Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
2 Grudzień 2013, 03:16
Psychologicznie, Jajec! - niedziela - 21 lipca 2013
Autor Wiadomość
serduszko Gosunkugi
azumaniak

Wysłany: 21 Lipiec 2013, 22:29   Psychologicznie, Jajec! - niedziela - 21 lipca 2013

Cześć, tu Gosun – samozwańczy zakładowy psycholog* grupy Hayate, wprawdzie mało widoczny, ale uporczywie trwający na stanowisku od ładnych paru lat; rezydent stereotypowego pokoiku na samym końcu korytarza, ukrytego za grubą zasłoną pajęczyn. Pokoiku, którego nikt nigdy nie odwiedza... a niektórzy zapewne powinni.

*Psycholog – świetnie wyszkolona małpa od rozwiązywania ludzkich problemów.

Warto byłoby przyjrzeć się niektórym ludkom z Hayate szkiełkiem i oczkiem psychologa-diagnosty. Czy ktoś, kto na zasadzie wolontariatu, całkiem za darmochę, dniami i nocami tłumaczy i wkleja teksty dla nie zawsze licznego grona fanów, może w ogóle być normalny? Z jakimi problemami zmagają się wasi ulubieńcy i co można powiedzieć pewnego o ich osobowościach?

aqvario – szef to przypadek Kompleksu Ośmiornicy w remisji. Osobie cierpiącej na ten kompleks wydaje się, że ma osiem rąk i że dzięki temu może robić więcej, niż faktycznie może. Odkrycie tego zaburzenia przypisuje się Zygmuntowi Freudowi, który w swoim przełomowym dziele „Libido a głowonogi” jako pierwszy wspomniał o członku z ramienia, obecnie jednak neguje się znaczenie faktu, że jedna z macek samca ośmiornicy przekształcona jest w narząd kopulacyjny. Na opisywany kompleks pomaga terapia poznawczo-behawioralna i elektrowstrząsy, czasem choroba ustępuje również spontanicznie.

Lilka – cierpi na Zespół Kuli Ognia, objawiający się przede wszystkim zerową tolerancją dla niesubordynacji. Innymi słowy: gdy jest słodka, daje niebo, gdy jest gorzka, daje piekło. W chwilach, gdy nie bluzga płomieniami, Lilka potrafi zwalić z nóg swoim urokiem, najprawdopodobniej odznacza się więc talentem manipulatorskim. Warto dodać, że osiągnęła wysoki wynik (8 sten) w podskali Kawaii w Skali Kawaii-Kakkoi, skonstruowanej przez Jebiemieto i Karimatę z Uniwersytetu Tokijskiego. Wyniki wyższe uzyskują tylko lolitki i niektóre gwiazdeczki j-popu.

Smoq – jest ekscentrykiem. Odczuwa ponadto przemożną potrzebę dokonań, którą zwykle zaspokaja przez nabijanie postów, czynność zwaną również spamowaniem. Jeśli chodzi o robótki, to zachodzi uzasadnione podejrzenie, że Smoczuś wypala się zawodowo (lub, co gorsza, już się wypalił, pozostając w grupie z inercji), ale nie bójcie się, pracujemy nad tym. W ostateczności sięgniemy po hipnozę lub elektrowstrząsy.

Urtica – skomplikowana i raczej skryta. Pracoholiczka. Roztacza wokół siebie aurę autorytetu. Niezwykle silna, dominująca osobowość, może nawet z rysem sadystycznym – lepiej nie mieć w niej wroga. Niektórzy twierdzą, że cechuje ją bierna agresja i robienie na przekór. Jeśli ma jakieś problemy z powstrzymywaniem czynnej agresji, to najwyraźniej względnie skutecznym lekarstwem są dla niej kawa i ciastka. Ale co się stanie, gdy pewnego dnia kawy lub ciastek zabraknie, ha?

kazuya – bardzo tajemniczy. Musi być modelowym introwertykiem, takim jakby zamkniętym w sobie samotnym wilkiem, który nie traci czasu na zbędne i bezproduktywne interakcje społeczne, za to rzetelnie wykonuje swoją pracę i poświęca jej wiele wysiłku. Właściwie niezastąpiony – umie robić takie cuda, których nikt inny nie umie. W Skali Kawaii-Kakkoi Jebiemieto i Karimaty osiągnął maksymalny wynik (10 sten) w podskali Kakkoi, co oznacza, że albo jest samurajem, albo megazordem.

FeliX – bardzo drobiazgowy. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą jego osobowości jest patologiczny wręcz perfekcjonizm. Podczas edycji wszystkie teksty wpisuje w dymki gęsim piórem, używając najwyższej jakości atramentu od mątw z Morza Sargassowego. Zapewne właśnie dlatego tak długo czekacie na nowe rozdziały Sketchbooka. Ciężki przypadek, sugerowałbym bolesne elektrowstrząsy...

rad: – cierpi na Kompleks Włóczykija, do którego podstawowych objawów należy niemożność usiedzenia przez dłuższy czas w jednym miejscu; zaburzony osobnik musi pozostawać w ruchu, a w skrajnych przypadkach ciągle gdzieś gania jak porąbany. Chociaż Radziosław jest raczej typem krasnoludka-wędrowniczka, niepokoją mnie trochę jego wyniki w teście projekcyjnym. Tam, gdzie większość badanych w niejednoznacznych obrazkach widzi motyle, on widzi rowery i trabanty. Nie mam pojęcia, jak to interpretować. Wskazówki zawierała być może ostatnia strona podręcznika do testu, ale szczury mi ją zjadły.

Ekscelencja – tu mamy do czynienia z dysocjacyjnym zaburzeniem osobowości, zwanym również osobowością mnogą. Absolutny rekordzista, jeśli chodzi o liczbę niezależnych osobowości egzystujących w jednym ciele. Podejrzewam, że jedną z nich może być słynny Dusiciel z Nowych Rumunek, ale nie mogę napisać o tym tutaj, bo jeszcze przeczyta. Jest na tyle zdysocjowany, że każda z jego osobowości to tak naprawdę kilka odrębnych osobowości, które także cierpią na dysocjacyjne zaburzenia. Na razie dotarłem do poziomu trzeciego, ale, jak to powiedział DiCaprio, „we need to go deeper”...

Cperka – skoro sam przyznaje, że ma porąbane w mózgu, początkowo nie zamierzałem temu zaprzeczać, choć osobiście nie dostrzegłem zbyt wielu objawów owego „porąbania”. Czasem tylko trzęsą mu się ręce i bredzi coś o Lady Makbet, ale nie robi to na mnie wielkiego wrażenia. Rozczaruję Cię, Kacprze. Choć może bardzo chciałbyś być szalony od tych „mądrych książek”, wszystko wskazuje na to, że jesteś jednak najzupełniej normalny.

Do naszej analizy jeszcze pewnie wrócimy przy okazji, a tymczasem zapraszam do sięgnięcia po nowe rozdziały. Niech Freud będzie z Wami!

Ostatnio zmieniony przez kazuya 22 Lipiec 2013, 18:02, w całości zmieniany 4 razy  

13_łowca_motyli

Wysłany: 21 Lipiec 2013, 22:52   

Jej! Shaman King :)
"Oho, ho" przy wypowiedziach Fausta mnie rozwalało xD Tym bardziej, że czytając to w głowie miałam głos faceta, który udzielał go w anime.
Serdecznie dziękuję za rozdzialik :)

kamilp55

Wysłany: 21 Lipiec 2013, 23:04   

Choć nic dla mnie się nie znalazło, aktualka świetna :) czekam na następne wydanie "niezwykłych przypadków w Hayate" i nawet może trafią się wtedy mangi czytane przeze mnie.

Aratar
Valar

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 12:04   

Doktorze Gosun czekam na diagnozę pozostałych członków grupy :)

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 12:57   

Gosunkugi napisał/a:
...albo jest samurajem, albo megazordem.

Haha, świetna aktualka, czekam na następną. Dzięki całej ekipie za ciężką pracę. ; p

kamilp55

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 19:14   

ehh taka fajna aktualka i tak mało komentów... :(

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 19:58   

kamilp55 napisał/a:
ehh taka fajna aktualka i tak mało komentów... :(

W sumie racja... Fajne podsumowanie ekipy Hayateńskiej. Zawsze lubiłem czytać aktualki, ale ta jest wyjątkowo fajna. Czekam na kolejne diagnozy. Ale czy ujawnianie tych danych nie jest złamaniem tajemnicy lekarskiej?
Ostatnio zmieniony przez Alexandrus888 23 Lipiec 2013, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 20:21   

o ile mi wiadomo, diagnozy zostały udostępnione za zgodą zainteresowanych

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 23:40   

hmm łatwo stwierdzić dlaczego tak mało komentów ^^ , im więcej jest napisane w aktualce tym więcej ludzi wykrusza się przy czytaniu tego , tak i oto powstaje grupa ludzi która nie ma tu nic do napisania ^^

kamilp55

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 00:34   

Ale wystarczyło kawałek opisu pierwszej osoby przeczytać by wciągnęło, ludzie są po prostu zbyt leniwi by sie ruszyć i napisać coś od siebie, choć o dziwo leniem jestem a tyle się udzielam tutaj XD

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 09:51   

Hayate zmienia ludzi. : D

kotek Yuka
Wampanellla

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 12:44   

Ja zawsze czytam wasze wypociny,ale za to rzadko się udzielam.

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 12:55   

A to błąd! Zawsze warto chociaż podziękować ekipie za rozdziały, motywuje to do dalszej pracy, dzięki czemu będziecie mieli więcej rozdziałów i wszyscy będą zadowoleni. ^^ Można też trochę pospamować i ożywić forum. Będzie więcej materiałów do ewentualnych, kolejnych anazil. ;)

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 13:08   

Tak właściwie czy jest jakiś wzór określający zależność między ilością podziękowań, a ilością rozdziałów?
Np. Jest jeden rozdział mangi X, więc trzy osoby dziękują, kolejny rozdział pojawia się za 2, a nie za 3 tygodnie, więc dziękuje już 5 osób, dlatego w następnym tygodniu są już 2 rozdziały mangi X, dziękuje 10 osób, i na kolejnej aktualce są 3 rozdziały... Fajnie by było xD

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 13:44   

Nikt tego nie sprawdzał, ale zawsze możesz przeprowadzić takie badania. Nobel jest do zgarnięcia. xD

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 15:10   

Tylko znajdź ekipę dziękujących wolontariuszy xD.

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 15:34   

Według mojej teorii taka ekipa powinna się sama znaleźć. Zależność rozdziały<->podziękowania jest samonapędzająca - oba współczynniki wzrastają do momentu uzyskania masy krytycznej, gwałtownego załamania i całkowitej atrofii obu czynników, bądź też do momentu uzyskania równowagi kiedy to obie zmienne przyjmują wartości constans w funkcji czasu.
Dokładniejsze dane zbiorę gdy dostanę się do grupy (czyt. dorwę Aq'a na GG)

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 15:44   

Perpetum mobile? ; D Z tym, że coś to nie działa. : P

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 16:12   

Rzeczywistość nie jest taka mądra jak ja i jeszcze się nie zorientowała, że jak coś działa w teorii to trzeba to wprowadzić w praktyce.

13_łowca_motyli

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 17:20   

Smoq! :D Dopiero teraz zauważyłam, co masz napisane nad swoimi obrazkami w stópce :) Aż się zarumieniłam.

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 17:44   

No to kolejna osoba, która dała się złapać. xd

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 17:47   

Jak możesz być taki okrutny, Smoq... ;p

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 17:58   

Jestem jednak dziś mało przytomny. O co chodzi?

kamilp55

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 18:11   

Mój plan zadziałał :D już 22 komenty z moim 23 ;] co do podpisu smoq-a nie jestem w 100% pewny czy dobrze odczytałem :P

serduszko Cperka
Deus ex machina

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 18:45   

Znowu to szaleństwo... a Gość dał się nabrać xD

kamilp55

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 18:48   

zależy co masz na myśli, jesli mój plan to mylisz się, jesli chodzi o podpis smoq-a to można by tam na podstawie skojarzeń do czegoś dojść(ale to już zależy od poziomu spaczenia) ;>

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 18:59   

Cperka napisał/a:
Znowu to szaleństwo... a Gość dał się nabrać xD

ahh ja taki łatwowierny jestem OHHH!!! ^^

słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 19:09   

Raz na jakiś czas ktoś daje się na to nabrać, a inni mają radochę... :)

serduszko Devu
Hell Dash

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 19:15   

Te te forumowe trolle (Smoq i Cperka)!

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 19:17   

Ta, kiedyś sam się dałem nabrać. : P

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 19:56   

Cperka napisał/a:
Znowu to szaleństwo... a Miu dał się nabrać xD

Miu nie dał się nabrać tylko koleżanka wyżej ;p
Pamiętam ten trick przez świętej pamięci Nilfa.

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 20:11   

a jednak Miu dała się nabrać ;)

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 20:31   

Że wtedy? Nie ;p Ktoś inny :) Zapewne jakaś fanka różowych koników.

serduszko Cperka
Deus ex machina

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 20:49   

A właśnie, gdzie znikł Nilf? [nie chce mi się grzebać w odpowiednim temacie] xD

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 20:56   

Znalazł miłość swojego życia i stwierdził, że nie może pogodzić tego z hayate.

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 21:07   

przylazł do niego jakiś pony tak?

serduszko Devu
Hell Dash

Wysłany: 24 Lipiec 2013, 21:30   

Raganrok napisał/a:
przylazł do niego jakiś pony tak?
Że tak zażartuję: ujeżdża kucyka
Ostatnio zmieniony przez Devu 24 Lipiec 2013, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 05:53   

Devu - chyba jednak nie, zdawalo sie, ze to dziewczyna :O.

kamilp55

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 06:06   

Hmmm w sumie zbyt długo na Hayate się nie udzielam więc możliwe, że mnie w coś wkręcicie XD

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 06:59   

13_łowca_motyli napisał/a:
Smoq! :D Dopiero teraz zauważyłam, co masz napisane nad swoimi obrazkami w stópce :) Aż się zarumieniłam.

Ale musisz przyznać, że śliczny ^_^.

tygrysek Drizzt
Hayate Team
Malkontent

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 09:45   

Raczej zwodniczy. : D

serduszko Ekscelencja
Multiosobowość

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 10:07   

Gosunkugi napisał/a:
Podejrzewam, że jedną z nich może być słynny Dusiciel z Nowych Rumunek, ale nie mogę napisać o tym tutaj, bo jeszcze przeczyta

Dusiciel z Nowych Rumunek to przeczytał...

Gosun, mam nadzieję, że twój gabinet jest dobrze opancerzony... większość jaźni cię lubi... no ale...
Ostatnio zmieniony przez Ekscelencja 25 Lipiec 2013, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  

serduszko Gosunkugi
azumaniak

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 13:00   

Oooch, nieeeeee!!! Napisałem to, naprawdę to zrobiłem! O_O

*bierze młotek, gwoździe i zaczyna zabijać drzwi deskami*

słońce Smoq
Hayate Team
Bziuuuuuuum

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 13:17   

Gosun probowales poddac psychoanalizie swoj wybor avka xD?

serduszko Wermox

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 16:27   

Smoq napisał/a:
Ale musisz przyznać, że śliczny ^_^.

Czy ja wiem...

Ale i tak to jest jedna z najlepszych aktualek jakie widziałem czekam na kolejne wycieki :)

serduszko Gosunkugi
azumaniak

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 18:18   

Smoq napisał/a:

http://anime.tanuki.pl/st...uranko/rec/1670

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 18:52   

Smoq napisał/a:

HAHAHAHA , mocnee ^^ ciebie ta paleta kolorów też wkurza? ^^

kotek Red Devil
Początkujący sadysta

Wysłany: 25 Lipiec 2013, 20:55   

Hehe, żeby tylko. }xD

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 17 Listopad 2013, 18:05   

Cytat:
FeliX – bardzo drobiazgowy. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą jego osobowości jest patologiczny wręcz perfekcjonizm. Podczas edycji wszystkie teksty wpisuje w dymki gęsim piórem, używając najwyższej jakości atramentu od mątw z Morza Sargassowego.
<Eksplozja śmiechu> Wybaczcie, ale naprawdę ciekawy opis xD Nigdy bym na to nie wpadł - gęsie pióro xD

Gosunkugi napisał/a:
cierpi na Kompleks Włóczykija, do którego podstawowych objawów należy niemożność usiedzenia przez dłuższy czas w jednym miejscu; zaburzony osobnik musi pozostawać w ruchu, a w skrajnych przypadkach ciągle gdzieś gania jak porąbany.
Fakt, 200km/m-c musi być xD Nawet w śniegu ;P Ale jeśli rower jest w trakcie naprawy to się nigdzie nie ruszam... I generalnie osobiście polegam właśnie na jednym środku transportu...
Gosunkugi napisał/a:
Tam, gdzie większość badanych w niejednoznacznych obrazkach widzi motyle, on widzi rowery i trabanty. Nie mam pojęcia, jak to interpretować.
Serio, jest aż tak źle? :> Fakt, że jeśli pokażesz mi jakieś zdjęcie z różnymi szczegółami, to w tle będę szukał właśnie tych dwóch rzeczy xD
Gosunkugi napisał/a:
Wskazówki zawierała być może ostatnia strona podręcznika do testu, ale szczury mi ją zjadły.
Poszukaaaaaajjjj xD

Gosunkugi napisał/a:
Do naszej analizy jeszcze pewnie wrócimy przy okazji, a tymczasem zapraszam do sięgnięcia po nowe rozdziały.
Będę czekał na kolejne "okazje" xD

Miu napisał/a:
Cperka napisał/a:
Znowu to szaleństwo... a Miu dał się nabrać xD

Miu nie dał się nabrać tylko koleżanka wyżej ;p
Pamiętam ten trick przez świętej pamięci Nilfa.
Dałaś się, dałaś ale za drugim razem xD W wypowiedzi Cperki było [ you] wpisane czy jakoś tak i w tym temacie mój nick także się pojawia co chwilę xD U mnie jest
Cperka napisał/a:
Znowu to szaleństwo... a rad: dał się nabrać xD
xD

Odpowiedz do tematu