Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Hipek
12 Październik 2018, 18:57
Tytuł wybierz ty, bo nie mam pomysłu - niedziela - 13 maja
Autor Wiadomość
Wilkołak Lust
Hayate Team

Wysłany: 13 Maj 2018, 21:57   Tytuł wybierz ty, bo nie mam pomysłu - niedziela - 13 maja

Dzisiaj mała zmiana planów, która pojawiła sie o świcie, mianowicie: Hipek zaczął szukać ofiary do aktualki. Ja go zbeształam, bo dostałam info dopiero o 19:00 na FB, zbulwersowana, że nie powiedział tego wcześniej. No, ale typowa ja; nie sprawdziłam forum Hayate. Zwracam honor.

Co tam się ostatnio, u nas, dzieje w tej wesołej gromadce? No niewiele, oprócz mnie siejącej ferment jak w przykładzie powyżej. xD Może to początki Alzheimera, choć mam nadzieje, że nie. Hipek miałby wtedy powód, aby mnie hejtować za nietrzymanie się terminów. Albo zbyt mało efektywne charowanie, a uwierzcie mi jest wyczulony na to. :D

Ale wróćmy do mang.

Niestety u mnie w tym temacie jest dość jałowo: nie mogę znaleźć żadnego tytułu, który by mnie wciągnął. Choć ostatnio znalazłam dość interesujące anime: Boku dake ga Inai Machi. Ale niektórzy z Hayate już bez wskazywania palcami (Wy, którzy to czytacie, wiecie, że to o was) zdradzili mi, że całe anime jest super oprócz beznadziejnego zakończenia. No i tak od dłuższego czasu stoje na trzecim odcinku i nie umiem się zabrać za następny.

Także narazie pozostaje jedynie na czytaniu Eterni, którą obecnie edytuje. Więc troszkę o niej pogadam, bo ostatnio pojawił się motyw Shizel (czytam Eternie od 8 tomu dopiero, więc może pojawiła się wcześniej - nie wiem xD), która być może - w jakiś sposób - pojawi się w kolejnych rozdziałach - na co szczerze liczę. Dlatego z niecierpliwości zaczełam szukać kolejnych rozdziałów na angielskich stronach i jedyno co znalazłam to kilka pajenczyn. Tak, Eternia przez Anglików została porzucona dość dawno, więc zakończenie całej przygody naszych bohaterów poznam jedynie na Hayate. ;/

Ale na szczęście mogę polecić wam inny tytuł, który przeczytałam z pół roku temu: Stalker.

Cała manga, która jest Webcomic'iem (czyli jak duża ich ilość jest w kolorze) ma w sobie dość wciągającą fabułę, która sprawiła, że wszystkie 38 chapterów przeczytałam jednego dnia. :D I nie żałuję! A na czym ona polega? Już mówię.

Mamy głównego bohatera, który - niestety - jest dość oszpecony, co powoduje jego chowanie się przed całym światem. Tak, praktycznie nie wychodzi z domu kryjąc się w cieniu własnego cierpienia i samotności. Ale co on tam takiego robi? No loli to nie ogląda. xD Bo wybrał sobie dość ambitne zajęcie jakim jest podglądanie (przez kamerki w jej domu) pewnej pięknej pani domu - szczęśliwej mężatki i matki uroczej dziewczynki. :) No i nie ukrywajmy ma lekką słabość do niej. Wszystko się komplikuje, kiedy pewnego dnia spod jej domu (o ile dobrze pamiętam) zostaje porwana jej córka, czego świadkiem jest nasz bohater. I tak, postanawia odnaleźć porywacza na własną rękę nim będzie za późno.

Cóż mnie ta manga bardzo wciągneła, bo nie ukrywam mam słabość do kryminałów i tytułów tym podobnych, zawierających jakaś tajemnicę lub zagadkę, którą musimy odkryć. Ale mimo wszystko mam jakiś gust, więc nie zadowalam się byle czym, okeeeeej? NO!

Dobra zmykam, bo pewnie i tak niewiele z was dotrwało do tego akapitu. Jak kiedyś jeszcze będzie potrzebna ofiara aktualki to być może o mnie usłyszycie. Bez odbioru. Lust :)

Btw. Czy was też google tak trolują, jak mnie ostatnio kiedy szukałam jakiegoś dobrego filmu o rekinach, a nie chciałam znowu oglądać "Szczęki"?

Ostatnio zmieniony przez Hipek 13 Maj 2018, 22:01, w całości zmieniany 2 razy  

Wilkołak Jerza
Hayate Team

Wysłany: 13 Maj 2018, 22:16   

Lust napisał/a:
charowanie
Lust napisał/a:
pajenczyn
Auć, zakłuło w oczy D:

koziczk363

Wysłany: 14 Maj 2018, 07:08   

Bardzo ciekawa aktualka. Zainteresowałeś mnie tą mangą Stalker ,hipek powinien ci więcej płacić xd.

PS. Gdzie czytałeś tą mange ?

Zombie Hipek
Hayate Team

Wysłany: 14 Maj 2018, 07:13   

Lust już ma focha. Napisała, że następnej nie pisze i w ogóle. xDD

Akurat to "Stalker" też mnie zainteresowała. :)

Wilkołak Lust
Hayate Team

Wysłany: 14 Maj 2018, 08:07   

Bo miałeś wstawić zdjęcie odnoszące się do tej aktualki i go nie wstawiłeś -,-
https://mangarock.com/manga/mrs-serie-234066 tutaj jest cała ta manga :D

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 09:14   

Lust napisał/a:
znalazłam dość interesujące anime: Boku dake ga Inai Machi.
No, dobry tytuł. Ale zakończenie ma inne niż manga i podobno gorsze. Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, bo polskie wydanie jest w toku. Choć mi osobiście to nie przeszkadzało aż tak bardzo. Naprawdę ciepło wspominam seans. Warto się przełamać i wrócić do oglądania :)

Jeżeli podoba ci się motyw dorosłego w ciele ucznia i lubisz webcomy to spróbuj ReLIFE!

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 10:18   

Bardzo mi się podobało Boku dake i nie moge się zgodzić, że zakończenie jest słabe, dla mnie było okej.

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 12:47   

Może w porównaniu z oryginalnym zakończeniem po prostu wypada słabo, mimo, że samo w sobie jest dobre? Nie wiem, za kilka miesięcy jak JG skończy wydawać będę mógł się wypowiedzieć.

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 13:41   

Ja zazwyczaj unikam takich porównań.

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 13:53   

W znaczeniu, że unikasz zapoznawania się z daną treścią przez różne media, czy co prawda zapoznajesz się z daną historią w różnych wersjach, ale ich do siebie nie porównujesz?

Wampir Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 15:46   

Zdarza mi się zapoznawać, ale staram się je traktować jako autonomiczne dzieła (chyba że z żałożenia takimi nie są). Dzięki temu nawet jeśli się różnią, to mogę dostrzec wady i zalety a nie tylko to, że jest inne czyli złe.

Zombie Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14 Maj 2018, 23:01   

Mi już czasu nie starcza by zapoznawać się z różnymi wersjami ale jak to jeszcze robiłem, to lubowałem się w porównywaniu. Co gdzie lepiej, gdzie się różniło, co dodano, a co wycięto. Ot, takie zboczenie.

Odpowiedz do tematu