Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gacha w Krainie Pudełek - poniedziałek - 29 stycznia 2018
Autor Wiadomość
Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 06:01   Gacha w Krainie Pudełek - poniedziałek - 29 stycznia 2018

Hejo, pamięta mnie ktoś? Zdarzyło mi się już skrobnąć newsa nie raz (bo chyba za dwa razy). Bodajże w 2016 roku. Jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzić, sorry.

Zapewne wielu z Was chciałoby zapytać: "Panie kochany, co tam u pana?" Odpowiem: "Nic", bo aż szkoda pytać.

Ale opowiem Wam ciekawostkę z mojego życia. Piszę sobie inżynierkę. I to nawet naprawdę piszę, bo mi mało czasu zostało. Codzienne klepanie w klawiaturę jest wkurzające, męczące i chętnie bym na nie ponarzekał, ale postanowiłem pobiadolić o sprawach częściowo z tym związanych, które same w sobie są pierdołami, ale są mi jak cierń w oku.

Pudła.

Żeby móc przysiąść do kompa i popisać, muszę ściągnąć z krzesła pudła. Przenoszę je (z paroma innymi pierdołami) na kanapę. Tam leżą do końca dnia. Układam je zawsze na starym, niebieskim kocu, który okrywał starą kanapę [*], a który leży na lewym krańcu nowej kanapy. Mój kot go kiedyś uwielbiał (koc, nie kraniec), więc nie został wyrzucony, obecnie nie pełni jednak żadnej roli, chyba że potraktuje się go jako obrus pod pudła. Na prawo od pudeł kładę mangi (zabrane z tego samego krzesła), a obok nich książki (zdjęte z pudeł, bo nie mieściły się na krześle). Przed pójściem spać wszystko odkładam z powrotem.

Ci którzy dobrnęli w czytaniu tak daleko mogliby powiedzieć: „Michaś (albo Al, jeśli nie zerknęli w mój profil w „Hayateńczykach”), przesadzasz. I co ci te dwa pudła tak przeszkadzają, więcej miewałeś i nic nie gadałeś.”

Pokręciłbym tylko głową z politowaniem jak to nic nie wiedzą. Bo to tylko preludium do najgorszego!

Do tych przeklętych gacha!

Człek jest jaki jest, dwanaście godzin bez przerwy pracował nie budziet. Przemysł rozrywkowy i spożywczy dwoją się i troją, by wykorzystać te momenty ludzkiej słabości, bezwstydnie starając się usidlić zmęczoną człeczynę. Jako że cukierki można jeść pisząc, przerwy wykorzystuję na gierki. Pech chciał, że typu gacha.

A gram w dwie. W Love Live! (nie bądźcie tacy zszokowani!) i Fate Grand Order.

Na pierwszą jakoś szczególnie narzekał nie będę. Najlepiej nie jest, ale lepiej niż średnio, czyli w sumie dobrze. W eventach mi idzie i co jakiś czas trafię niezłe karty, mam nawet 11 URek (licząc z tymi słabszymi, rozdawanymi na różne okazje). Ale FGO!

FGO!

Od zeszłego roku (hue hue) zgarnąłem całe zastępy Craft Essence’ów, które są dla mnie bezużyteczne, ale żadnego bohatera! Z eventu też zdobyłem tylko Saber Lily, która jest taka słaba, że żal wiadomo co ściska, i w ogóle z nią nie wyrabiam! Królestwo za Souji Okitę (ach, Ci Japończycy).

A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? W tych gierkach?

Że jak się kładę na kanapie pograć, to muszę się dopasować do układu pudeł :(

Rozdziały:
Ostatnio zmieniony przez Hipek 29 Styczeń 2018, 06:13, w całości zmieniany 1 raz  

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 11:02   

Ja coś ostatnio straciłem motywację do FGO... Leżę cały weekend na łóżku i wegetuję, już mam włączać apkę by delikatnie ponakurwiać... I stwierdzam, że to nie ma sensu. Dotarło do mnie, że poświęcę dziesiątki godzin na farmienie wymarzonych Servantów, gówno z tego wyjdzie, a gra mi się znudzi... Więc odłożyłem telefon i wróciłem do wegetacji :v

Chyba jakiś kryzys wieku jeszcze-nawet-nie-średniego :v

- Only god can judge me - he said.
- Guilty - decided Spiritusick.

Gryzmoła Hipek
Hayate Team

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 11:18   

Może już średni dobija... :(
A może by tak potłumaczyć zamiast wegetować? :D

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 11:25   

Gdyby mi się chciało tłumaczyć to nie byłby to kryzys wieku jeszcze-nawet-nie-średniego...
Prędzej już prawilnie, średniego :D

Pacykarz Tapion Virgo
Hayate Team
Honk

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 13:42   

Kryzys wieku po-ćwiartkowego

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 14:15   

Po ćwiartce kryzys jest tylko wtedy, gdy w pobliżu nie ma drugiej ćwiartki :v

Banita BlackFox
>.<

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 22:43   

hmm od love live mam na razie przerwę ale FGO jeszcze gram xD
i nawet mam niezłe szczęście bo udało mi się zdobyć Illyę i Rippera z 5 i kilka 4 na których mi zależało, np Helena, Penthesilea czy Ibaraki ^^
Teraz czekam i odkładam aż będzie można wylosować Kuro ale jak na razie ani widu ani słychu...

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

spoiler

What do we say to the god of death? Not today!

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 23:15   

BlackFox napisał/a:
i nawet mam niezłe szczęście bo udało mi się zdobyć Illyę i Rippera z 5 i kilka 4 na których mi zależało, np Helena, Penthesilea czy Ibaraki ^^

Fan lolitek widzę :D
W ostatnim przywołaniu trafiłem 8 CE (w tym 6 złotych) i 2 srebrnych servantów :| Nie zachęca to do gry, gdy trafiasz takie coś za każdym razem :D

Banita BlackFox
>.<

Wysłany: 29 Styczeń 2018, 23:21   

Al Pachinko napisał/a:
W ostatnim przywołaniu trafiłem 8 CE (w tym 6 złotych)

istnieje legenda że CE kiedyś się przydają xD

a tak ogólnie to niektóre dają spoko bonusy chociaż ja na tą chwilę mogę mieć tylko 2-3 w drużynie bo mam zbyt drogie karty xD

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

spoiler

What do we say to the god of death? Not today!

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 30 Styczeń 2018, 00:09   

BlackFox napisał/a:
istnieje legenda że CE kiedyś się przydają xD

Chyba tylko w tych bzdurnych eventach :D

BlackFox napisał/a:
a tak ogólnie to niektóre dają spoko bonusy chociaż ja na tą chwilę mogę mieć tylko 2-3 w drużynie bo mam zbyt drogie karty xD

Ta, ja też. I to tylko dzięki temu, że na Nowy Rok dali niezłą kartę, która wymaga mało punktów :D

Szczekacz Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 30 Styczeń 2018, 19:40   

Tak się właśnie zastanawiałem jak ty połączysz te pudła z grami xD Czas zainwestować w szafkę panie kolego, by wniej trzymać i pudła, i ich zawartość (łącznie z mangami i książkami)

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 30 Styczeń 2018, 20:07   

Niestety, ściany są w takim stanie, że bałbym się montować na nich półki :D

Szczekacz Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 15:09   

Ok, ale szafka może też stać na podłodze, a w ostateczności możesz przykręcić ją do sufitu ;)

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 16:09   

Sufit jest w takim stanie co ściany, wszystko czeka na remont :( Jakbym miał gdzie ustawić szafkę, to bym to dawno zrobił :D Na razie wszystko trafia do pudeł i na szafę, pod biurko lub do łóżka :v Te dwa są tymczasowo, więc nigdzie ich nie chowam, ale strasznie mnie wkurzają i czekam na trzecie... :(

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 18:35   

Al Pachinko napisał/a:
Na razie wszystko trafia do [...] do łóżka :v

Szanuj się trochę, ja wiem, że można torbę na głowę, ale nie tędy droga :v

Szczekacz Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 18:46   

Cytat:
Sufit jest w takim stanie co ściany, wszystko czeka na remont :(
Bałbym się mieszkać w mieszkaniu kturego sufit nie jest w stanie unieść ciężaru szafki :x Ta ciągła obawa czy się na mnie nie zawalii~
No i zwykły remont nie poprawi stateczności konstrukcji! Zazwyczaj remont oznacza odmalowanie, a nie wymianę na nowe...

Rozwiązaniem jest też gruntowny porządek - wyrzucenie niepotrzebnych gratów, eksmisja najrzadziej używanych do piwnicy, kompresja, segregacja, ergonomizacja i wreszcie relokacja pozostałych. Wystarczy mieć tylko chęć!
Jak skończyło mi się miejsce na mangi udało mi się tą metodą dokoptować dodatkowe dwie półki, wymyślić jak zapewnić sobie kolejną, a ostatnio wygenerowałem jeszcze dwie! Powiększyło to przestrzeń o 100% (właściwie o 200% bo na nowych półkach zmieszczą się 2 rzędy)

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 21:09   

Remont nie oznacza odmalowania, remont oznacza tu skucie ścian, położenie nowej elektryki i złapanie w końcu pionu :v To powojenne budownictwo - podczas remontu łazienki po złapaniu pionów okazało się, że gdy płyta jest przyłożona do ściany u podłogi, na wysokości głowy można było prawie pięść wsadzić między starą ścianę a płytę :v
A co do wywalania to ciężko wybrać czego się pozbyć - łóżko, szafki, biurko, szafę, czy drukarkę D: Mały tu metraż, niewiele da się zrobić :|

Szczekacz Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 21:36   

To jest sens to wgl remontować? XD

Pacykarz Jerza
Hayate Team

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 22:10   

Jak alternatywą dla remontu jest mieszkanie pod mostem, to chyba jest sens :v

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 31 Styczeń 2018, 22:38   

Jest, ale trochę metrażu ubywa :D

Szczekacz Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Luty 2018, 01:17   

Al Pachinko napisał/a:
A co do wywalania to ciężko wybrać czego się pozbyć - łóżko, szafki, biurko, szafę, czy drukarkę D:
coś w tych szafkach jest (bo pustych byś nie trzymał). Naprawdę nie da się ich przeorganizować :o

Przy remoncie warto pomyśleć o kreatywnym wykorzystaniu nierówności ścian. Jak mówisz, że są takie uchyłki to porób tam półki - nie będzie marnotrawstwa przestrzeni :D

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 1 Luty 2018, 08:18   

Jeśli ściany są krzywe ale solidne, to mógłbyś coś takiego zastosować, o ile masz jeszcze gdzieś kawałek wolnej powierzchni :v

Gryzmoła Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 1 Luty 2018, 10:49   

Alexandrus888 napisał/a:
coś w tych szafkach jest (bo pustych byś nie trzymał). Naprawdę nie da się ich przeorganizować :o

W szafkach są mangi i mam tam już tylko miejsce na kilka dodatkowych tomików - i nie, lepiej ich już nie ułożę. W tej chwili mam optymalne ustawienie wypracowywane przez lata :D

Alexandrus888 napisał/a:
Przy remoncie warto pomyśleć o kreatywnym wykorzystaniu nierówności ścian. Jak mówisz, że są takie uchyłki to porób tam półki - nie będzie marnotrawstwa przestrzeni :D

Spiritusick napisał/a:
Jeśli ściany są krzywe ale solidne, to mógłbyś coś takiego zastosować, o ile masz jeszcze gdzieś kawałek wolnej powierzchni :v

Mieszkanie jest moich rodziców, a oni wolą zwykłą ścianę. Ja zaś z kolei nie planuję po studiach nadal mieszkać w tym domu, więc zbytnio w wygląd po remoncie się nie mieszam :D No i nie wiem jaki jest odchył w pokoju :D

Gryzmoła Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 1 Luty 2018, 11:55   

To mam pomysł! Daj te mangi, przechowam Ci je! :D

Szczekacz Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Luty 2018, 12:25   

Do mnie będziesz mieć bliżej, też mogę przechować XD