Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Choroba nie wybiera - niedziela - 29 kwietnia 2018
Autor Wiadomość
Naleśnik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 29 Kwiecień 2018, 20:24   Choroba nie wybiera - niedziela - 29 kwietnia 2018

To już mój drugi pod rząd news, a wcześniej sami się do pisania zgłaszali. Ale to w sumie lepiej! Mam dziś tyle do wyżalenia się...

Ogólnie to do środy leżałem w łóżku, a potem wcale nie było lepiej. Gorączka, bóle mięśni, kaszel i te pieczenie w gardle... A, no i cieknący nos! >_>

Myślałem, że umieram, jednocześnie zastanawiając się czy tak nie byłoby łatwiej. Może to rozwiązałoby część problemów, ale jakby tak sobie umrzeć to skąd się dowiem, jak skończył się One Piece? :(

Czwartek był już nieco lepszym dniem, dałem radę siedzieć wiele godzin przy komputerze. Wbijałem poziomy i niszczyłem wrogów. No i nie wiem co się działo od piątku do teraz. W sumie to dalej nie do końca wiem co się dzieje, od 17tej piszę tego newsa. Może nawet od 16tej? Nie wiem. Kręci mi się w głowie, muszę pograć. ._.

A jutro do lekarza!

Skwarek z BlackFox
>.<

Wysłany: 29 Kwiecień 2018, 20:38   

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

spoiler

What do we say to the god of death? Not today!
Ostatnio zmieniony przez BlackFox 29 Kwiecień 2018, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  

Szaszłyk z Al Pachinko
Hayate Team
Doujin Maker

Wysłany: 29 Kwiecień 2018, 21:58   

Nie wierzę, że udało nam się skończyć Kami sena... Jestem taki szczęśliwy ༼ಢ_ಢ༽

A, i sorry, Black, że Cię zawiedliśmy, ale kiepsko z doujinami z Yuru Campa, a ten miał niezła pointę xD

Ostatnio zmieniony przez Al Pachinko 29 Kwiecień 2018, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Sałatka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 30 Kwiecień 2018, 13:06   

Hipek napisał/a:
skąd się dowiem, jak skończył się One Piece? :(
Jako duch opętasz autora i wydobędziesz Jedyny Skarb wprost z jego głowy ^^

@BlackFox, ciesz się że to nie Yuri on ice
Ostatnio zmieniony przez Alexandrus888 30 Kwiecień 2018, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  

Kanapka z aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Maj 2018, 10:47   

xD

Alex, i tak nie dożyjemy końca OP. Autor umrze, a mangę będą kontynuować spadkobiercy praw autorskich, jak w przypadku Trinity Blood, Zero no Tsukaima czy Crayon Shinchan. ;) Bycie duchem nie jest w takim przypadku takie złe, można czytać przez ramię do końca świata ;)

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Sałatka z Junsu
Hayate Team
świrnięta szajbuska

Wysłany: 1 Maj 2018, 12:04   

Chcę taką poduszkę
I taki plakat

Sałatka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Maj 2018, 14:08   

Nie no, era tasiemców powoli dobiega końca. Bleach zakończony, tak samo Naruto i Fairy Tail. Niby powstają ich kontynuacje, ale jakoś nie wierzę, że będą tak długie jak pierwowzory. Wystarczy spojrzeć na Dragon Ball Super. Już zakończony, manga nie ma szans przekroczyć, czy choćby dorównać tym 42 tomom oryginału. Nowych marek też za bardzo nie widać. Kojarzę tylko Black Clover, ale podobno straszny szajs.
Myślę, że do 2 lat autor zakończy One Pice i pewna era w rynku M&A zostanie zakończona.

Naleśnik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 1 Maj 2018, 16:17   

Ale siejesz ferment... Po prostu nie czytasz zbyt dużo mang i nie orientujesz się w świecie mang. xD
OP raczej nie prędko się skończy. Jeśli chodzi o brak tasiemców, to proszę ciebie... Jest ich dużo, bardzo dużo. To że kiepskie mangi, jak Naruto czy Bleach się skończyły (a zakończenia miały tragicznie słabe) nie znaczy, że nie ma innych mang na świecie. Osobiście przerzuciłem się ostatnio bardziej na koreańskie i chińskie dzieła, ale dalej kojarzę choćby Tokyo Ghoul, Berserk, One Punch Man, Shougeki no Shouma, The Promised Neverland, a jest jeszcze wiele innych mang, których ja nie czytam. xD

Możesz powiedzieć, że "era naruto" czy "era bleacha" się skończyła, ale to całkiem inna sprawa, szczególnie, że Bleach od pierwszej walki z użyciem Bankai do ostatniej walki w mandze spadł z 10/10 do 5/10. A Naruto? Proszę ciebie... Tam nie tylko fabuła nie trzymała się na koniec kupy, ale nawet postacie wstawały po 50 razy po dostaniu ataku na pysk, gdzie kadr wcześniej mówili "nie przeżyję, jeśli to mnie uderzy!", a wstawali albo z kadru na kadr, albo z rozdziału na rozdział.

Jest różnica pomiędzy wypaleniem się 1 autora, a zakończeniem pewnej ery w świecie mang.

Sałatka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Maj 2018, 17:00   

Tokio Ghul składa się z dwu serii (druga z dopiskiem :Re). Obie nie przekraczają kilkunastu tomów. Re wciąż powstaje, ale wydaje się już kończyć. Są teorie, że powstanie 3 seria. Temu tytułowi chyba najbliżej do tasiemca, ale to wciąż nie dzieło na kilkadziesiąt tomów.

Berserk to seinen, a chodziło mi o shouneny, bo to one są głównie znane z tej formuły. Zresztą Berserk wychodzi cholernie nieregularnie. Tak samo jak niewymieniony przez ciebie Hunter x Hunter. Jeszcze wypadałoby wspomnieć o Jojo i Hajime no Ippo.

OPM nie będzie miał 50+ tomów. To nierealne. Tak samo Nibylandia. Z tego co mi się kojarzy, autorzy podali, że jesteśmy już za połową serii. Może skończyć się więc na kilkunastu, góra dwudziestu paru tomach.

Dobra, kulinarne pojedynki są tasiemcem i shounenem, więc tu masz rację, ale też wątpię by przekroczyły 50+ tomów. Zobatrz, Magi mega popularne i wychodzące w podobnym czasie zakończyło się na 36 tomie. A jego spin off Sinbad na dwydziestym którymś.

Może nie doprecyzowałem o co mi dokładnie z tymi shounenami chodziło. Miałem na myśli mega długie serie 50+ wychodzące regularnie, co tytdzień, bardzo często na bierząco animowane.

I wcale nie twierdzę że bleach/naruto/FT to dzieła wybitne, czy nawet dobre. Nie. Początek mają ok, ale zakończenie gdzie autorowi kończyły się pomysły jest do dupy. I cieszę się że serie takie odchodzą do lamusa.

Naleśnik z Hipek
Hayate Team

Wysłany: 1 Maj 2018, 17:12   

Alexandrus888 napisał/a:
Berserk to seinen, a chodziło mi o shouneny, bo to one są głównie znane z tej formuły.

Ale wiesz, że tasiemiec nie musi być shounenem? I że "wielka trójka jumpa" to nie jedyne mangi, które mogą być tasiemcami? Coś, co przekracza 100 rozdziałów śmiało może być tak nazwane, jeśli pozostałe mangi kończą się zazwyczaj przed 30toma. -.^

Alexandrus888 napisał/a:
Miałem na myśli mega długie serie 50+ wychodzące regularnie, co tytdzień, bardzo często na bierząco animowane.

Kiedy ostatnio czytałeś One Piece? Bo od jakichś 3, może 4 lat nie jest to regularna seria...

Sałatka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Maj 2018, 17:43   

Nigdy nie czytałem OP. A nawet gdybym czytał to polskie wydanie tomikowe. Tu mnie zaskoczyłeś.

I ogulnie masz dużo racji. Co nie zmienia faktu, że dla mnie pewna era się skończyła, ale jest to czysto subiektywne wrażenie :P

Odpowiedz do tematu