Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
22 Czerwiec 2013, 19:36
Słów kilka - wtorek - 30 kwietnia 2013
Autor Wiadomość
serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 22:13   Słów kilka - wtorek - 30 kwietnia 2013

Ponieważ wszyscy wybyli już najwyraźniej na długi weekend majowy, to napiszę kilka słów na aktualkę, żeby ci z nas, którzy nie mają żadnych lepszych planów, mogli sobie chociaż co nieco mang poczytać.

W grupie ruch, ktoś się przyłącza, ktoś odchodzi, ciężko już za tym nadążyć: witam wszystkich nowych i żegnam wszystkich, którzy z nami już nie będą robić skanlacji.

Dzięki Puk, która zaopiekowała się tłumaczeniami Narutaru, projekt ma szansę na odżycie. Dzięki wielkie, Puk, i wytrwałości życzę! :)

Ponieważ nareszcie ktoś się upomniał o szamanów, pozwolono mi wstawić teksty do rozdziałów - dzisiaj pierwszy z nich. Radujcie się :)

Natomiast kazuya zaprasza do odwiedzenia naszej strony z projektami, gdzie pojawiły się nowe, ciekawe opcje. Dzięki nim wyszukiwanie mang będzie o wiele prostsze!

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 23:04   

Urtica napisał/a:
Ponieważ nareszcie ktoś się upomniał o szamanów, pozwolono mi wstawić teksty do rozdziałów

Nie bardzo rozumiem... Jak nikt z czytelników się nie zgłasza po rozdziały to choćby ekipa chciała kierownictwo grupy nakazuje wstrzymanie prac? Czy tak jest z każdym projektem, czy tylko z tym? No dobra..
Dość dawno nie było "Mahou Sensei Negima!". Kiedy będzie następny chapter? no to komu właśnie otworzyłem drogę do pracy?

Urtica napisał/a:
Natomiast kazuya zaprasza do odwiedzenia naszej strony z projektami, gdzie pojawiły się nowe, ciekawe opcje. Dzięki nim wyszukiwanie mang będzie o wiele prostsze!

Wielkie dzięki! Na pewno się przydadzą! A dodatkowo można zobaczyć jakie tytuły są często tłumaczone. Co dziwne nie są z was takie zboczuchy za jakich się często podajecie: ecchi jest dopiero na 7 miejscu

Czy coś jeszcze? Hmm... no niestety tak. To chyba pierwsza odkąd tu zaglądam aktualka (nie licząc tych maratonowych) gdzie nie ma nic co aktualnie bym czytał. Buu... No ale nie można mieć wszystkiego ;)

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Maj 2013, 08:17   

Tu chodzi o to, ze Urtica nie jest przypisana do ego projektu, wiec jakby sie wprosila xD.
W przypadku MSNa mamy 5 rozdzialow przetlumaczonych, ale tu edycje robi Lil, ktora ostatnio jest zajeta... w sumie to nie wiem, ile minelo od ostatniego chapka. Takimi rzeczami sie Urti interesuje, bo lubi ludzi poganiac xD.

serduszko Willfred
Destruktor Domów

Wysłany: 1 Maj 2013, 09:39   

Przy okazji pożegnań, dziękuję wszystkim za świetną współpracę :) Oczywiście będę się jeszcze pojawiał na forum xD

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Maj 2013, 09:56   

Smoq napisał/a:
W przypadku MSNa(...)... w sumie to nie wiem, ile minelo od ostatniego chapka.

Ostatni rozdział pojawił się 12 grudnia 2012 podczas maratonu. Czyli niedługo będzie można go będzie pobrać!

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Maj 2013, 11:29   

Raczej nie, bo dopiero pod koniec miesiąca zajmę się odblokowywaniem wszystkiego zaległego, a są to jeszcze rozdziały sprzed roku. Zrobię to razem z paroma innymi zmianami na stronie (część pojawiła się już wczoraj, a będą następne). Między innymi zniosę tak długą blokadę (ale dopiero za parę tygodni!).

Alexandrus888 napisał/a:
Urtica napisał/a:
Ponieważ nareszcie ktoś się upomniał o szamanów, pozwolono mi wstawić teksty do rozdziałów
Nie bardzo rozumiem... Jak nikt z czytelników się nie zgłasza po rozdziały to choćby ekipa chciała kierownictwo grupy nakazuje wstrzymanie prac? Czy tak jest z każdym projektem, czy tylko z tym? No dobra..
Niema to jak ubrać słowa w prowokacyjny sposób, co nie Urti? Uwielbiasz prowokacje ;] Alex, nie przejmuj się. Urti nie znosi, gdy ludzie nie mają czasu. Nie ma znaczenia, czy masz ważne sprawy w realu - masz robić rozdziały albo zrezygnować. Ja wychodzę z założenia, że to jest hobby i jeśli ktoś nie ma czasu, to poczekamy, aż będzie go miał. Mamy swój limit, 3 miesiące. Jeśli przekroczysz ten czas, to znaczy, że NAPRAWDĘ nie masz czas. Urti po 3 tygodniach podwędza komuś projekt, to "za długo leży". I tłumaczy się tym, że czytelnicy jęczą. W tej kwestii nigdy się nie zgodzimy ze sobą. Jak czytelnicy chcą mieć coś za darmo, to niech sami pomogą - nasze testy czekają. :) Zazwyczaj po próbie samodzielnego robienia mang przestają jęczeć, bo widzą, ile to zżera czasu oraz jakich umiejętności to wymaga. :| A SK pojawił się tylko dlatego, że poprzednia ekipa zrezygnowała (tymczasowo) z projektu. Powód jest pomiędzy wierszami w tym akapicie.

Alexandrus888 napisał/a:
Dość dawno nie było "Mahou Sensei Negima!". Kiedy będzie następny chapter?
Długo nie będzie. Kolejny tom ma trudniejsze skany i Lilka sama nie da rady ich obrobić. A nikt w grupie się do tego nie kwapi, mimo że o to prosiła. Także ja będę jej musiał w tym pomóc, a to oznacza jeszcze sporo czasu. Inna rzecz, że tłumacz mógłby robić dalej ;) Lilka lubi ten projekt, a w ramach wycofywania się z grupy zostawi sobie tylko MSN i Chrno Crusade (raczej nic więcej, ale jeszcze zobaczy), więc będzie z nimi szła w dość dobrym tempie.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 1 Maj 2013, 14:33   

Co w tym było prowokacyjnego? Prosiłam i prosiłam aż się doprosiłam. A jeśli chodzi o MSN to życie zweryfikuje wszystko, wy naiwne duszyczki :)

Aqwet

Wysłany: 1 Maj 2013, 16:02   

Czemu do założenia konta muszę rozwiązywać krzyżówkę?:P pfff Otogi zrobione, 2 do końca tego co jest po ang, więc muszę zwolnić.
A jak się nudzi to mogę jej podrzucić Metro... buhahahahaha

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 1 Maj 2013, 16:38   

No i stało się. Mamy na forum dwu AQ
A jak ci się nudzi to tłumacz UB, a jak już skończyłeś to pogoń Nighta :)

Aqwet

Wysłany: 1 Maj 2013, 17:02   

Ub jest potłumaczone:D To Night się obija a gonienie go daje jak widać marne rezultaty:D

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Maj 2013, 19:08   

Alexandrus888 napisał/a:
Smoq napisał/a:

Ostatni rozdział pojawił się 12 grudnia 2012 podczas maratonu. Czyli niedługo będzie można go będzie pobrać!

Jesli tak jest faktycznie, to wedle zasad grupowych kazdy w grupie moze sie teraz za to zabrac, na przyklad taka Urtica.
Ja tam sobie w spokoju Qcuje, wiec mnie to nie rusza :).

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 1 Maj 2013, 21:21   

Willfred napisał/a:
Przy okazji pożegnań, dziękuję wszystkim za świetną współpracę :) Oczywiście będę się jeszcze pojawiał na forum xD
Will, będziemy tęsknić... ;P

Szkoda, że nie mogłeś zostać... Ale zaglądaj, zaglądaj, zapewne jeszcze nieraz Twoje teksty znajdą się w forumowych perełkach xD

Aqwet napisał/a:
A jak się nudzi to mogę jej podrzucić Metro... buhahahahaha
Urtice? Dość daleko byś miał xD Swoją drogą widzę, żeś z Poznania - nie wiedziałem xD To jest nas kilkoro ;P

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 1 Maj 2013, 23:12   

Smoq napisał/a:
Alexandrus888 napisał/a:
Smoq napisał/a:

Jesli tak jest faktycznie, to wedle zasad grupowych kazdy w grupie moze sie teraz za to zabrac, na przyklad taka Urtica.
Ja tam sobie w spokoju Qcuje, wiec mnie to nie rusza :).
No nie bardzo. Zasady mamy proste - jeśli możesz zrobić rozdział, a go nie robisz przez 3 miesiące, to każdy może się za to zabrać. Ale Lilka napisała, że ma za trudne dla niej skany i prosi kogoś z grupy o pomoc. I nikt się nie zgłosił. Także ona zrobić nie może, bo nie umie. A 3 miesiące będzie się liczyć od momentu, gdy ktoś jej wstępnie obrobi ten tomik, czyli kiedy ona będzie mogła się za to zabrać. Na razie DeVotek wyraził chęć pomocy, ale poprosił o gotowe zadania, cwaniak jeden. Problem polega na tym, że trzeba je sobie zrobić. ;P

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 1 Maj 2013, 23:29   

aqvario napisał/a:
No nie bardzo. Zasady mamy proste - jeśli możesz zrobić rozdział, a go nie robisz przez 3 miesiące, to każdy może się za to zabrać. Ale Lilka napisała, że ma za trudne dla niej skany i prosi kogoś z grupy o pomoc. I nikt się nie zgłosił. Także ona zrobić nie może, bo nie umie.

Czyli czekaj, napisze w jakims projekcie ze nie radze sobie z edycja/tlumaczeniem jakiejs strony i dopoki sie ktos nie zglosi do pomocy to mam labe xD? That would be amazing xD. Takie proste obejscie zasad xD.
Co w nich takiego trudnego tak w ogole? Zawsze mozna uzyc angielskich skanow.

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 1 Maj 2013, 23:45   

Smoq napisał/a:
Zawsze mozna uzyc angielskich skanow.

Nie bluźnij! Hahaha!

słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 1 Maj 2013, 23:57   

Anglicy robili na magazynówkach. Ale jeśli chcesz się męczyć, żeby je doprowadzić do stanu akceptowalnego, to dajesz! Czekamy na ciebie z zapartym tchem.

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Maj 2013, 00:18   

Smoq napisał/a:
Czyli czekaj, napisze w jakims projekcie ze nie radze sobie z edycja/tlumaczeniem jakiejs strony i dopoki sie ktos nie zglosi do pomocy to mam labe xD?
No przecież to się stale (regularnie) dzieje. W tej chwili dwa projekty są wstrzymane na Lilkowej wypisce z tego powodu, a na poprzednią aktualkę musiałem też łączyć strony, aby rozdział mógł iść. Ale w tym przypadku mówimy o całym tomie, a nie jakichś pojedynczych stronach. Pobaw się np tą: http://hayate.pl/old/getf...%2FIMG_0068.jpg ;P

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 2 Maj 2013, 10:44   

No ale chyba nie kazdy skan trzeba laczyc?
To nie byloby az tak trudne, trzeba tylko troche (no dobra, sporo ;P) odrysowac.

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Maj 2013, 12:53   

Akurat w tym tomie jest tylko 5 takich stron. Za to całe 200 pozostałych trzeba porozdzielać, poprostować, wyskalować i wypoziomować. Dopiero wtedy Lilka będzie mogła się zabrać za czyszczenie ;P

Aqwet

Wysłany: 2 Maj 2013, 15:45   

A ja mam takie rawy z wydania amerykańskiego:
http://mangafox.me/manga/...03/c021/12.html
http://mangafox.me/manga/...v07/c063/4.html
A później jeszcze gorsze, w tym taki rozdział, gdzie ucięli z 5cm górnego kadru... z dymkami z dialogami:
http://mangafox.me/manga/...03/c019/34.html
Tutaj oryginał z innych rawów, które nie są dużo lepsze ale przynajmniej w całości:
http://mangister.centrum-...-Hell/3.0/19#36
Problem w tym, że rawy jakie znalazłem były z czarnym tłem skanera, więc każdą stronę trzeba wpierw wyciąć, rozdzielić (są podwójne) wypoziomować i jeszcze ponaprawiać, a i tak wielkość jest średniawa. Trza nam dobrych rawów, więc projekt w sumie leży.

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 2 Maj 2013, 19:20   

aqvario napisał/a:
Za to całe 200 pozostałych trzeba porozdzielać, poprostować, wyskalować i wypoziomować.

I to jest takie trudne :O?

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 2 Maj 2013, 22:39   

Dobra, nieważne, zapomniałem, że ten tomik był na tyle brzydki, że Kazuya załatwił oryginalny i poskanował. Tak, Lilka nie radzi sobie dobrze ze skanami bezpośrednio ze skanera. Tak naprawdę prawie nikt sobie nie radzi, w naszej grupie dosłownie garstka osób, pisałem o tym na wewnętrznym.

Odpowiedz do tematu