Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
10 Luty 2014, 00:00
Kolejne ujęcie 1-szego dnia zimy - sobota - 21 grudnia 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 21 Grudzień 2013, 17:33   Kolejne ujęcie 1-szego dnia zimy - sobota - 21 grudnia 2013

Witajcie, dzielni mężowie i nadobne niewiasty! Dzisiaj rozpoczynają się Gody! Cóż to za cudo, zapytacie?

To dawne święto słowiańskie, gdy światłość zwycięża nad ciemnością! Od tej daty zaczyna przybywać dnia, a nocy ubywać! W czasie Godowych Świąt wróżono przebieg przyszłego roku, a zwłaszcza pogodę i zbiory. Kolejne 12 dni będzie symbolizowało 12 miesięcy! Uch, już się boję... Dzieci w ten wieczór otrzymywały drobne upominki oraz orzechy, jabłka i specjalne placki zwane szczodrakami w kształcie zwierząt lub lalek.

Naszym szczodrakiem dla was będzie manga REC. Pozostajemy w dziale dla osób starszych, tym razem jednak z innego powodu. REC to romans z mieszanką komedii i dramatu. Warto wspomnieć, że jest to bardzo ecchi tytuł (ale czego się spodziewać po mangace, który głównie robi hentaie?).

Główny bohater to nijaki, aż do znudzenia przeciętny pracownik działu marketingu firmy produkującej słone przekąski. Singiel, którego właśnie wystawiła koleżanka z pracy. Już ma wyrzucić bilety do kina do kosza, gdy pojawia się jakaś dziewczyna, która usilnie namawia go, żeby tego nie robił. Kończy się to wspólnym wypadem do kina, potem do baru... I okazuje się, że są sąsiadami. Wydaje się, że na tym kończy się ta przypadkowa znajomość, jednak niedługo potem uwagę Matsumaru zwraca zamieszanie w sąsiedztwie. Okazało się, że sąsiedni budynek doszczętnie spłonął, zostawiając zapłakaną, umorusaną i w samej bieliźnie... Nikogo innego jak ową dziewczynę. Główny bohater zaprasza ją do siebie... I lądują w łóżku, gdzie dopiero pyta ją o imię.

Matsumaru i Aka zostają nieformalnie parą i zamieszkają od tego czasu razem. Jednak dla dobra kariery Aki, która jest początkującą aktorką głosową, ukrywają ten fakt przed światem. Warto zauważyć, że podejście do tematu romansu jest tu bardzo dorośle przedstawione. Może i Aka była roztrzęsiona, Matsumaru wykorzystał sytuację i wylądowali w łóżku, ale to nie znaczy, że od razu się w sobie zakochują. Od wzajemnego zainteresowania do prawdziwego happy endu daleka droga. W dodatku mają prawdziwe problemy, kłótnie, porażki w pracy... Ich życie nie jest usłane różami. Dobra historia dla tych, co lubią opowieści o zwyczajnym życiu.

Dzisiejsze rozdziały sponsorowali dla was Ryohei (tłumacz), Siudemka (korektorka i QCerka) oraz BlackFox (edytor). Komentarze mile widziane, nie trzeba się do tego rejestrować na forum!

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 21 Grudzień 2013, 18:20   

łoo przeczytałem cała aktualke ^^ , hmm ogólnie mnie to zachęciło po za jednym słowem "ecchi" romans z ecchi to nie romans , to już bardziej podchodzi pod komedie (moje zdanie ^^ )

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 21 Grudzień 2013, 19:59   

Mangę REC rysuje autor, który na swoim koncie właściwie ma same hentaie... Więc wiesz ;P W sumie, z tego co się orientuję, to tyko dwie mangi zrobił - tę i Momoiro Sango, które co najmniej pod soft hentai podchodzi (i które robimy).

Tutaj starał się ograniczyć seks, a ponieważ para jest trochę bardzo niedobrana i muszą się do siebie dopasować, to i czasem kończy się na pokazaniu majtek albo piąchy w nos ;P Zresztą - Aka dostała dobrą rolę właśnie po pokazaniu majtek w telewizji. Ecchi jest tu tak naprawdę niewiele. Podtekstów seksualnych też. Cała akcja głównie kręci się naokoło problemów naszej "pary" ze sobą, życiem, pracą - ot, typowy slice of life.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

serduszko czepel
Ryb Zjadacz

Wysłany: 22 Grudzień 2013, 01:59   

Co do sprawdzania jaka będzie pogoda w przyszłym roku to też jest tradycja (przynajmniej u mnie w domu), że 12 dni przed wigilią przepowiada każdy miesiąc... tylko jestem ciekaw skąd to się wzięło xD

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Grudzień 2013, 14:47   

Lilka napisał/a:
Kolejne 12 dni będzie symbolizowało 12 miesięcy! Uch, już się boję...

Hymm...zapowiada się ciepły i raczej suchy rok (a przynajmniej I połowa), z dość dużą dmuchawicą... Kolejne huragany?
TP #375: Jakoś dziwnie się czuje wstawiając samo size, bez color... Tak jakby czegoś brakowało

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 26 Grudzień 2013, 15:41   

Pamiętam, jak w zeszłym roku 27 grudnia jechałem rowerem do fryzjera i było 12'C. Kurtka na bagażniku, polara brak. W koszulce i bluzie jechałem. Także pogoda, jaka jest teraz szczególnie mnie nie dziwi <patrzy na termometr>, 11'C xD

Jeszcze nie zmieniłem konfiguracji na zimową - nadal wąskie opony i szybkie przełożenia xD

Odpowiedz do tematu