Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
2 Grudzień 2013, 03:16
Wulkanalia - piątek - 23 sierpnia 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 23 Sierpień 2013, 20:34   Wulkanalia - piątek - 23 sierpnia 2013

To znowu ja! I znowu podczas jakiegoś ciekawego święta. ^^ Dzisiaj, znaczy 23 sierpnia, obchodzimy Wulkanalia! Nie, nie "wór kanalia". xD To taki żarcik w stylu Kaio-samy (ukłony dla fanów Dragon Balla).

Czym więc owe Wulkanalia są? Jest to rzymskie święto ku czci boga o imieniu Wulkan. Ponieważ był to bóg ognia (i kowalstwa, i wulkanów), to w jego święto rozpalano wielkie ogniska. I zwykle robiono to w sierpniu, kiedy jest najbardziej gorąco, sucho i łatwo o pożary... Bo przecież nie ma lepszego sposobu na uniknięcie pożaru, jak w suche dni rozpalić ognicho ku czci boga ognia... :P Ale głupi ci Rzymianie.

Podobno podczas Wulkanaliów Rzymianie suszyli swoje pranie w palącym słońcu. Ciekawe czemu. Że niby wtedy lepiej suszyło? Powodu nie znam, ale Hayate poszło ich śladem i przy wulkanie opalamy nasze pranie... Znaczy rozdziały. Ale o tym to potem.

W 64 roku naszej ery w starożytnym Rzymie wybuchł wielki pożar, który przez wielu odczytywany był jako wkurw Wulkana. Rzym płonął wtedy przez prawie sześć dni i tylko cztery z czternastu dzielnic pozostało nietkniętych przez ogień. Nie wiadomo jak do niego doszło. Wielu obwiniało Nerona, ówczesnego cezara, a sam cezar obwiniał o podpalenie chrześcijan (co zostało opisane w Quo Vadis). Po tym zdarzeniu kolejny cezar wybudował wielką świątynię ku czci Wulkana. Ciekawe, czy to pomogło :P

Korzystając z okazji, witam w grupie Hayukiego, który postanowił nas wspomóc przy typesettingu do Suzuki. Oby jego zapał płonął wiecznie, niczym ognie podziemne! A kto wie, może zobaczymy wybuch twórczości? xD

Spokojnie, to tylko wulkan wybuchł. Zaraz... Wulkan WYBUCHŁ?! MOJE PRANIE!

.............................................

Z popiołów ocalały następujące rozdziały. Nie zapomnijcie ich otrzepać przed skonsumowaniem.
Ostatnio zmieniony przez kazuya 23 Sierpień 2013, 22:57, w całości zmieniany 2 razy  

Aratar
Valar

Wysłany: 24 Sierpień 2013, 10:15   

Ja mam pytanie, jeśli nie jest to tajemnicą, jaka czcionka jest użyta w dialogach Ai Yori Aoshi?

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 24 Sierpień 2013, 10:58   

EFN Pisak

kamilp55

Wysłany: 24 Sierpień 2013, 11:53   

Takkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk, TAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK, TAAAAAAAAAAAAAAAAAAK K***A TAAAAAAAAAAAAAK. Hayuki mam nadzieję, że weny mieć będziesz na tyle by cała serie(ku mojej uciesze) dokończyć :) Ahhh od tak dawna liczyłem na takie info :)

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Sierpień 2013, 12:34   

Lilka napisał/a:

Takkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk, TAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK, TAAAAAAAAAAAAAAAAAAK K***A TAAAAAAAAAAAAAK. Hayuki mam nadzieję, że weny mieć będziesz na tyle by cała serie(ku mojej uciesze) dokończyć :) Ahhh od tak dawna liczyłem na takie info :)

To nie oznacza, że szybko pokażą się rozdzialiki. Hłe, hłe, hłe ;p
Urtica napisał/a:
EFN Pisak

A może to miała być tajemnica?! xD

słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 24 Sierpień 2013, 13:16   

Miu napisał/a:
A może to miała być tajemnica?! xD

To zastrzegaj takie rzeczy wcześniej xD

kamilp55

Wysłany: 25 Sierpień 2013, 11:17   

Miu napisał/a:

To nie oznacza, że szybko pokażą się rozdzialiki. Hłe, hłe, hłe ;p

Ale ważne, że jakieś będą :P ja jestem cierpliwy(do czasu ]:-> ) :)

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 25 Sierpień 2013, 11:40   

A kiedy ten czas nadejdzie, to robisz test do grupy i sam się deklarujesz na pomoc w tych rozdzialikach? ^^

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

kamilp55

Wysłany: 25 Sierpień 2013, 12:47   

Ja jestem cierpliwy do czasu a nie szalony :p

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 17 Listopad 2013, 18:08   

kamilp55 napisał/a:
Ja jestem cierpliwy do czasu a nie szalony :p
Definicja szaleństwa? "Dołączenie do grupy" xD
Ciekawe, czy wszyscy czytelnicy takie mają zdanie xD

Lilka napisał/a:
Po tym zdarzeniu kolejny cezar wybudował wielką świątynię ku czci Wulkana. Ciekawe, czy to pomogło :P
Jakoś więcej o takich wieeeeelkich pożarach chyba już się nie słyszało? Mówiąc o cezarze, masz na myśli Nerona?
Mało już pamiętam z czasów rzymskich a konkretniej z ich historii xD

Lilka napisał/a:
Zaraz... Wulkan WYBUCHŁ?! MOJE PRANIE!
To tak jakby serwer padł >_<

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Listopad 2013, 19:41   

rad: napisał/a:
Mało już pamiętam z czasów rzymskich

Łooł. To ile ty już żyjesz?
TP #170: Normalnie jak Wolverin, też żył długo (choć nie AŻ tak) i część wspomnień utracił.

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 18 Listopad 2013, 19:55   

Alexandrus888 napisał/a:
Łooł. To ile ty już żyjesz?
Jestem trochę młodszy od Smoqa ^^

A on zapewne wiele pamięta xD

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Listopad 2013, 20:13   

Jak wiadomo smoki to istoty długowieczne, więc możesz być ciut dokładniejszy? Bo teraz myślę, że być może pamiętasz Upadek Atlantydy...
TP #173: Ciekawe czy i on spowodowany został jakimś wybuchem wulkanu ^^

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 18 Listopad 2013, 20:37   

Alexandrus888 napisał/a:
Jak wiadomo smoki to istoty długowieczne, więc możesz być ciut dokładniejszy? Bo teraz myślę, że być może pamiętasz Upadek Atlantydy...
Ech, nie wiem jak to dalej pociągnąć, więc pewnie popsuję xD

Po prostu na forum Smoq jest od jego założenia, ja dołączyłem znacznie później (chyba ze 2 lata), ale takich osób, które są już bardzo długo czynne jest kilka, może ciut więcej (?) ^^ A jak kiedyś wspominałem: czas na forum płynie kilkukrotnie szybciej niż w rzeczywistości...

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Listopad 2013, 20:46   

rad: napisał/a:
A jak kiedyś wspominałem: czas na forum płynie kilkukrotnie szybciej niż w rzeczywistości...

Nie natrafiłem nigdy na tego posta >.< Niezły patent na długowieczność!
TP #177: Psujesz to ty swoją niewiedzą/brakiem spostrzegawczości. No ale cóż, tylko elita może spamować niewykrywalnie

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 18 Listopad 2013, 21:18   

Cytat:
Nie natrafiłem nigdy na tego posta >.< Niezły patent na długowieczność!
Nie wiem czy przetrwały czystki forum sprzed trzech lat, kiedy to wiele tematów wylatywało w próżnię, bo nie było działu dla spamu... Ale specjalnie dla Ciebie poszukam ^^

Tutaj Smoq pierwszy raz sprawił, że zacząłem się domyślać, iż czas Hayateński płynie szybciej. Przesadził jednak, by moja nieobecność trwała 10lat Hayate = 1m-c real.
Późniejszych postów na ten temat prawdopodobnie już nie ma.
Znalazłem jednak kolejne odwołanie do przyspieszenia czasu hayateńskiego dopiero w 2010 roku. Tutaj już pojawia się przyspieszenie czasu x30, czyli już 4-krotnie mniejsze niż wcześniej się to wydawało Smoqowi.
Jeszcze tutaj mieliśmy pewną zagwozdkę na temat hayateńskiego czasu, ale już niewiele z tej dyskusji wynikło...

Fakt jest jeden - czas na forum płynie szybciej. Normalnie ludzie żyją pomiędzy 70 a 90 lat. Na forum stawiamy świeczkę wielu osobom poległym znacznie szybciej...
Ostatnio zmieniony przez rad: 18 Listopad 2013, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu