Strona grupy skanlacyjnej Hayate
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

-|-Strona główna grupy Hayate-|-

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: aqvario
10 Luty 2014, 00:00
Dziewczyna z sąsiedztwa - niedziela - 22 grudnia 2013
Autor Wiadomość
słońce Lilka
Hayate Team
Kapłanka Aqvario

Wysłany: 22 Grudzień 2013, 19:42   Dziewczyna z sąsiedztwa - niedziela - 22 grudnia 2013

I przed nami kolejny dzień maratonu! Jeszcze tylko 9 dni do końca roku, a święta... Coooo?! To już za dwa dni?! Aaaa! A ja jeszcze w polu z potrawami! Nic to! Będziemy się streszczać, bo mam mnóstwo roboty w kuchni!

Dzisiaj znowu w klimatach komediowych. Tona-Gura to kolejna zboczona komedia na naszej stronie.

Główny bohater, Yuuji, i jego młodsza siostra, Marie, po 10 latach wracają do starego domu. Dziesięć lat to szmat czasu, więc na pewno wydorośleli... Tak sobie myśli Kazuki, która była wówczas ich sąsiadką. Serce bije jej mocniej, gdy sobie pomyśli, jakim młodzieńcem stał się jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa...

Jednak gdy rodzina Kagura się wprowadza, wyimaginowany świat Kazuki zostaje rozbity na kawałki. Otóż Yuuji wyrósł na rasowego zboczeńca, który zachowuje się, jakby myślał tylko o cyckach, majteczkach... Aaaa! Gdzie się podział ten wspaniały chłopak z przeszłości?! Co więcej, jego nieśmiała, płaczliwa siostrzyczka, Marie, również się zmieniła. No jak tak można?!

Manga kręci się wokół relacji tych dwóch rodzin. Warto przyjrzeć się głównemu bohaterowi, bo Yuuji nie jest po prostu "zbolem". To nietuzinkowy, całkowicie normalny chłopak, który interesuje się fotografią i dziewczynami. Zaskakujące, ale często to Kazuki okazuje się być "tą złą". Ogólnie to tytuł stawia na gagi, głupoty, śmiech oraz ecchi. Tak naprawdę wszystko, co się dzieje, jest tylko pretekstem do pokazania kolejnych gagów (lub kolejnych ujęć w samej bieliźnie). Z czasem zrobi się trochę poważniej, ale ostrzegam, że manga dalej pozostanie tytułem lekkim i głupawym, więc nie szukajcie w nim głębszych treści. Serię też cechuje brak realizmu, co może przywoływać skojarzenia z tytułem Love Hina, gdzie główny bohater po ciosie bohaterki wylatywał w niebo. Tak więc... Zapraszamy do dobrej zabawy i odprężenia w czasie tej świątecznej gorączki!

Dzisiejsze rozdziały przygotowali dla was: Katrina (tłumaczka), Siudemka (QCerka) i oczywiście ja (korektorka i edytorka)... A podobno miałam ograniczać liczbę swoich projektów... Właśnie! Poszukujemy tu edytora! Więc jeśli chcecie przeczytać kolejne rozdziały, to koniecznie rozwiążcie test na edytora!

Ostatnio zmieniony przez Lilka 22 Grudzień 2013, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

kotek Alexandrus888
Bóendny KóDz'er

Wysłany: 26 Grudzień 2013, 14:41   

Kiedyś (oj, jakie to dawne czasy) zacząłem to czytać, ale rozdziały mi się szybko skończyły i na śmierć o tym zapomniałem, a było całkiem fajne...
TP #374: ...Choć teraz niewiele z tego pamiętam ponad to co jest zawarte w przytoczonym tu opisie

Odpowiedz do tematu