden jedyny szczegół to całej rozmowy by nie było, myślisz że to tak przyjemnie iść rozmawiać z kimś kto Ci może powiedzieć "nie bo taki mam kaprys" ? Otóż nic bardziej mylnego.

Czarna_Noga napisał/a:
kupili

a nie pobrali z internetu? no proszę.

Czarna_Noga napisał/a:
i prawie na pewno nie dostaną

czy nie używasz tu przypadkiem argumentu, którego wykorzystanie zarzucałeś nam wcześnie? o wybieganiu w teoretyczną przyszłość?

Czarna_Noga napisał/a:
na sile

przecież z nikim się nie siłujemy

Czarna_Noga napisał/a:
zdobyć

ależ te mangi są do zdobycia, w naszym czytniku online

Czarna_Noga napisał/a:
na sile unikacie POLSKIM

dokładnie w tym języku

Czarna_Noga napisał/a:
myślisz że to tak przyjemnie iść rozmawiać z kimś kto Ci może powiedzieć "nie bo taki mam kaprys" ?

wybacz, ale Twój ton wypowiedzi wcale nie jest mniej kapryśny, skupiasz się tylko na tym czego Ci zabraniamy i z jakiego powodu, spójrz na pierwszy post: "zabrano możliwość pobierania" - dość agresywnie, "Prawdopodobnie większość osób w tym również ja" - można wiedzieć skąd te statystyki? nasze mówią coś z lekka odmiennego.

Szczerze powiedziawszy, dla mnie nie ma to ogromnego znaczenia, czy opcja downloadu jest, czy jej nie ma. Jako członek grupy wyrażam swoje stanowisko, i tylko swoje. Ale ton tej całej dyskusji zaczął mnie bawić do tego stopnia, że musiałem się wtrącić, więcej luzu :D

Zawsze możesz dołączyć, dorzucić swoją cegiełkę na rzecz dziedzictwa polskich skanlacji dla przyszłych pokoleń, a nawet zebrać większość członków po swojej stronie i spróbować odwrócić tę decyzję :D

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 10:36   

Czarna_Noga napisał/a:
Wiec dlaczego na sile próbujecie mi zabronić zdobyć mangę w języku (...) POLSKIM.
Nie zabraniamy ci zdobyć, tylko ograniczamy dostęp tylko do wersji online.
Argument "a co będzie jak padniecie" nie ma zastosowania, bo:
aqvario napisał/a:
Jeśli Hayate będzie musiało być kiedyś zamknięte, to osobiście zadbam, aby wszystkie rozdziały, które nie będą wtedy zlicencjonowane, trafiły do sieci.

Cukiereczek Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 16:57   

A co jak Aqowi sie zemrze nim zdazy tego dokonac :D? taki czarno-humorowy wtręt
A tak poważniej:
nie sądzę, by ktokolwiek kogkolwiek przekonał do sowich racji - jak zresztą Aq zauważył. Na nasze szczęście (i nieszczęście Czarnej Nogi, Hipka oraz tych kilku osób zainteresowanych ściąganiem mang), to my mamy ostatnie słowo w tej sprawie (my, w znaczeniu większość grupy) i w najbliższym czasie się ono nie zmieni, to że ktoś zarabia na mojej pracy nieco mnie irytuje, ale nie to jest głównym czynnikiem determinującym blokadę downloadu. Kiedyś byłem w 100% za wolnym dostępem do mang, ale z czasem człowiek mądrzeje, argumentów za blokadą było wiele wymienionych i ze wszystkimi się zgadzam, więc nie będę ich powtarzał.
Wszelkiego rodzaju loga, znaki wodne i wszystko inne co niszczy skany? NIE! Jestem na nie, nie po to siedzimy godzinami nad skanami (no może mnie się to akurat nie tyczy, bo ja nie edytuję), by wyglądały pięknie, aby je później psuć. Ktoś kiedyś rzucił w grupie taki pomysł, wtedy byłem na nie, teraz nadal jestem na nie i tego poglądu zmieniać nie zamierzam.
Osobiście uważam dyskusję za zamkniętą, ale nie bronię wam dawać nowych argumentów przeciw blokadzie, jedynie pragnę uprzedzić, że raczej nic one nie zmienią.

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 17:31   

Smoq napisał/a:
A co jak Aqowi sie zemrze nim zdazy tego dokonac :D? taki czarno-humorowy wtręt
Zostawię instrukcję w testamencie, aby wrzucono zawartość dysku do sieci. Albo napiszę skrypt z guzikiem, który muszę naciskać raz na miesiąc, a jak tego nie zrobię, to automatycznie udostępni się download ;P O, to nawet lepiej, jakby mnie zamknęli za piractwo, to się sprawdzi xD

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 17:36   

Smoq napisał/a:
no może mnie się to akurat nie tyczy, bo ja nie edytuję

... i dzięki ci za to. xDD

aqvario napisał/a:
O, to nawet lepiej, jakby mnie zamknęli za piractwo, to się sprawdzi xD

A czy nie konfiskują wtedy pamięci, jako materiału dowodowego?

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 17:57   

Tylko to, co znajdą~ :v

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 18:39   

Mówiłem, że mam kopie w kilku miejscach na świecie ;P

Bombka Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 18:57   

Cytat:
Mówiłem, że mam kopie w kilku miejscach na świecie ;P

Siebie? :D To byłoby dopiero zabezpieczenie przed więzieniem - kilka klonów, które w razie czego obmyślają plan ucieczki :v

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 19:31   

A czy ja wyglądam na Baala? xD
https://www.youtube.com/watch?v=4qCUjooDOxk

Bombka Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 19:39   

A to Twoje macki nie są autonomiczne? :D

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 20:00   

Są. Kiedy jest ciemno i nie mam okularów na nosie ;P Są nawet całkiem żywe, kiedy w pobliżu jest obiekt płci pięknej. Niestety mangi do tej kategorii obiektów nie należą :(

Czarna_Noga

Wysłany: 18 Lipiec 2017, 21:00   

aqvario napisał/a:
Albo napiszę skrypt z guzikiem, który muszę naciskać raz na miesiąc, a jak tego nie zrobię, to automatycznie udostępni się download
L czy to Ty?

Aratar
Valar

Wysłany: 25 Lipiec 2017, 18:39   

Nilf-kun napisał/a:
Co by było gdyby każda osoba na 100 przeczytanych rozdziałów w internecie kupiła jeden tomik? Mieli byśmy rozkwit i boom w świecie papierowych mang :)

Profile: Aratar
Manga Stats: 228,2 Days
Volumes: 4 566
Chapters: 31 405

Także, tego... późno już, muszę iść xD

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 25 Lipiec 2017, 20:45   

314 tomów? Nooo, coś już na tej półce byłoby widać :D Choć nie nazwałbym takiego zbioru wielką biblioteczką ;P

Prezencik Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 25 Lipiec 2017, 21:48   

Chcesz coś jeszcze powiedzieć? Ja mam zero xD Ale spokojnie, mam od kogo pożyczać :D

Świeczka Lepanto
Hayate Team

Wysłany: 25 Lipiec 2017, 23:16   

Ja pobieram oraz kupuję mangi które mnie interesują. Aktualnie mam 650 tomów na półkach + 47 komiksów amerykańskich, a na dysku mam 42 GB skanlacji.

Napieprzanie printscreenów na readerze strasznie zjada mi RAM więc muszę resetować przeglądarkę po dwóch rozdziałach, albo jednym jak w przypadku ostatniego rozdziału fate XD

Prezencik Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 08:32   

No i umarłam. Tak wgl Lepanto, to kiedy zacząłeś kupować i zbierać mangi?

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 09:03   

Ten tego... owocnych zakupów...? By ten stan zmienić
I gratulację dobrych znajomych C:

Świeczka Lepanto
Hayate Team

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 09:19   

Junsu napisał/a:
No i umarłam. Tak wgl Lepanto, to kiedy zacząłeś kupować i zbierać mangi?

Jakoś w liceum, nie pamiętam dobrze kiedy XD

Czubek Yuka

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 21:04   

aqvario napisał/a:
To śliski temat, ale blokada downloadu zapobiega rozpowszechnieniu się rozdziałów, co służy rynkowi i raczej nie przeszkadza 99,99% czytelnikom. Znaczy u nas blokada nastąpiła ze 3 miesiące temu i na około 10 tys unikalnych czytelników miesięcznie na naszej stronie o download upomniały się może ze 3-4 osoby? Czyli na miesiąc JEDNA. Nie będziemy dla nich robić wyjątków. Na CM było co najmniej 10-15 grup, które nie miały stron i wrzucały rozdziały jedynie na czytnik online

Kiedyś ściągałam rozdziały na bieżąco. Czytałam dość sporo od was. Od jakiegoś czasu przestałam ściągać tak jak dawniej. Wolę jednak mieć jednak lubiane serie na dysku, ponieważ czasami wracam. Zwłaszcza jak nie ma neta albo jest za wolny i nie ma co czytać.

Lubię też porównywać polskie skany do tomiku. Np. Acony bardzo lubię i mam też waszą pracę na dysku. Wersję papierową też mam oczywiście.

Jeśli nie podoba mi się nasze oficjalne wydanie polskie to chce mieć skany, które mi bardziej przypadły do gustu. Gdy dowiedziałam się, że JPF wyda Berseka to ściągnęłam szybko skany, aby się przekonać czy ta seria jest dla mnie. Doszłam do 16 tomu i odpuściłam czytanie, ale też polskie wydanie. Pomimo plusów doszłam do wniosku, że jednak nie jest to seria, którą chce na półce oraz starczy mi na raz.

Cytat:
Co tyle ludzi widzi w twórczości Koujiego?

Ładna kreska. Szybko się czyta.
Czarna_Noga napisał/a:
A no właśnie tylko na chomiku bo ktoś był na tyle mądry ze zrobił kopie wrzucił na chomik.

Zgadzam się. Teraz znów będę musiała wejść na te nieszczęsne chomikuj i szukać rozdziałów Noblesse, bo nie ściągałam na bierząco. Wrzucali jeden na jakiś czas to wolałam poczekać aż tego więcej będzie... (╥﹏╥)
Alexandrus888 napisał/a:
o jest tak wkur$%@$&#$, że odechaciewa mi się czytać.

Przez to przestałam czytać angielskie skany. !@#@$%
Hipek napisał/a:
Nie koniecznie. Duża część osób czyta tylko 1-2 tytuły. Zauważ, że to się zdarzało już wcześniej. Był zablokowany download wszystkich rozdziałów od np. Czerwca, a pytali tylko, jeśli wyszło Yamato, a po Yamato nie pojawił się rozdzialik do pobrania przez miesiąc. ;)
Nie każdy czyta i pobiera WSZYSTKO od nas. Duża część od nas wchodzi tylko po 1 lub 2 tytuły. Nie jest to żadna tajemnica. Złym jest uogólnianie wszystkiego, jeśli nie wypuszczamy wszystkiego na raz. ;)

Dokładnie. Jak mam ściągać to na potęgę. Albo jak u was poczekać aż nazbierają się rozdziały i pobierać cały tom. Ostatnio skany strasznie zwolniły i odechciało się śledzić na bieżąco. Teraz wolę poczekać aż wszystkie rozdziały zostaną przetłumaczone i dopiero się za to zabrać.
A! No i nie miałam wtedy dobrego programu do czytania mang. A teraz mam. :)

Aratar
Valar

Wysłany: 28 Lipiec 2017, 16:58   

Lepanto napisał/a:
a na dysku mam 42 GB skanlacji.

Napieprzanie printscreenów na readerze strasznie zjada mi RAM więc muszę resetować przeglądarkę po dwóch rozdziałach, albo jednym jak w przypadku ostatniego rozdziału fate XD

Też średnio pobieram 30GB mang by wrzucić na kartę pamięci a tą do tabletu. Po co robisz screeny rozdziałów. Nie lepiej je ściągnąć?

Bombka Hipek
Hayate Team

Wysłany: 28 Lipiec 2017, 18:45   

Aratar napisał/a:
Po co robisz screeny rozdziałów. Nie lepiej je ściągnąć?

Spróbuj u nas pobrać. Stąd ta cała dyskusja.

Aratar
Valar

Wysłany: 28 Lipiec 2017, 21:53   

Zapomniałem o czytaniu mang po polsku. Już nie pamiętam kiedy to robiłem. Myślałem, że mowa o angielskich readerach, tam to bezproblemowo można ściągnąć wszystko co się na nich znajduje.

Cukiereczek aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 28 Lipiec 2017, 23:22   

I dlatego stosują znaki wodne. Co reader, to własne. Chociaż są wyjątki, rzecz jasna.

GreD55

Wysłany: 7 Sierpień 2017, 09:29   

Czyli można zapomnieć o tym, że powróci pobieranie?

Prezencik Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 7 Sierpień 2017, 09:36   

W najbliższej przyszłości raczej tak :(

Odpowiedz do tematu