Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dziennik Nieznanych - czwartek - 13 września 2018
Autor Wiadomość
Likier z Lust
Hayate Team

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 03:43   Dziennik Nieznanych - czwartek - 13 września 2018

Kiedy ostatnio pisałam aktualke, poleciłam wam pewną pozycję, którą uznałam za wartą sprawdzenia. I dzisiaj nie będę gorsza, bo skoro to strona o mangach, to moje aktualki poświęcę mangom i anime.

Więc zaczynamy!

Na pierwszy ogień rzucę coś dla fanów dreszczyku. Mianowicie chodzi mi o tytuł „Shriek”. Manga jest wyjątkowym webcomic’iem, który wybił mnie z lekkiej rutyny, która odrzucała mnie od rozpoczęcia nowych tytułów.

Jednak co w niej takiego wyjątkowego?

Wyobraźcie sobie mange- horror. No niby straszne, ale to tylko obrazki, prawda?

A teraz wyobraźcie sobie, że czytacie mangę w nocy, w ciemnym pokoju. Nakładacie na uszy słuchawki, w których brzmi soundtrack dopasowany do fabuły. Wczuwacie się i nagle zdajecie sobie sprawę, że niektóre obrazki z tej pozycji są ruchome.

Zawał murowany, zwłaszcza, że kreska została dobrze dopasowana do gatunku. (Hayate nie bierze odpowiedzialności za potencjalne uszczerbki na zdrowiu czytelników.)

Druga pozycja, to ES – Eternal Sabbath.

No i co tu napisać, aby nie spoilerować. Shit.

Okej, mamy chłopaka, który jest wynikiem pewnego eksperymentu. Posiada moc zaglądania w ludzki umysł, odkrywania najmroczniejszych sekretów swoich ofiar, a także manipulowania ich świadomością.

Problem polega na tym, że nie jest jedyny, a inne „obiekty” nie mają żadnych obiekcji przed bawieniem się ludzkim umysłem, co zapoczątkowuje serię przerażających wydarzeń.

I na koniec – Ubel Blatt.

Kiedy zaczęłam ją czytać pomyślałam, że to taki inny Berserker. Kreska jest bardzo podobna - przynajmniej na moje oko – mamy w niej dużo przemocy, dużo scen z podtekstem seksualnym, gdzie dochodzi nawet do sytuacji, w której główny bohater zostaje prawie zgwałcony po kilku rozdziałach. ;/

Jeżeli chodzi o fabułę, to moim zdaniem jest ona podobna do Gry o Tron. Intrygi, zdrady, żądza władzy, która przysłania honor. Nudzić się nie będziecie, jednak opisu wam nie podam. Z jednego powodu.

Fabuła cały czas jest zgodna z oficjalnym opisem mangi, jednak z czasem zmienia się tak bardzo, że staje się czymś zupełnie odmiennym, a jednocześnie wciąż pozostaje tym samym.

Miłego czytania :D

Bimber z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 08:34   

Cytat:
Manga jest wyjątkowym webcomic’iem

manga, a webcomic/webtoon to dwie różne rzeczy~

Likier z Lust
Hayate Team

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 13:36   

Cytat:
manga, a webcomic/webtoon to dwie różne rzeczy~

Nie bądźmy zbyt szczegółowi. Zwłaszcza, że niektóre aktualki są jeszcze bardziej odległe od tematu "mang'' :D
Ostatnio zmieniony przez Lust 13 Wrzesień 2018, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 16:04   

Niektóre webcomic stają się mangami (ReLIFE na ten przykład) więc nie szukajmy dziury w całym, tym bardziej, że Hayate zajmuje się mangami, a rozważaliśmy branie webtoonów.

A Ubel Blatt rzeczywiście jest kozackie, choć mi osobiście z berserkiem się nie kojarzyło. No może tylko gatunkowo (dark fantasy) i postacią czarnego miecznika...

Bimber z Spiritusick
Hayate Team
Jerzyfikowany, 69%.

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 18:46   

Niektóre winogrona stają się winami, a jednak nie trzeba być pełnoletnim, by je kupić :3
Nasze branie lub nie branie webtoonów nie zmienia tego, czym są :v
Nie szukam dziury w całym, ot tak zwracam uwagę na pewien fakt, coby nie szerzyć błędnej informacji wśród ewentualnych czytelników forum :v

Shriek natomiast może w przyszłości zostać co najwyżej manhwą :v

jakiśrandom
Gość

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 22:22   

Spiritusick napisał/a:
Niektóre winogrona stają się winami, a jednak nie trzeba być pełnoletnim, by je kupić :3
Nasze branie lub nie branie webtoonów nie zmienia tego, czym są :v
Nie szukam dziury w całym, ot tak zwracam uwagę na pewien fakt, coby nie szerzyć błędnej informacji wśród ewentualnych czytelników forum :v

Shriek natomiast może w przyszłości zostać co najwyżej manhwą :v

Polać!

Wódka z Vuko
Hayate Team

Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 22:29   

Ale co mu polać? xD

Wódka z Alexandrus888
Hayate Team
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 14 Wrzesień 2018, 03:42   

Spirytowi to łyskacza :D

Odpowiedz do tematu