Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
21 Kwiecień 2013, 23:10
Opowieść o edytorce - środa - 23 stycznia 2013
Autor Wiadomość
serduszko psiostra

Wysłany: 23 Styczeń 2013, 23:56   Opowieść o edytorce - środa - 23 stycznia 2013

Młoda dziewczyna właśnie wróciła do domu. Odłożyła plecak na miejsce i rozglądnęła się po swoim pokoju. Jak zwykle panował kontrolowany nieład, ale śmieci po cukierkach przydałoby posprzątać z biurka. Usiadła na wygodnym fotelu i westchnęła. Włączyła laptopa, a podczas oczekiwania wykorzystała chwilę, aby zejść do kuchni. Kiedy wróciła, trzymając w ręku gorące kakao, od razu zabrała się do pracy.

Pierwszą rzeczą było odwiedzenie strony Hayate. Kiedy zobaczyła nową aktualkę od razu na jej twarzy zagościł uśmiech. Upiła łyk kakao i zabrała się do czytania. Po skończeniu, weszła na forum grupy.
     Westchnęła.

Jak zwykle Hayateńczycy nie próżnowali. Na forum pełno było postów, które z pewnością przeczyta, ale nie w tej chwili. Teraz musiała zrobić coś o wiele ważniejszego. Spojrzała na projekty, które ma pod swoją pieczą. Zobaczyła, że niektóre z nich może spokojnie zacząć edytować.

Zanim przystąpiła do pracy, ziewnęła i na chwilę przymrużyła oczy, upajając się chwilą odpoczynku. Spojrzała na długość rozdziału do edytowania.

– Dobra! Dam radę! – zmotywowała samą siebie, po czym otworzyła program graficzny. Przyjrzała się porządnie skanowi. Chwyciła myszkę w dłoń i rozpoczęła z donośnym klikaniem.

– Zaczniemy od kontrastu. O jak będzie super. Teraz wymazanie chmurek. Doskonale! O! A tu trzeba odtworzyć tło. – męczyła się trochę, ale w końcu mimo wszystko udało się jej. Z zadowoloną miną rozpoczęła kolejny etap – nakładanie tekstu.

Edytorka po skończonym dziele spojrzała na godzinę. Wysłała rozdział na pożarcie QC’erom z nadzieją, że może tym razem będzie mniej błędów.

Ale życie bywa naprawdę uciążliwe.

Na następny dzień, dziewczyna wróciła do domu szybciej niż zwykle. Położyła plecak na miejsce, po czym usiadła do laptopa. Z nadzieją oczekiwała krótkiego QC. Niestety, błędów była masa: od stawiania przecinków, złego podziału tekstu, wyśrodkowania w dymkach, poprawienia kontrastu do ponownego odtworzenia tła. Edytorka westchnęła ze zmęczenia. Spojrzała na plan lekcji, żeby mieć wymówkę.

– Jutro to zrobię, bo musze się uczyć. – powiedziała do siebie.

I tak dni mijały, a QC wcale nie chciało maleć i jak na złość ciągle dręczyło dziewczynę. Edytorka odkładała ciągle i ciągle poprawę rozdziału, wymigując się brakiem czasu, którego nie przybywało. Westchnęła i spojrzała na datę.

– Niech to! – krzyknęła do siebie. Kalendarz wyraźnie pokazywał datę 22 stycznia 2013 roku. Edytorka przeraziła się. W końcu na 23 powinny być gotowe nie tylko rozdziały, ale też tekst do aktualki.

– Dobra! – wzięła się w garść. Pobiegła do kuchni i na szybko zjadła obiad. Wyszła na pół godzinki z psem na spacer, żeby się dotlenić, nabrać sił i chęci do pracy. Kiedy wróciła zmarznięta, od razu humor jej się poprawił. Spojrzała jeszcze przez okno na zaśnieżone drogi. Drzewa uginały się pod wpływem delikatnego, zimowego puchu. To dało jej kolejny zastrzyk sił.

– Gorące kakao? Jest! Kocyk? Jest! Odrobione lekcje? Są! Nauczona? Tak! Coś słodkiego? Jest!

Uśmiechnęła się sama do siebie i odwinęła pierwszy cukierek. Otworzyła QC i włączyła program graficzny. Zaczęła poprawiać rozdział. W trackie pracy wpiła całe kakao, nie zważając na wyższą temperaturę napoju. Pochłonęła wszystkie cukierki, nawet nie wiedząc kiedy, ale było warto.

Wysłała poprawiony rozdział z radością, że przeczyta w komentarzach pod aktualką szczere „dziękuję”. Westchnęła i odpaliła Worda. Została jeszcze jedna rzecz do zrobienia. Rozsiadła się wygodnie na krześle i okryła mięciutkim kocykiem.

Jej palce zaczęły przesuwać się po klawiaturze bardzo szybko. Już w parę minut miała pomysł, tytuł i zaczęła go realizować. Na środku dokumentu widniał nagłówek: „Opowieść o edytorce”, a pierwszy akapit zaczynał się od słów: „Młoda dziewczyna właśnie wróciła do domu.”.

Westchnęła.

– Ciężkie jest życie edytora.

A teraz parę słów ode mnie. :)

Pomysł na tekst do aktualki miałam już dawno, ale były problemy z jego realizacją. W grudniu prawie w ogóle nie miałam czasu, stąd też mała ilość rozdziałów z moim udziałem, chociaż nie wiem, czy ktokolwiek to zauważył. :(

Proszę, nie bądźcie zbyt surowi co do tego tekstu. Piszę lepsze opowiadania (tak, wiem, jestem skromna :D), ale nie sądzę, żebyście chcieli czytać 20 stron w Wordzie pisane 11ką... O_o” Bardzo dziękuję za to, że ktokolwiek to przeczytał i jakoś udało mu się przez to przebrnąć.

Niestety, ale musimy dziś pożegnać dwójkę naszych wspaniałych Hayateńczyków: Sakatę i Nilfa. Chłopaki, może już tego nie przeczytacie, ale praca z Wami była naprawdę miłą zabawą. Życzymy Wam wiele szczęścia w życiu prywatnym i nie zapomnijcie o nas – przyjaciołach z Mangowego Świata!

Z mojej strony to chyba byłoby wszystko i tylko na koniec dodam, że może w przyszłości napiszę coś o wiele lepszego! ;)

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 01:09   

Urocza aktualka :)
Super, że wróciłaś - możesz liczyć na jedno... ja na pewno zawsze zwrócę uwagę na to, że kogoś długo nie ma :) ale ponieważ wierzę w ciebie, to siedziałam cichutko ;)

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 01:17   

Urtica napisał/a:
ale ponieważ wierzę w ciebie, to siedziałam cichutko ;)

Kochana Urti ;]

kotek Nilf-kun
Tajemniczy

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 11:33   

Przeczytam xP

Tyle rozdziałów rozpieszczacie mnie ^^"

serduszko psiostra

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 14:08   

Urtica napisał/a:
Super, że wróciłaś - możesz liczyć na jedno... ja na pewno zawsze zwrócę uwagę na to, że kogoś długo nie ma :) ale ponieważ wierzę w ciebie, to siedziałam cichutko ;)

To miłe :D To była raczej sprawa z nową szkołą i brakiem czasu :/ Teraz jest w porządku i powoli zaczęłam pchać do przodu swoje projekty, co widać po aktualce :)

Aratar
Valar

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 15:54   

Sakata też odchodzi z Hayate? Faktycznie coś dawno go nie było.

psiostra czy w twojej sygnaturce to nie jest przypadkiem obrazek z teledysku LP do Breaking the Habit?

serduszko psiostra

Wysłany: 24 Styczeń 2013, 20:07   

Tak :) to jest to :) Ładnie mi kolorystycznie psuje i lubię tę piosenkę :)

Aratar
Valar

Wysłany: 25 Styczeń 2013, 11:03   

Mój ulubiony zespół i moja ulubiona piosenka, jedna z kilku, dzięki którym postanowiłem coś w sobie zmienić.

Owszem zgadzam się, ładnie pasuje :)

blueapple

Wysłany: 27 Styczeń 2013, 14:38   

Mam pytanie. Czy jest już przewidziane tłumaczenie "Shaman King" ?

serduszko hoobson
Main Man

Wysłany: 27 Styczeń 2013, 15:41   

Tłumaczenia są. Czekają tylko na dalszą część robótek :)

serduszko wodz

Wysłany: 28 Styczeń 2013, 22:26   

SJG :O dzięki Wam, dziękować bardzo :O

serduszko Ethar

Wysłany: 3 Luty 2013, 18:32   

Super w końcu SJG ruszyło, jako że angielskie cahptery kończą się na 150, mogę przepisać angielski tekst z mojego 10 tomu ;) Są to rozdziały 162-179 ;)

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 3 Luty 2013, 18:38   

Ethar? Ty żyjesz? O.o Nie widziałem cię tu z 6 lat...

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 3 Luty 2013, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 15 Luty 2013, 16:58   

aqvario napisał/a:
Ethar? Ty żyjesz? O.o Nie widziałem cię tu z 6 lat...
Ale SJG chyba nie stało aż 6 lat? xD To dlaczego dopiero teraz napisał? :>

Psiostra, bardzo mi się podobała treść aktualki! Taka z życia wzięta i pisana w trzeciej osobie dobrze tu wygląda ^^ Myślę, że ktoś jeszcze kiedyś może zrobić z życia tłumacza, korektora, QCera tak dla kompletu xD

Odpowiedz do tematu