Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
30 Grudzień 2013, 12:52
Kundel bury - piątek - 25 października 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 25 Październik 2013, 01:11   Kundel bury - piątek - 25 października 2013

Gdy był mały, to znalazłem go w ogródku

I wyglądał jak czterdzieści osiem smutków:

Taki mały, taki chudy, nie miał pana ani budy,

Więc go wziąłem, przygarnąłem, no i jest...

Dzisiejszy news rozpoczynamy fragmentem piosenki, który nierozerwalnie wiąże się z dzisiejszym świętem... Dzisiaj świętujemy... Dzień Kundelka! Kto wpadł na taki pomysł i gdzie? Czy tak bardzo kochał pieski? I co bezpański burek ma wspólnego z rozdziałami?! Tego wszystkiego dowiecie się, czytając dzisiejszą aktualkę!

Otóż w 2000 roku pewna Krystyna z Warszawy (jej nazwisko jest nieznane) założyła Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka. Niestety brak funduszy zadecydował o jego rozwiązaniu, ale to właśnie dzięki temu stowarzyszeniu obchodzimy dzisiejsze święto. I to w dniu zupełnie nieprzypadkowym, bo w dzień wejścia w życie Ustawy o Ochronie zwierząt.

Razem ze mną kundel bury

penetruje wszystkie dziury.

Kundel bury, kundel bury,

kundel bury fajny pies.

Treść aktu Ustawy o Ochronie Zwierząt była do tej pory wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również (błędnie z formalnego punktu widzenia) jako mieszańce (rzadziej wielorasowce). Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie.

Ludzie mają różne pudle i jamniki,

Ale ja tam nie zamienię się już z nikim,

Tylko mam troszeczkę żalu, że nie dadzą mu medalu,

Bo mój kundel to na medal przecież pies.

A jak ludzie świętują dzisiejszy dzień? Właściciele i miłośnicy kundelków organizują spotkania, wystawy swoich pupili lub zbiórki charytatywne dla bezdomnych czworonogów. Natomiast schroniska organizują dni otwarte oraz zachęcają do adopcji swoich podopiecznych... I w związku z czym zachęcamy wszystkich do zrobienia któregoś z testów, żeby móc zaopiekować się naszymi bezpańskimi projektami!

Jeśli dobrze znasz angielski oraz polski, niestraszne ci idiomy oraz slangi, to dołącz jako tłumacz lub korektor! Jeśli brakuje ci takich projektów jak Busou Renkin, Infinite Stratos, Lucky Star, Mai Otome, to ściągnij i rozwiąż nasz test na tłumacza!

Jeśli brakuje ci projektów takich jak Asu no Yoichi, Ikki Tousen, Mahoraba, Seiken no Blacksmith, Seikon no Qwaser, Shonan Jun'ai Gumi, Sketchbook czy Toaru Majutsu no Index, to koniecznie dołącz do nas jako korektor! Jeśli jednak brakuje ci DearS, to już wymagany jest wyższy stopień wtajemniczenia, bowiem potrzebny jest nam korektor, który umie język niemiecki. Oczywiście japoński jest zawsze w cenie! Więc jeśli go umiesz, to nie wahaj się i przystąp do nas!

Dla tych co lepiej posługują się Photoshopem lub Gimpem (chociaż tego drugiego nie polecamy), czy innym programem graficznym, to również mamy bezpańskie projekty do przygarnięcia! Jeśli brakuje ci Busou Renkin, Dance in the Vampire Bund, Fate/Stay Night, Gunslinger Girl, Ikki Tousen, Infinite Stratos, Shonan Jun'ai Gumi lub Toaru Majutsu no Index, to musisz zdać nasz test na edytora!

A teraz spuszczamy psy ze smyczy... ;)

Dzisiejszą aktualkę sponsorowała piosenka zespołu Fasolki "Pies na medal" aka "Kundel Bury"
Ostatnio zmieniony przez kazuya 25 Październik 2013, 06:56, w całości zmieniany 5 razy  

miyo
Gość

Wysłany: 25 Październik 2013, 16:52   

ja, i mój kot rasy dachowej bardzo dziękujemy za Natsume

iron1992
Gość

Wysłany: 26 Październik 2013, 19:23   

aktualka fajna tylko nie doczekałem się tego o czym marzyłem więc jestem zawidziony.

kotek Ragi
Nie Rag tylko Ragi;)

Wysłany: 26 Październik 2013, 21:00   

super ze znowu ruszyła praca z Yankee-kun to Megane-chan DZIĘKI!! ^^ , ale szkoda że nie ma Dremlandu ^^

serduszko BlackFox
>.<

Wysłany: 26 Październik 2013, 21:21   

iron1992 napisał/a:
nie doczekałem się tego o czym marzyłem

jeśli powiesz na co czekałeś (a nie było tego od dawna) to pewnie ktoś się zlituje i powie ci czy są jakieś szanse na ujrzenie tego tytułu jeszcze w tym roku xD

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

spoiler

What do we say to the god of death? Not today!

serduszko Miu
Aye Sir!

Wysłany: 26 Październik 2013, 23:05   

Na Unbalance są małe szanse w najbliższych dniach ;] Ale w tym roku zapewne będzie skończone.

iron1992
Gość

Wysłany: 27 Październik 2013, 19:12   

Właśnie tego wyczekuje ale jak to pisałem to po kilku głębszych byłem
(pełnoletni jestem) i mi się nie dopisało ale ciekawi mnie jak ta manga się skończy.

reqest

Wysłany: 30 Październik 2013, 19:11   

Kiedy będzie można ściągnąć całą suzuke od chapa 126 do końca??

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 30 Październik 2013, 20:16   

A nie jest to napisane kiedy klikniesz w "pobierz"? Bo mnie się wydawało, że jest.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 30 Październik 2013, 20:26   

Aq, zależy w które "pobierz" klikniesz. Jak to od poszczególnych rozdziałów to masz rację, ale jak chodzi o cały tom, to nie wiadomo kiedy nam minie kac...TP #80: Znam ten ból, sam się kiedyś zapałem na tą subtelną różnicę. Nie pamiętam tylko jaki to wtedy był projekt.

słońce aqvario
Hayate Team
Jego mackowatość

Wysłany: 30 Październik 2013, 20:50   

Ok, racja. To jest błąd skryptu, trzeba naprawić.

Do mangi nie można podchodzić jak do kochanki - nie można się pieprzyć z każdą stroną!

reqest

Wysłany: 31 Październik 2013, 20:21   

Ok poczekam jeszcze troche

nel
Gość

Wysłany: 31 Październik 2013, 21:19   

Dziękuję za Narutaru :)

Raciawelli
Gość

Wysłany: 4 Listopad 2013, 06:55   

A jaki formularz mam ściągnąć i wypełnić jeśli czekam na Mahou Sensei Negima!, Fate/Stay Night czy Dreamland?

słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 4 Listopad 2013, 14:39   

W przypadku MSNa -> trzeba napisać pw do De Votka wychwalające jego umiejętności. Jeśli pomoże mi w edycji, to rozdziały pojawią się szybciej.
W przypadku Dreamlanda -> trzeba napisać wiadomość do grupy angielskiej z pytaniem, kiedy zrobią kolejny rozdział.
W przypadku FSNa-> ściągnąć test na edytora, wypełnić i wysłać do nas.

Raciawelli
Gość

Wysłany: 4 Listopad 2013, 19:53   

udało mi się wybłagać nowy rozdział Dreamlanda!
batoto.
net/comic/_/comics/dreamland-r315 nie znalazłem co prawda wersji download ale na tej witrynie można łatwo pobrać poszczególne strony za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem i "zapisz grafikę" :)

Odpowiedz do tematu