Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
10 Luty 2014, 00:00
Brzydkie kaczątko - piątek - 27 grudnia 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 27 Grudzień 2013, 23:28   Brzydkie kaczątko - piątek - 27 grudnia 2013

No i w końcu nadszedł! Kolejny dzień (noc?) maratonu na Hayate! Do końca roku jeszcze tylko 4 dni! Coraz mniej czasu na załatwianie zaległych spraw! Ja już powoli zaczynam się przygotowywać do statystycznego newsa, w końcu wiele informacji trzeba zebrać, a to zajmuje sporo czasu... No ale zanim on powstanie, zajmijmy się dzisiejszym projektem!

Dzisiaj przedstawiamy wam Yamato Nadeshiko Shichihenge, czyli Perfect Girl Evolution!

We wspaniałej, przestronnej posiadłości mieszka czworo równie wspaniałych i (nie, nie przestronnych :P) przystojnych nastolatków. Są przystojni aż na zabój - wręcz nie mogą spokojnie dojść do szkoły, bo non stop są otoczeni wianuszkiem dziewcząt. Jednak w tym idealnym obrazku jest pewien haczyk. W zamian za umorzenie czynszu muszą uczynić z siostrzenicy właścicielki tego pałacu prawdziwą damę, godną mieszkania w takich warunkach. Chłopaki myślą, że to będzie pikuś, ale...

No musi być jakieś "ale", inaczej manga mogłaby być po pierwsze krótka, a po drugie nudna. Tak więc dziewczyna uwielbia horrory, tortury, jej najlepszą kumpelą jest szkielet, który nazywa Józefiną, a w ogóle to najchętniej stale przebywałaby w swoim ciemnym pokoju. I jak się domyślacie - ani trochę nie ma ochoty na zmianę swojego stylu bycia. No to chłopaki mają ciężki orzech do zgryzienia...

Jest to manga shoujo, w której romans rozwija się bardzo, bardzo powoli - jak to czasem bywa, mamy przejście od nienawiści do miłości. Obserwujemy zmagania chłopaków z fankami, z Sunako (owa gotycka bohaterka) oraz z właścicielką domu, przed którą trzeba ukryć to, że Sunako wcale się nie zmienia... Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do chłopaków i innych bohaterów, Sunako przez większość czasu występuje w postaci chibi (krótkie ciałko, duża główka, brak rysów twarzy), a swoją prawdziwą postać odzyskuje tylko w sytuacjach, gdy jest bardzo zdeterminowana. Jest to metaforyczne przedstawienie tego, co inni (i przede wszystkim sama Sunako) myślą o wyglądzie Sunako. Tytuł warty uwagi, polecany zwłaszcza miłośnikom shoujo.

Dzisiejszy rozdział przygotowali dla was: Hoobson (tłumacz), Urtica (korektorka i cleanerka), Miu (typesetterka) i ja (QCerka). Zapraszamy do czytania!

Ostatnio zmieniony przez Lilka 28 Grudzień 2013, 02:46, w całości zmieniany 1 raz  

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 28 Grudzień 2013, 00:51   

Jedna z najbardziej genialnych komedii jakie oglądałem ośmielę się stwierdzić żę przebija ono takie tytuły jak Level E lub mój dotychczasowy faworyt Baka to Test na Shoukanjuu (ahh komedie przy których płakałem ^^) hmm chociaż pierwszy seson Tower of druaga sword też był mocny ^^

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 28 Grudzień 2013, 01:15   

A mi się strona projektu i rozdział nie chcą otworzyć.

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 28 Grudzień 2013, 01:43   

Coś na serwerze dziś nawala, nic się nie otwiera, a dwa razy mieliśmy zwiechę i musiałem restartować apacha.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Muhaik
Gość

Wysłany: 28 Grudzień 2013, 22:17   

Wprost ubóstwiam tę mangę. xP

Odpowiedz do tematu