Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
2 Grudzień 2013, 03:16
Jak pech, to pech! - wtorek - 13 sierpnia 2013
Autor Wiadomość
słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 13 Sierpień 2013, 22:47   Jak pech, to pech! - wtorek - 13 sierpnia 2013

Dzisiaj 13y, ale zanim przejdę do zabawy w numerologię, to tylko wspomnę, że parę dni temu wystartowała trzecia edycja Hayate Music Contest i zapraszam wszystkich do wzięcia w niej udziału. Zasada jest prosta – ściągacie naszą paczkę piosenek i głosujemy, na waszym zdaniem, najlepszą. Zachęcam do zarejestrowania się na forum, chociaż można pisać jako gość (sprawdzę, czy ktoś nie głosuje podwójnie). ;)

O liczbie trzynaście można pisać eseje, ale postaram się was nie zanudzić. 13stka to wcale nie taka nieszczęśliwa liczba, jakby niektórym się wydawało. Co prawda sporo hoteli i instytucji nie mają 13 piętra albo 13go pokoju, ponieważ klienci są nieco przesądni... Tak czy inaczej – cała nasza kultura jest z nią całkiem dobrze zaznajomiona, a brak miejsca 13go w samolocie czy autobusie nikogo nie dziwi. Niczym nie przejmowali się tym południowoamerykańscy Indianie, którzy uważali 13tkę za Boską liczbę i mieli w kalendarzu 13 miesięcy. Tak samo niczym nie przejmuje się Manga Journey, która właśnie dziś obchodzi 7 lecie swojego istnienia! Szczęście w nieszczęściu, powiecie? Oby szczęście dopisywało naszym aniołkom po wsze czasy, tego życzymy naszej zaprzyjaźnionej grupie! :D Gratulacje! :D

A wracając do pechowych liczb - zauważcie, że u Japończyków nieszczęśliwymi liczbami jest 4 i 9 – to dlatego, że pierwsza wymawia się jak słowo „śmierć”, a druga jak „cierpienie”. I u nich często nie uświadczy się 4go oraz 9go pokoju lub 4go i 9go piętra... Chińczycy mają podobnie, chociaż coś tam w tej sprawie drgnęło...

Znowu Włosi są przesądni na punkcie liczby 17 – i ta właśnie liczba jest ich wersją naszej 13tki. Nie będę wyjaśniał wątków historycznych, ale podpowiem, że wzięło się to z czasów Egipskich związanych ze śmiercią Boga Śmierci Ozyrysa, którego inny bóg, Set, wrzucił w kwietniu do Nilu i którego szczątki znajdowano aż do 29 kwietnia. Oczywiście nie muszę dodawać, że Włosi nie mają pokojów i pięter o numerze 17. xD Przy okazji – słowo oznaczające 17 w języku Szwedzkim jest przekleństwem (taki nasz polski przecinek, jak „cholera”)! :D

Maniacy pechowości nie powinni zapominać także o liczbie 111 – która to jest pechowa w Wielkiej Brytanii, ponieważ zamiłowani w krykiecie gracze widzą w niej trzy słupki bez poprzeczki, której nie należy strącać, jeśli ma się ochotę na wygraną. :) Przypomnę, że Anglicy zapisują jedynkę bez pałeczki, stawiając po prostu pionową kreskę (w piśmie ręcznym).

Oczywiście nie mógłbym nie wspominać o Liczbie Bestii, czyli słynnej 666. Została ona wspomniana w Biblii, czyli księdze, która zebrała chyba wszystkie przesądy, wierzenia, nadzieje i obawy starego świata. ;) No ale przynajmniej projektanci nie muszą się nią za bardzo przejmować, ponieważ nie ma jeszcze budynków o takiej ilości pięter, a liczba budynków na długich ulicach rzadko kiedy osiąga wartość 500. Założę się jednak, że jeśli gdzieś zdarzyłaby się taka ilość, to ta liczba byłaby pominięta. Czy będę wredny, jeśli dodam, że suma wszystkich liczb w ruletce wynosi 666? Strzeżcie cię, hazardziści, jesteście na świeczniku! :D

O liczbach szczęśliwych nie będę dziś pisał, może przy innej okazji. Ale jedno wam powiem – moją szczęśliwą liczbą jest liczba rozdziałów w dzisiejszej aktualce. ^^ A jakie są wasze nieszczęśliwe liczby? Może stworzyliście sobie swoją własną numerologię? Podzielicie się z nami?

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 14 Sierpień 2013, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  

Aratar
Valar

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 09:59   Re: Jak pech, to pech! - wtorek - 13 sierpnia 2013

aqvario napisał/a:
Przypomnę, że Anlicy zapisują jedynkę bez pałeczki, stawiając po prostu pionową kreskę (w piśmie ręcznym).

"G" zgubiłeś :P

Dzięki za Ai Yori Aoshi :)

kamilp55

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 11:42   

Nie ma to jak znaleźć jedną literówkę na taki tekst i ją wytknąć XD

Dzięki za Hayate :) Szczęśliwa liczba? Raczej takowej nie posiadam, choć... nie jednak nic nie wymyślę...

serduszko hoobson
Main Man

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 12:08   

Tu są jeszcze dwa :) : nie mgłbym nie wspominać o Liczbie Bestii, czyli słynnej 666. Została ona wspomniana w Biblii, czyli księdze, którea
Ostatnio zmieniony przez hoobson 14 Sierpień 2013, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 13:36   

Dzięki za wskazanie błędów! :) Jakoś tak wyszło, że pisałem newsa na ostatnią chwilę w notepadzie++, a nie mam tam sprawdzania pisowni (za to mam kolorowanie składni HTML). Już poprawione. :)

Za to mam nadzieję, że jednak coś napiszecie o numerologii :) Nie żebym nie wiedział, np. ale talie kart zawierają 13 kart każdego koloru. Japończycy chyba nie będą lubili w nie grać, bo to 4x13... ;P

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

Ostatnio zmieniony przez aqvario 14 Sierpień 2013, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  

kamilp55

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 13:58   

Można policzyć twoje macki :P i teraz pytanie: ta liczba przynosi szczęście czy pecha?
Ostatnio zmieniony przez kamilp55 14 Sierpień 2013, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 14:00   

8 macek :) A mnie ta liczba przynosi szczęście :)

kamilp55

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 14:01   

Jakby się dłużej zastanowić to dla nas też, 8x szybciej rozdziały :D

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 14:32   

kamilp55 napisał/a:
Jakby się dłużej zastanowić to dla nas też, 8x szybciej rozdziały :D

o, słodka naiwności...

kamilp55

Wysłany: 14 Sierpień 2013, 15:46   

Urtica napisał/a:

o, słodka naiwności...

Czymś trzeba żyć XD

Aratar
Valar

Wysłany: 15 Sierpień 2013, 17:30   

aqvario napisał/a:

Za to mam nadzieję, że jednak coś napiszecie o numerologii :)

Numerologia to stek bzdur, wiem coś o tym. Niejeden raz posyłałem w totka moje "szczęśliwe liczby" i nawet trójki nie miałem ;)

ja
Gość

Wysłany: 15 Sierpień 2013, 18:14   

dzięki za króla szamanów :*

serduszko wodz

Wysłany: 19 Sierpień 2013, 17:29   

Mam pytanie :) kiedy można się spodziewać takowych dzieł:
Kimagure Orange Road
Shonan Jun'ai Gumi
czy też
Mahou Sensei Negima!

:)

serduszko Urtica
chaptergiver

Wysłany: 19 Sierpień 2013, 18:41   

nieprędko
najprędzej może Shonan, ale tam edytor zaspał już miesiąc z wprowadzaniem poprawek

Death the Kid
Gość

Wysłany: 22 Sierpień 2013, 09:42   

A ja lubię 8. Ósemka to dobra liczba

kotek Yuka
Wampanellla

Wysłany: 28 Sierpień 2013, 23:04   

Baardzo fajnie czytało się tego newsa:)Więcej takich.Nie mam jakieś szczęśliwej liczby.Mam tylko kilka,które lubię,a są to 8 i 55.

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 23:47   

aqvario napisał/a:
8 macek :) A mnie ta liczba przynosi szczęście :)

Death the Kid napisał/a:
A ja lubię 8. Ósemka to dobra liczba

Yuka napisał/a:
Mam tylko kilka,które lubię,a są to 8 i 55.

Trzy osoby mówią pojedyncze "8" a ja jeden mówię potrójne "888"

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 17 Listopad 2013, 18:07   

aqvario napisał/a:
A wracając do pechowych liczb - zauważcie, że u Japończyków nieszczęśliwymi liczbami jest 4 i 9 – to dlatego, że pierwsza wymawia się jak słowo „śmierć”, a druga jak „cierpienie”. I u nich często nie uświadczy się 4go oraz 9go pokoju lub 4go i 9go piętra...
Panasonic nawet w modelach swoich aparatów fotograficznych unika modelu o numerze 4! Po bezlusterkowcu o oznaczeniu G3 pojawia się G5 i G6 xD
Tłumaczy się to tym, że nikt nie chce dostać w prezencie na gwiazdkę aparatu, którego oznaczenie brzmi jak wspomniana "śmierć"...

aqvario napisał/a:
Przypomnę, że Anglicy zapisują jedynkę bez pałeczki, stawiając po prostu pionową kreskę (w piśmie ręcznym).
Też mi się czasami tak zdarza xD

aqvario napisał/a:
Założę się jednak, że jeśli gdzieś zdarzyłaby się taka ilość, to ta liczba byłaby pominięta. Czy będę wredny, jeśli dodam, że suma wszystkich liczb w ruletce wynosi 666? Strzeżcie cię, hazardziści, jesteście na świeczniku! :D
Weź pod uwagę, że niektórych ta liczba kręci. Moi kumple kiedyś poszukiwali kombinacji szóstek w życiu codziennym - to chyba było na pierwszym roku studiów. Zrobiłem im nawet zdjęcie licznika w rowerze, gdy wskazywał 666,6 przejechanych kilometrów xD

aqvario napisał/a:
Za to mam nadzieję, że jednak coś napiszecie o numerologii :)
Ja tam nie mam zdania na temat liczb xD Ale za to w moim numerze (specjalnie nie powiem czy dowodu/paszportu/prawka) pojawia się oznaczenie parowozu, którego lubię i niejednokrotnie filmowałem/fotografowałem xD

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Listopad 2013, 19:48   

rad: napisał/a:
Ale za to w moim numerze (specjalnie nie powiem czy dowodu/paszportu/prawka) pojawia się oznaczenie parowozu, którego lubię i niejednokrotnie filmowałem/fotografowałem xD

Jak tak o tym piszesz to mi się przypomniało, że ja też mam w jednym z dokumentów numer seryjny zakończony na 888
TP #171: A odkryłem to zupełnie przypadkiem. Bogu dzięki za biurokrację! Gdyby nie ona do dziś trwałbym w nieświadomości.

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 18 Listopad 2013, 21:53   

Mój stary numer dowodu osobistego miał rozdzielczość ekranu 1024768 albo odwrotnie, już nie pamiętam. Musiałbym zerknąć w dokumenty. Ale nadal uważam, że to było zabawne, bo te rozdzielczości to ja zazwyczaj i tak pamiętam :)

Weź pod uwagę, że niektórych ta liczba kręci. Moi kumple kiedyś poszukiwali kombinacji szóstek w życiu codziennym
hmm, mam gdzieś dwa screeny z Hayate, z 666 na facebooku: https://www.facebook.com/...&type=1&theater
oraz chyba ze strony głównej, ale nie bardzo mi idzie szukanie tego teraz.

Ostatnio zmieniony przez aqvario 18 Listopad 2013, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

serduszko Ekscelencja
Multiosobowość

Wysłany: 18 Listopad 2013, 22:20   

A my mamy screena z użytkownikiem hayate nr 666 - Szatanem :)
Tylko jakość coś słaba wyszła.

PU numero uno et triginta - tak w zasadzie to sam je stworzyłem, ale nikt o tym nie wie:) Szkoda, że zapomniałem do niego hasła :(

screen.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 157,81 KB

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 18 Listopad 2013, 22:49   

Zrobiłem im nawet zdjęcie licznika w rowerze, gdy wskazywał 666,6 przejechanych kilometrów xD
Poprawka... 6,66km xD Właśnie podnalazłem to zdjęcie. Wykonane było 2.04.2009 roku. Myślałem, że byłem wtedy bardziej ambitny :( Tym bardziej, że dokładnie 9.04.2009 osiągnąłem przebieg roczny 670,5km - nie wiem, dlaczego wtedy nie wykonałem tego zdjęcia O_o

IMG_1159.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 46,73 KB

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 18 Listopad 2013, 22:57   

Tp może jeszcze rozpędź się do 66,6 km/h?
TP #191: zawsze można skorzystać z funkcji odzyskiwania, lub poprosić Aq. Cheater.

tygrysek rad:
Hayate Team

Wysłany: 18 Listopad 2013, 23:04   

Alexandrus888 napisał/a:
Tp może jeszcze rozpędź się do 66,6 km/h?
62 to mój życiowy rekord, ale fakt... Przydałoby się xD Tylko już nie mam kontaktu z tamtymi kolegami... Ogólnie to była jakaś czasowa zajawka i im później minęło, sesja nas rozdzieliła, potem dziekanat ustalił nowe podziały na grupy. Niektórzy poodpadali, bo to był 1. rok studiów.

W tym roku do 58,7km/h dałem radę. Ale chyba się starzeję, albo brak mi motywacji... :(
Ostatnio zmieniony przez rad: 18 Listopad 2013, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu