Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nejiro 9: Tanabata Idols Fest
Autor Wiadomość
Kyofu

Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 19:31   Nejiro 9: Tanabata Idols Fest

Strona interntowa: http://nejiro.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/164913354298203/

Nejiro to interdyscyplinarny festiwal poświęconym kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni, której wiodącym tematem jest rysunek oraz animacja japońska. Zainteresowanie tą tematyką w Polsce, nie tylko nie słabnie ale stale zyskuje nowych fanów, wpisując się w młodzieżową popkulturę. Organizatorem Nejiro jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, które tworzy Nejiro od 2009 roku . Impreza stale się rozwija, z roku na rok gromadząc coraz większą ilość fanów.

Dziewiąta edycja Nejiro, zabierze nas w samo serce święta Tanabata – tradycyjnego japońskiego festiwalu, stworzonego na cześć mitycznych kochanków.

W tym roku, pragniemy nie tylko odtworzyć japoński festiwal, ale także tchnąć w niego nieco świeżego powiewu i przedstawić w bardziej współczesnym wydaniu. Stanie się to za sprawą naszych festiwalowych idolek, których kreacje zostały stworzone specjalnie na potrzeby Nejiro. Będą one sercem tegorocznego festiwalu, które zabije z całą swoją siłą podczas wyjątkowego koncertu, jaki gwiazdy z zespołu Sankyu dadzą w jego kulminacyjnym momencie.

Dla Japończyków Tanabata to czas, w którym spełniają się życzenia. Mamy nadzieję, że stanie się tym również dla wszystkich, którzy odwiedzą w tym roku Nejiro. Pragniemy, aby uczestniczenie w naszym festiwalu było nie tylko dobrą zabawą, ale także pełnym i unikalnym doświadczeniem kultury Japonii.

CZAS:
6-8 lipca 2018
Godzina rozpoczęcia imprezy 14:00 (atrakcje od godziny 15:00)
Program w niedzielę kończy się o godzinie 14:00.

MIEJSCE:
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 19:50   

Kyofu napisał/a:
wpisując się w młodzieżową popkulturę
Czy ja wiem czy tylko młodzieżową? Stare pryki jak my też czytają mangi :D

Kyofu napisał/a:
CZAS:
6-8 lipca 2018
O ile inne plany wakacyjne nie będą kolidować to pewnie ekipa Hayateńska jak zwykle dopisze :D

Wódka z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 20:22   

Alpaka, jedziemy?

Bez nazwy-1.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 540,33 KB

Wódka z Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 20:27   

X"D padłam

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 20:41   

Ano będę zapewne, daleko nie mam xD

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 5 Lipiec 2018, 17:51   

I jak tam? Wybiera się ktoś? Muszę przyznać, że po zapoznaniu się z programem (podanym niestety w beznadziejnej formie) ze smutkiem stwierdzam, że w tym roku nie będzie praktycznie nic interesującego... Pojawię się w sobotę, może w niedzielę wpadnę na prelekcję o przyszłości fandomu mangowego, ale w piątek raczej nie dam rady się pojawić na jedynej rzeczy, która w miarę mnie zainteresowała.... Jednym słowem: bida. Aż mi trochę szkoda wydawać te 50 zł na wejściówkę 3-dniową, więc o ile coś mnie nie tchnie, najprawdopodobniej możemy spotkać się w sobotę (jak ktoś będzie) o/

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 5 Lipiec 2018, 19:07   

To jest już O.O Kurde jak ten czas leci :\ Niestety, mam dołek finansowy i nie wysupłam tych 5 dych :<

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 5 Lipiec 2018, 20:57   

Jakby co, to pamiętaj, że w sobotę za 35 zł ;)

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 7 Lipiec 2018, 23:53   

Po odwiedzeniu tegorocznego Nejiro postanowiłem nieco napisać na jego temat w ramach pewnego rodzaju sprostowania tego, co skrobnąłem 3 posty wyżej. Napisałem wtedy tylko o planie i o tym, że zbytnio nic mnie nie zainteresowało na pierwszy rzut oka... I wypada napisać teraz coś miłego, bo w tym roku, choć krótko, to bawiłem się jak nigdy.

Sono ichi: Alpaka w swoim żywiole, czyli konkurs Love Live! School Idol Festival
Pomijając fakt, że niesamowitą radość sprawiło mi spotkanie żywych i namacalnych fanów gry i anime LL (jakoś nigdy nikogo nie spotkałem, smuteczek :c), to podczas konkursu bawiłem się znakomicie. Załapałem się na ostatnią chwilę i nie miałem okazji zagrać sobie na próbę na ekranie dotykowym 21-22" - dotychczas grałem tylko i wyłącznie na smartfonie, więc ledwo przeszedłem rundę eliminacyjną, bo zwyczajnie ciężko mi szło, byłem przyzwyczajony do czegoś innego. Ostatecznie udało mi się wygrać :D Zdobyłem w ten sposób walutę konwentową i nagrodę specjalną, której niestety nie odebrałem, bo byłem już poza konwentem gdy mogłem z niej skorzystać. Jeśli jakimś cudem czytają to organizatorzy, albo moi przeciwnicy w konkursie... Było super :D

Sono ni: bohaterka zamknięta w kadrze, czyli panel o mangach shoujo i josei
Olbrzymia zmiana, jaką zauważyłem na Nejiro 9, to świetna jakość prelekcji (przynajmniej tych, na których byłem). W zeszłych latach bywało różnie. O samych mangach josei nie było ostatecznie za wiele, ale prelegentka omówiła historię rozwoju i wpływ mang shoujo na rozwój mang i komiksów ogółem od czasów przed II Wojną Światową. I szczerze - wciągnąłem się jak cholera. Zwłaszcza, że pojawiły się dodatkowe smaczki jak: omawianie stylu, odniesienia do ówczesnej sytuacji w Japonii, omówienie pewnej symboliki i kierunków rozwoju gatunku... No miodzio. Naprawdę, nie ma to jak posłuchać kogoś, kto wygląda na zainteresowanego tematem i posiada (a przynajmniej stwarza takie pozory :D) sporą wiedzę.

Sono san: stosy mang płoną jak za inkwizycji, czyli panel o polskich wydawcach mang
Panel, na który poszliśmy z siostrą w zasadzie dla zapchania czasu, a który okazał się być naprawdę pełną ciekawostek prelekcją. Być może część z nich jest znana - nie wiem, w życiu nie interesowałem się historią polskich wydawców - ale naprawdę wciągnąłem się w opowieść o pierwszych wydaniach, wzlotach i upadkach, fantastycznym dniu Sailor Moon... :D I ponownie - prowadząca obeznana, mówiła ciekawie i potrafiła pociągnąć każdy temat jaki się pojawił. Naprawdę super.

Sono yon: korona programu, czyli Animkowe 1 z 10
Pełna sala. Świetna atmosfera. Lekki chaos, delikatne opóźnienie i zabawna rozgrywka. Animkowe 1 z 10 było tym, co chyba najbardziej zaintrygowało mnie w chwili przeglądania planu konwentu. Wyszło znakomicie - dobry humor dopisywał uczestnikom, widzom i prowadzącym. Może przydałaby się większa różnorodność pytań (non-stop trafiały się pytania z One Piece'a, GTO i OPM-a), ale reakcja widowni na pytanie z Evangeliona była bezcenna :D (Na puszczony fragment openingu sala zareagowała radosnym okrzykiem, ale pytanie "Kto był reżyserem..." zostało uznane za zbyt brutalne... :D) Przy okazji miałem też okazję przyjrzeć się wreszcie jednej z konwentowych idolek - nie byłem niestety na ich koncercie.

Z dodatkowych smaczków: cosplayerzy, kupa cosplayerów. Ostatnio też było ich sporo, ale w tym roku to aż nie wiadomo było za kim patrzeć. Maskotka Bulbasaura, która jako jedyna ze starterów była w sprzedaży (czyżby tradycyjnie nikt go nie wybrał? :D) No i dorwałem japoński tomik Asu no Yoichi tak na pamiątkę :D

Suma sumarum: może nie za dużo miejsca, może teoretycznie nie widziałem dla siebie zbyt wiele tematów... Ale bazując na tym jednym dniu - zdecydowanie lepiej niż w poprzednich latach. Na Nejiro 9 bawiłem się jak na żadnym innym. Jeszcze raz - jeśli jakimś cudem czyta to jakiś organizator, czy uczestnik... W tym roku było naprawdę świetnie :D

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 13:19   

Al Pachinko napisał/a:
Ostatecznie udało mi się wygrać :D
Gratulacje! Szkoda że mnie tam nie było by ci kibicować D:

Al Pachinko napisał/a:
Zdobyłem w ten sposób walutę konwentową i nagrodę specjalną
Co kupiłeś za walutę i jaka to miała być nagroda specjalna?

Al Pachinko napisał/a:
stosy mang płoną jak za inkwizycji, czyli panel o polskich wydawcach mang
Dla mnie ten panel byłby punktem obowiązkowym ;D Było coś może o malutkich wydawnictwach które upadły wydawszy zaledwie jeden tytuł (jak na przykład Arashi)?

Dobrze, że się prężnie rozwijają. Za rok może będzie mi po drodze z Nijiro 10...
A tak z ciekawości: byli jacyś polscy wydawcy prócz Waneko?

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 14:40   

Alexandrus888 napisał/a:
Co kupiłeś za walutę i jaka to miała być nagroda specjalna?

Za walutę kupiłem sobie mangę na stoisku Waneko - "O dziewczynie skaczącej przez czas". Nagrodą specjalną było miejsce w pierwszym rzędzie na koncercie konwentowych idolek :D

Alexandrus888 napisał/a:
Dla mnie ten panel byłby punktem obowiązkowym ;D Było coś może o malutkich wydawnictwach które upadły wydawszy zaledwie jeden tytuł (jak na przykład Arashi)?

Było. W ogóle pojawiły się nazwy wydawców, o których pierwsze słyszałem (i niestety nie zapamiętałem nazwy). Przykładowo - była mowa o wydawnictwie, które wydało pierwszą LN-kę w Polsce (jakieś yaoi, podobno bardzo słabo im wyszło, nie pamiętam też nazwy...)

Alexandrus888 napisał/a:
Dobrze, że się prężnie rozwijają. Za rok może będzie mi po drodze z Nijiro 10...

Na którejś atrakcji wspominali, że dużo pomogł im fakt, że w tym roku mieli sponsora - producenta zupek w proszku. Każdy uczestnik Nejiro dostał paczkę na spróbowanie, ponoć dobre, ale jeszcze nie próbowałem, bo się przeziębiłem w nocy i nie czuję smaku :|

Cytat:
A tak z ciekawości: byli jacyś polscy wydawcy prócz Waneko?

Niestety nie, ale moja siorka zgarnęła u kotów świetną torbę z Boku no Hero :D

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 23:11   

Al Pachinko napisał/a:
"O dziewczynie skaczącej przez czas"
Podobno kiepska reklamówka anime :\ Będę się musiał przekonać na własnej skurze, chyba, że po przeczytaniu wystarczająco mnie zniechęcisz :D

Al Pachinko napisał/a:
Przykładowo - była mowa o wydawnictwie, które wydało pierwszą LN-kę w Polsce
O! A ja do tąd myślałem, że pierwsza była Galeria Książki z Na skraju jutra, czyli znanym pod oryginalnym tytułem All you need is kill. Wielka szkoda, że nie byłem :<

Bimber z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 9 Lipiec 2018, 00:06   

Alexandrus888 napisał/a:
O! A ja do tąd myślałem, że pierwsza była Galeria Książki z Na skraju jutra, czyli znanym pod oryginalnym tytułem All you need is kill. Wielka szkoda, że nie byłem :<

To wydanie nie wychodzi chyba nawet pod LN-kę, bo jest jakoś tam powiazane z jakąś amerykańska adaptacja, czy coś, ale nie znam tak dobrze tematu, nie był on też poruszony na prelekcji. Za pierwszą w Polsce zazwyczaj przyjmuje się SAO, przynajmniej ja zawsze tak słyszałem.

Likier z Lepanto
Hayate Team

Wysłany: 9 Lipiec 2018, 15:08   

Nejiro było spoko, ale raczej drugi raz tam się nie wybiorę :P Idolki fajne, szkoda że technicy nie ogarniali porządnie mikrofonów, ale i tak wszyscy dobrze się bawili :D

Odwiedzone prelekcje:
- Battle royal w mandze i anime (śmieciowe mango z tym motywem :D) - Shippo jak zwykle rządzi :D
- Teorie z RWBY - fajnie wiedzieć że polski fandom istnieje i jest taki pozytywny XD teorie niektóre naprawdę były niezłe
- Jak zorganizować do Japonii - w sumie to Cobra nic nowego mi nie powiedział, ale z kilku ułatwień na pewno skorzystam.
Byłem jeszcze na innych ale nie pamiętam nazwy i nie chce mi się szukać informatora :P

Konkursów odwiedziłem sporo - kilka drugich i trzecich miejsc = kilka darmowych mango u waneko. Łącznie z zakupami przywiozłem ich do domu 11 ;)

Najlepszą atrakcją konwentu jednak był prysznic symulujący trzęsienia ziemi XD

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 9 Lipiec 2018, 18:56   

Cytat:
To wydanie nie wychodzi chyba nawet pod LN-kę, bo jest jakoś tam powiazane z jakąś amerykańska adaptacja
To było tak: w japoni powstała ln all you need is kill. Chyba z rok później ruwnolegle ruszyły 2 rzeczy: mangowa adaptacja na tym samym scenariuszu i tym samym tytule oraz filmowa adaptacja w ameryce będąca tylko luźnym nawiązaniem do motywyw. Zmieniono też tytuł na edge of tomorrow. W następstwie tych wydarzeń w polsce wyszło tłumaczenie ln o tytule na skraju jutra i podtytule all you need is kill. Wydanie miało filmową okładkę, ale w środku zachowały się oryginalne grafiki.

Nalewka z Yuka
Wampanellla

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 12:03   

Al Pachinko napisał/a:
Za pierwszą w Polsce zazwyczaj przyjmuje się SAO, przynajmniej ja zawsze tak słyszałem.
Ponieważ wydało to wydawnictwo mangowe. A Na skraju Jutra wydawnitwo książkowe i nie każdy o tym słyszał. W dodatku ma filmową okładkę, a nie mangową.
Alexandrus888 napisał/a:
Ja też tak myślałam, ale słyszałam o tym na forum Waneko. Ale dla mnie się to nie liczy. Podobno fatalnie było to wydane.

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 12:39   

Yuka napisał/a:
Podobno fatalnie było to wydane.
Nie licząc okładki wszystko mi grało. Ale, między Bogiem a prawdą, nie skupiałem się na stylu w jakim zostało przetłumaczone tylko na fabule.

Odpowiedz do tematu