Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
10 Luty 2014, 00:00
Wyegzorcyzmuję cię na amen! - czwartek - 12 grudnia 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 12 Grudzień 2013, 22:28   Wyegzorcyzmuję cię na amen! - czwartek - 12 grudnia 2013

Powinnam sobie dzisiaj wziąć wolne. Stanowczo. Zrobić ciepłej herbatki, otworzyć chipsy... I obejrzeć Stargate Atlantis, który dostałam w prezencie... Ale to nie takie proste! Jak można zrobić sobie wolne, kiedy trwa maraton na Hayate i tyle osób tak ciężko pracuje?! No nie można!

I dlatego zapraszam na kolejną maratonową aktualkę na Hayate! Dzisiaj serwujemy wam Chrno Crusade!

Z tym tytułem spotkałam się po raz pierwszy... No dobra, nie pamiętam dokładnie kiedy, ale przypuszczalnie około 10 lat temu. Razem z ówczesnym chłopakiem obejrzeliśmy anime Chrno Crusade. Podobało mi się wszystko: wartka akcja, muzyka, projekt postaci... No i sam pomysł. Siostra "Rozetka" przypadła mi do gustu, tak samo jak pozostali bohaterowie. Zakończenie mnie wzruszyło do łez... I wtedy na tym się to wtedy zakończyło, bo nadeszły kolejne anime.

Do momentu, gdy będąc już w Hayate, dowiedziałam się o upadku grupy MeTRo Translations. Zaczęliśmy dyskutować o tym, który z ich projektów można by pociągnąć, bo są zbyt fajne, żeby tak po prostu porzucić. No i tak wzięłam się za mangę Chrno Crusade...

O czym jest ta manga? Komediodramat z elementami fantasy. W dodatku jeszcze z tłem historycznym, bo akcja dzieje się w latach 20. XX wieku... W Ameryce dochodzi do coraz częstszych dziwnych wydarzeń, za którymi stoją... Demony. Główna bohaterka, Rosette, należy do zakonu, który je zwalcza. Jest wyjątkową siostrą zakonną. Zaczynając od tego, że wszędzie, gdzie się pojawi, pozostawia za sobą zgliszcza i większe zniszczenia niż te, które powstały z winy samych demonów... Jest osobą, która uśmiecha się promiennie, mimo dręczących ją problemów. A problemy ona ma i to związane z konkretnym demonem. Cztery lata temu Aion, potężny demon, porwał jej brata. Żeby go odnaleźć, zawarła pakt z Chrno, innym demonem, którego poznała razem z bratem i który dobrze zna Aiona. Aż za dobrze...

Warto tu wspomnieć o tym, że demony w tej mandze czerpią swoją siłę z linii astralnej dzięki swoim rogom. A Aion ułamał Chrno jego rogi, w związku z czym ten nie może używać swojej demonicznej mocy. Co Aoion z nimi zrobił? Cóż, to jest jedna z tych rzeczy, których musicie dowiedzieć się sami. A czego Aion chce od Joshuy, brata Rosette? Tak, tego też sami musicie się dowiedzieć... Dodam tylko dla rozpalenia ciekawości, że Joshua nie jest zwyczajnym człowiekiem. I takich jak on Aion musiał kilku odnaleźć. Co stanie się z Rosette i jej bratem? Co planują demony? Tak, to nie jest po prostu "zagłada świata, hie, hie, hie". Warto zapoznać się z tym tytułem chociażby po to, żeby przekonać się, że nie zawsze "ci źli" są naprawdę źli!

Ale się rozpisałam... A podobno chciałam zrobić sobie dzisiaj wolne... No dobra, to jeszcze tylko wspomnę o ekipie, która przygotowała te rozdziały. Zniszczonko i Aqvario zrobili tu korektę. Ten drugi sprawdził też zedytowane rozdzialiki. No... A tłumaczenie i edycję zrobiłam ja (a jakżeby inaczej!). Wspomnę też, że od następnego tomu tłumaczenie przejmuje Verufael, a ja zajmę się korektą. Dopingujcie nam, to szybko pojawi się kolejny tom!

Ostatnio zmieniony przez Lilka 13 Grudzień 2013, 02:53, w całości zmieniany 1 raz  

kotek Yuka
Wampanellla

Wysłany: 14 Grudzień 2013, 14:30   

Słyszałam,że anime ma inne zakończenie,ale też dobre.Prawda to?
Anime oglądałam,ale miałam długą przerwę w oglądaniu i zapomniałam na,którym skończyłam,a jak zobaczyłam w planach waszych to porzuciłam anime.

słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 14 Grudzień 2013, 14:47   

Tak, anime kończy się inaczej niż manga. Polecam przeczytanie - zakończenie mangi też wzruszy do łez.

Odpowiedz do tematu