Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Hipek
6 Maj 2018, 15:21
Pierwszy news w Marcu - 18 marca 2018
Autor Wiadomość
Likier z Marcu
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 21:32   Pierwszy news w Marcu - 18 marca 2018

Witajcie!

Z tej strony Marcu. Podobnie jak Miguel de Cervantes w swojej przedmowie do Don Kichota nie chciałbym was zanudzać, więc poruszę temat, który dotyczy wszystkich.

Tematem będą zainteresowania. Osoby "działające" w Hayate z pewnością zauważyły moją aktywność. Częstym pytaniem u osób, które się ledwo poznało jest pytanie o to co robi się w czasie, poza pracą. Jeszcze parę miesięcy temu przed samym sobą nie potrafiłem przyznać, że mogę zaliczyć jako hobby edycję. Osoby, z którymi mam styczność często mi powtarzają "jesteś pracoholikiem", "żyjesz pracą", "wróć do Archa" i wiele tym podobnych. Nie chodzi tu wyłącznie o środowisko grupy. Niestety mam taką przypadłość, że jak już coś opanuję w jakimś stopniu, to trudno mi jest powstrzymać się od nie używania swoich umiejętności do pomocy innym. Sama edycja to trochę za mało.

Ostatnio wzięła mnie chęć na słuchanie seriali podczas edycji, oglądaniem tego się nazwać nie da. Jakoś szczególnie przemawiają do mnie stare seriale, które kojarzę z dzieciństwa, a których nigdy nie miałem okazji obejrzeć (z różnych powodów) od początku do końca lub zwyczajnie nie pamiętam o co w nich chodziło i jedyne co wiem o nich to to, że gdzieś tam coś takiego było i posiadam mgliste wspomnienia o nich. I tak oto, porozpoczynałem "Przystanek Alaska", "Miasteczko Twin Peaks", "Muminki" ( mam zamiar obejrzeć), "Star Trek" i wiele innych. Obecnie jestem na etapie oglądania Star Treka. Z ciekawości chcąc zrozumieć jego fenomen. Fascynaci ST mają swoje konwenty, cosplaye, gadżety... brzmi znajomo? Historie nie zawsze kończą się happy endem, często pozostają nie wyjaśnione. Bohaterowie spotykają się z nieznanym. Do tej pory wszystko co widziałem było kręcone w latach 66-69, czyli 50 lat temu. Rasa klingonów wyglądała w tych sezonach jak zwykli ludzie, bez makijażu, nawet bez doklejanych wąsów. Osobiście przepadam za odcinkami, w których wątkiem głównym są istoty transcendentne. Istoty, które były niegdyś jak my z krwi i kości, a teraz pozostała po nich świadomość kryjąca się w maszynie lub obiekcie, a może są unoszącą się w przestrzeni energią. Jeszcze ciekawiej prezentuje się sytuacja, gdy taka istota posiada uczucia. Proszę sobie wyobrazić, że żyjecie wiecznie i posiadacie uczucia, niestety, jesteście samiutcy jak palec w całym wszechświecie. Przykra sytuacja ma miejsce, bo zakładając, że uczucia u takiej istoty działają identycznie jak u żywej, w końcu doprowadziły by do depresji, która mogła by się ciągnąć po kres wszystkiego, więc dosyć długo. Życie wieczne staje się udręką. Jeśli nawet znajdziesz już żywą duszę to będzie istota całkiem odmienna od ciebie, nie będzie w stanie ciebie zrozumieć albo będzie zbyt prymitywną formą życia by przyjąć do wiadomości istnienie nas samych i będzie drżeć przed nami. Z tego powodu ciekawi mnie zachowanie takich stworzeń. No dobrze, a co jeśli żyjemy wiecznie i mamy kompana. W odcinkach ST istoty wieczne (lub bardzo stare) z nudów zajmowały się z zazwyczaj rozrywką. Wykorzystywały swoje ponadprzeciętne zdolności prędzej do niszczenia niż do tworzenia, często do rywalizacji między sobą. To nie do końca pasuje mi do profilu takiej istoty, ale kto wie jak by to wyglądało w rzeczywistośći. Nie starzeć się, patrzeć jak wszystko wokół nas się zmienia. Jak wszystko umiera i rodzi się ponownie. Czy to na prawdę jest marzenie, coś czego można by pragnąć?

A teraz zejdźmy spowrotem na ziemię.

Tak się składa, że dopiero niedawno zdałem sobie sprawę ze stanu mangi Mugen no Ryvius. Brakowało kilku rozdziałów by ją zakończyć. W takich wypadkach mówię "nie no... tak nie może być, to musi się zmienić". Bardzo sprężyłem się w sobie (a wielokrotnie przyznaję się, że nie potrafię pracować szybko, jedynie wytrwale) i przy odgłosach Star Treka powstawały ostatnie rozdziały tej mangi, której de facto wydarzenia również odbywają się w kosmosie. Mam nadzieję, że jest tam ktoś w próżni kto czekał lub czeka na ostatnie rozdziały.

Przy okazji wyjdzie wiele innych tytułów. Jak grupa dowiedziała się, że następna aktualka będzie przesunięta, nagle wszyscy jak za dotknięciem magicznej różdżki budzą się, forum ożywia się, co chwilę widać nowe posty z postępem prac – innymi słowy serce rośnie. Na samym Mugen no Ryvius nie zakonczę udziału w tej aktualce. Jest kilka tytułów, do których lubię wracać, ale obiecywać nie mogę czy wyjdą, bo z różnych powodów stoją.

W tym miejscu chciłbym prosić was o pomoc. Jeśli czujecie się na siłach, macie zbyt dużo czasu wolnego i posiadacie którąś z umiejętności potrzebnych do skanlacji, bardzo was wszystkich zapraszam do zdawania testów do nas. W zamian za ciężką pracę dostaniecie od nas jeszcze więcej pracy... Mamy tu świeżych edytorów, ale nie wiadomo czy dotrwają do swojego pierwszego rozdziału. Jak zwykle co jakiś czas na forum się przypominam, że chętnie pomożemy z testem, a także po tym jak już ktoś nowy należy do grupy. Nie gryziemy, praktycznie cały czas ktoś siedzi na naszym Discordzie, można z nami rozmawiać lub pisać jeśli ktoś się wstydzi. Mi osobiście by się przydał tłumacz do R.E.C., bo głównie przez to on stoi. Robię inne mangi, które mogłyby w najbliższym czasie zostać ukończone i takie, co od dawna nie były ruszane. Przyznam się, że tylko kilku tytułów się trzymam, ale zawsze coś do przodu idzie. Jak do tej pory udało mi się ukończyć 6 mang, z czego dwie zrobiłem od początku do końca – były krótkie i jeden oneshot na święta. Niebawem będzie rok od dołączenia do grupy i nie zgłosiłem własnego projektu, a to się raczej nie zmieni. Wolałbym pokończyć projekty, niż zaczynać kolejne. Dziwi wiele osób ten fakt, ale do czasu dołączenia do Hayate nie czytałem mang, wolałem oglądać anime. Używam czasu przeszłego, bo odkąd edytuję nie mam czasu na oglądanie.

Chciałbym również przypomnieć, że dawno nie mieliśmy sesji RPG na Discordzie i wiadome osoby mają się zgłosić do naszego GM'a.

Długo szukałem jakiegoś gif'a, bo ponoć jest mile widziany. Szukałem wolkańskiego powitania w anime albo mandze, niestety bezskutecznie.

Na sam koniec użyję powiedzonka mojej babci:

To wszystko, to jest nic.

Likier z sebil
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 21:48   

RPG nie ma bo ja ja nie zbiorę ludzi to nikt tego nie zrobi XD

No Marcu jak ty się rozpiszesz... XD

Szczególnie poszukujemy korektorów ostatnio takowych brakuje... zwłaszcza odważnych... takich co mi zkorekcą gore hentaje T^T Dla tego mój kącik gore stoi T^T

A tak teraz myślę a może by tak tego diskorda udostępnić szerzej? tylko działy porobić bo to mało roboty a może ktoś wpadnie... przytulę każdego :*

Likier z Marcu
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 21:57   

Wrzucałem zaproszenie na shoutboxie kilka razy, do tej pory nikt poza ekipią nie wchodził do nas. Kanały publiczne zaraz zrobię.

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:16   

sebil napisał/a:
A tak teraz myślę a może by tak tego diskorda udostępnić szerzej? tylko działy porobić bo to mało roboty a może ktoś wpadnie... przytulę każdego :*

Discord, który udostępnialibyśmy na głównej, jak niektóre grupy musiałby wyglądać nieco inaczej. ;)

Nalewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:18   

Marcu napisał/a:
Wrzucałem zaproszenie na shoutboxie kilka razy, do tej pory nikt poza ekipią nie wchodził do nas.
Chętnie wejdę. I wypróbuje nowy komunikator. ;)

Czy tylko u mnie jak klikam na nowe projekty tutaj przekierowuje mnie na białą stronę?(a właściwie tak gdzie powinien znajdować się obrazek, opis i rozdziały to jest tylko białe tło).

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:22   

Yuka napisał/a:
Czy tylko u mnie jak klikam na nowe projekty tutaj przekierowuje mnie na białą stronę?(a właściwie tak gdzie powinien znajdować się obrazek, opis i rozdziały to jest tylko białe tło).

Poprawione.
To wchodzi w tradycję, że dopiero jak mówisz to poprawiam, haha

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:24   

Włącza New Game #21 -> kredki -> Jerza -> Hipek -> "Związek na odległość od kuchni."

Ostatnio zmieniony przez Al Pachinko 18 Marzec 2018, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

Nalewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:28   

Hipek napisał/a:
To wchodzi w tradycję, że dopiero jak mówisz to poprawiam, haha
Ja z już z przyzwyczajenia wchodzę do wszystkich mang i sprawdzam...

W Yumekui Merry nie wyświetla się 3 okładka.

Nalewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:30   

W nowych mangach też nie wyświetlają się obrazki.

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:34   

Yuka napisał/a:
W nowych mangach też nie wyświetlają się obrazki.

Wiem, upomniałem ich, ale szkoda było wstrzymywać przez okładkę. :)

Bimber z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 19 Marzec 2018, 10:37   

M napisał/a:
Niebawem będzie rok od dołączenia do grupy i nie zgłosiłem własnego projektu, a to się raczej nie zmieni. Wolałbym pokończyć projekty, niż zaczynać kolejne.

Witaj w klubie :v Mi już 3 lata dobijają, i prócz króciutkich tytułów, nic ode mnie nie wyszło :v (a i te były brane razem z Jerzą).

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 19 Marzec 2018, 13:03   

Spiritusick napisał/a:
Witaj w klubie :v Mi już 3 lata dobijają, i prócz króciutkich tytułów, nic ode mnie nie wyszło :v (a i te były brane razem z Jerzą).

O ile rozumiem skarżenie się na oneshoty, to króciutkie tytuły, to jednak zawsze jakieś mangi. ;)

Bimber z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 19 Marzec 2018, 13:53   

Ale robione za jednym zamachem :v Braliśmy, kończyliśmy i w jedną aktualkę wychodziły, nie marudź :O

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 19 Marzec 2018, 13:54   

Kto tu marudzi :(
A robić można dłużej, o ile jest krótkie. xD

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Marzec 2018, 14:59   

Przepraszam, że tyle projektów nabrałem T~T Ale to silniejsze ode mnie XD

Marcu napisał/a:
Chciałbym również przypomnieć, że dawno nie mieliśmy sesji RPG na Discordzie
A lista uczestników jest w ciąż otwarta? Z chęcią bym dołączył. Może w końcu przekonam się do nowego medium i zacznę tam spamować :P

Nalewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 19 Marzec 2018, 15:15   

Alexandrus888 napisał/a:
Może w końcu przekonam się do nowego medium i zacznę tam spamować :P
Ja się już przekonałam. XD

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 19 Marzec 2018, 16:03   

Ja już stary jestem, nie tak łatwo mi jak tobie, za przeproszeniem, młodej dupie. Starych drzew się nie przesadza. Ciężko mi było się przerzucić z forum na SB XD Ech, brakuje mi całych nocek spędzonych na spamowaniu... To były czasy, teraz jest inaczej, nie to co kiedyś. Kiedyś było lepiej.

O jak mnie w krzyżu łupie, to Pani mi nie uwierzy. Ale pani to młoda, ma całe życie przed sobą. ... Ta.. ...o czym to ja...? Ech - skleroza, nie pamiętam. Kiedyś miałem pamięć jak dzwon! Czy to serce było...? Nie ważne. Kiedyś je miałem. A teraz? Mówię Pani, kiedyś było lepiej...

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 19 Marzec 2018, 17:16   

Alexandrus888 napisał/a:
Ja już stary jestem, nie tak łatwo mi jak tobie, za przeproszeniem, młodej dupie. Starych drzew się nie przesadza. Ciężko mi było się przerzucić z forum na SB XD Ech, brakuje mi całych nocek spędzonych na spamowaniu... To były czasy, teraz jest inaczej, nie to co kiedyś. Kiedyś było lepiej.

FB było przed tym, jak dołączyłeś. Chyba że usunęli na jakiś czas i nic mi o tym nie wiadomo. ;o

A co do Discorda, to chcemy poszerzyć swoje działanie na nim. Polecam dołączyć. :V

Likier z Jerza
Hayate Team

Wysłany: 19 Marzec 2018, 22:02   

Alexandrus888 napisał/a:
To były czasy, teraz jest inaczej, nie to co kiedyś. Kiedyś było lepiej.
Kiedyś to były czasy... Teraz to nie ma czasów :v

Odpowiedz do tematu